Νέα

Πρώην υπάλληλος Ναυτιλιακής μπήκε στην εταιρεία και σκότωσε 4 ανθρώπους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dr. Kolompo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 663
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.068
Πόντοι
3.656
Τύπε, εσύ νομίζεις ότι οι σχέσεις εξουσίας θα είναι πάντα υπέρ αυτού που κάνει το αφεντικό. Ενίοτε κ΄΄αποιος αδικημένος θα σου σπάσει τη τζαμαρία, θα σου κάψει το αμάξι ή θα σου φυτέψει δύο σφαίρες στο κεφάλι. Και να σου πω, δεν θα στεναχωρηθεί και κανείς.
εσύ βλέπεις τις εργοδοτικές σχέσεις ως σχέσεις εξουσίας για τους δικούς σου λόγους.

εγώ βλέπω τους υπαλλήλους μου ως συνεργάτες και όχι ως δούλους που εγώ είμαι ''ταφεντικό''. Ο καθένας έχει τον ρόλο του για την ομαλή λειτουργία της υπόθεσης.

Και δεν "κάνεις" το αφεντικό...είσαι ο ιδιοκτήτης και παίρνεις τα βάρη και τα οφέλη που σου αναλογούν...και ο άλλος είναι υπάλληλος και παίρνει τις αρμοδιότητες και τα οφέλη που έχει συμφωνήσει.

Οποιαδήποτε απόκλιση από αυτά λύνεται με τα δικαστήρια και το ΣΕΠΕ.

Αυτά για τις τζαμαρίες, τα καμένα αμάξια και τις σφαίρες....δεν τα σχολιάζω καν....ούτε θα έπαιρνα ποτέ για δουλειά έναν ''μάγκα'' που φαίνεται ότι είναι τυπάς που ξηγιέται έτσι.

Αλλιώς είναι ζούγκλα...θα μου κατέβάσει εμένα τη τζαμαρία και θα του σπάσω εγώ μετά το αμάξι? Έτσι θα πάμε?

Το δεν θα στεναχωρηθεί κανείς επειδή είσαι αφεντικό είναι δική σου σοφία? Δεν πάει και πολύ καλά αυτό....
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
6.006
Πόντοι
6.815
Συγγνώμη ρε παλληκάρια αλλά αυτά ότι "τα καθίκια τον απέλυσαν μετά από τόσα χρόνια και λογικό αυτός να τα πήρε στο κρανίο" δεν τα καταλαβαίνω…
Απ’ ότι διαβάζω τον είχαν υπάλληλο για 35 χρόνια, μάλιστα εκτός του μισθού του είχαν παραχωρήσει και σπίτι να μένει, και προφανώς αφού ήταν 76 χρονών τα τελευταία χρόνια εκτός από τον μισθό του θα τσίμπαγε και σύνταξη...
Και κάποια στιγμή για τον α ή β λόγο αποφάσισαν ότι δεν τον χρειάζονται άλλο – μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για άνθρωπο 76 χρονών.
Από που και ως που αυτό είναι ανήθικο, επιλήψιμο ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο…
Όποιος δηλαδή δουλεύει κάπου πολλά χρόνια πρέπει να τον γηροκομήσουν κιόλας ?
Το θέμα είναι είχε τελικά σύνταξη γιατί ακούγεται ότι δεν είχε ένσημα, οπότε σε αυτή την ηλικία χωρίς δουλειά, χωρίς λεφτά και χωρίς σπίτι τι άλλο του έμενε παρά να πάει να φουντάρει.
Εε, αντί να πάει μόνος του πήρε και αυτούς που τον έφτασαν σε αυτή την κατάσταση και μακάρι όσοι είχαν τα κότσια να φτάσουν μέχρι εκεί να περνάνε και μερικούς που είχαν ευθύνη για την κατάντια τους.
Υ.Γ. Πάντα με αυτά που ακούγονται
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.985
Κριτικές
2
Like
16.065
Πόντοι
3.556
Εν τω μεταξύ είμαι ναι μεν ένας αδίστακτος κλάδος αλλά όλες οι καπιταλιστικές εταιρείες δεν είναι σαμπως έτσι σε όλους τους τομείς; .
Προσφέρουν στο ΑΕΠ κ προσφέρουν δουλειές έστω κ με τα παράθυρα που τους δίνουν οι κυβερνήσεις ........κ πολλοί τούς μισούν ...απορώ τι δεξιοί είναι αυτοί που τα γράφουν λες κ οι apple coca cola δεν είναι αδίστακτες απρόσωπες εταιρείες;;;
τι δεξιοί βρε μπατζανάκη ?
τα ορφανά του κινέζου κ του γιωργάκι που βρήκαν καταφύγιο στον λοατΚούλη ? :confused:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Τώρα λένε ότι ο μπάρμπας είχε πολύ ρευστό και σπίτια. Οκ, τώρα που πέθανε θα μας πουν ότι ήταν και στην λίστα Λαγκάρντ. :2funny: Τελικά αφού δεν δίδεται σοβαρή εξήγηση με αποδείξεις υιοθετώ την περίπτωση να τους βόλευε
με την ψωλάρα του. :2funny:
Μόλις ξεκαύλωσε εντελώς
και δεν τον έπιαναν
τα βιάγκρα, τον πέταξαν
κι αυτός τους εκδικήθηκε.

:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Ρε σεις, αποζημίωση 75000 σε επιστάτη?????
75000??????????????????????????????????????????????
Κάτι δεν πάει καλά...
Τύπε εγώ ξέρω άνθρωπο
που γυαλίζει τα χερούλια
με μπράσο σε κοτερο πλούσιου και κάνοντας κάτι ψευτοδουλιτσες, παίρνει 2.500 ευρώ το μήνα. Να μην σου πω πόσα παίρνει ένας ιδιωτικός σεφ σε θαλαμηγό λεφτάδων. Οι εφοπλιστές είναι περίεργοι τύποι και επιλεκτικά τσιγκούνηδες.

:rockon:
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.381
Like
7.266
Πόντοι
1.056
Τύπε εγώ ξέρω άνθρωπο
που γυαλίζει τα χερούλια
με μπράσο σε κοτερο πλούσιου και κάνοντας κάτι ψευτοδουλιτσες, παίρνει 2.500 ευρώ το μήνα. Να μην σου πω πόσα παίρνει ένας ιδιωτικός σεφ σε θαλαμηγό λεφτάδων. Οι εφοπλιστές είναι περίεργοι τύποι και επιλεκτικά τσιγκούνηδες.

:rockon:
Σαν κλόουν στη γαλλική Ριβιέρα ,ποσα πιάνεις ;
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Σαν κλόουν στη γαλλική Ριβιέρα ,ποσα πιάνεις ;
Δεν πληρώνουν το σπορ.
Εξαρτάται πάντως από την ατομική σου σύμβαση.
Αν είναι μεντορέ
ή σπονσορέ. :2funny:
Αν μάλιστα έχεις περάσει
από συμβουλευτικές εταιρείες
και στα εταιρικά γεύματα, μασουλάς γλώσσα μενιέρ,
ένα χιλιάρικο ευρώ
θα στο στάξουν.
Για παραπάνω
μόνο στο τσίρκο.

:2funny:
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.381
Like
7.266
Πόντοι
1.056
Δεν πληρώνουν το σπορ.
Εξαρτάται πάντως από την ατομική σου σύμβαση.
Αν είναι μεντορέ
ή σπονσορέ. :2funny:
Αν μάλιστα έχεις περάσει
από συμβουλευτικές εταιρείες
και στα εταιρικά γεύματα, μασουλάς γλώσσα μενιέρ,
ένα χιλιάρικο ευρώ
θα στο στάξουν.
Για παραπάνω
μόνο στο τσίρκο.

:2funny:
έχω ακούσει για ρήτρα μπόνους αν έχεις συμβουλέψει βοσκοπουλες στο άρμεγμα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.615
Πόντοι
8.006
Δικαιολογεί το δολοφόνο αγαπητέ μου. Αυτό κάνει από χθες και προσπαθεί πλέον κάπως να το μετριάσει γράφοντας ασυναρτησίες πλέον.
Εσύ συμφωνείς που ένας γαμημένος μπάσταρδος αφαίρεσε 3 ζωές να υποθέσω;
Το οτι δικαιολογω τον δολοφονο μαλλον το φανταστηκες.
Ο πεζοπόρος αντιληφθηκε πληρως τι εγραψα.
Γιατι δεν μπορειτε ολοι να αντιληφθειτε τι γραφω?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.615
Πόντοι
8.006
Βρε φτωχοδικηγορακο αντε ησυχασε ρε ζηλιαρη .που αν σου παρουν εσενα 100 ευρω το μηνα θα βγεις στο συνταγμα αλλα εδω μας το παιζεις αφ υψηλου ανωτερος ανθρωπος.αντε βγλαε το 20000 αρο σου ανα ετος ρε μαυρε και ασε τους εφοπλιστες και μη τους ζηλευεις σκουπιδι
Αξιοθρηνητος
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
575
Like
364
Πόντοι
26
Το οτι δικαιολογω τον δολοφονο μαλλον το φανταστηκες.
Ο πεζοπόρος αντιληφθηκε πληρως τι εγραψα.
Γιατι δεν μπορειτε ολοι να αντιληφθειτε τι γραφω?
Γιατι γραφεις μαλακιες ρε βλακα δικαιολογεις ενα φονια τυφλωμενος απο τη ζηλια σου και τη φτωχεια σου .ζηλευεις τους καλυτερους σου και δικαιολογεις το φονο τους ρε ελλεεινς
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
έχω ακούσει για ρήτρα μπόνους αν έχεις συμβουλέψει βοσκοπουλες στο άρμεγμα
Όντως! Μάλιστα για τέτοιους συμβουλάτορες, υπάρχει
και leasing που παρέχεται δωρεάν με απεριόριστα χιλιόμετρα. :2funny: Αρκεί να έχεις λογαριασμό σε σόσιαλ
και να τσιμπάς μουναρες
από την οθόνη σου με ύφος εφοπλιστή και βάψιμο ανιματέρ.

:2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.615
Πόντοι
8.006
Τυπε εισαι χασοδικης απο κούνια , ουτε για υπόθεση Πταισματοδικείου δεν εισαι κατάλληλος

Δικαιολογείς τον ΛάθροΧασαπη απο την αφρικη που εκανε 3 φόνους , χωρις να εχεις διαβάσει καν τη δικογραφία

Ζηλεύεις τους πλούσιους επειδη εισαι μπατίρης , πηγαίνεις δεξιά αριστερά σαν τον τσιγγάνο στα δικαστήρια , κ στο τέλος του χρόνου κανεις τη σούμα , εχεις χάσει όλες τις δίκες κ η εφορια του Κούλη σου παίρνει το 60%

Ελλαδα σπούδασες νομική ή μας ηρθε απο Βουλγαρία - Ρουμανία επειδη στις πανελλήνιες σε κόψανε ;
Κοιταξτε εδω ποσταρισμα μνημειο μαλακίας.

Δυστυχως εχουμε αρκετους εδω μεσα με εμφανη προβληματα αντιληψης.

Καποιοι καταλαβαν οτι...ζηλευω τους πλουσιος και οτι δικαιολογω τον δολοφονο.
Δεν πειραζει, εχω αποδεχθει πλεον οτι η πλειοψηφια του κοσμου δυσκολευεται να αντιληφθει ακομη και απλα πραγματα.

Ο πεζοπορος ας πουμε, ενας σοβαρος και μορφωμενος ανθρωπος, καταλαβε τι ειπα.

Καποιοι αλλοι λενε της ψωλής τους τον χαβα.

Αντε τραβα παρακει ρε κλόουν, που θα μου πεις και που σπούδασα.
Εσυ πες μας σε ποια βοϊδοσχολή σπούδασες και ασε τα σχόλια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.615
Πόντοι
8.006
Γιατι γραφεις μαλακιες ρε βλακα δικαιολογεις ενα φονια τυφλωμενος απο τη ζηλια σου και τη φτωχεια σου .ζηλευεις τους καλυτερους σου και δικαιολογεις το φονο τους ρε ελλεεινς
Mαλλον εσυ ζηλευεις τους καλυτερους σου και φαινεται απο το πώς μου απευθυνεσαι
 

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
575
Like
364
Πόντοι
26
Mαλλον εσυ ζηλευεις τους καλυτερους σου και φαινεται απο το πώς μου απευθυνεσαι
Λες τρομερες μαλακιες χανω το χρονο μου.δικαιολογεις ενα μουσλιμι φονια που σκοτωσε τρεις καλυτερους ανθρωπους απο σενα σε καθε επιπεδο και βαζεις εστω υπογεια το φταιξιμο για τος φονους στους δολοφονηθεντες .εισαι αρρωστος και αξιολυπητος και φθονερος και καρα βαθος .ακροαριστερος αντιφα κΙ βλακας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.615
Πόντοι
8.006
Λες τρομερες μαλακιες χανω το χρονο μου.δικαιολογεις ενα μουσλιμι φονια που σκοτωσε τρεις καλυτερους ανθρωπους απο σενα σε καθε επιπεδο και βαζεις εστω υπογεια το φταιξιμο για τος φονους στους δολοφονηθεντες .εισαι αρρωστος και αξιολυπητος και φθονερος και καρα βαθος .ακροαριστερος αντιφα κΙ βλακας.
Tι πινεις τύπε?
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.150
Κριτικές
38
Like
20.412
Πόντοι
12.896
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

takis229

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2021
Μηνύματα
147
Like
353
Πόντοι
21
Ασχετο με τη δολοφονια και επειδη εχω μακρινη συγγενεια με εφοπλιστικη οικογενεια(πολυ μακρινη πλεον δεν καταδεχονται να μας μιλανε εμας τους "πληβειους"),ο μεσος ανθρωπος δεν αντιλαμβανεται το επιπεδο αρρωστιας που εχουν με το χρημα,το μονο που τους νοιαζει να μεγαλωνει ο λογαριασμος και το νουμερο των πλοιων,δεν εχει σημασια ποσα λεφτα εχεις ποσα πλοια εχεις αν εχεις παιδια η οχι αν εχεις επιστατες που δουλευουν για σενα 50χρονια η αν εισαι 90χρονων και πηγαινεις ακομα στην εταιρια ο στοχος ειναι ενας να μεγαλωνουν τα νουμερα μεχρι τη μερα που θα πεθαινεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom