Νέα

Προβληματα-Λυσεις hardware,software

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ntelikanis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

paParOupas96

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2015
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Εχω ενα προβλημα.

Streaming ταινιών σε πολύ καλή ποιότητα. Υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης αν θες.

Καλημερα παιδες. Χθες αποφασησα να κανω format το desktop γιατι ειχα καποια κολληματα και εναν ιο. Ειχα win7 64bit ultimate και εβαλα win7 32 bit ultimate και αυτο γιατι εχω 2gb ram και σκεφτηκα μπας και τν ελαφρυνω. Σκεφτηκα σωστα ή μαλακια?

Σωστά. 64bit από 4GB και πάνω.

Το θεμα ειναι αλλου ωστοσο. Πριν το format ειχα εγκατεστημενη ασυρματη καρτα δικτυου, αυτην εδω TP-LINK TL-WN422G και θυμαμαι οτι ειχα δυσκολευτει να την εγκαταστησω γτ ηθελε ενα κολπακι που δεν το θυμαμαι ή μπορει απλα να ειναι ιδεα μου. Τωρα παλευω απο χθες να την εγκαταστησω με drivers 32 bit αλλα η συσκευη δεν τους αναγνωριζει... Συνδεσα το pc με καλωδιο και συνδεσα και την καρτα δικτυου μπας και βρει drivers απο μονη της και οντος βρηκε αλλα οχι τους ιδιους και το θεμα ειναι οτι μετα απο μιση ωρα μου κοβει την συνδεση στο internet και οχι μονο αυτο μου κολλαει ολη το προγραμμα που ασχολειτε με το δικτυο οπως και οι ρυθμισεις του... Αποσυνδεω την συσκευη ξεκολαει μετα απο κανα λεπτο συνδεω εχω Internet για μιση ωρα και παλι τα ιδια. Εχει κανενας καμια ιδεα τι να κανω? Πως να περασω τους drivers του? Ειμαι ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο... Και το πισι και το στικακι...

Δοκίμασες τους drivers από την ιστοσελίδα τους; Έχει δυο versions. Αν δεν δουλέψει η v.2 βάλε την v.1.


 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250
Καθε φορά που ανοίγω κάποια σελίδα εμφανιζονατι αυτές οι τρεις διαφημισεις όπως φαινονται και στην φωτογραφία. γνωρίζει κανεις πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτή τη μαλακία ???? :huh:
 

Συνημμένα

  • Screen0065.png
    Screen0065.png
    327,5 KB · Εμφανίσεις: 30

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Καθε φορά που ανοίγω κάποια σελίδα εμφανιζονατι αυτές οι τρεις διαφημισεις όπως φαινονται και στην φωτογραφία. γνωρίζει κανεις πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτή τη μαλακία ???? :huh:

adblock και σκανάρισμα με το anti-virus που έχεις...


εγώ δεν έχω πάντως  :grin:
 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250
adblock και σκανάρισμα με το anti-virus που έχεις...


εγώ δεν έχω πάντως  :grin:

ευχαριστώ φίλε,  :rockon:  έκανα εγκατάσταση το adblock και γλυτωσα από τα δύο πλαϊνα, το κεντρικό παρέμεινε χωρίς όμως να δειχνει κάτι μονο ως μια ασπρη λουρίδα
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Καλό είναι το adblock αλλά πρέπει να ξεριζώσεις το πρόβλημα. Να βρεις τι είναι;
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.132
Κριτικές
493
Like
61.253
Πόντοι
39.662
Εκανα ενα νεο θεμα με σκοπο οι γνωστες να δινουν λυσεις εδω σε οσoυς βρισκoυν αδιεξοδα στα διαφορα προβληματα του pc.


Εχω ενα προβλημα Κατεβαζω ελληνικους υποτιτλους και μου τους δειχνει οτι ειναι καπως ετσι ÐÜíôá óå èåùñïýóá éåñÝá
âïõíôïý ìå ôáëÝíôï óôï äñÜìá.οταν τους κατεβαζω τους ιδιους απο αλλο pc τοτε δειχνουν μια χαρα ελληνικα αν ομως τους κατεβασω απο το pc μου τοτε ολα δειχνουν οπως παραπανω επισης αν κατεβασω ελληνικους υποτιτλους απο αλλο pc και τους ανοιξω με το σημειωματαριο βλεπω οτι ειναι στα ελληνικα μολις τους βαζω στο λαπτοπ μου γινονται ετσι εχω windows 8.1 64bit με αλλα λογια δεν για καποιο λογο εχει θεμα με τα ελληνικα τα windows ηταν στα αγγλικα αλλα τα αλαξα στα ελληνικα πλεων


θα παρεις τον φακελο με τους υποτιτλους σρτ και θα τους συρεις και θα τους πεταξεις μεσα σε ενα ανοιγμενο παραθυρο νοτεπαντ....  θα πατησεις στο νοτεπαντ αποθηκευση απο
ανσι ή οτι αλλο ειναι σε unicode μετα αποθηκευση και εισαι ετομος !!!!  ταραααααμμμμμ
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Καθε φορά που ανοίγω κάποια σελίδα εμφανιζονατι αυτές οι τρεις διαφημισεις όπως φαινονται και στην φωτογραφία. γνωρίζει κανεις πως μπορώ να απαλλαγώ από αυτή τη μαλακία ???? :huh:
Γύρνα τον υπολογιστή σε ημερομηνία που δεν είχες τον ιο στο pc σου
 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250
Σας ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον, ιδιαίτερα τον οld devil για τη λύση του adblock, το πρόβλημα μου λυθηκε έστω προσωρινά μέχρι να βρω λύση να το ξεριζώσω, νάσαστε όλοι καλά  :rockon:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.132
Κριτικές
493
Like
61.253
Πόντοι
39.662
ξερει κανεις πως να μετακινησω τον temporary files του chrome απο τον ssd στον hdd ??  στις ρυθμισεις δεν μου εχει καμμια επιλογη για το που θελω να πηγαινουν τα αρχεια

ο ie 11 ειχε τετοια επιλογη αλλα δε θελω να γυρισω σε αυτον.
 

AntonisA

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.297
Like
0
Πόντοι
16
ξερει κανεις πως να μετακινησω τον temporary files του chrome απο τον ssd στον hdd ??  στις ρυθμισεις δεν μου εχει καμμια επιλογη για το που θελω να πηγαινουν τα αρχεια

ο ie 11 ειχε τετοια επιλογη αλλα δε θελω να γυρισω σε αυτον.

στα γρηγορα : δεν γινεται (πολλοι ειναι απογοητευμενοι μονο και μονο γιαυτο)

ισως καταφερεις κατι μονο αν βγαζεις ακρη απο τα παρακατω :


Create a new shortcut (right click desktop -> new -> shortcut)
Use the following to make your own shortcut:

To change both User Data and Temp Folder:

"C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe" "--user-data-dir=X:Your Temp Folder Location" "--disk-cache-dir=X:Your Temp Folder Location"

Only User Data:

"C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe" "--user-data-dir=X:Your Temp Folder Location"

Only Cache:

"C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe" "--disk-cache-dir=X:Your Temp Folder Location"

Note:
Replace "X:Your Temp Folder Location" with your file location between the " "
(Change both if changing both the User Data and Disk Cache Locations.)
I added my reply because other explanations did not work because they missed these: "
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
πριν σπάσω το pc ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό με το που ανοίγω τον browser η κανένα καλό antuvirus που να ξακάνει τέτοια σκουπίδια ?



τον αντίχριστό τους για νέρντουλες που τα φτιάχνουν αυτά...
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
πριν σπάσω το pc ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό με το που ανοίγω τον browser η κανένα καλό antuvirus που να ξακάνει τέτοια σκουπίδια ?



τον αντίχριστό τους για νέρντουλες που τα φτιάχνουν αυτά...
Δεν δοκίμασες να αλλάξεις αρχική σελίδα; Για ψάξε στα εγκατεστημένα προγράμματα κάπου θα το έχει και διεγραψε τον browser
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Δεν δοκίμασες να αλλάξεις αρχική σελίδα; Για ψάξε στα εγκατεστημένα προγράμματα κάπου θα το έχει και διεγραψε τον browser

ούτε με την αρχική που άλαξα αλλάζει ούτε και από το c-cleaner που προσπάθησα να το κάνω unistall το διαγράφει  :huh:
 

karaflokondoras

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
261
Like
2
Πόντοι
1
πριν σπάσω το pc ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό με το που ανοίγω τον browser η κανένα καλό antuvirus που να ξακάνει τέτοια σκουπίδια ?



τον αντίχριστό τους για νέρντουλες που τα φτιάχνουν αυτά...

   διαβασε και φτιάξτω εχει οδηγιες και με εικονες γαι ολους του φυλλομετρητες !!
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
πριν σπάσω το pc ξέρει κανείς πως βγαίνει αυτό με το που ανοίγω τον browser η κανένα καλό antuvirus που να ξακάνει τέτοια σκουπίδια ?



τον αντίχριστό τους για νέρντουλες που τα φτιάχνουν αυτά...

Τι browser και λειτουργικό έχεις;
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
ok πήγα από τον πίνακα ελέγχου και το διέγραψα από εκεί..
απλά πριν το έκανα από το c-cleaner και για κάποιο λόγο δεν το διέγραφε

μάλλον θα βάλω firefox  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom