Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 270K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

paparopaparos

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2017
Μηνύματα
171
Κριτικές
1
Like
288
Πόντοι
21
Κανένας άντρας μη επώνυμος,πλούσιος,διάσημος,ανθυποδιάσημος,δεν έχει περισσότερες επιλογές απο μια γυναίκα.Στα 40 για να έχεις τις τόσες επιλογές που λες,πρέπει να είσαι κάτι απ'όλα αυτά.

Επίσης,πολύ δύσκολα ένας 40αρης θα συγκινήσει πολλές κάτω των 35.Ακόμα και οι 30αρες μεγάλο τον θεωρούν
Διαφωνώ πλήρως σε αυτό που λες.
Οι 40αρηδες αν είναι τακτοποιημένοι έχουν τρελές επιλογές από 25αρες μέχρι όπου φτάνει ο νους
Οι γυναίκες θέλουν να νοιώθουν ασφάλεια και ο 40αρης την προσφέρει.
Ξέρω περίπτωση 40αρη που είχε περαση από 23χρονη...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.532
Πόντοι
3.656
Διαφωνώ πλήρως σε αυτό που λες.
Οι 40αρηδες αν είναι τακτοποιημένοι έχουν τρελές επιλογές από 25αρες μέχρι όπου φτάνει ο νους
Οι γυναίκες θέλουν να νοιώθουν ασφάλεια και ο 40αρης την προσφέρει.
Ξέρω περίπτωση 40αρη που είχε περαση από 23χρονη...

Ναι,που τις βρίσκουν τις επιλογές όμως;Και τι ηλικίες, αφού οι συνομήλικες είναι όλες παντρεμένες ή χωρισμένες με παιδιά;

H 23χρονη θα πάει με τον 40αρη μόνο για κανα δωράκι ή καμια προαγωγή,όχι γιατί τον γουστάρει
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.328
Κριτικές
8
Like
10.977
Πόντοι
3.786
Μιλάμε για το μέσο άντρα.

Από τα 40 και μετά οι συνομήλικές σου είναι συνήθως παντρεμένες ή σε σταθερή σχέση. Ελεύθερες είναι οι χωρισμένες που έχουν συνήθως παιδιά και στην πλειοψηφία τους έχουν φθαρεί. Και αυτές θέλουν σταθερή σχέση.

Οι μεγάλες που θέλουν πούτσα και τίποτα άλλο θα την ψάξουν με νέους άντρες. Οι μικρές που γουστάρουν μεγαλύτερους προσβλέπουν σε ανταλλάγματα, είτε λεφτά, είτε δωράκι, δουλειά, προώθηση ,καριέρα κτλ. Η πλειοψηφία των νέων γυναικών γουστάρει συνομήλικους άντε μέχρι 5 χρόνια μεγαλύτερους.
 

paparopaparos

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2017
Μηνύματα
171
Κριτικές
1
Like
288
Πόντοι
21
Ναι,που τις βρίσκουν τις επιλογές όμως;Και τι ηλικίες, αφού οι συνομήλικες είναι όλες παντρεμένες ή χωρισμένες με παιδιά;

H 23χρονη θα πάει με τον 40αρη μόνο για κανα δωράκι ή καμια προαγωγή,όχι γιατί τον γουστάρει
Υπάρχουν παντού
Η 23 χρονη θα πάει και για αυτό το λόγο αλλά και γιατί ο 40ρης μπορεί να της προσφέρει πράγματα που δεν μπορούν οι μέχρι των 30
Σημαντικό είναι βέβαια ότι ο 40αρης του σήμερα που προσέχει τον εαυτό του είναι και εμφανίσιμος και έμπειρος και κυρίως ώριμος
Τώρα το τι πραγματικά γουστάρει η γυναίκα κάθε ηλικίας θα παραμείνει άγνωστο...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.450
Κριτικές
62
Like
39.727
Πόντοι
8.530
'Εχοντας διανύσει αρκετά (τολμώ να πω) χιλιόμετρα στο συγκεκριμένο ηλικιακό φάσμα των γυναικών (καθώς ουδέποτε μ ενδιέφεραν οι 20άρες, ούτε καν ως έφηβος) προσωπικά έχω καταλήξει στα παρακάτω συμπεράσματα.

1) Γυναίκα εμφανίσημη, άνω των 30, στην Ελλάδα με αξιοπρεπές επίπεδο διαβίωσης και ελεύθερη, κάτι δεν κολλάει. Είναι τόσο μεγάλη η ζήτηση (καθώς όλοι τρέχουν απο μικροί να φέρουν νυφούλα στην μάνα τους μην τους πούνε αδερφές) που δεν περισσεύει ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Οριακά θυμίζει την Νιγηριανή απάτη με το email του πρίγκηπα που θέλει να εκταμιεύσει κάποια επιταγή κάποιου αμύθητου ποσού στον λογαριασμό ενός τυχαίου (εμάς κοινώς) και θα μας δώσει 3-4 μύρια δολλάρια για τον κόπο μας. Ψάχτε τον λάκκο στη φάβα. Από κάπου έχει περισσέψει, για κάποιον λόγο.

2) Πολύ δυστυχώς, στην ελληνική κοινωνία οι γυναίκες σπανίως ενθαρρύνονται και μαθαίνουν από μικρές να δουλεύουν και να προκόβουν μόνες τους. Και αυτό αποτελεί βασικό παράγοντα στην χαμηλή ποιότητα της μέσης Ελληνίδας δυστυχώς. Λίγες τα καταφέρνουν να έχουν μια άνετη ζωή, εν μέσω επαγγελματικής αποκατάστασης και να ακολουθούν κάποια σταθερή πορεία κερδίζοντας τη ζωή τους. Οι περισσότερες είναι κακομοίρες, μαθαίνουν στην λογική της αρπαχτής και της κουτοπονηριάς, ευελπιστώντας πάντα στην ανεύρεση κάποιου μαλάκα. Μην απορείτε γιατί επιμένουν, γιατί δυστυχώς αρκετές τα καταφέρνουν, και αυτό απλά τις ενθαρρύνει στο να είναι κουτοπόνηρες.

3) Άπαξ και μια γυναίκα κλείσει τα 33-34 και παραμένει ανύπαντρη, αρχίζουν οι ανάποδες στροφές: τα βάζουν με τους πρώην τους που τις παράτησαν, τον μπεκρή μπάρμαν που τις 'εκμεταλλεύτηκε', αναλογίζονται αρνητικά τα πάντα που ΄τις οδήγησαν σ αυτό το 'πέταμα', και που καταλήγουν οι περισσότερες? Μα φυσικά στο έυκολο υποκριτικό συμπέρασμα πως φταίνε 'οι άλλοι΄ προφανώς, και τι κάνουν? 'παίρνουν τη ζωή στα χέρια τους' το οποίο σημαίνει πως ο επόμενος που θα βρεθεί θα πληρώσει για όλα τα σκατά των προηγουμένων......

4) Στα 30-40 της, μια γυναίκα έχει προλάβει να κλείσει κάποιους βασικούς κύκλους της κοινωνικής κι ερωτικής ζωής της. Έζησε το peak της, έδωσε τον καλύτερό της εαυτό όπου δόθηκε η ευκαιρία, έχει κάνει τα καλύτερα γαμήσια της κι έχει βγάλει τα γούστα που ήθελε. Είναι το λιγότερο ανόητο να έχουμε προσδοκίες να ζήσουμε κάτι έντονα ποιοτικό από μια 35άρα, βασικά (όχι πως δεν συμβαίνει, απλά είναι δύσκολο).

5) Επίσης, μαζί με την ωρίμανση της γυναίκας (μην ξεχνάμε πως ωριμάζουν νωρίτερα από εμάς) επέρχεται και η φθορά και η κούραση των βιωμάτων της. Και αυτά συνήθως είναι αρκετά εμφανή εξαρχής (με την πρώτη κουβέντα στο πρώτο ραντεβού).

Συνεπώς, δεν είναι ούτε βιολογικά, ούτε πνευματικά υγιές να αναλώνουμε πολύ χρόνο και κόπο σε μια γυναίκα που χει περάσει τα 33-34. Είναι μια ανούσια και κακή επένδυση γενικά. Και δε ζούμε στην εποχή που μπαλώναμε τις τρύπιες κάλτσες, ευτυχώς.
Υπάρχει μια μεγάλη ποσότητα ανύπαντρων γυναικών σ αυτή την ηλικία, που βρίσκονται σε απόγνωση. Ναι μεν είναι σίγουρα κρίμα, αλλά ας έστρωναν καλύτερα κι αυτές όταν είχαν την ευκαιρία. Τώρα όποιος μπλέκει, βοήθεια του.
Εμείς ως ώριμοι άνδρες, οφείλουμε να προστατεύουμε την πνευματική μας υγεία, και το συμφέρον μας.
Συμφωνώ σε όλα μόνο που αν υπάρχει μόνιμη σχέση δεν θα σκάσουν κιόλας για γάμο.
Κάποια που δεν παντρεύεται και είναι άνω των 35 η έχει αποσυρθεί σεξουαλικά και έχει αφιερωθεί αλλού π.χ.σε φροντίδα κατοικίδιων η έχει ανεπίσημη μακροχρόνια σχέση χωρίς να ψάχνει επισημοποιήσεις.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.450
Κριτικές
62
Like
39.727
Πόντοι
8.530
Μιλάμε για το μέσο άντρα.

Από τα 40 και μετά οι συνομήλικές σου είναι συνήθως παντρεμένες ή σε σταθερή σχέση. Ελεύθερες είναι οι χωρισμένες που έχουν συνήθως παιδιά και στην πλειοψηφία τους έχουν φθαρεί. Και αυτές θέλουν σταθερή σχέση.

Οι μεγάλες που θέλουν πούτσα και τίποτα άλλο θα την ψάξουν με νέους άντρες. Οι μικρές που γουστάρουν μεγαλύτερους προσβλέπουν σε ανταλλάγματα, είτε λεφτά, είτε δωράκι, δουλειά, προώθηση ,καριέρα κτλ. Η πλειοψηφία των νέων γυναικών γουστάρει συνομήλικους άντε μέχρι 5 χρόνια μεγαλύτερους.
Σταθερή σχέση θέλουν ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ τακτοποιηθούν τα παιδιά ...δεν γίνεται να παρκάρει τα παιδιά εδώ κι εκεί για να ξεσκιστει με κάποιον ιδίως αν δεν υπάρχουν πολλές βοήθειες στο περιβάλλον της.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.450
Κριτικές
62
Like
39.727
Πόντοι
8.530
Παιδιά, να μην ξεχνάμε και κάτι ΠΟΛΥ βασικό:

Ένας άνδρας στα 40 έχει πολλές περισσότερες επιλογές απο μια 35άρα! Δεν καταλαβαίνω γιατί το ξεχνάμε πολλοί από εμάς!
Αν φτασεις τα 40 και καταφέρεις να ζεις αξιοπρεπώς (δε μιλάμε για πόρσε καρρέρα και χαιλίκια και βλακείες)-να χεις τη ζωή σου, τη δουλειά σου, το σπίτι σου απλά, και να μην είσαι το απόλυτο ανάποδο γαμώτο (δε μιλάμε για κοιλιακούς και δόντια να φέγγουν στο σκοτάδι), είσαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!
Συγχαρητήρια! Πλέον έχει ανοίξει όλη η τράπουλα για σένα: αναλόγως τους κύκλους σου, έχεις να παίξεις μπαλίτσα και με συνομήλικες σου (οι οποίες παρακαλάνε να τις παντρευτείς κι ας στο παίζουν μαγκάκια), έχεις να κάνεις και τις ωραίες αρπαχτές σου (παντρεμένες, χαλαρές, κλπ), έχεις και τις πιτσιρίκες που κολακεύονται άπαξ και ασχοληθεί ένας αξιοπρεπής 40άρης με την πάρτη τους.
Στα 40 σου θα παίξεις την καλή σου μπάλα, εκεί έχεις όλη τη διαθέσιμη γκάμα.

Γι αυτό καλό θα είναι να προσέχουμε λίγο τον εαυτό μας (πάει προς τους νεότερους αυτό), μην σαπίζουμε να πίνουμε μπυρόνια με τους φίλους μας σε πλατείες σαν τους ξυλοκόπους, μην τρώμε πιτόγυρα στις 2 τα ξημερώματα γιατί μας έπιασε η λιγούρα, επίσης δεν έχουν νόημα και οι τζάμπα κραιπάλες κάθε βράδυ ίσα για να βγούμε.
Ας τρώμε καμμιά σαλατούλα, κάνα φρούτο, λίγη άσκηση κάθε μέρα (έστω τα βασικά), κάνα επικοδομητικό χόμπυ επίσης να δουλεύει λίγο το μυαλό (να αποφύγουμε τη λοβοτομή των βραδυνών εξόδων και της τηλεόρασης), να είμαστε υγιής και να περνάμε ωραία με ό,τι έχουμε. Αυτό μόνο! Κι όλα τ άλλα έρχονται κι από μόνα τους, παιδιά!

Ο άνθρωπος που περνάει καλά και απολαμβάνει τη ζωή φαίνεται από μακριά, και είναι πάντα ελκυστικός κι ευχάριστος!

Θυμάμαι λίγο πριν τα 40 μου, σε κάποια φάση ήμουν σπιτωμένος σε μια γυναίκα που έκανε τα πάντα να με βολέψει. Χρυσό κορίτσι, όμορφη, καλή ψυχούλα, δεν μου λεγε ΄οχι' σε τίποτα....Τι να το κάνω, όταν αυτή ζούσε μ έναν μισθό 800 ευρώ κι ευελπιστούσε να κάνει και οικογένεια κιόλας, για να χει να λέει στο χωριό της πως νοικοκυρεύτηκε!
Εγώ είχα δρόμο μπροστά μου, δουλειές, εξελίξεις, η ζωή μου είχε γίνει πολύ πιο κοινωνική και ενδιαφέρουσα! Χώρια που είχαν αρχίσει διάφορες να εκδηλώνουν ενδιαφέρον για την πάρτη μου (όχι επειδή είμαι ωραίος όυτε πλούσιος-δεν είμαι!-απλά απειδή δεν ήμουν σε μαύρα χάλια).....
Μία που πέταξα την ταφόπλακα από πάνω μου και χώρισα, στον πρώτο μήνα είχα ήδη φάει 3 που ήταν στο ΄περίμενε'.
Δύο εκ των οποίων ήταν κοινωνικά ανώτερης κλάσης της προηγουμένης και ομορφότερες.

Ξύπνησα σ έναν καλύτερο κόσμο, ήταν ένα μεγάλο μάθημα ζωής, κι έκτοτε πορεύομαι με αρκετή προσοχή μεν, περνάω καλύτερα, παίζω χαλαρή μπαλίτσα απο δω κι από κει (και μέσω κύκλων μου και εκτός), κι έχω τα μάτια μου ανοιχτά προκειμένου να εκτιμήσω σωστά ΑΝ τύχει κάποια καλή περίπτωση.

Πάντα θα λυπάμαι τον δύσμοιρο που θα βρέθηκε στη θέση που ήμουν κι εν τέλει θα την κάνει τη μαλακεία που δεν έκανα...
Καλά τα λες και μπράβο σου...
Όμως είναι άλλο να είσαι σε ένα μέρος όλη σου την ζωή και να μην έχεις ξεκόψει από τους κύκλους σου και άλλο να είσαι οικονομικός μετανάστης σε μικρές κλειστές κοινωνίες όπου όλοι είναι "μεταξύ μας Μεταξά".
Σε Αθήνα ,Θεσσαλονίκη και φοιτητουπολεις όλα αυτά που λες είναι εύκολα...έξω από εκεί είναι απλά ένας άλλος κόσμος.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.532
Πόντοι
3.656
Πάντως,το να λέμε απελπισμένες τις ελλεεινίδες είναι ανέκδοτο

Και μόνο που βλέπω τόσα μπάζα εδώ στην περιοχή μου,και φαντάζομαι σε όλη την επαρχία,που είναι όλες παντρεμένες με παιδιά,δεν αφήνει περιθώρια συζήτησης.Απόδειξη ότι η γυναίκα όπως και να είναι,μπορεί να κάνει οικογένεια και παιδιά ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ αφού ακόμα και για το πιο μπάζο,υπάρχουν άπειροι κακομοίρηδες που θέλουν να τις παντρευτούν

Φανταστείτε δηλαδή όχι οι μουνάρες,αλλά απλά όσες είναι αδύνατες,πόσες παραπάνω επιλογές έχουν.Τι απελπισμένες λέμε μετά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
424
Like
829
Πόντοι
81
H 23χρονη θα πάει με τον 40αρη μόνο για κανα δωράκι ή καμια προαγωγή,όχι γιατί τον γουστάρει
πηγαινετε στο μαλλ να δειτε ενα σωρο γκομενες απο 25-30 να ειναι ζευγαρακι με αντρες 45-50. τους ξεχωριζεις μπαμ , αυτοι οι τρομπες κρατανε τις πολλες τσαντες με τα ψωνια που τα πληρωσαν για να τις εχουνε γκομενες
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.688
Πόντοι
456
πηγαινετε στο μαλλ να δειτε ενα σωρο γκομενες απο 25-30 να ειναι ζευγαρακι με αντρες 45-50. τους ξεχωριζεις μπαμ , αυτοι οι τρομπες κρατανε τις πολλες τσαντες με τα ψωνια που τα πληρωσαν για να τις εχουνε γκομενες
αν ο άντρας των 45-50 κρατιέται χωρίς καράφλα και κοιλιά δεν μου φαινεται περιεργο
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.532
Πόντοι
3.656
αν ο άντρας των 45-50 κρατιέται χωρίς καράφλα και κοιλιά δεν μου φαινεται περιεργο

Άμα η άλλη πάει για τα δωράκια,σιγά μην την ενδιαφέρει η καράφλα και η κοιλιά
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.113
Κριτικές
81
Like
7.076
Πόντοι
6.265
Και καμπούρα να έχει αν πληρώνει όλα καλά είναι. Αυτό να ξέρετε. Δεν είναι τυχαίο ότι απο την φύση υπάρχει η νοοτροπία της πόρνης, όπου πάνε όπου υπάρχουν περισσότερες παροχές. Και πόσο μάλλον σημερα που θα έχουν τον μπάρμπα, για τα λεφτά και άντε να ρίξουν κανένα πήδημα μια στο τόσο,αλλά και τον πιτσιρικά να τις γαμάει κανονικά.Δεν υπάρχουν ενδιασμοί και όλες όσες δεν ντρέπονται να βγαίνουν με άτομα διπλάσιας ηλικίας, σίγουρα πηδιουνται και με συνομίληκους αβέρτα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.532
Πόντοι
3.656
Και καμπούρα να έχει αν πληρώνει όλα καλά είναι. Αυτό να ξέρετε. Δεν είναι τυχαίο ότι απο την φύση υπάρχει η νοοτροπία της πόρνης, όπου πάνε όπου υπάρχουν περισσότερες παροχές. Και πόσο μάλλον σημερα που θα έχουν τον μπάρμπα, για τα λεφτά και άντε να ρίξουν κανένα πήδημα μια στο τόσο,αλλά και τον πιτσιρικά να τις γαμάει κανονικά.Δεν υπάρχουν ενδιασμοί και όλες όσες δεν ντρέπονται να βγαίνουν με άτομα διπλάσιας ηλικίας, σίγουρα πηδιουνται και με συνομίληκους αβέρτα.

Αυτό πιο πολύ με τις ρωσο-ουκρανές ισχύει.Δυτικές ας πούμε να πηγαίνουν με γέρους,δύσκολο.Και στις Ελλεεινίδες σπάνιο είναι,εκτος αν είναι πάμπτωχες.
 

forest93

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2022
Μηνύματα
117
Like
306
Πόντοι
21
Και καμπούρα να έχει αν πληρώνει όλα καλά είναι. Αυτό να ξέρετε. Δεν είναι τυχαίο ότι απο την φύση υπάρχει η νοοτροπία της πόρνης, όπου πάνε όπου υπάρχουν περισσότερες παροχές. Και πόσο μάλλον σημερα που θα έχουν τον μπάρμπα, για τα λεφτά και άντε να ρίξουν κανένα πήδημα μια στο τόσο,αλλά και τον πιτσιρικά να τις γαμάει κανονικά.Δεν υπάρχουν ενδιασμοί και όλες όσες δεν ντρέπονται να βγαίνουν με άτομα διπλάσιας ηλικίας, σίγουρα πηδιουνται και με συνομίληκους αβέρτα.
Έτσι είναι ακριβώς . Έχουν τους θειους για τα φράγκα και κερατωνουν αβερτα και με συνομηλίκους και με πολύ μικρότερους. Λένε για τους άντρες αλλά αυτές χειρότερα κάνουν και δν τις πιάνεις κιόλας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom