Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 632K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Suiside Squad, με σενάριο που θα έγραφε και ένας οκτάχρονος πιτσιρικάς, με σκηνοθεσία χαώδης, ερμηνείες που περιορίζονται σε δυο μετρημένες αλλά χορταστικές, η DC συνεχίζει να κάνει το ίδιο ατόπημα....την μάζωξη πολλών χαρακτήρων μέσα σε μια παραγωγή. Η όλη παράγωγη σώζεται από την Harley Quinn η οποία και δίνει ρεσιτάλ και είναι χάρμα οφθαλμών, όπου αφήνει την χαζό-καυλιάρα που μας συστήθηκε στον Λύκο και από την αρχή έως το τέλος της ταινία είναι η κυρίαρχη μακράν από την όλη κουστωδία.

Κατά τα άλλα, χορταστική ταινία, μπόλικη πλάκα που συνοδεύεται με το ανάλογο ποπ κορν, νάτσος η σκοτς που συνήθως προσωπικά παραγγέλνω. Α  και στο τέλος μάλλον έχουμε το νέο υλικό για τον Batman and Robin...


ΥΓ. επίσης εκπληκτική η μουσική επένδυση, το ένα κομμάτι καλύτερο του άλλου.
 

Συνημμένα

  • Harley Quinn.jpg
    Harley Quinn.jpg
    47,5 KB · Εμφανίσεις: 40

dinn

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
726
Like
41
Πόντοι
6
 

Συνημμένα

  • ScreenHunter_498 Sep. 06 13.09.jpg
    ScreenHunter_498 Sep. 06 13.09.jpg
    31,3 KB · Εμφανίσεις: 21
  • ScreenHunter_499 Sep. 06 13.10.jpg
    ScreenHunter_499 Sep. 06 13.10.jpg
    35,8 KB · Εμφανίσεις: 19

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Παίδες ο Μελ Γκίμπσον πραγματικά έχει δώσει στον παγκόσμιο κινηματογράφο ταινίες διαμάντια!!!
Σαν σκηνοθέτη τον θεωρώ ισάξιο του Κιούμπρικ και του Κόπολλα....
Μετά το Passion of Crist είχα σκεφτεί ότι έπιασε ταβάνι!!!
Και ήρθε το Apocalypto που είναι ταινία σταθμός γα μένα, απλά ο άνθρωπος είναι "ιδιοφυία" του σινεμά!!!
Σαν ηθοποιό απλά τον θαυμάζω είτε παίζει σε απλές χαζοκωμωδίες, είτε σε περιπέτειες!!!
Δυστυχώς ο αυθόρμητος χαρακτήρας του, του έχει στερήσει πολλές διακρίσεις και δεν εννοώ τα ΟΣΚΑΡ (στα @@ μου αυτά)!!!!
 

dinn

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
726
Like
41
Πόντοι
6

H ιστορια του USS Indianapolis(που διηγειται ο Quint στα Σαγονια του Καρχαρια) που κουβαλησε απορρητα την ατομικη βομβα για την Χιροσιμα και στην επιστροφη βυθιστηκε απο Ιαπωνικο Ναυτικο ,αφηνοντας βορα των καρχαριων εκατονταδες απο πληρωμα του για 5 μερες!
ΜΕ ΤΟΝ NICOLAS CAGE ΞΑΝΑ ΣΕ ΟΠΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΡΟΛΟ!
ΕΙΡΩΝΕΙΑ την σκηνοθετει MARIO VAN PEEBLES(O ΚΑΚΟΣ ΑΠΟ ΧΑ'Ι'ΛΑΝΤΕΡ 3)που επαιξε στο JAWS 4!
 

Συνημμένα

  • ScreenHunter_505 Sep. 07 23.44.jpg
    ScreenHunter_505 Sep. 07 23.44.jpg
    99,3 KB · Εμφανίσεις: 18
  • ScreenHunter_506 Sep. 07 23.45.jpg
    ScreenHunter_506 Sep. 07 23.45.jpg
    93,4 KB · Εμφανίσεις: 18

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537

2 κλασικα αριστουργηματα που ειδα προσφατα:

The Long Goodbye, Altman.

The Last Picture Show, Bogdanovic.

Το πρωτο ειναι ΓΑΜΑΤΟ νουαρ (απ' τα λιγα εγχρωμα), με φοβερη ατμοσφαιρα και σεναριο.

Το δευτερο ειναι απλα... αριστουργημα.
No comments.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537

Αν ειχε κανα 9αρι στο Rotten, θα πηγαινα.

Τωρα κωλωνω...
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
δυστυχως τελευταια βγαινουν μεγαλες πατατες απο χολυγουντ ειδικα τα τελευταια σικουελ-ριμεικ σε μερα ανεξαρτησιας,σταρ τρεκ, γκοστμπαστερς, μπορν , το μουτρο ,ταινιες κομιξ κλπ
οσο γυριζουν σικουελ η καταπιανονται με επιτυχιες προηγουμενων χρονων θα βλεπουμε χαζοταινιες

αντιθετα οταν βλεπουμε πρωτοτυπες ιδεες μπορει να δουμε και κατι καλο τυπου bone tomahawk , παιχτηκε το καλοκαιρι αλλα και το περσυνο it follows που εχω ξανααναφερει (παλι καλοκαιρι),αλλα και το προπερσυνο καλοκαιρι με το enemy του σκηνοθετη ντενι βιλνεβ ,καναδος με μελλοντικο επομενο προτζεκτ το μπλεηντ ρανερ σικουελ - ριμπουτ(περυσι ειδαμε το σικαριο) και η επομενη ταινια του το arrival με εξωγηινους τυπου η σφαιρα -επαφη
παντως τις καλυτερες ταινιες που ειδα τ καλοκαιρι ηταν επανεκδοσεις οπως παρισι τεξας,ο νονος η απο το athens open air festival απειλη , αλιενς 2, καποτε στη δυση

για φετος το φθινοπωρο περιμενω την υπηρετρια του τσαν γουκ παρκ και το νεον ντεμον του ρεντφινγκ ( οχι καλες κριτικες στις καννες)
επισης η καινουργια του τζαρμους ,λογικα θα προβληθει φετος
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Αν ειχε κανα 9αρι στο Rotten, θα πηγαινα.

Τωρα κωλωνω...

δεν βλεπω ποτε βαθμολογιες η καλυτερα δεν διαβαζω τις κριτικες για να με επηρεασουν ειδικα σε καλλιτεχνικες ταινιες - σινεφιλ , συνηθως τις διαβαζω μετα εκτος αμα ειναι καμια ταινια αμερικανια που εχει κακο μεσο ορο μπορει και να μην τη δω
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537
δυστυχως τελευταια βγαινουν μεγαλες πατατες απο χολυγουντ ειδικα τα τελευταια σικουελ-ριμεικ σε μερα ανεξαρτησιας, γκοστμπαστερς, μπορν , το μουτρο ,ταινιες κομιξ κλπ
οσο γυριζουν σικουελ η καταπιανονται με επιτυχιες προηγουμενων χρονων θα βλεπουμε χαζοταινιες

αντιθετα οταν βλεπουμε πρωτοτυπες ιδεες μπορει να δουμε και κατι καλο τυπου bone tomahawk , παιχτηκε το καλοκαιρι αλλα και το περσυνο it follows που εχω ξανααναφερει (παλι καλοκαιρι),αλλα και το προπερσυνο καλοκαιρι με το enemy του σκηνοθετη ντενι βιλνεβ ,καναδος με μελλοντικο επομενο προτζεκτ το μπλεηντ ρανερ σικουελ - ριμπουτ(περυσι ειδαμε το σικαριο) και η επομενη ταινια του το arrival με εξωγηινους τυπου η σφαιρα -επαφη
παντως τις καλυτερες ταινιες που ειδα τ καλοκαιρι ηταν επανεκδοσεις οπως παρισι τεξας,ο νονος η απο το athens open air festival απειλη , αλιενς 2, καποτε στη δυση

για φετος το φθινοπωρο περιμενω την υπηρετρια του τσαν γουκ παρκ και το νεον ντεμον του ρεντφινγκ ( οχι καλες κριτικες στις καννες)
επισης η καινουργεια του τζαρμους ,λογικα θα προβληθει φετος

Του Τζαρμους θεωρειται αριστουργημα.

Παντως εγω κραταω μικρο καλαθι (μόνο το Broken Flowers μ' εχει εντυπωσιασει, απ' ολες τις δουλειες του/ και το σκετσακι με τον Bill Murray, στο "Coffee and Cigarettes" => Εκλαιγα απ' τα γελια).

Νονο, Pαris-Texαs και Wings of Desire ειδα κι εγω...

Το Enemy δεν το ειχα ακουσει, αλλά ειδα προσφατα αυτο:
]

ΠΟΛΥ μπροστα  :rockon:  :rockon:  :rockon:

 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537
δεν βλεπω ποτε βαθμολογιες η καλυτερα δεν διαβαζω τις κριτικες για να με επηρεασουν ειδικα σε καλλιτεχνικες ταινιες - σινεφιλ , συνηθως τις διαβαζω μετα εκτος αμα ειναι καμια ταινια αμερικανια που εχει κακο μεσο ορο μπορει και να μην τη δω

Το Rotten μ' εχει κρεμασει καποιες φορες, αλλά το Metacritics ειναι πολυ κοντα στα γουστα μου.

Ιδιως στα ψηλα σκορ.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Του Τζαρμους θεωρειται αριστουργημα.

Παντως εγω κραταω μικρο καλαθι (μόνο το Broken Flowers μ' εχει εντυπωσιασει, απ' ολες τις δουλειες του/ και το σκετσακι με τον Bill Murray, στο "Coffee and Cigarettes" => Εκλαιγα απ' τα γελια).

Νονο, Pαris-Texαs και Wings of Desire ειδα κι εγω...

Το Enemy δεν το ειχα ακουσει, αλλά ειδα προσφατα αυτο:
]

ΠΟΛΥ μπροστα  :rockon:  :rockon:  :rockon:




δες και το μονο οι εραστες μενουν ζωντανοι απο τζαρμους
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.821
Πόντοι
2.537
δες και το μονο οι εραστες μενουν ζωντανοι απο τζαρμους

Ναι, το ειχα στα υποψιν, οταν ηταν να γυρισω κατι δικο μου με Βαμπιρ.

Τελικα το ξεχασα (αν και το κατεβασα).

Το δικο μου βγηκε μια χαρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom