Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

petroscat100

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2013
Μηνύματα
330
Like
458
Πόντοι
21
Σύντομα κ στην Ελλαδα στο νηπιαγωγειο της γειτονιας σας
Ζητω το ΝΑΤΟ
43597642291_ca7ac6b2b8_k.jpg
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.935
Like
6.777
Πόντοι
1.056

0:08 μιλφοκατασταση
0:48 μουναρος
1:33 βιτσιοζικο πουτανακι

Oπψς είπα δεν χρησιμοποίησα διαδικτυακή βοήθεια....τουλάχιστον πέτυχα το όνομα του Δουκάτου που υπέταξε την εκ Δυσμων Υπερδύναμη;
Απίθανος ο Σελλερς αν και νομίζω υποτιμημενος στον καιρό του...έχω δει όλες τις ταινίες του που προαναφερες...δυστυχώς την συγκεκριμένη την έχουν ξεχάσει...νομίζω στην Ραδιοτηλεόραση επί Μητσοτάκη Πρεσβυτέρου ειχα διαβάσει για την ταινία.
Φιλε μου δεν θυμαμαι το ονομα του Δουκατου.....εχω παρακολουθησει αρκετες ταινιες του Πητερ Σελερς....και θυμομουνα οτι εκεινος ειχε παιξει....ειμαι Φαν του Κινηματογραφου...να φανταστεις την εποχη των Βιντεοκλαμπ ειχα γραφτει σε τρια-τεσσερα και στο ενα ειχα ρωτησει ποσες ταινιες εχω δει...και μου λεει γυρω στις 1.200.....μονο σε dvd εχω καμμια 700 χωρια της vhs που εχω καμμια 300....any Way.....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.672
Κριτικές
62
Like
41.488
Πόντοι
8.530
Φιλε μου δεν θυμαμαι το ονομα του Δουκατου.....εχω παρακολουθησει αρκετες ταινιες του Πητερ Σελερς....και θυμομουνα οτι εκεινος ειχε παιξει....ειμαι Φαν του Κινηματογραφου...να φανταστεις την εποχη των Βιντεοκλαμπ ειχα γραφτει σε τρια-τεσσερα και στο ενα ειχα ρωτησει ποσες ταινιες εχω δει...και μου λεει γυρω στις 1.200.....μονο σε dvd εχω καμμια 700 χωρια της vhs που εχω καμμια 300....any Way.....
Ωραίος...φαντάσου πόσο ξενέρωσα όταν δύο κοπέλες που με ενδιεφέραν είπαν ότι δεν πάνε στον κινηματογράφο....πνευματικά ανάπηρες!!!!
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.140
Κριτικές
1
Like
1.252
Πόντοι
216
Ενώ ο Φινλανδός, ο Σουηδός η ο βελγος θα 'λθει να πολεμησει για το Αιγαίο...
Σίγουρα οχι
Αλλα δεν θα γινω θιασωτης του πατρις - ισλαμ - οικογενεια που θα μας ερθει εαν βγει νικητης ο κοντος για ενα καπριτσιο που καποιοι το εχουν πει ΝΤΠ .
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.859
Κριτικές
6
Like
9.209
Πόντοι
1.686
Υπάρχει και μια φήμη ότι ο πραγματικός Πούτιν
έχει αποβιώσει και τον έχουν αντικαταστήσει
με σωσίες , και κυβερνούν οι μυστικές υπηρεσίες
στην πραγματικότητα.
Μπορεί να φαίνεται πολύ τραβηγμένη σαν φήμη,
αλλά πάντως το πρόσωπό του είναι πολύ
αλλαγμένο από το 2007 μέχρι το 2020.

YouTube


Some Russians Think Putin Has Clones​


Στο πιο κάτω σάϊτ αναλύονται πολλές εικ΄όνες
του Πούτιν.
Ακόμη και αν έκανε λίφτινγκ για να φαίνεται
νεότερος, και αν έπαιρνε και κορτιζόνη,
βλέπουμε σημαντικές διαφορές στη μύτη και τις αναλογίες
του προσώπου προφίλ και ανφάς


Some Russians Think Putin Has Clones​


0*j6GeXby-PTRuhTLe.jpg



0*Zq7YnUSNIVVDqerP.jpg


0*Jvms0iy6yG05LXQz.jpg



0*bHimC-iETSlgcjzp.jpg


0*lzJcDTt_0M0mqLV-.jpg




0*oNldImltF2sE1PS8.jpg



πάνω είναι ο Πούτιν "πραγματικός "

Δεν έχει σήμερα πολύ μεγάλη διαφορά ;

δείτε και το πτερύγιο στο αυτί του


0*0V-9XJKdCBZ8xf40.jpeg























































 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Αν ισχύει μιλάμε για μεγάλο πατιρντι.
Και εμείς να κάνουμε5g τοπικο wifi ο ένας στον άλλο με τα Xiaomi και τα Poco μας. Όχι θα κάνει η Samsung και η Αpple οτι θέλει. Να πάει να γαμηθεί το NATO.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.497
Πόντοι
216
Υπάρχει και μια φήμη ότι ο πραγματικός Πούτιν
έχει αποβιώσει και τον έχουν αντικαταστήσει
με σωσίες , και κυβερνούν οι μυστικές υπηρεσίες
στην πραγματικότητα.
Μπορεί να φαίνεται πολύ τραβηγμένη σαν φήμη,
αλλά πάντως το πρόσωπό του είναι πολύ
αλλαγμένο από το 2007 μέχρι το 2020.

YouTube


Some Russians Think Putin Has Clones​


Στο πιο κάτω σάϊτ αναλύονται πολλές εικ΄όνες
του Πούτιν.
Ακόμη και αν έκανε λίφτινγκ για να φαίνεται
νεότερος, και αν έπαιρνε και κορτιζόνη,
βλέπουμε σημαντικές διαφορές στη μύτη και τις αναλογίες
του προσώπου προφίλ και ανφάς


Some Russians Think Putin Has Clones​


0*j6GeXby-PTRuhTLe.jpg



0*Zq7YnUSNIVVDqerP.jpg


0*Jvms0iy6yG05LXQz.jpg



0*bHimC-iETSlgcjzp.jpg


0*lzJcDTt_0M0mqLV-.jpg




0*oNldImltF2sE1PS8.jpg



πάνω είναι ο Πούτιν "πραγματικός "

Δεν έχει σήμερα πολύ μεγάλη διαφορά ;

δείτε το πτερύγιο στο αυτί του


0*0V-9XJKdCBZ8xf40.jpeg




























































































άμα είναι καλός τεχνίτης ο πλαστικός χειρούργος φίλε μου....πόσο μάλλον όταν δουλεύει κιόλας με κίνητρο τη ζωή του!
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Η Ουκρανία έχει ήδη τελειώσει, λογικά-την έφαγε όλη ο κοντός! Σιγά τώρα ύστερα από όλο αυτό μην κάτσουν να ασχοληθούν να την χωρίσουν, το πρόγραμμα έχει ολοκληρωτική υποταγή και όποιος δε γουστάρει, 'γειά σας'. Είναι αφελές να πιστεύουμε οτιδήποτε άλλο.

Define ολοκληρωτική υποταγή... Αν κρατήσει ένα τόσο τεράστιο κράτος ελεγχόμενο άλλα ενιαίο, κάποια στιγμή στο μέλλον τα πράγματα μπορεί να αλλάξουν. Κι η Λευκορωσία έχει, ας πούμε, έναν δικτάτορα, αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα σε κάποια μελλοντική στιγμή να πέσει.

Αν χωρίσει την Ουκρανία σε ρωσόφωνη και ουκρανόφωνη, την ρωσόφωνη μπορεί να την κάνει προσάρτιση αργότερα και η ουκρανόφωνη να μείνει ένα ελεγχόμενο περίκλειστο κράτος.
Και να χαθεί ο έλεγχος σε κάποια χρονική στιγμή, θα είναι ένα μικρό αδύναμο κράτος σε σχέση με τη σημερινή Ουκρανία.

Αν πάλι κάνει ολοκληρωτική προσάρτιση θα έχει μόνιμα εσωτερικά προβλήματα με την ουκρανόφωνη περιοχή.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Υπάρχει και μια φήμη ότι ο πραγματικός Πούτιν
έχει αποβιώσει και τον έχουν αντικαταστήσει
με σωσίες , και κυβερνούν οι μυστικές υπηρεσίες
στην πραγματικότητα.
Μπορεί να φαίνεται πολύ τραβηγμένη σαν φήμη,
αλλά πάντως το πρόσωπό του είναι πολύ
αλλαγμένο από το 2007 μέχρι το 2020.

YouTube


Some Russians Think Putin Has Clones​


Στο πιο κάτω σάϊτ αναλύονται πολλές εικ΄όνες
του Πούτιν.
Ακόμη και αν έκανε λίφτινγκ για να φαίνεται
νεότερος, και αν έπαιρνε και κορτιζόνη,
βλέπουμε σημαντικές διαφορές στη μύτη και τις αναλογίες
του προσώπου προφίλ και ανφάς


Some Russians Think Putin Has Clones​


0*j6GeXby-PTRuhTLe.jpg



0*Zq7YnUSNIVVDqerP.jpg


0*Jvms0iy6yG05LXQz.jpg



0*bHimC-iETSlgcjzp.jpg


0*lzJcDTt_0M0mqLV-.jpg




0*oNldImltF2sE1PS8.jpg



πάνω είναι ο Πούτιν "πραγματικός "

Δεν έχει σήμερα πολύ μεγάλη διαφορά ;

δείτε και το πτερύγιο στο αυτί του


0*0V-9XJKdCBZ8xf40.jpeg






















































Βρυκόλακας! μπορεί να είναι και 300 ετών... Σαν τους Πυξ Λαξ και τον Ευτύχη Μπλέτσα και την Ζωζώ Σαπουντζάκη. Μάλλον πίνουν αίμα και διατηρούνται.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Άρες, μάρες, κουκουνάρες.

Ήδη πήγες κουβά για το ρούβλι, ένα το κρατούμενο.

Η Ουκρανία ως πολιτειακή οντότητα υπάρχει από το 1922 και ήταν μία από τις Σοσιαλιστικές Δημοκρατίες που ενώθηκαν και δημιούργησαν την ΕΣΣΔ. Αυτή ήταν μία από τις ιδέες του Λένιν που ήθελε να δείξει ότι διάφορες εθνότητες μπορούσαν να ζήσουν αρμονικά σε ένα σοσιαλιστικό κράτος. Και όσοι πρόλαβαν τις μεγάλες παρελάσεις στην Μόσχα θα θυμούνται ότι Ουκρανοί, Κιργίσιοι, Τουρκμένοι κλπ παρήλαυναν με τις εθνικές τους φορεσιές.
Μάλιστα το ίδιο το σύνταγμα της ΕΣΣΔ έδινε δικαίωμα στις Σοσιαλιστικές Δημοκρατίες να αποσχισθούν αν το ήθελαν.

Για αυτό ο παράφρων ΠΟΥΤΙΝΟΣ έκανε αναφορά στον λόγο του στον Λένιν αλλά που να καταλάβουν τι ήθελε να πει τα λοβοτομημένα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ εδώ μέσα.
Ανοίγοντας παρένθεση ειδικά για τα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ που λένε ότι είναι κομμουνιστές να πούμε ότι ο ΠΟΥΤΙΝΟΣ μισεί τον κομμουνισμό, έχει αναφερθεί πολλές φορές απαξιωτικά για τον Λένιν και μερικές φορές στον Στάλιν.

Επίσης η Ουκρανία ως εν δυνάμει ανεξάρτητη πολιτειακή οντότητα ήταν από τα ιδρυτικά κράτη του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών και μάλιστα είχε έδρα στο πρώτο Συμβούλιο Ασφαλείας.

Την δε Κριμαία την έκανε δώρο στην Ουκρανία ο Χρουτσώφ ο οποίος, θυμίζω, διαδέχθηκε τον Στάλιν και ποτέ δεν αμφισβητήθηκε η ηγετική του θέση και η νομιμότητα του αξιώματος του στην ΕΣΣΔ και στο ΚΚΣΕ.


Καμία ανοχή στα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ και εδώ και παντού.

Слава Україні!
Το Edinaya Rossiya εντωμεταξυ, ειναι ενα ακροδεξιο εθνικιστικο κομμα ενω το κομμουνιστικο κομμα στη Δουμα ειναι αντιπολιτευση ( οσο μπορει να υπαρχει τελσπαντων). Ενω το κομμα του Ζελενσκι ειναι κεντρωο φιλελευθερο,και στηριζεται απο αγροτικα. Ας κανουν ενα κοπο οι αριστεροι δηλαδη να ριξουν μια ματια στο προγραμμα και την ιδεολογια του κομματους του Πουτιν ( οκ επισημα προεδρος ειναι ο Μεντβεντεφ). Ισως ετσι καταλαβουν οτι δεν ειναι ακριβως και παγκοσμια πρωτοπορια της ριζοσπαστικης αριστερας :cheesy:
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Και για να προλάβω τα ανάρχιδα σκουλήκια ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ παραπέμπω στην φωτογραφία του διαβατηρίου μου που πόσταρα στον Δημητράκαρο όταν αμφισβητούσε ότι έχω πάει στην Ρωσία.
Δέκα και βάλε φορές τα τελευταία 2 χρόνια πριν Covid.
Με τελευταίο ταξίδι λίγο πριν κλείσουν τα σύνορα λόγω Covid.

Και πρώτο ταξίδι όταν ξανά η Ρωσία γίνει ελεύθερη.

Γιατί κάποτε θα γίνει ξανά ελεύθερη, γιατί αυτό θέλει η μεγάλη πλειοψηφία των πολιτών της.

Μία Ρωσία δημοκρατική, ελεύθερη, Ευρωπαϊκή.

Μέχρι τότε:

Слава Україні!
Aμην τυπε :cheesy:
 

Συνημμένα

  • St-Javelin-1268x1536.jpeg
    St-Javelin-1268x1536.jpeg
    184,6 KB · Εμφανίσεις: 22

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.268
Πόντοι
506
Βρυκόλακας! μπορεί να είναι και 300 ετών... Σαν τους Πυξ Λαξ και τον Ευτύχη Μπλέτσα και την Ζωζώ Σαπουντζάκη. Μάλλον πίνουν αίμα και διατηρούνται.
Ο Πουτιν ειναι αιωνιος τυπε.... Δεν θα πεθανει ποτε....
ppLe2K1.jpg
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Και από που προκύτπει ότι σώνει και καλά θέλανε να αποσχιστούν και να πάνε με την Ρωσία;

Είχανε πει τίποτε οι κάτοικοι της Κριμαίας πριν την προσαρτήσει η Ρωσία;

Οι κάτοικοι του Ντονμπάς καταπιέζονταν;

Δεν πήγαιναν ελεύθερα όποτε ήθελαν στην Ρωσία για να δουλέψουν;

Δεν μιλούσαν όλοι αυτοί Ρώσικα; Τους απαγόρεψε κανείς να μιλάνε την γλώσσα τους;
Εχουν γινει Βορεια Κορεα και δεν ειναι και ο Δημητρακης να μας διαφωτισει :cheesy: Τεσπα οι αναλυτες του μπου ξεχναν οτι περα απο τους Ουκρανους, πρωτα απο ολα οι ιδιοι οι Ρωσοι δεν ηθελαν καμια ενωση η απορροφηση η ελεγχο της Ουκρανιας η μερους της. Γιατι απλουστατα αυτο κοστιζει, χωρις η Ρωσια και ο Ρωσος να κερδιζει τιποτα απολυτως. Καποιος πρεπει να πληρωσει για περιθαλψη, συνταξεις, υποδομες, μισθους δημοσιων υπαλληλων για αυτους. Ποιος τα πληρωνε αυτα για την Κριμαια, η το Ντονμπας? Και τι απεφεραν στη Ρωσια ως εσοδα? Οι απομονωμενες οικονομιες της Κριμαιας και του Ντονμπας οι οποιες βρισκονταν υπο καθεστως κυρωσεων τι απεφεραν? Πολυ περισσοτερο κανενας Ρωσος δεν εχει γκαιλε να ενσωματωσει με οποια μορφη η Ρωσια ακομη μεγαλυτερο κομματι η και ολοκληρη (!) την Ουκρανια. Εστω δηλαδη οτι η Ρωσια θα αναλαβει την Ουκρανια να την κανει τι?? Φυσικα τα καλυτερα ακομη δεν εχουν αρχισει για την Ρωσια. Γιατι με ολο το στρατο μπλεγμενο να τρωει τα μουτρα του στα λασπωμενα χωραφια και τις πολεις της Ουκρανιας, και απομονωμενη απο τον υπολοιπο κοσμο με την οικονομια να σταματαει μια μια τις λειτουργιες της, θελω πολυ να δω πως ακριβως η Μοσχα θα αντιδρασει οταν μια μια οι ομοσπονδες περιφερειες, αρχιζουν να σηκωνουν μπαιρακι. Η να γινει κατι αναλογο που εγινε πριν 3 μηνες στο Καζακσταν...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Και εμείς να κάνουμε5g τοπικο wifi ο ένας στον άλλο με τα Xiaomi και τα Poco μας. Όχι θα κάνει η Samsung και η Αpple οτι θέλει. Να πάει να γαμηθεί το NATO.
Η Ericsson τα πήρε όλα. Οι Σουηδοί δεν είναι στο ΝΑΤΟ, οπότε δε μας απασχολεί. Έπεσε απαγορευτικό για τους Κινέζους από ΗΠΑ. Οι δικοί μας το έδωσαν στους Σουηδούς.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.335
Like
3.249
Πόντοι
506
Σάπιους πύραυλους στείλανε λέει οι Γερμανοί στην Ουκρανία.


Αμα γίνει πόλεμος Ελλάδας Τουρκίας,θα μας στείλουν κομπολόγια.
Aκομα και για Panzerfaust ακούστηκε οτι στειλαν.
Τι περιμενες 120 απο τα 124 eurofighter τους ήταν καθηλωμένα στο έδαφος λογω έλλειψης ανταλλακτικων. Οι Αμερικανοι φορολογούμενοι πληρωναν την ασφαλεια της Γερμανιας
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.268
Πόντοι
506
ο Τσαρος Νικολαος ηταν κολητος του διαβοητου ανωμαλιαρη καλογερου Ρασπουτιν.....οπως ο Μεντβεντεφ ειναι κολητος του Πουτιν....
κατω ο Μεντβεντεφ και ο τσαρος Νικολαος.....και αν δειτε φωτο του Ρασπουτιν κ αφαιρεσετε τα γενια, ειναι φτυστος ο Πουτιν....
434514_900.jpg
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Υπάρχει και μια φήμη ότι ο πραγματικός Πούτιν
έχει αποβιώσει και τον έχουν αντικαταστήσει
με σωσίες , και κυβερνούν οι μυστικές υπηρεσίες
στην πραγματικότητα.
Μπορεί να φαίνεται πολύ τραβηγμένη σαν φήμη,
αλλά πάντως το πρόσωπό του είναι πολύ
αλλαγμένο από το 2007 μέχρι το 2020.

YouTube


Some Russians Think Putin Has Clones​


Στο πιο κάτω σάϊτ αναλύονται πολλές εικ΄όνες
του Πούτιν.
Ακόμη και αν έκανε λίφτινγκ για να φαίνεται
νεότερος, και αν έπαιρνε και κορτιζόνη,
βλέπουμε σημαντικές διαφορές στη μύτη και τις αναλογίες
του προσώπου προφίλ και ανφάς


Some Russians Think Putin Has Clones​


0*j6GeXby-PTRuhTLe.jpg



0*Zq7YnUSNIVVDqerP.jpg


0*Jvms0iy6yG05LXQz.jpg



0*bHimC-iETSlgcjzp.jpg


0*lzJcDTt_0M0mqLV-.jpg




0*oNldImltF2sE1PS8.jpg



πάνω είναι ο Πούτιν "πραγματικός "

Δεν έχει σήμερα πολύ μεγάλη διαφορά ;

δείτε και το πτερύγιο στο αυτί του


0*0V-9XJKdCBZ8xf40.jpeg





















































Ολοι οι Ρώσοι πρόεδροι έχουν σωσίες.Ο Στάλιν μετά το 1946 δεν εμφανίστηκε ποτέ δημοσίως αυτοπροσώπως εμφανιζόταν ο σωσίας του.Οπότε κανείς δεν ξέρει πώς έμοιαζε πραγματικά ο Στάλιν στα 50s.
Συχνά στις εμφανίσεις του φαινόταν νεώτερος από τα 30s.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom