Νέα

ΡΕ ΣΕΙΣ, ξεπουλάνε το νερό μας!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα politis2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 465
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
αν το ΠΑΣΟΚ ειχε κατεβει στις εκλογες του 2009  με αυτο το πολιτικο προγραμμα (ξεπουληματος και δοσιλογισμου) και ειχε παρει την εγκριση του λαου δεν θα ειχαμε κανενα προβλημα. Εκανε ομως το αντιθετο και κοροιδεψε τους πολιτες για αυτο το λογο οτι γινεται δεν εχει συνταγματικη και δημοκρατικη νομιμοποιηση. Δυστυχως ομως με συγκεντρωσεις δεν βγαινει τιποτα,με αλλα μεσα πεφτουν οι χουντες και οι φασιστες
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
παιδια να μαντεψω οτι και για αυτο φταινε οι αμερικανοι,οι εβραιοι και ο Αλ Μπαντυ?
 

bosikos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2011
Μηνύματα
287
Like
0
Πόντοι
1
το σοσιαληστρικό έργο του πασοκ ξεκίνησε.και που είστε ακόμη,αυτοί οι γελοίοι τύποι που λέγονται πολιτικοί,ανεξάρτητα από παράταξη,θα τα πουλήσουν ΟΛΑ.ακόμη και τους δρόμους μέσα στις πόλεις τους έχω ικανούς να δώσουν "για να σωθεί η πατρίδα".  :fuck2:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
το σοσιαληστρικό έργο του πασοκ ξεκίνησε.και που είστε ακόμη,αυτοί οι γελοίοι τύποι που λέγονται πολιτικοί,ανεξάρτητα από παράταξη,θα τα πουλήσουν ΟΛΑ.ακόμη και τους δρόμους μέσα στις πόλεις τους έχω ικανούς να δώσουν "για να σωθεί η πατρίδα".  :fuck2:
οσα περισσοτερα πουληθουν,τοσους λιγοτερους υπαλληλους θα εχεις εσυ επιβαρυνση στην τσεπη σου.το εχεις σκεφτει οτι δουλευεις για να πληρωνουν αμετρητους αναξιους?
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
οσα περισσοτερα πουληθουν,τοσους λιγοτερους υπαλληλους θα εχεις εσυ επιβαρυνση στην τσεπη σου.το εχεις σκεφτει οτι δουλευεις για να πληρωνουν αμετρητους αναξιους?

Έχεις σκεφτεί να τελειώσεις τις σπουδές στις σχολές Αυγερινοπούλου;
 

bosikos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2011
Μηνύματα
287
Like
0
Πόντοι
1
οσα περισσοτερα πουληθουν,τοσους λιγοτερους υπαλληλους θα εχεις εσυ επιβαρυνση στην τσεπη σου.το εχεις σκεφτει οτι δουλευεις για να πληρωνουν αμετρητους αναξιους?

η πώληση στρατηγικών επιχειρήσεων για μια χώρα,όπως η παραγωγή ρεύματος και η ύδρευση,είναι σκέτη αυτοκτονία. σαφώς πρέπει να καταργηθούν όποια προκλητικά προνόμια απολαμβάνουν οι εκεί εργαζόμενοι,για να μην επιβαρυνόμαστε με βαρίδια.
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
οσα περισσοτερα πουληθουν,τοσους λιγοτερους υπαλληλους θα εχεις εσυ επιβαρυνση στην τσεπη σου.το εχεις σκεφτει οτι δουλευεις για να πληρωνουν αμετρητους αναξιους?

Master πλακότσα κάνουμε πάλι;;

ανήκετε και εσείς εις τους ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ (όπως και το Πασοκ - ΚΛΑΣΟΚ τελευταία)

εεε;;;

σας φταίνε οι διορισμένοι σας τώρα;;

της κακιάς ψωλής μήπως τις φταίνε και οι τρίχες;;  :cheesy:
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος και η γνώμη μου για το δημόσιο είναι ξεκάθαρη.Πρέπει να συρρικνωθεί.
Αυτό όμως δε μπορεί να γίνει μέσα σε μια μέρα και χωρίς σχέδιο.Καλώς ή κακώς η μάζα των δημοσίων υπαλλήλων είναι σημαντικός παράγοντας της οικονομίας.Ή μήπως νομίζετε πως οι ιδιωτικοί υπάλληλοι κρατάνε την αγορά έστω και  τώρα ζωντανή?
Αν αύριο απολυθούν 100000 δημόσιοι υπάλληλοι το σύστημα θα καταρρεύσει..
 

Επισκέπτης
Δεν κατάλαβα, τώρα που είναι "δικό μας"
το πληρώνουμε φθηνά;;;
Δεν έχει μουνόπανα η ΕΥΔΑΠ που να αμείβονται πανάκριβα ,
άνευ προσόντων;;
Όπως π.χ. τα καθήκια της ΓΕΝΟΠ , που για να πάνε στην έκθεση Θεσσαλονίκης,
νοίκιασαν Jet , με κόστος 300.000€ , αντί να πάνε με τα κωλό-υπηρεσιακά ΙΧΕ τους
(γαμώ το σπίτι τους & γαμώ το μουνί που τους πέταγε).
Για να πάνε στην έκθεση,
ως αντιπρόσωποι Κρατικής Εταιρείας ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ !!!!!!!!!
(γαμώ το σπίτι τους & γαμώ το μουνί που τους πέταγε).

Όταν έχει κέρδη η ΕΥΔΑΠ "μας" μας τα διανέμει;;;;
Μα αφού είναι "δική μας" !!!!!!!!!!!

Οι εταιρείες που έχουν κέρδη,
που δεν επενδύονται,
τα διανέμουν στους μετόχους τους !!!!!!!!

Τι σκατά "δική μας" είναι η απουτάνα ;;;;;;;

Μόνο για να πληρώνουμε σαν μαλάκες τα σπασμένα ;;;;;;;;

Αφού είναι "δική μας" ,
δεν έπρεπε να μας δίνει το νερό τσάμπα ή στο κόστος;;;;;;;;

Η δική μας εταιρεία, μας μοσχοπουλάει το προιόν της ;;;;;;;;;;
ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ...
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος και η γνώμη μου για το δημόσιο είναι ξεκάθαρη.Πρέπει να συρρικνωθεί.
Αυτό όμως δε μπορεί να γίνει μέσα σε μια μέρα και χωρίς σχέδιο.Καλώς ή κακώς η μάζα των δημοσίων υπαλλήλων είναι σημαντικός παράγοντας της οικονομίας.Ή μήπως νομίζετε πως οι ιδιωτικοί υπάλληλοι κρατάνε την αγορά έστω και  τώρα ζωντανή?
Αν αύριο απολυθούν 100000 δημόσιοι υπάλληλοι το σύστημα θα καταρρεύσει..

Σωστά.. αλλά γιατι δεν λες ποιοι το "ΦΟΥΣΚΩΣΑΝ" τόσο;;

και τωρα που έσκασε απο το ΔΙΚΟ τους "φούσκωμα"... ποιος φταιει

Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ;;;;


ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ "ΤΡΟΜΠΑ" που το ΦΟΥΣΚΩΝΕ  :grin:
και μετά βλέπουμε..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom