Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

bruce wayne

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
919
Κριτικές
2
Like
2.162
Πόντοι
446
Ο ξυδης ο px75 και όλοι οι υπάλληλοι
FB_IMG_1660917937709.jpg
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
Ολοι οι πολιτικοι της ουκρανιας ειναι διεφθαρμενοι , αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις (ειτε δυτικοφιλοι ειτε ρωσοφιλοι) ... μετα το πραξικοπημα του 14 και την ανατροπη του εκλεγμενου Προεδρου (γιατι αυτο εγινε στην πραγματικοτητα) διετελεσε Πρωθυπουργος ο Γιατσενιουκ , φανταζομαι το ξερεις ...
Ειναι ο ιδιος που δηλωσε σε γερμανικο καναλι το 15 και ενω βρισκοταν ακομη σε αυτη τη θεση οτι η Σοβιετικη Ενωση εισεβαλε σε Γερμανια και Ουκρανια στην διαρκεια του Δευτερου Παγκοσμιου Πολεμου ... αυτος λοιπον ο καθ' ομολογια ναζιστης εκτελουσε χρεη πρωθυπουργου της χωρας για δυο ολοκληρα χρονια και πρωτυτερα ειχε υπηρετησει ως υπουργος Οικονομικων και Εξωτερικων αλλα εσενα σε πειραξε που ο Γιανουκοβιτς ηταν κολλητος του Πουτιν (ισχυει πραγματι) ... γνωριζεις αλλον Ευρωπαιο πολιτικο που να ειχε τετοια αξιωματα στην χωρα του και να εκανε παρομοιες δηλωσεις? εστω και εναν ...

Παμε τωρα στον Προεδρο εκεινης της περιοδου και επισης εκλεγμενο τον βαθυπλουτο Ποροσενκο που ειναι ο ορισμος της διαφθορας ...επι ημερων του το 19 και λιγο πριν τις επερχομενες εκλογες ενεγραφη στο Συνταγμα και υστερα απο ψηφοφορια η προοπτικη της χωρας να ενταχθει καποτε στο ΝΑΤΟ ενω ακομη και ο Ζελενσκι παραδεχθηκε αργοτερα οτι επρεπε να ειχε γινει δημοψηφισμα για ενα τοσο σοβαρο ζητημα.
Χρονια αργοτερα βεβαια κατηγορηθηκε για εσχατη προδοσια για πραξεις που αφορουσαν το Ντονμπας ...

Για τον σημερινο Προεδρο οτι και να πουμε ειναι λιγο ...

ΥΓ. Μιας και βγαζετε σπυρακια με οτιδηποτε σοβιετικο η ρωσικο ...
Τα τελευταια οκτω χρονια που ητανε στο τιμονι της χωρας καθαρα δυτικοφιλοι ηγετες γιατι δεν ανεβηκε το βιοτικο επιπεδο του λαου ? Οχι απλα δεν συνεβη ποτε αυτο αλλα τουναντιον η χωρα καταντησε να γινει η Ταυλανδη της Ευρωπης εξυπηρετωντας ορδες αραβοτουρκων και λοιπων :grin:
Αλματα λογικης μπολιασμενα με αυθαιρετα συμπερασματα.
Ο Γιατσενιουκ σε καμια περιπτωση δεν ειναι ναζιστης. Το συμπερασμα σου ειναι αυθαιρετο.
Το οτι ,αν και ειχε φιλοδυτικη κυβερνηση η Ουκρανια δεν εξελιχθηκε ειναι απολυτως λογικο. Αφου ολοι οι δυτικοι δεν ηθελαν να τα βαλουν με την αρκουδα ,σιγουρα δεν θα βοηθουσαν τους Ουκρανους σε τιποτα. Ο Ρωσος .με τα ρουβλια του προσπαθησε να κρατησει τη χωρα οσο το δυνατον πιο πισω γινεται. Εδω εξαγοραζε τους Γερμανους, δεν θα εξαγοραζε Ουκρανους?.
Ακομα και η πολεμικη βοηθεια αργησε να ερθει, αφου οι δυτικοι ειδαν οτι οι Ουκρανοι πολεμανε με σθενος και ηρωισμο.
Στο μονο που θα συμφωνησω αφορα τον ποροσενκο, που ειναι ο ορισμος της διαφθορας.
Οσο για τον Ζελενσκι αν και πολλοι Ουκρανοι δεν τον πηγαιναν,τουλαχιστον με τη σταση του κραταει τη χωρα ενωμενη και σιγουρα δεν ειναι καθολου τυχαιο. Ο κοντος μπορουσε να επηρεασει τις εξελιξεις με ολους τους προηγουμενους. Οταν ειδε οτι δεν ειχε πια καμια επιρροη , εκανε το πεσιμο ,επειδη οι πουλημενοι λακεδες του(γεματοι απο τα ρουβλια του),τον ειχαν πληροφορησει οτι ηταν υποθεση 5 ημερων να παρει ολη την Ουκρανια. Απ τα τρια πηρε το μακρυτερο και επεται συνεχεια γιατι οι Ουκρανοι τα ξερανε ολα και προετοιμαζοντουσταν.
Σλαβα Ουκραινι ρε!!!
Δοξα και τιμη στους Ουκρανους ηρωες που μαχονται εναντια στους ναζι!!!
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.968
Κριτικές
94
Like
46.257
Πόντοι
17.311
Αυτό θα έπρεπε να ήταν πρώτο θέμα αν οι λαοί είχαν μυαλό.

Από τη μια η στροφή στα «οργανικά»,στροφή την οποία ακολούθησε και η Σρι Λανκα και κατέρρευσε.

Ακριβά καύσιμα ,πληθωρισμός,ακριβό φαΐ,ακριβά ενοίκια.

Θα μας έχουν να δουλεύουμε όλη μέρα,να μη μπορούμε να ζεσταθούμε και να τρώνε σκουλήκια
επισης αυτο το organic, που εχουν παθει ντελιριο κατι μαλακες, πρεπει να ειναι παντελως καμουφλαρισμενη χημεια εκει μεσα.
το ειχα γραψει παλια σε ενα αλλο θρεντ, σα συμπερασμα καπου.
θα ζουμε σε γυαλες, θα ζουμε μονοι με παρεα ντιτζιταλ μορφωματα της επιλογης μας (δηλαδη μονοι μας στην ουσια) και απο φαγητο θα τα τρωμε ολα σε χαπια η' σε υγρη μορφη, για εξοικονομιση χωρου και καλα.
για το νερο, λογω "κλιματικης αλλαγης", θα βρουνε κατι αλλο να πασαρουν σταδαρ η' θα γινεται μακελειο για την ευρεση του.
προσωπικα, ελπιζω να μη ζω μεχρι τοτε.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Αλματα λογικης μπολιασμενα με αυθαιρετα συμπερασματα.
Ο Γιατσενιουκ σε καμια περιπτωση δεν ειναι ναζιστης. Το συμπερασμα σου ειναι αυθαιρετο.
Το οτι ,αν και ειχε φιλοδυτικη κυβερνηση η Ουκρανια δεν εξελιχθηκε ειναι απολυτως λογικο. Αφου ολοι οι δυτικοι δεν ηθελαν να τα βαλουν με την αρκουδα ,σιγουρα δεν θα βοηθουσαν τους Ουκρανους σε τιποτα. Ο Ρωσος .με τα ρουβλια του προσπαθησε να κρατησει τη χωρα οσο το δυνατον πιο πισω γινεται. Εδω εξαγοραζε τους Γερμανους, δεν θα εξαγοραζε Ουκρανους?.
Ακομα και η πολεμικη βοηθεια αργησε να ερθει, αφου οι δυτικοι ειδαν οτι οι Ουκρανοι πολεμανε με σθενος και ηρωισμο.
Στο μονο που θα συμφωνησω αφορα τον ποροσενκο, που ειναι ο ορισμος της διαφθορας.
Οσο για τον Ζελενσκι αν και πολλοι Ουκρανοι δεν τον πηγαιναν,τουλαχιστον με τη σταση του κραταει τη χωρα ενωμενη και σιγουρα δεν ειναι καθολου τυχαιο. Ο κοντος μπορουσε να επηρεασει τις εξελιξεις με ολους τους προηγουμενους. Οταν ειδε οτι δεν ειχε πια καμια επιρροη , εκανε το πεσιμο ,επειδη οι πουλημενοι λακεδες του(γεματοι απο τα ρουβλια του),τον ειχαν πληροφορησει οτι ηταν υποθεση 5 ημερων να παρει ολη την Ουκρανια. Απ τα τρια πηρε το μακρυτερο και επεται συνεχεια γιατι οι Ουκρανοι τα ξερανε ολα και προετοιμαζοντουσταν.
Σλαβα Ουκραινι ρε!!!
Δοξα και τιμη στους Ουκρανους ηρωες που μαχονται εναντια στους ναζι!!!
Το συμπερασμα βγαινει βασιζομενο στη δηλωση του που δεν αμφισβητειται απο κανεναν , μεχρι και οι γερμανοι δημοσιογραφοι ειχαν μεινει εκπληκτοι σε αυτα που ακουγαν απο ενα ευρωπαιο Πρωθυπουργο.
Σε ρωτησα αν γνωριζεις αναλογη περιπτωση , δεν απαντησες ...

Οι αμερικανοι εριξαν πακτωλο χρηματων για να στηριξουν τον φιλοδυτικο προσανατολισμο της χωρας , τι λες τωρα? Ενα ελαχιστο μερος περασε στην οικονομια ,τα υπολοιπα κατεληξαν φυσικα στις τσεπες των λαμογιων του Κιεβου (ειδικοτητα τους αλλωστε).

Προσεξε γιατι εγω μπορω να κανω συγκριση των Κισιναου-Τιρασπολ-Οδησσου σχεδον για μια δεκαετια (πριν και μετα το 14) ,εσυ γνωριζεις ας πουμε την οικονομικη κατασταση σε μεσο ορο ενοικιων ,αγορα-πωλησεων διαμερισματων ,τιμες φαγητου και διασκεδασης κτλ σε αυτες τις πολεις? Τις αναφερω καθοτι ειναι γειτονικες και τοσο διαφορετικες συναμα (μολδαβια-ρωσικος θυλακας-ουκρανια) .Αν ναι περιμενω να ακουσω ειδαλλως μαλλον τα δικα σου συμπερασματα ειναι αυθαιρετα ...

Στο μονο που θα συμφωνησω ειναι οτι πραγματι ο κοντος αλλα περιμενε και αλλα βρηκε μπροστα του.

ΥΓ. μην φανατιζεσαι τοσο ,φιλικα σου το λεω :grin:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
Το συμπερασμα βγαινει βασιζομενο στη δηλωση του που δεν αμφισβητειται απο κανεναν , μεχρι και οι γερμανοι δημοσιογραφοι ειχαν μεινει εκπληκτοι σε αυτα που ακουγαν απο ενα ευρωπαιο Πρωθυπουργο.
Σε ρωτησα αν γνωριζεις αναλογη περιπτωση , δεν απαντησες ...

Οι αμερικανοι εριξαν πακτωλο χρηματων για να στηριξουν τον φιλοδυτικο προσανατολισμο της χωρας , τι λες τωρα? Ενα ελαχιστο μερος περασε στην οικονομια ,τα υπολοιπα κατεληξαν φυσικα στις τσεπες των λαμογιων του Κιεβου (ειδικοτητα τους αλλωστε).

Προσεξε γιατι εγω μπορω να κανω συγκριση των Κισιναου-Τιρασπολ-Οδησσου σχεδον για μια δεκαετια (πριν και μετα το 14) ,εσυ γνωριζεις ας πουμε την οικονομικη κατασταση σε μεσο ορο ενοικιων ,αγορα-πωλησεων διαμερισματων ,τιμες φαγητου και διασκεδασης κτλ σε αυτες τις πολεις? Τις αναφερω καθοτι ειναι γειτονικες και τοσο διαφορετικες συναμα (μολδαβια-ρωσικος θυλακας-ουκρανια) .Αν ναι περιμενω να ακουσω ειδαλλως μαλλον τα δικα σου συμπερασματα ειναι αυθαιρετα ...

Στο μονο που θα συμφωνησω ειναι οτι πραγματι ο κοντος αλλα περιμενε και αλλα βρηκε μπροστα του.

ΥΓ. μην φανατιζεσαι τοσο ,φιλικα σου το λεω :grin:
Γιατι μου λες προσεξε? Περιμενουμε εναγωνιως συγκρισεις απο ανθρωπους που εχουν ζησει εκει. Λοιπον?
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Γιατι μου λες προσεξε? Περιμενουμε εναγωνιως συγκρισεις απο ανθρωπους που εχουν ζησει εκει. Λοιπον?
Σχημα λογου γιατι ησουν απολυτος σε αυτα που εγραψες ...
Τι λοιπον? Η οικονομια της Ουκρανιας χειροτερεψε απο το 14 και μετα ... για να ειμαι ακριβης μιλαω μεχρι το 18 που πηγα τελευταια φορα. Τωρα αν απο το 19 μεχρι το 21 ειχε ξανανεβει που δεν το νομιζω ας πουνε και αλλοι ...

Εσενα ποια ειναι η εμπειρια σου απο τα εκεινα τα μερη ,περιμενω να ακουσω.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
Σχημα λογου γιατι ησουν απολυτος σε αυτα που εγραψες ...
Τι λοιπον? Η οικονομια της Ουκρανιας χειροτερεψε απο το 14 και μετα ... για να ειμαι ακριβης μιλαω μεχρι το 18 που πηγα τελευταια φορα. Τωρα αν απο το 19 μεχρι το 21 ειχε ξανανεβει που δεν το νομιζω ας πουνε και αλλοι ...

Εσενα ποια ειναι η εμπειρια σου απο τα εκεινα τα μερη ,περιμενω να ακουσω.
Δλδ τωρα εσυ με αυτο το μηνυμα μας εγραψες για την εμπειρια σου απο εκεινα τα μερη?εσυ μου ειπες να προσεχω? Τι να προσεχω ρε φιλε? Μην με εκθεσεις στο bou? Περιμενω λεπτομερεις συγκρισεις?
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.141
Like
6.822
Πόντοι
1.056
Δλδ τωρα εσυ με αυτο το μηνυμα μας εγραψες για την εμπειρια σου απο εκεινα τα μερη?εσυ μου ειπες να προσεχω? Τι να προσεχω ρε φιλε? Μην με εκθεσεις στο bou? Περιμενω λεπτομερεις συγκρισεις?
Καλά σου λέει Τάσο Γραψε λεπτομέρειες/ιστορίες.

Γνωστή μου Ουκρανή είναι δημοσιογράφος σε κανάλι και αυτή για τη διαφθορά μου έλεγε ,αλλά τι σχέση έχει αυτό με την εισβολή. Λες και ο Πούτιν δε έχει φάει τίποτα
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Δλδ τωρα εσυ με αυτο το μηνυμα μας εγραψες για την εμπειρια σου απο εκεινα τα μερη?εσυ μου ειπες να προσεχω? Τι να προσεχω ρε φιλε? Μην με εκθεσεις στο bou? Περιμενω λεπτομερεις συγκρισεις?
Την εμπειρια μου απο εκεινα τα μερη την γραφω ολα αυτα τα χρονια φιλε στα αναλογα θρεντ ...
εν ολιγοις ετυχε να δραστηριοποιηθω και επαγγελματικα ως ενα σημειο , να κανω αγορα ακινητου ,να βγαλω αδεια διαμονης και να συναναστραφω με ντοπιους εκτος απο το θεμα του μουνιου φυσικα.
Εδρα το Κισιναου και απο εκει απειρες φορες σε Τιρασπολ και Οδησσο με αμαξι ,τρενα ακομη και με μαρσουτκες. Μεχρι το 14 η Οδησσος ανεβασμενη σε ολα , απο το 15 αρχιζει η καθοδος με αποκορυφωμα το 17 που καταντησε φτωχος συγγενης αν και τουριστικη πολη.

Πες μου τωρα και για σενα , γιατι αποφευγεις να μιλησεις απο που γνωριζεις ολα αυτα που λες με τοση σιγουρια για την Ουκρανια?
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Καλά σου λέει Τάσο Γραψε λεπτομέρειες/ιστορίες.

Γνωστή μου Ουκρανή είναι δημοσιογράφος σε κανάλι και αυτή για τη διαφθορά μου έλεγε ,αλλά τι σχέση έχει αυτό με την εισβολή. Λες και ο Πούτιν δε έχει φάει τίποτα
Για την οικονομια ηταν η αναφορα και οπως τα εχω ζησει και δει εγω ... φυσικα εχουν φαει τα αντερα τους και ο Πουτιν και τα ρωσικα λαμογια.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
Την εμπειρια μου απο εκεινα τα μερη την γραφω ολα αυτα τα χρονια φιλε στα αναλογα θρεντ ...
εν ολιγοις ετυχε να δραστηριοποιηθω και επαγγελματικα ως ενα σημειο , να κανω αγορα ακινητου ,να βγαλω αδεια διαμονης και να συναναστραφω με ντοπιους εκτος απο το θεμα του μουνιου φυσικα.
Εδρα το Κισιναου και απο εκει απειρες φορες σε Τιρασπολ και Οδησσο με αμαξι ,τρενα ακομη και με μαρσουτκες. Μεχρι το 14 η Οδησσος ανεβασμενη σε ολα , απο το 15 αρχιζει η καθοδος με αποκορυφωμα το 17 που καταντησε φτωχος συγγενης αν και τουριστικη πολη.

Πες μου τωρα και για σενα , γιατι αποφευγεις να μιλησεις απο που γνωριζεις ολα αυτα που λες με τοση σιγουρια για την Ουκρανια?
Κατσε, για μισο λεπτο.
Αν η εδρα της εταιρειας ειναι στο Κισιναου δεν εχεις δικαιωμα να μιλας. Μονο οσοι εχουν εταιρεια πεντακαθαρα Ουκρανια θα εχουν αποψη.
Περιμενω ξεκαθαρες διευκρινισεις για να συνεχιστει η ομαλη ροη της κουβεντας.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Κατσε, για μισο λεπτο.
Αν η εδρα της εταιρειας ειναι στο Κισιναου δεν εχεις δικαιωμα να μιλας. Μονο οσοι εχουν εταιρεια πεντακαθαρα Ουκρανια θα εχουν αποψη.
Περιμενω ξεκαθαρες διευκρινισεις για να συνεχιστει η ομαλη ροη της κουβεντας.
:grin: Αυτο τι ειναι τωρα? Ναι στο Κισιναου ηταν , εχω δηλωσει μαλιστα πολλες φορες και οχι απλα τωρα οτι εφυγα απο πανω πλεον ... γιατι δεν εχω δικαιωμα να μιλαω εφοσον πηγαινα χειμωνα -καλοκαιρι παραδιπλα που ειναι δυομιση ωρες δρομος εχοντας φιλους και γνωστους?

Εσυ εχεις η ειχες εταιρεια με εδρα πολη της Ουκρανιας δηλαδη?
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
:grin: Αυτο τι ειναι τωρα? Ναι στο Κισιναου ηταν , εχω δηλωσει μαλιστα πολλες φορες και οχι απλα τωρα οτι εφυγα απο πανω πλεον ... γιατι δεν εχω δικαιωμα να μιλαω εφοσον πηγαινα χειμωνα -καλοκαιρι παραδιπλα που ειναι δυομιση ωρες δρομος εχοντας φιλους και γνωστους?

Εσυ εχεις η ειχες εταιρεια με εδρα πολη της Ουκρανιας δηλαδη?
Λοιπον μαγκες, για να τα ξεκαθαρισουμε μια και καλη.
Μιλανε μονο οσοι
1) Εχουν επιχειρηση και η εδρα βρισκεται Ουκρανια και μονο Ουκρανια.
Μολδαβιες, Ρωσιες κλπ δεν πιανονται
2) Οσοι εχουν επαγγελματικες σχεσεις και εχουν κανει ταξιδια αλλα η εταιρεια να κανει τζιρο πανω απο 4.000.000 γριβνα καθαρα
3) Οσοι εχουν συγγενεις εκει και εχουν παει πανω απο 21 φορες μεχρι τα 40. Οσοι εχουν παει 20 μεχρι τα 40 κοβεστε γιατι στην 21η καταλαβαινεις πολλα πραγματα.
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.728
Κριτικές
178
Like
39.250
Πόντοι
21.896
Λοιπον μαγκες, για να τα ξεκαθαρισουμε μια και καλη.
Μιλανε μονο οσοι
1) Εχουν επιχειρηση και η εδρα βρισκεται Ουκρανια και μονο Ουκρανια.
Μολδαβιες, Ρωσιες κλπ δεν πιανονται
2) Οσοι εχουν επαγγελματικες σχεσεις και εχουν κανει ταξιδια αλλα η εταιρεια να κανει τζιρο πανω απο 4.000.000 γριβνα καθαρα
3) Οσοι εχουν συγγενεις εκει και εχουν παει πανω απο 21 φορες μεχρι τα 40. Οσοι εχουν παει 20 μεχρι τα 40 κοβεστε γιατι στην 21η καταλαβαινεις πολλα πραγματα.
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Κ όσοι είναι αστρατευτοι αγορασμενο πτυχία απο ρουμανια:confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.341
Like
7.616
Πόντοι
2.356
Λοιπον μαγκες, για να τα ξεκαθαρισουμε μια και καλη.
Μιλανε μονο οσοι
1) Εχουν επιχειρηση και η εδρα βρισκεται Ουκρανια και μονο Ουκρανια.
Μολδαβιες, Ρωσιες κλπ δεν πιανονται
2) Οσοι εχουν επαγγελματικες σχεσεις και εχουν κανει ταξιδια αλλα η εταιρεια να κανει τζιρο πανω απο 4.000.000 γριβνα καθαρα
3) Οσοι εχουν συγγενεις εκει και εχουν παει πανω απο 21 φορες μεχρι τα 40. Οσοι εχουν παει 20 μεχρι τα 40 κοβεστε γιατι στην 21η καταλαβαινεις πολλα πραγματα.
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Καταλαβα τυπε ... μεγας γνωστης :grin: :tooth:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.688
Like
28.970
Πόντοι
6.056
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.728
Κριτικές
178
Like
39.250
Πόντοι
21.896
Αν εχεις μυαλο καταλαβαινεις. :wink:
Λοιπόν ανέβα ψηλά στο κτήριο του Κισινάου ....
1280px-Vorota_kishineva.jpg

Φαντάζομαι θα ξέρεις το κτήριο αυτό ...
Λοιπόν μόλις ανέβεις κ δεις από ψηλά και όπου φτάνει το μάτι σου ...όλα τα κτήρια που θα δεις ανηκαν στον Τάσο ...οπότε τι τού τη μπαίνεις ότι δεν ξέρει από την περιοχή ........κ είναι ο μόνοςε δωρεές εκεί ( όχι μόνο σπέρματος) αλλά κ χρηστών σε ορφανοτροφεία ...
Βρες άλλον να δουλέψεις

Εκτός αν το κάνεις για να περάσει η ωρα:confused:
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.469
Κριτικές
56
Like
6.111
Πόντοι
3.556
Λοιπόν ανέβα ψηλά στο κτήριο του Κισινάου ....
1280px-Vorota_kishineva.jpg

Φαντάζομαι θα ξέρεις το κτήριο αυτό ...
Λοιπόν μόλις ανέβεις κ δεις από ψηλά και όπου φτάνει το μάτι σου ...όλα τα κτήρια που θα δεις ανηκαν στον Τάσο ...οπότε τι τού τη μπαίνεις ότι δεν ξέρει από την περιοχή ........κ είναι ο μόνοςε δωρεές εκεί ( όχι μόνο σπέρματος) αλλά κ χρηστών σε ορφανοτροφεία ...
Βρες άλλον να δουλέψεις

Εκτός αν το κάνεις για να περάσει η ωρα:confused:
Εσυ τι εισαι? ο δικηγορος του?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom