Νέα

Πρόβλημα με hotmail account

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lastmoican
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Από προχθές μου εμφανίστηκε πρόβλημα με το λογαριασμό μου στο hotmail.
Πριν από 4-5 μέρες μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό εισόδου, το έκανα και όλα ήταν οκ, αλλά από προχθές βάζω τον καινούργιο κωδικό και δεν το δέχεται, βάζω και τον παλιό μπας και αλλά και πάλι δεν ...

κάθε φορά μου εμφανίζει ένα μήνυμα πως και καλά έχω κάνει πολλές λανθασμένες προσπάθειες. Οπότε μου δίνει έναν από αυτούς τους κωδικούς με τα "περίεργα" γραμματα που πρέπει αν αναγνωρίσω και να αντιγράψω. Το κάνω και πάλι μου ξαναβγάζει το αυτό μηνυματάκι - έτσι για να μου σπάσει τα νεύρα εκείνη την ώρα.

1. υπάρχει τρόπος bypass;
2. συμβαίνει και σε κανέναν άλλο οπότε να ελπίσω πως θα λυθεί κάποια στιγμή μόνο του το πρόβλημα;
3. υπάρχει κάπου που να μπορώ να απευθυνθώ για βοήθεια πέραν του μπού;
 

boobmaniac

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2008
Μηνύματα
579
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
6
Από προχθές μου εμφανίστηκε πρόβλημα με το λογαριασμό μου στο hotmail.
Πριν από 4-5 μέρες μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό εισόδου, το έκανα και όλα ήταν οκ, αλλά από προχθές βάζω τον καινούργιο κωδικό και δεν το δέχεται, βάζω και τον παλιό μπας και αλλά και πάλι δεν ...

κάθε φορά μου εμφανίζει ένα μήνυμα πως και καλά έχω κάνει πολλές λανθασμένες προσπάθειες. Οπότε μου δίνει έναν από αυτούς τους κωδικούς με τα "περίεργα" γραμματα που πρέπει αν αναγνωρίσω και να αντιγράψω. Το κάνω και πάλι μου ξαναβγάζει το αυτό μηνυματάκι - έτσι για να μου σπάσει τα νεύρα εκείνη την ώρα.

1. υπάρχει τρόπος bypass;
2. συμβαίνει και σε κανέναν άλλο οπότε να ελπίσω πως θα λυθεί κάποια στιγμή μόνο του το πρόβλημα;
3. υπάρχει κάπου που να μπορώ να απευθυνθώ για βοήθεια πέραν του μπού;
1. Απ' όσο ξέρω, όχι
2. Συμβαίνει σε διάφορους, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο help του WindowsLive
3. Σαφώς ο πλέον αρμόδιος για να σε βοηθήσει (ουσιαστικά, όχι να σο λέει ό,τι μαλακία του κατέβει στην κεφάλα) είναι η Microsoft στο help του WindowsLive (έχει και ελληνική έκδοση).

Υποψιάζομαι πάντως ότι ο λογαριασμός σου έχει hackευτεί. Είσαι σίγουρος ότι έδωσες το παλιό password και το νέο, όταν το άλλαξες στο WindowsLive; Πολλοί hackerάδες στήνουν σελίδες που είναι ολόϊδιες με τη συγκεκριμένη υπηρεσία για να υποκλέπτουν κωδικούς χρηστών. Επίσης, καλό είναι να ελέγχεις το πληκτρολόγιό σου (Ελληνικά, κεφαλαία) πριν δώσεις τον κωδικό εισόδου, Εσύ μπορεί να νομίζεις ότι τον γράφεις σωστά, αλλά στην πραγματικότητα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο (και τα αστεράκια-κουκίδες που βγαίνουν όταν πληκτρολογείς τον κωδικό δε βοηθάνε να καταλάβεις τι συμβαίνει)
 
OP
OP
Lastmoican

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
1. Απ' όσο ξέρω, όχι
2. Συμβαίνει σε διάφορους, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο help του WindowsLive
3. Σαφώς ο πλέον αρμόδιος για να σε βοηθήσει (ουσιαστικά, όχι να σο λέει ό,τι μαλακία του κατέβει στην κεφάλα) είναι η Microsoft στο help του WindowsLive (έχει και ελληνική έκδοση).

Υποψιάζομαι πάντως ότι ο λογαριασμός σου έχει hackευτεί. Είσαι σίγουρος ότι έδωσες το παλιό password και το νέο, όταν το άλλαξες στο WindowsLive; Πολλοί hackerάδες στήνουν σελίδες που είναι ολόϊδιες με τη συγκεκριμένη υπηρεσία για να υποκλέπτουν κωδικούς χρηστών. Επίσης, καλό είναι να ελέγχεις το πληκτρολόγιό σου (Ελληνικά, κεφαλαία) πριν δώσεις τον κωδικό εισόδου, Εσύ μπορεί να νομίζεις ότι τον γράφεις σωστά, αλλά στην πραγματικότητα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο (και τα αστεράκια-κουκίδες που βγαίνουν όταν πληκτρολογείς τον κωδικό δε βοηθάνε να καταλάβεις τι συμβαίνει)
μάλλον έχεις δίκιο στο 2.
δεν θυμάμαι να έδωσα τον παλιό κωδικό
αλλά αυτό που λες για τη βοήθεια της microsoft....δεν ξέρω καν πού να τη βρω.
 

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
690
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
6
Την επαθα και εγω ακριβως ετσι πριν 5 μερες

Εδωσα το παλιο ... εβαλα καινουργιο και για 3 μερες όλα καλα...... εμπαινα 3 μερες με το καινουργιο

και ξαφνικά....... πουτσες....


Τωρα τι κανω?
 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
πολλοι εχουν αυτο το προβλημα,  :huh:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
αα το χα παθει κι εγω την κυριακη.
τι κωδικο λαθους σου εμφανιζει?
 

PATTAYA666

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2007
Μηνύματα
105
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
και εγώ μια από τα ίδια την κυριακή μου έβγαλε το σφάλμα το ίδιο με τα παιδιά και εμενα μου είχε ζήτηση να αλλάξω κωδικό πυρρή 3 μέρες έστειλα ανά φορα στο help του hotmail και περιμένω μου ζήτησαν στοιχεια και μυστική απάντηση και τα σχετικά και περιμένω
 

Maximiliano

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Σεπ 2010
Μηνύματα
2.121
Κριτικές
53
Like
3.976
Πόντοι
6.050
1. Απ' όσο ξέρω, όχι
2. Συμβαίνει σε διάφορους, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο help του WindowsLive
3. Σαφώς ο πλέον αρμόδιος για να σε βοηθήσει (ουσιαστικά, όχι να σο λέει ό,τι μαλακία του κατέβει στην κεφάλα) είναι η Microsoft στο help του WindowsLive (έχει και ελληνική έκδοση).

Υποψιάζομαι πάντως ότι ο λογαριασμός σου έχει hackευτεί. Είσαι σίγουρος ότι έδωσες το παλιό password και το νέο, όταν το άλλαξες στο WindowsLive; Πολλοί hackerάδες στήνουν σελίδες που είναι ολόϊδιες με τη συγκεκριμένη υπηρεσία για να υποκλέπτουν κωδικούς χρηστών. Επίσης, καλό είναι να ελέγχεις το πληκτρολόγιό σου (Ελληνικά, κεφαλαία) πριν δώσεις τον κωδικό εισόδου, Εσύ μπορεί να νομίζεις ότι τον γράφεις σωστά, αλλά στην πραγματικότητα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο (και τα αστεράκια-κουκίδες που βγαίνουν όταν πληκτρολογείς τον κωδικό δε βοηθάνε να καταλάβεις τι συμβαίνει)

κι εγω εχω το ιδιο προβλημα 4-5 μερες τωρα. περιπτωση χακινγκ δεν υπαρχει στα σιγουρα γιατι χρησιμοποιω e mail client και δεν μπορουσα να λαβω και να στειλω mail απο εκει, δεν ανταποκρινοταν ο pop 3 server δηλαδη. κι εγω αλλαξα κωδικο, δουλευε κανονικα για 1 μερα και μετα τιποτα
 

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
690
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
6
Γαμώ το μαιλ μου

Τωρα τι κανουμε?
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
17
Πόντοι
16
Εγω οταν κανω αντ μια επαφη μου την κανει αυτοματα αποκλεισμο και πρεπει χειροκινητα να την ξεμπλοκαρω, οτι να ναι... Επισης εχουν προβλημα και τα privacy settings
 

sergio_2004

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2005
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
και εγω εχω το ιδιο ακριβως προβλημα. Και οπως διαβαζω τα μηνυματα στο φορουμ του hotmail ειναι πολλοι οι χρηστες που εχουν προβλημα εδω και ενα μηνα περιπου...  :headbang:
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Από προχθές μου εμφανίστηκε πρόβλημα με το λογαριασμό μου στο hotmail.
Πριν από 4-5 μέρες μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό εισόδου, το έκανα και όλα ήταν οκ, αλλά από προχθές βάζω τον καινούργιο κωδικό και δεν το δέχεται, βάζω και τον παλιό μπας και αλλά και πάλι δεν ...

κάθε φορά μου εμφανίζει ένα μήνυμα πως και καλά έχω κάνει πολλές λανθασμένες προσπάθειες. Οπότε μου δίνει έναν από αυτούς τους κωδικούς με τα "περίεργα" γραμματα που πρέπει αν αναγνωρίσω και να αντιγράψω. Το κάνω και πάλι μου ξαναβγάζει το αυτό μηνυματάκι - έτσι για να μου σπάσει τα νεύρα εκείνη την ώρα.

1. υπάρχει τρόπος bypass;
2. συμβαίνει και σε κανέναν άλλο οπότε να ελπίσω πως θα λυθεί κάποια στιγμή μόνο του το πρόβλημα;
3. υπάρχει κάπου που να μπορώ να απευθυνθώ για βοήθεια πέραν του μπού;
1 bypass δεν υπαρχει
2 το hotmailδεν σο ζητα ποτε να αλλαξεις τον κωδικο, αρα μαλλον καποιο κακοβουλο στοιχειο σε οδηγησε σε λαθος σελιδα επιτηδες για να σου υποκλεψει στοιχεια
3 απυθυνσου στοη βοηθεια του hotmail. ενοειται οτι προσπαθησε να απαντησεις στην ερωτηση-κλειδι που ειχες βαλει αρχικα στην δημιουργια του λογαριασμου
 

mgmans

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2005
Μηνύματα
587
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
2.935
παιδες το ιδιο προβλημα εχω και εγω εδω και 15 μερες . Τι κανουμε ? με ζηταει συνθηματικο αλλα εχουμ περασει τοσα χρονια που το εχω ξεχασει, τι κανουμε με τη μαλακια???
 

vaskores

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
690
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
6
Κανενα νεοτερο έχουμε ρε γκαρντασια?
 

boobmaniac

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2008
Μηνύματα
579
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
6
Κανενα νεοτερο έχουμε ρε γκαρντασια?
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να ζητήσεις να σου κάνουν reset το password από τη Microsoft. Κανονικά, αν έχεις δώσει εναλλακτικό e-mail στην εγγραφή, η διαδικασία είναι πολύ πιο εύκολη (σου στέλνουν τα link για το reset στο εναλλακτικό e-mail). Εγώ προτείνω σε όσους έχουν Hotmail να καταχωρήσουν και ένα εναλλακτικό (είτε από τον ISP τους, είτε από άλλο e-mail provider) ώστε να είναι λιγότερο πιθανό να κλειδωθούν έξω από το λογαριασμό τους. Παλιότερα είχαν hackέψει και το δικό μου λογαριασμό και έστελναν e-mail (spam) ως εγώ. Το ανακάλυψα επειδή ένας από τους παραλήπτες από τα mail αυτά ήταν φίλος μου και μου το είπε (τον είχαν πρήξει.. πήγαιναν 4-5 mail τη μέρα). Με το που άλλαξα password, σταμάτησε και το spam.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom