Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 272K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ametroelpis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2014
Μηνύματα
723
Like
1
Πόντοι
6
fargo βλεπει κανενας ? ωραιο στορι, ωραιοι χαρακτηρες τρομερη φωτογραφια, αν και ειναι τοσο τραβηγμενο και εξωπραγματικο το σεναριο που αμφιβαλω αν οντως ειναι αληθινη ιστορια οπως λεγεται, αν και οι αμερικανοι στα ξεχασμενα κωλοχωρια τους ειναι οντως παρανοικοι
Δεν είναι αληθινή. Αλλά από ότι έχω διαβάσει είναι μια μίξη αληθινών ιστοριών. Βασίζεται όσον αφορά την ατμόσφαιρα και τον σουρεαλισμο στην ομώνυμη ταινία των κοεν (πολύ καλή να τη δεις)

Κατά τα άλλα για εμένα ίσως η καλύτερη περσινή σειρά
 

kz28

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2014
Μηνύματα
24
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
0
Δεν είναι αληθινή. Αλλά από ότι έχω διαβάσει είναι μια μίξη αληθινών ιστοριών. Βασίζεται όσον αφορά την ατμόσφαιρα και τον σουρεαλισμο στην ομώνυμη ταινία των κοεν (πολύ καλή να τη δεις)

Κατά τα άλλα για εμένα ίσως η καλύτερη περσινή σειρά

καλη ειναι οντως, ειδικα ο μπιλλυ δινει ρεσιταλ σαν δολοφονος  :rockon:
απλα την τελιωσα στα μπαμ, τωρα εχω κατεβασει zombie nation και constantine και δεν ξερω πιο να αρχισv, νιωθω οτι ειναι και τα 2 (πριν τα αρχισω ακομα) αντιγραφες των walking dead και supernatural
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
καλη ειναι οντως, ειδικα ο μπιλλυ δινει ρεσιταλ σαν δολοφονος  :rockon:
απλα την τελιωσα στα μπαμ, τωρα εχω κατεβασει zombie nation και constantine και δεν ξερω πιο να αρχισv, νιωθω οτι ειναι και τα 2 (πριν τα αρχισω ακομα) αντιγραφες των walking dead και supernatural
Το z nation φίλε είναι μια πολύ κακή αντιγραφή του TWD. Πολύ δύσκολα βλέπεται μιας και είναι κακογυρισμένο και το σενάριο θυμίζει πιο πολύ κωμωδία
 

Επισκέπτης
Από τις καλύτερες σειρές.
Το τέλος είναι αμφιλεγόμενο για το τι συναίβει.

έχω διαβάσει για τις διαφωνίες και δεν τις κατανοώ, για μένα είναι απόλυτα ξεκάθαρο τι συνέβη και τα υπόλοιπα τα θεωρώ παρερμηνείες :P
 

Επισκέπτης

ακολουθεί [size=20pt]ΣΠΟΪΛΕΡ[/size] :)


στην τελευταία σκηνή βλέπουμε κάθε φορά που ανοίγει η πόρτα ένα πλάνο POV του τόνυ, μαζί με τον γιο του μπαίνει και μια ιταλόφατσα που κάθεται στο μπαρ και τον κοζάρει περίεργα, αυτός κάποια στιγμή σηκώνεται για να πάει στο μπάνιο και ο τόνυ του ξαναρίχνει μια φευγαλέα ματιά, στο τέλος ανοίγει πάλι η πόρτα για να μπει η μέντοου και στο πλάνο POV πέφτει μαύρο γιατί ο τύπος έχει βγει από το μπάνιο και του την φύτεψε πισώπλατα (θυμήσου και κάτι που είχε αναφέρει ο σιλ σε ένα από τα τελευταία επεισόδια νομίζω ότι όταν σου φυτεύουν σφαίρα στο κεφάλι δεν προλαβαίνεις καν ν'ακούσεις τον ήχο)
 

Επισκέπτης
ακολουθεί [size=20pt]ΣΠΟΪΛΕΡ[/size] :)


στην τελευταία σκηνή βλέπουμε κάθε φορά που ανοίγει η πόρτα ένα πλάνο POV του τόνυ, μαζί με τον γιο του μπαίνει και μια ιταλόφατσα που κάθεται στο μπαρ και τον κοζάρει περίεργα, αυτός κάποια στιγμή σηκώνεται για να πάει στο μπάνιο και ο τόνυ του ξαναρίχνει μια φευγαλέα ματιά, στο τέλος ανοίγει πάλι η πόρτα για να μπει η μέντοου και στο πλάνο POV πέφτει μαύρο γιατί ο τύπος έχει βγει από το μπάνιο και του την φύτεψε πισώπλατα και άρα πέθανε ο τόνυ δίχως ν'ακούσει τίποτα (θυμήσου και κάτι που είχε αναφέρει ο σιλ σε ένα από τα τελευταία επεισόδια νομίζω ότι όταν σου φυτεύουν σφαίρα στο κεφάλι δεν προλαβαίνεις καν ν'ακούσεις τον ήχο)

πώς έγινε αυτή η παράθεση για τροποποίηση πήγα :think:
 

Alphamale

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2014
Μηνύματα
203
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Θα πίστευα το ίδιο αν ακουγόταν μπαμ από πυροβολισμό.

Δε το θυμάμαι αυτό για τον ήχο  όταν στη φυτεύουν που λες ,πάνε πολλά χρόνια που το έχω δει. :woldman:



 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
Και ο μπομπι μπακαλα (αυτος που γαμουσε την πατσαβουρα την αδερφη του) λιγα επεισοδια πριν λεει, πεθαινεις και ξαφνικα ολα σβηνουν, δεν καταλαβαινεις τιποτα
η καλυτερη σειρα
 

ametroelpis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2014
Μηνύματα
723
Like
1
Πόντοι
6
καλη ειναι οντως, ειδικα ο μπιλλυ δινει ρεσιταλ σαν δολοφονος  :rockon:
απλα την τελιωσα στα μπαμ, τωρα εχω κατεβασει zombie nation και constantine και δεν ξερω πιο να αρχισv, νιωθω οτι ειναι και τα 2 (πριν τα αρχισω ακομα) αντιγραφες των walking dead και supernatural
z nation κατάφερα να δω 2,5 επεισόδια με το στανιό  :grin: :grin: :grin:
Το άλλο δεν το γνωρίζω, φαντάζομαι όιτι έχει να κάνει με υπερδυνάμεις όμως και δε μου αρέσουν αυτα

 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.496
Κριτικές
20
Like
246
Πόντοι
3.275
καλη ειναι οντως, ειδικα ο μπιλλυ δινει ρεσιταλ σαν δολοφονος  :rockon:
απλα την τελιωσα στα μπαμ, τωρα εχω κατεβασει zombie nation και constantine και δεν ξερω πιο να αρχισv, νιωθω οτι ειναι και τα 2 (πριν τα αρχισω ακομα) αντιγραφες των walking dead και supernatural
Το z nation το βρήκα άθλιο. Μόνο τον πιλότο είδα και αυτό με μεγάλο κόπο.
Το Constantine είναι η μεταφορά του ομώνυμου χαρακτήρα κόμικ, Τζον Κόνσταντιν, που είχε γίνει και ταινία με τον Κιάνου Ρηβς. Αξίζει σαν σειρά, θα είναι σαιζόν των 13 επεισοδίων, τα οποία βλέπω
να είναι και τα μόνο που θα έχει.
 

gireos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2015
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Sons of anarchy εξαιρετικη σειρα χωρις κοιλια εκπληκτικες ερμηνειες κυριως απο την  kathy sagal(πρωην γυναικα του ιστορικου αλ μπαντι)
 

Alphamale

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2014
Μηνύματα
203
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Μάλλον η καλύτερη σειρά που έχω δει, ειδικά η 4η σεζόν πρέπει να είναι η καλύτερη στην ιστορία της τηλεόρασης.  :police:


URL]]
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
μολις ειδα true detective η σειρα τα σπαει επιπεδα seven πολυ καλοι και οι μακοναχι-γουντυ
 

ametroelpis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2014
Μηνύματα
723
Like
1
Πόντοι
6
Μάλλον η καλύτερη σειρά που έχω δει, ειδικά η 4η σεζόν πρέπει να είναι η καλύτερη στην ιστορία της τηλεόρασης.  :police:


http://[URL unfurl="true"]www.chinabamboocentre.com/wp-content/uploads/2013/08/TheWire_logo.jpg[/img[/URL]]
[/quote]
:headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Μάλλον η καλύτερη σειρά που έχω δει, ειδικά η 4η σεζόν πρέπει να είναι η καλύτερη στην ιστορία της τηλεόρασης.

τι πραγματευεται τυπε μου?
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
τα παντα. ολους τους τομεις της συγχρονης κοινωνιας. πολιτικους, δικαστικους, μπατσους, εκπαιδευση, ναρκωτικα, δολοφονους. μετα το sopranos η αμεσως καλυτερη κατα τη γνωμη μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom