Νέα

Πρόβλημα με ελαστικά αυτοκινήτου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanni845
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 68
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Παίδες θέλω λίγο τα φώτα σας αν κάποιος ξέρει.Σήμερα έκανα τη μαλακία να πάω να παρκάρω βιαστικά και έδωσα μια το λάστιχο στο πεζοδρόμιο ξυστά και το αποτέλεσμα είναι αυτό στις φωτό.Το λάστιχο δε ξεφούσκωσε αλλά γνωστός μάστορας μου είπε ότι θέλει αλλαγή και δεν επισκευάζεται γιατί άσχετα που δεν ξεφούσκωσε μπορεί να αναπτύξει θερμοκρασία και να σκάσει απότομα.Και μου είπε ότι τα συγκεκριμένα είναι ακριβούτσικα τα λάστιχα.Λέω να αλλάξω 2αδα μόνο λόγω στενότητας και οι διαστάσεις του είναι 195/45 R15.Στο νετ που έκανα μια έρευνα κάνουν 90 ευρώ το ένα καινούρια.Προφανώς θα το πάω για μεταχειρισμένα.Γνώμες?


 

swingcouple

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
197
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
1
βαλτα πισω και τα πισω που ειναι λογικα καλυτερα εμπρος,,,,
 

karaflokondoras

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
261
Like
2
Πόντοι
1
αλλαξε το αμεσα δεν παιζουν με αυτα .... βρες εν μεταχειρισμενο και κανε την δουλεια σου μεχρι να παρεις νεα τετραδα!
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Είχα ψιλοκαταλήξει στο να πάρω 2 καινούρια προς το παρόν και βλέπουμε για τα άλλα 2.Όντως δε παίζουνε μαυτά.
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Παίδες θέλω λίγο τα φώτα σας αν κάποιος ξέρει.Σήμερα έκανα τη μαλακία να πάω να παρκάρω βιαστικά και έδωσα μια το λάστιχο στο πεζοδρόμιο ξυστά και το αποτέλεσμα είναι αυτό στις φωτό.Το λάστιχο δε ξεφούσκωσε αλλά γνωστός μάστορας μου είπε ότι θέλει αλλαγή και δεν επισκευάζεται γιατί άσχετα που δεν ξεφούσκωσε μπορεί να αναπτύξει θερμοκρασία και να σκάσει απότομα.Και μου είπε ότι τα συγκεκριμένα είναι ακριβούτσικα τα λάστιχα.Λέω να αλλάξω 2αδα μόνο λόγω στενότητας και οι διαστάσεις του είναι 195/45 R15.Στο νετ που έκανα μια έρευνα κάνουν 90 ευρώ το ένα καινούρια.Προφανώς θα το πάω για μεταχειρισμένα.Γνώμες?


Βρες προσωρινά μεταχειρισμένο ίδιας μάρκας και βάλτο πίσω. Μπροστά βάλε τα πίσω ελαστικά που θα είναι ίδια ;)
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.930
Κριτικές
26
Like
2.318
Πόντοι
6.955
Εκει που το χτυπησες δεν παιρνει επισκευη.
Πας αμεσα για 2 καινουργια λαστιχα τα οποια θα βαλεις μπροστα και τα παλια θα τα βαλεις πισω.
Ετσι κανω κι εγω για οικονομία και δεν εχω κανενα προβλημα. Για μεταχειρισμενο δεν εχω αποψη.
Υπάρχουν και δευτερες μάρκες ελαστικών όπως sava & cleber οι οποιες δεν ειναι ασχημη επιλογη οταν  θες να κανεις οικονομια.
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Εκει που το χτυπησες δεν παιρνει επισκευη.
Πας αμεσα για 2 καινουργια λαστιχα τα οποια θα βαλεις μπροστα και τα παλια θα τα βαλεις πισω.
Ετσι κανω κι εγω για οικονομία και δεν εχω κανενα προβλημα. Για μεταχειρισμενο δεν εχω αποψη.
Υπάρχουν και δευτερες μάρκες ελαστικών όπως sava & cleber οι οποιες δεν ειναι ασχημη επιλογη οταν  θες να κανεις οικονομια.
Τύπε εκεί καταλήγω κι εγώ άμα είναι να τα αλλάξω ας το κάνω και με το παραπάνω.Καινούρια θα κοιτάξω περισσότερο.
 

sohoviz

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
13
Like
1.429
Πόντοι
1.096
Βάλτο πισω για λίγο αν κ βλέπω οτι είναι χάλια παντού κ παρε καινούργιο να είσαι σίγουρος ..
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Ναι ρε αυτό.Καινούριο να είμαι σίγουρος.
 

Επισκέπτης
Παίδες θέλω λίγο τα φώτα σας αν κάποιος ξέρει.Σήμερα έκανα τη μαλακία να πάω να παρκάρω βιαστικά και έδωσα μια το λάστιχο στο πεζοδρόμιο ξυστά και το αποτέλεσμα είναι αυτό στις φωτό.Το λάστιχο δε ξεφούσκωσε αλλά γνωστός μάστορας μου είπε ότι θέλει αλλαγή και δεν επισκευάζεται γιατί άσχετα που δεν ξεφούσκωσε μπορεί να αναπτύξει θερμοκρασία και να σκάσει απότομα.Και μου είπε ότι τα συγκεκριμένα είναι ακριβούτσικα τα λάστιχα.Λέω να αλλάξω 2αδα μόνο λόγω στενότητας και οι διαστάσεις του είναι 195/45 R15.Στο νετ που έκανα μια έρευνα κάνουν 90 ευρώ το ένα καινούρια.Προφανώς θα το πάω για μεταχειρισμένα.Γνώμες?


Μονόδρομος, τουλάχιστον διὰ συνηθισμένα αὐτοκίνητα.

URL]]
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Φίλε μου πόσα χρόνια τα έχεις τα λάστιχα? Σαν να μου φαίνονται λίγο ψωριασμένα.

Αρκετά φίλε.Οπότε ήταν ευκαιρία να τα αλλάξω χάρη στη μαλακία που έκανα με το παρκάρισμα.  :grin:
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Αρκετά φίλε.Οπότε ήταν ευκαιρία να τα αλλάξω χάρη στη μαλακία που έκανα με το παρκάρισμα.  :grin:

Πάνω από 3ετία να ξες δεν είναι καλό να τα χεις. Καλύτερα μια 2η μάρκα καινούργια, παρά καλή μάρκα και παλιά ;)
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.117
Like
11.602
Πόντοι
2.606
Φιλε βάλε λίγο στόκο να κλείσεις την τρύπα και λίγο μαύρο σπρέι και εισαι κομπλέ  :grin:
 
OP
OP
G

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
268
Πόντοι
26
Πάνω από 3ετία να ξες δεν είναι καλό να τα χεις. Καλύτερα μια 2η μάρκα καινούργια, παρά καλή μάρκα και παλιά ;)
Σωστός.Δε φαίνεται στη φωτό αυτά που έχω τώρα είναι yokohama sdrive.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom