Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 629K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Πήγε να φτιάξει μια ταινία τύπου Heat και Street Kings με δόσεις μυστηρίου, μπερδεύτηκε και τα έκανε σαλάτα...
Η δε ανατροπή στο τέλος είναι για γέλια!!!!
Μόνο ο Τσακ Νορις έλειπε από τη ταινία, να τα δω όλα!!! :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Σωστόοοοςςςςςςςςςςς :rockon: :rockon:
Αυτό έπρεπε να το γράψω πρώτο πρώτο!!!!
Το καλύτερο στην ταινία είναι οι βυζάρες της τύπισσας!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Avengers: Infinity War

Δέκα χρόνια μετά την πρώτη ταινία του Iron Man κανείς δε φανταζόταν το ντόρο που θα δημιουργούσε η Μάρβελ με τις ταινίες της – Η πρεμιέρα του Infinity War απέφερε πάνω από 39 εκατομμύρια στα Box Office παγκοσμίως και www.news247.gr/psixagogia/cinema/avengers-etoimo-na-spasei-rekor-to-infinity-war.6606889.html]έπεται συνέχεια.. [/url]




Τρελο γκελ τα κομικς !!
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Είδα το νέο avengers επειδή κάποτε είχα διαβάσει το κόμικ και η ταινία είναι μια μικρογραφία του αρχικού σεναρίου κατά πολύ λιγότερο επική.
Το μουνόπουλο η Proxima ότι πρέπει για soulmate κατάσταση  :erection:.
 

MovieLover1975

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2018
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
Οι άλλες ταινίες που πραγματεύονται την ίδια επιχείρηση, Victory at Entebbe/Raid on Entebbe /Operation Thunderbolt είναι σαφώς καλύτερες !

Ταινία την οποία διανέμει η Spentzos Films δύσκολα θα είναι καλή και αξιόλογη και τις πιο πολλές φορές τις φέρνει και με μεγάλη καθυστέρηση  (η συγκεκριμένη υπάρχει ήδη για κατέβασμα στους γνωστούς tracker όπως το RARBG μιας που βγήκε στους κινηματογράφους στις 15/03/2018)... Επίσης και το DVD που θα κατασκευάσει για αυτήν το τσιράκι της η Audio Visual, θα είναι για τα πανηγύρια και κακής ποιότητας.

Αν ήταν καμιά αξιόλογη, δεν θα την είχαν "κλείσει" οι μεγάλες και σοβαρές εταιρίες διανομής όπως η Tanweer ή η Odeon; Η Feelgood είναι και αυτή για τα μπάζα μολονότι "τσιράκι" της κινηματογραφικής Sony στην Ελλάδα.
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Η αγαπημένη μου σκηνή (μία, εν πάση περιπτώσει, από τις αγαπημένες μου σκηνές), δεν αποτελεί σκηνή με την κλασική έννοια του όρου, αλλά ιστορία που αφηγείται κάποιος μέσα σε μια ταινία. Παρ' όλα αυτά, αποτελεί σκηνή. Δεν μπορώ να την πω αλλιώς. Προτού αποκαλύψω την ταυτότητα της ταινίας, ιδού:

Ένα καραβάνι διασχίζει την έρημο Σαχάρα· επικεφαλής του είναι ένας γέροντας βεδουίνος, τυφλός. Κάποτε ο δρόμος τούς βγάζει μπροστά σ' ένα θεόρατο βουνό, όπου και διαπιστώνουν ότι έχουν χαθεί.

Ο γέροντας σκύβει, παίρνει στη χούφτα του λίγη άμμο, τη δοκιμάζει κι αποφαίνεται στους υπόλοιπους ότι δεν έχουν χαθεί. "Το βουνό", τους λέει, "το 'χει γεννήσει η φαντασία μας· αν συνεχίσουμε την πορεία μας βόρεια, θα φτάσουμε στον προορισμό μας".

Τω όντι λοιπόν το καραβάνι πείθεται στη συμβουλή του τυφλού γέροντα, συνεχίζει την πορεία του και φτάνει στην πόλη.

Αυτή είναι όλη κι όλη η ιστορία, όπως ειπώνεται στην ταινία Το Αίνιγμα του Κάσπαρ Χάουζερ του Werner Herzog. Μου αρέσει και τη συγκαταλέγω στις αγαπημένες μου, παρότι δεν έχει γυριστεί κινηματογραφικά, διότι ο γέροντας, προκειμένου να βρει τη λύση, τον δρόμο και συνακόλουθα να σωθεί αυτός και το καραβάνι του, πρέπει να φάει, κυριολεκτικά, χώμα.

Αυτό έχω καταλάβει εγώ...

Άλλος μπορεί να καταλάβει άλλο.
Την ταινία πάντως τη συνιστώ.

URL]]
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Διόρθωσα την ταινία στην οποία ανήκει η σκηνή που προανέφερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom