Νέα

R.I.P. Λεκτικός (Ανδρέας Μαρνέζος)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kakaras
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 269
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
live by the sword. die by the sword, τελικά υπάρχει δικαιοσύνη, ένας αλήτης ήταν και τίποτα παραπάνω, κρίμα βεβαίως για τα δυο πιτσιρίκια του...
Να σου πω ρε φιλε τον ηξερες τον Αντρεα και λες οτι ενας αλητης ηταν μονο?Εγω φιλε επειδη τον ηξερα αρκετα καλα ηταν πολλα πραγματα αλλα οχι αλητης!Μπορει στο παρελθον να ειχε μπλεξει με πολλα πραγματα αλλα ειχε καταφερει να ξεφηγει απο αυτα!Και η πιστη του στο θεο ηταν πολυ μεγαλη!Αν ειχες περασει στη ζωη σου τα μισα αποσα ειχε περασει ο λεκτικος Θα θασοθνα σε 1000 φορες πιο΄''αλητης'' αποσο λες πως ειναι αυτος!Και μονο και μονο με αυτο πουπες δειχνεις ποσο ζωο εισαι!Ο ανθρωπος πεθανε στα 41του αφηνοντας πισω γυναικα και παιδια και συ λες πως του αξιζε και ολας!Αλλα βεβαια ο καθενας πισω απο την οθονη του pc του το παιζει μαγκας και κριτης!Αν δεν ξερεις καπιον κρατα την γνωμη σου για σενα και μη κρινεις!Και τουλαχιστον σεβασου οτι ο ανθρωπος ειναι νεκρος!Πως θα σου φαινοταν αν αυριο πεθαινες εσυ και εβγαινα εγω χωρις να σε ξερω και ναλεγα ε δεν πειραζει ενασ αλητης ηταν!
 

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Χρωστα ενα μερος της επιτυχιας του στον Παναγιωτη Στραβαλεξη, κατα κόσμον "Θαυμα Παιδι" ή "Τακι Τσαν".

Παρ ολ΄αυτα σε συνεντευξη καταφερεται εναντιον του, χωρις προφανη λογο...
αλλα οι κακες γλωσσες λένε πως ο "ντορος" γινεται λογω ανταγωνισμου
στο επαγγελμα της δερματοστιξιας...
Βασικα φιλε μου o taki tsan χρωστα πολλα στο λεκτικο!Ο παναγιωτης ξεκινησε να δουλευει στον λεκτικο στο tatoo shop του και επισης ο λεκτικος τον ανακαλυψε και τον προοθησε με την δισκογραφικη εταιρια του τη lektikoepeksergastiki!Απλα ο τακις επαιξε κατι μπινιεσ στον λεκ μετα και το σπασανε το θεμα!
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Να σου πω ρε φιλε τον ηξερες τον Αντρεα και λες οτι ενας αλητης ηταν μονο?Εγω φιλε επειδη τον ηξερα αρκετα καλα ηταν πολλα πραγματα αλλα οχι αλητης!Μπορει στο παρελθον να ειχε μπλεξει με πολλα πραγματα αλλα ειχε καταφερει να ξεφηγει απο αυτα!Και η πιστη του στο θεο ηταν πολυ μεγαλη!Αν ειχες περασει στη ζωη σου τα μισα αποσα ειχε περασει ο λεκτικος Θα θασοθνα σε 1000 φορες πιο΄''αλητης'' αποσο λες πως ειναι αυτος!Και μονο και μονο με αυτο πουπες δειχνεις ποσο ζωο εισαι!Ο ανθρωπος πεθανε στα 41του αφηνοντας πισω γυναικα και παιδια και συ λες πως του αξιζε και ολας!Αλλα βεβαια ο καθενας πισω απο την οθονη του pc του το παιζει μαγκας και κριτης!Αν δεν ξερεις καπιον κρατα την γνωμη σου για σενα και μη κρινεις!Και τουλαχιστον σεβασου οτι ο ανθρωπος ειναι νεκρος!Πως θα σου φαινοταν αν αυριο πεθαινες εσυ και εβγαινα εγω χωρις να σε ξερω και ναλεγα ε δεν πειραζει ενασ αλητης ηταν!

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες.... Τα εχουμε ξαναπει... πρεπει να σεβομαστε τουλαχιστον τα στοιχειωδη... τουλαχιστον. Και ο αδικος θανατος ενος ανθρωπου ειναι το στοιχειωδες... Εκτος του οτι τον συγκεκριμενο τυπο (εγω δεν τον ηξερα προχθες τον εμαθα) θα επρεπε να τον σεβομαστε επειδη παρεδωσε μαθηματα ανδρισμου (ως προς την συμπεριφορα) εκει πανω . Ειναι ανδρισμος να πασχιζεις να επιτελεσεις κατι που υποσχεθηκες στον εαυτο σου και στην πιστη σου παρα τις πιο αντιξοες συνθηκες... εδω ο ανθρωπος ρε παιδια ανεβηκε στο ελεος του θεου με σχοινια και πρησμενα ποδια και ελεγε πως ειχε και δυσπνοιες - κακουχιες απο τους σκορπιους που τον τσιμπησαν και το συζηταμε ακομα?  :- :- :-

Αλλοι θα τα ειχαν κανει πανω τους και θα φωναζαν ελικοπτερο πληρωνοντας το οσο οσο για να τους μεταφερει στο πλησιεστερο νοσοκομειο....

ο τυπος ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ... Μονος του... εκανε ραμματα στον εαυτο του. Φυσικα ηταν μεγαλη αμελεια που δεν πηγε στο νοσοκομειο και αυτο συγκεκριμενα δεν αποτελει παραδειγμα προς μιμηση αλλα ολα τα αλλα αποτελουν. Ειναι πραγματικα ντροπη να κρινεται τοσο φτηνα απο ατομα που πρωτον δεν τον ξερουν και δευτερον αν ηταν στην θεση του θα τα ειχαν κανει ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ... το ξαναλεω... :grin: :grin:

Π.Σ Ο Θεος να αναπαυει την ψυχη του....
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
16
Πόντοι
6
Βλέποντας τα βιντεάκια από το Άγιο Όρος, θεωρώ πως τιμωρήθηκε για αυτή την στάση απέναντι σε έναν ιερό τόπο. Μου έδωσε την εντύπωση ότι ο μόνος λόγος επίσκεψης του ήταν η αναρρίχηση του βουνού και η επίδειξη ισχύος σε όλους εμάς. Αν  δεν είχε κάποιο παθολογικό πρόβλημα, αποκλείεται να προκλήθηκε ο θάνατος από τον σκορπιό δύο μέρες μετά. Όπως πολύ σωστά είπε κάποιος, ο επιλοχίας γιατί δεν πέθανε που ήταν πιο γέρος?

Ας τον αναπαύσει ο Θεός.
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
εγω πιστευω οτι πεθανε απο καταχρησεις και ο σκορπιος ηταν δικαιολογια για να μην ακουστουν λογια...οπως και να χει πεθανε.ο θεος θα τον κρινει τωρα
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
16
Πόντοι
6
Αν ήταν εύθραυστη η υγεία του, δεν θα ανέβαινε ένα βουνό 1000+ μέτρα. Θεωρώ πως τιμωρήθηκε και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι πέθανε δύο μέρες μετά και όχι αμέσως μετά το τσίμπημα.
 

tzimanis

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2007
Μηνύματα
250
Like
2
Πόντοι
1
Βλέποντας τα βιντεάκια από το Άγιο Όρος, θεωρώ πως τιμωρήθηκε για αυτή την στάση απέναντι σε έναν ιερό τόπο. Μου έδωσε την εντύπωση ότι ο μόνος λόγος επίσκεψης του ήταν η αναρρίχηση του βουνού και η επίδειξη ισχύος σε όλους εμάς. Αν  δεν είχε κάποιο παθολογικό πρόβλημα, αποκλείεται να προκλήθηκε ο θάνατος από τον σκορπιό δύο μέρες μετά. Όπως πολύ σωστά είπε κάποιος, ο επιλοχίας γιατί δεν πέθανε που ήταν πιο γέρος?

Ας τον αναπαύσει ο Θεός.

Εσυ Ασπιριν να πας να γαμηθεις πατοκορφα... αγιες ημερες και μονο που σκεφτεσαι οτι ο θανατος ενος ανθρωπου που αφηνει 2 μικρα παιδια πισω του μπορει να ειναι τιμωρια σημαινει ποσο μαλακοτραμπακουλας εισαι !!! Οτι και να εκανε...οτι και να ηταν... πηγε στο Αγιο Ορος και οχι στον Μωαμεθ γιατι αυτη ηταν η πιστη του !!!! Εχω γνωρισει πολλους ευγενικους χαρτογιακαδες που ο καλυτερος τους εχει σκοτωσει την μανα του και μια χαρα επιβιωνουν. Το θεμα ειναι οτι θα επρεπε να πρυτανευσει η λογικη του και να παραμερισει την πιστη του εστω και για λιγο μεχρι να παρει την αποφαση να παει στο νοσοκομειο.
Στα επομενα βιντεακια φενεται οτι εχει δυσπνοια και θα επρεπε να την κανει το συντομοτερον απο εκει.
Ειδα ενα βιντεακι που τραβηξανε τα 2 του παιδακια την Καθαρη Δευτερα οταν τα διασκεδαζε με τα χειμερινα μακροβουτια του.
Αυτα πως αισθανονται τωρα ???? Ασ ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει....Μεγαλη Εβδομαδα οι Πυλες του Παραδεισου ειναι παντα ανοιχτες !!!!!
 

peter_forum

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
340
Like
37
Πόντοι
1
Αν ήταν εύθραυστη η υγεία του, δεν θα ανέβαινε ένα βουνό 1000+ μέτρα. Θεωρώ πως τιμωρήθηκε και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι πέθανε δύο μέρες μετά και όχι αμέσως μετά το τσίμπημα.

ρε μαγκες το βιντεο ΑΝΕΒΗΚΕ στο youtube 2 μερες πριν τον θανατο , μπορει να εχει τραβηχτει ενα μηνα πριν !!!
 

piagos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2006
Μηνύματα
149
Like
2
Πόντοι
1
RIP Ανδρέα. Και γω τον είχα γνωρίσει κάποιες φορές στο μαγαζί του. Καλός άνθρωπος φαινόταν.
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.688
Κριτικές
41
Like
2.971
Πόντοι
3.237
Βασικα φιλε μου o taki tsan χρωστα πολλα στο λεκτικο!Ο παναγιωτης ξεκινησε να δουλευει στον λεκτικο στο tatoo shop του και επισης ο λεκτικος τον ανακαλυψε και τον προοθησε με την δισκογραφικη εταιρια του τη lektikoepeksergastiki!Απλα ο τακις επαιξε κατι μπινιεσ στον λεκ μετα και το σπασανε το θεμα!
δλδ ο συγχωρεμενος ο Ανδρεας τον βοηθησε στα τατου
για τις δισκογραφικες δεν ξερω τι εγινε,
μια και ο τακι εχει περρισοτερες ακρες
απο οτι ειχε ο συγχωρεμενος
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.688
Κριτικές
41
Like
2.971
Πόντοι
3.237
η κηδεια εγινε/θα γινει?
 

passa

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2009
Μηνύματα
23
Like
16
Πόντοι
0
Απο οτι διαβασα σε καποιο site θα γινει στις 26/4
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Παλιά είχα δει μια συνέντευξη στην τιβι και συμπέρανα πως ο τυπος ήταν εντελώς "καμμένος", αλλά όπως λέμε μετα θανάτου όλα συγχωρουνται, και το θλιβερό είναι τα παιδακια που μενουν πίσω, και πληρώνουν αμαρτιες αλλων.
 

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
δλδ ο συγχωρεμενος ο Ανδρεας τον βοηθησε στα τατου
για τις δισκογραφικες δεν ξερω τι εγινε,
μια και ο τακι εχει περρισοτερες ακρες
απο οτι ειχε ο συγχωρεμενος
Τις ακρες τις ειχε ο Αντρεας!το hip hop στην ελλαδα εχει παρει την εκταση πουχει οφηλοντας πολλα στο λεκτικο!Ειχε φτιαξει την πρωτη σοβαρη ελληνικη hip hop δισκογραφικη!Τις ακρες ο Τακης απο τον Αντρεα τις πηρε!
 

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν ήταν εύθραυστη η υγεία του, δεν θα ανέβαινε ένα βουνό 1000+ μέτρα. Θεωρώ πως τιμωρήθηκε και αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι πέθανε δύο μέρες μετά και όχι αμέσως μετά το τσίμπημα.
Aν ψαξεις υπαρχουν δηλητηρεια που σκοτωνουν σε 2λεπτα και αλλα που σε στελνουν μετα απο 2-3 μερες!Στο βιντεο ο Αντρεας ειναι τουμπανο στο προσωπο απο το τσιμπιμα!Τον αλλο δεν τον σκωτοσε γιατι αφερεθηκε τελειος το δηλητηριο!Επισεις δεν αντιδρουν ολοι οργανισμοι το ιδιο σε ενα τσιμπιμα!2 ατομα αν τους τσιμπισει μελισσα και ο ενας ειναι αλλεργικος ο ενας δεν θα παθει τιποτα ο αλλος θα πεθανει!Εγω φιλε πουμε 22 εχω πολυ καλη υγεια και γυμναζομαι κιολας αν φαω  ξυρους καρπους πουμε αλλεργικος θα πεθανω!
 

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ρε μαγκες το βιντεο ΑΝΕΒΗΚΕ στο youtube 2 μερες πριν τον θανατο , μπορει να εχει τραβηχτει ενα μηνα πριν !!!
Την μεγαλη βδομαδα ειχε παει αγιο ορος φιλε τιν επομενη ανεβηκε το βιντεο!
 

SiNER

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
7
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Βλέποντας τα βιντεάκια από το Άγιο Όρος, θεωρώ πως τιμωρήθηκε για αυτή την στάση απέναντι σε έναν ιερό τόπο. Μου έδωσε την εντύπωση ότι ο μόνος λόγος επίσκεψης του ήταν η αναρρίχηση του βουνού και η επίδειξη ισχύος σε όλους εμάς. Αν  δεν είχε κάποιο παθολογικό πρόβλημα, αποκλείεται να προκλήθηκε ο θάνατος από τον σκορπιό δύο μέρες μετά. Όπως πολύ σωστά είπε κάποιος, ο επιλοχίας γιατί δεν πέθανε που ήταν πιο γέρος?

Ας τον αναπαύσει ο Θεός.
Η σταση του μπορει να φαινετε καπως φιλε αμα δεν τον ξερεις καπως υπεροπτικη αλλα δεν ειναι!Ετσι απλα ηταν ο Αντρεας!Ειχε μια τελειως αλλη οπτικη για πολλα πραματα!Η υγεια δεν πεζει ρολο διαβασε τα πανω ποστ μου να καταλαβεις
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
ΝΑ εδωσε ο θεος αυτες τις μερες στο αγιο ορος να εξομολογηθηκε σε καποιο γεροντα..
δεν θα κρινουμε εμεις απο ενα μπουρδελσαιτ τι ηταν και τι δεν ηταν..
αλλος το κρινει τωρα που διαβαζετε το μυνημα μου..
ο θεος μαζι του και οποιος θελει ας προσευχηθει για την ψυχη του γιατι ειναι δυσκολα..
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Παιδια μην βιαζεστε να κρινετε τους ανθρωπους απο την εξωτερικη τους δραση... σαφως ειναι μια ενδειξη αλλα αν θελεις προσεκτικοτερα συμπερασματα και πιο βασιμα πρεπει να δεις κατω και περα απο τις εντυπωσεις.

Μπορει να ειχε μπλεξει με ναρκωτικα ... με με με.... να ηταν χουλιγκανος στον Βαζελο κτλπ
αλλα σε ατομα που ξηγιοντουσαν ενταξει θα ηταν σπαθι ο τυπος...

Ορισμενα παιδια που προερχονται απο νυκτερινα σχολεια παλαιοτερα τα θεωρουσα αλητοβιους κτλπ μεχρι που εκατσε να γνωρισω μερικα απο αυτα και ενω κανανε ορισμενες αλητειες κτλπ... ειχαν πολυ περισσοτερη τσιπα και φιλοτιμο απο κατι κακομαθημενα κολοπαιδα που πηγαιναν στα κολλεγια και ειχαν ολες τις ανεσεις και θα στην εφερναν απο πισω την καταλληλη στιγμη.
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Οσο  προλαβα  να  τον    γνωρισω, μου  φανηκε  καλη  ψυχη .Ακομα  και  τα  τατουαζ  που  ειχε , ηταν  μια  αμυνα  για  αυτον .Ακομα  και  το  υφος  που  ειχε , ηταν  μια  αμυνα .
Μια  ζωη  μαχητης , μια  ζωη  να  πολεμαει  τους  δαιμονες  του .

Νικηθηκε  ή  ξεφυγε ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom