Νέα

Ψησταρια bbq - καπνιστηριο για κρεατα ψαρια τυρια κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DimitrisOOO(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 23
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Ξερω τυποι οτι θα παει τρενο ενα τετοιο θεμα  :grin:

Εχει κανενας τυπος το παρακατω η κατι παρομοιο ?

[URL unfurl="true"]https://woodstore.gr/proionta/psistaries/kapnista-psistaries/ψησταριά-για-καπνιστά/[/url]

8718475714347_a_en_hd_1.jpg

[/img]

Αν ξερει κανεις να μου πει  λιγακι τον τροπο λειτουργιας του καπνιστηριου, μεσα στο μικρο το "βαρελακι" που εχει στα πλαγια εχει και θεση για νερο ? να πω οτι δεν εχω ιδεα απο καπνισμα κρεατος και κλπ επομενως αν εχει καποιος αποψη ας την πει, εχω δει στο ιντερνετ αρκετα πραγματα βιντεακια κειμενα και κλπ σχετικα με το καπνισμα και οι αποψεις διιστανται, και γενικοτερα ο καθενας λεει τα δικα του

Να πω τυποι οτι δεν με ενδιαφερει να αγορασω μια τετοια ψησταρια , απλα  λογο κορονοιου και φυσικα περισσιου χρονου καθομαι και κατασκευαζω ενα τετοιο πραμα με βαση διαφορες φωτογραφιες που βρηκα στο ιντερνετ , αν εχει κανεις κατι τετοιο θα ηθελα να ρωτησω κατι λεπτομερειες , προ κορονοιου ειχα κανει μια βολτα σε μεγαλα καταστηματα αλλα και μικρα και οπου πηγα δεν ειχε κατι τετοιο κανεις για να το δω απο κοντα πως ειναι κατασκευασμενο να παρω μια ιδεα, απεναντιας ηταν φουλ σε ψησταριες υγραεριου  με τουλαχιστον 10 μοντελα ... ελεος, αναρωτιεμαι ποιος θα αγορασει τετοιες μαλακιες υγραεριου ....

:heavymetalbig:

 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
Μόνο ένας δυσλεκτικός καθυστερημένος γκασμάς με χέρια μπορεί να το παίζει ειδήμων της πληροφορικής, της τεχνολογίας και των δικτύων και να με κράζει στο νήμα "pc help" γιατί δεν έμαθε να διαβάζει σωστά στο δημοτικό για να καταλάβει τι γράφω, αλλά παράλληλα να ανοίγει 2 φορές  :2funny: :2funny: το ίδιο νήμα σαν κάτι λάχανα εδώ μέσα.  :idiot:
Πάρε ρε τύπε κανένα ρουτερ σύγχρονο που μου πούλησες και μούρη με εξοπλισμό 20ετίας και άσε τα καπνιστήρια, αυτά είναι ακριβά σπορ δεν είναι για αυγολέμονους  :S
 
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.322
Κριτικές
9
Like
4.650
Πόντοι
1.830
Ξερω τυποι οτι θα παει τρενο ενα τετοιο θεμα  :grin:

Εχει κανενας τυπος το παρακατω η κατι παρομοιο ?

[URL unfurl="true"]https://woodstore.gr/proionta/psistaries/kapnista-psistaries/ψησταριά-για-καπνιστά/[/url]

8718475714347_a_en_hd_1.jpg

[/img]

Αν ξερει κανεις να μου πει  λιγακι τον τροπο λειτουργιας του καπνιστηριου, μεσα στο μικρο το "βαρελακι" που εχει στα πλαγια εχει και θεση για νερο ? να πω οτι δεν εχω ιδεα απο καπνισμα κρεατος και κλπ επομενως αν εχει καποιος αποψη ας την πει, εχω δει στο ιντερνετ αρκετα πραγματα βιντεακια κειμενα και κλπ σχετικα με το καπνισμα και οι αποψεις διιστανται, και γενικοτερα ο καθενας λεει τα δικα του

Να πω τυποι οτι δεν με ενδιαφερει να αγορασω μια τετοια ψησταρια , απλα  λογο κορονοιου και φυσικα περισσιου χρονου καθομαι και κατασκευαζω ενα τετοιο πραμα με βαση διαφορες φωτογραφιες που βρηκα στο ιντερνετ , αν εχει κανεις κατι τετοιο θα ηθελα να ρωτησω κατι λεπτομερειες , προ κορονοιου ειχα κανει μια βολτα σε μεγαλα καταστηματα αλλα και μικρα και οπου πηγα δεν ειχε κατι τετοιο κανεις για να το δω απο κοντα πως ειναι κατασκευασμενο να παρω μια ιδεα, απεναντιας ηταν φουλ σε ψησταριες υγραεριου  με τουλαχιστον 10 μοντελα ... ελεος, αναρωτιεμαι ποιος θα αγορασει τετοιες μαλακιες υγραεριου ....

:heavymetalbig:


Στην Ελλάδα δεν υπάρχει η κουλτούρα του καπνίσματος και του αμερικάνικου bbq γι αυτό και είναι σπάνιο να πετύχεις τέτοια ψησταριά σε κάποιο μαγαζί.

Έχω δει και εγώ άπειρα βίντεο με τέτοιες ψησταριές και αμερικάνικα μπάρμπεκιου και μου τρέχουν τα σάλια. Έψαχνα να βρω Αθήνα κανένα μαγαζί να ψήνει έτσι αλλά δεν βρήκα. Το πιο κοντινό πράγμα που ανακάλυψα είναι το po boys () το οποίο αν δεις στις φωτογραφίες τους έχει παρόμοια ψησταριά:
dsc-1057_orig.jpg

poboys-smoker_orig.jpg

po-boys-smoker_orig.jpg


Σου προτείνω να πας να φας και μιας που θα είσαι εκεί να ρωτήσεις τις πληροφορίες που θέλεις, είμαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσουν.


 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Κάπως έτσι δουλεύει..


Και κάπως έτσι το φτιάχνεις  :)


Έχει πολύ υλικό το YouTube.

 

vasagia

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2014
Μηνύματα
67
Κριτικές
6
Like
128
Πόντοι
280
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει η κουλτούρα του καπνίσματος και του αμερικάνικου bbq γι αυτό και είναι σπάνιο να πετύχεις τέτοια ψησταριά σε κάποιο μαγαζί.

Έχω δει και εγώ άπειρα βίντεο με τέτοιες ψησταριές και αμερικάνικα μπάρμπεκιου και μου τρέχουν τα σάλια. Έψαχνα να βρω Αθήνα κανένα μαγαζί να ψήνει έτσι αλλά δεν βρήκα. Το πιο κοντινό πράγμα που ανακάλυψα είναι το po boys () το οποίο αν δεις στις φωτογραφίες τους έχει παρόμοια ψησταριά:
dsc-1057_orig.jpg

poboys-smoker_orig.jpg

po-boys-smoker_orig.jpg


Σου προτείνω να πας να φας και μιας που θα είσαι εκεί να ρωτήσεις τις πληροφορίες που θέλεις, είμαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσουν.

2 Μαγαζιά κάνουν LOW N SLOW SMOKE BBQ στην Ελλάδα, το Po boys στην Αθήνα και το MobyDick Pub στην Κατερίνη. Είναι πολύ εξειδικευμένο άθλημα κι έτσι λίγοι το κατέχουν. Εμένα με ξετρελενει κι ελπίζω σύντομα να δούμε περισσότερο πράγματα.

Το Poboy έχει γεμικα ποικιλία αλλα το MobyDick δεν παίζεται συον μαύρο χοιρο και το brisket.
 
  • Like
Αντιδράσεις: arisjo

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
απλα  λογο κορονοιου και φυσικα περισσιου χρονου καθομαι και κατασκευαζω ενα τετοιο πραμα με βαση διαφορες φωτογραφιες που βρηκα στο ιντερνετ

Ωραίος τύπε. Επιτέλους να γυρίσει η παραγωγή στη χώρα, να μην τα εισάγουμε όλα.

Κατοχύρωσε και πατέντα.
 
OP
OP
D

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Μόνο ένας δυσλεκτικός καθυστερημένος γκασμάς με χέρια μπορεί να το παίζει ειδήμων της πληροφορικής, της τεχνολογίας και των δικτύων και να με κράζει στο νήμα "pc help" γιατί δεν έμαθε να διαβάζει σωστά στο δημοτικό για να καταλάβει τι γράφω, αλλά παράλληλα να ανοίγει 2 φορές  :2funny: :2funny: το ίδιο νήμα σαν κάτι λάχανα εδώ μέσα.  :idiot:
Πάρε ρε τύπε κανένα ρουτερ σύγχρονο που μου πούλησες και μούρη με εξοπλισμό 20ετίας και άσε τα καπνιστήρια, αυτά είναι ακριβά σπορ δεν είναι για αυγολέμονους  :S
Αλβανιδα πουστρα ΠιΠΑλεκο εισαι σε ΛΑΘΟΣ θεμα και εδω και στο αλλο δεν εχεις πει κατι επι της ουσιας που παρεμπιπτοντως στο αλλο σου απαντησα κλωνε μαζα φατσουλα ...ΠιπΑλεκο οριτζιναλ :vomit:
Μόνο ένας δυσλεκτικός καθυστερημένος γκασμάς με χέρια μπορεί να το παίζει ειδήμων της πληροφορικής, της τεχνολογίας και των δικτύων και να με κράζει στο νήμα "pc help" γιατί δεν έμαθε να διαβάζει σωστά στο δημοτικό για να καταλάβει τι γράφω, αλλά παράλληλα να ανοίγει 2 φορές  :2funny: :2funny: το ίδιο νήμα σαν κάτι λάχανα εδώ μέσα.  :idiot:
Πάρε ρε τύπε κανένα ρουτερ σύγχρονο που μου πούλησες και μούρη με εξοπλισμό 20ετίας και άσε τα καπνιστήρια, αυτά είναι ακριβά σπορ δεν είναι για αυγολέμονους  :S
 
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει η κουλτούρα του καπνίσματος και του αμερικάνικου bbq γι αυτό και είναι σπάνιο να πετύχεις τέτοια ψησταριά σε κάποιο μαγαζί.

Έχω δει και εγώ άπειρα βίντεο με τέτοιες ψησταριές και αμερικάνικα μπάρμπεκιου και μου τρέχουν τα σάλια. Έψαχνα να βρω Αθήνα κανένα μαγαζί να ψήνει έτσι αλλά δεν βρήκα. Το πιο κοντινό πράγμα που ανακάλυψα είναι το po boys
Σου προτείνω να πας να φας και μιας που θα είσαι εκεί να ρωτήσεις τις πληροφορίες που θέλεις, είμαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσουν.
Μην το λες ... στα χωρια εδω τα κρεμαγαν στην καμιναδα του τζακιου  :dancing: αυτο που κατασκευαζω εγω ειναι ακριβως η στο περιπου σαν κατι τετοιο που βλεπεις και μην νομιζεις και εκει τα τελευταια χρονια βγηκανε κατι τετοιες ψησταριες  :grin:

Ωραίος τύπε. Επιτέλους να γυρίσει η παραγωγή στη χώρα, να μην τα εισάγουμε όλα.
Κατοχύρωσε και πατέντα.

Πια πατεντα ρε τυπε  :2funny: μια ψησταρια που να ειναι και καπνιστηριο φτιαχνω για να τα τρωμε εμεις οταν θα την αναβουμε στην αυλη  :jerking: :2funny:  δεν θα τα πουλαμε  :2funny:


 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
Αλβανιδα πουστρα ΠιΠΑλεκο εισαι σε ΛΑΘΟΣ θεμα και εδω και στο αλλο δεν εχεις πει κατι επι της ουσιας που παρεμπιπτοντως στο αλλο σου απαντησα κλωνε μαζα φατσουλα ...ΠιπΑλεκο οριτζιναλ :vomit:Μην το λες ... στα χωρια εδω τα κρεμαγαν στην καμιναδα του τζακιου  :dancing: αυτο που κατασκευαζω εγω ειναι ακριβως η στο περιπου σαν κατι τετοιο που βλεπεις και μην νομιζεις και εκει τα τελευταια χρονια βγηκανε κατι τετοιες ψησταριες  :grin:

Πια πατεντα ρε τυπε  :2funny: μια ψησταρια που να ειναι και καπνιστηριο φτιαχνω για να τα τρωμε εμεις οταν θα την αναβουμε στην αυλη  :jerking: :2funny:  δεν θα τα πουλαμε  :2funny:

H ουσία είναι ότι τα καπνιστήρια είναι για πρίγκιπες, δεν είναι για αυγολέμονους σαν εσένα  :S

Μην το λες ... στα χωρια εδω τα κρεμαγαν στην καμιναδα του τζακιου  Dancing Smiley αυτο που κατασκευαζω εγω ειναι ακριβως η στο περιπου σαν κατι τετοιο που βλεπεις και μην νομιζεις και εκει τα τελευταια χρονια βγηκανε κατι τετοιες ψησταριες  Grin

το καταλάβαμε αγράμματε γκασμά ότι είσαι και τυρόγαλο  :zfuck:
 
OP
OP
D

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
H ουσία είναι ότι τα καπνιστήρια είναι για πρίγκιπες, δεν είναι για αυγολέμονους σαν εσένα  :S

το καταλάβαμε αγράμματε γκασμά ότι είσαι και τυρόγαλο  :zfuck:

Ρε τραβα γαμησου απ δω που θα μας κανεις και μαθημα κακιασμενη πουστρα  :vomit: εχεις αγριεψει ΠιπΑλεκο κοιτα μην βρουν κανα μαυρο πουλι στο στομαχι σου μετα την ληξη καραντινας  :S :S
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
πιπαλέκους και κωλοαλβαναράδες ονειρεύεσαι ρε βλαχαδερό?
 
OP
OP
D

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
πιπαλέκους και κωλοαλβαναράδες ονειρεύεσαι ρε βλαχαδερό?

Στην τρυπα σου και γρηγορα σκουπιδι, μην ασχολεισαι με θεματα που ΔΕΝ σε αφορουν, δεν ηρθα εγω στα γκει θεματα σου να σε σχολιασω επομενως αδειασε μας την γωνια εφοσον δεν εχεις να πεις κατι επι του παροντος, οκ ΠιπΑλεκο ?
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
τρένο πάει το νήμα σου τραχανά... ο καημός σου είναι οι μπούστηδες πιπαλέκοι, λίλες, τέντηδες και κοπρολάγνοι, πρέπει να είσαι πολύ μερακλής τελικά  :s&m_1: :zfuck:
 
OP
OP
D

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
τρένο πάει το νήμα σου τραχανά... ο καημός σου είναι οι μπούστηδες πιπαλέκοι, λίλες, τέντηδες και κοπρολάγνοι, πρέπει να είσαι πολύ μερακλής τελικά  :s&m_1: :zfuck:
Σιγουρα ρε ΠιΠΑλεκο ενα τετοιο θεμα δεν χρειαζεται να παει τρενο, :2funny: εχω ενα ξυλο που το λενε στουρναρι  και σε ευχαριστω που μου ανεβαζεις το ρανκ εδω μεσα  :-  :2funny:
ακριβοπουλώ τον κώλο μου κανείς μην τον γαμήσει...  :zfuck:
Το μονο σιγουρο  :2funny:


 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
ποιο ρανκ ρε μπούφε?? πιστεύεις ότι σε παίρνει κανένας στα σοβαρά εδώ μέσα? μέχρι και ο πουσταλέκος σε έχει απαξιώσει  :gay:
έβαλες post-comment που έκανα στο νήμα για τα σιτιτούρια και αφορούσε πουτάνα που ζητούσε εξωφρενικά μεγάλο έξτρα ποσό για anal να μου πεις τι? ότι είσαι καθυστερημένος?  :2funny:
 
 
OP
OP
D

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
ποιο ρανκ ρε μπούφε?? πιστεύεις ότι σε παίρνει κανένας στα σοβαρά εδώ μέσα? μέχρι και ο πουσταλέκος σε έχει απαξιώσει  :gay:
έβαλες post-comment που έκανα στο νήμα για τα σιτιτούρια και αφορούσε πουτάνα που ζητούσε εξωφρενικά μεγάλο έξτρα ποσό για anal να μου πεις τι? ότι είσαι καθυστερημένος?  :2funny:
 
Αν δεν εισαι ο ΠιπΑλεκος που ειμαι σχεδον σιγουρος τοτε εισαι ο ντοπας,δυσκολο αλλα ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom