Νέα

Νέο Forum Προειδοποιήσεις/πόντοι ποινών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

hornyasfuck

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2018
Μηνύματα
3.732
Κριτικές
26
Like
24.501
Πόντοι
12.896
Ἐπειδή βλέπω ἤδη ἀρκετούς σέ αὐτό τὸ νῆμα νά σπαμάρουν, νά βρίζουν καί νά κάνουν bullying (ἀλήθεια αὐτό εἶναι greeklish τώρα; ), μήπως θά πρέπη ν'ἀρχίσετε νά τιμωρῆτε ἤδη;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Ἐπειδή βλέπω ἤδη ἀρκετούς σέ αὐτό τὸ νῆμα νά σπαμάρουν, νά βρίζουν καί νά κάνουν bullying (ἀλήθεια αὐτό εἶναι greeklish τώρα; ), μήπως θά πρέπη ν'ἀρχίσετε νά τιμωρῆτε ἤδη;
και τα ορθογραφικα τιμωρουνται επισης, η λαθος χρηση γλωσσας και συντακτικου. αν εσυ θες να γραφεις ετσι να γραφει αλλος ποντιακα, αλλος κρητικα, αλλος θρακιωτικα, αλλος λαρσιωτικα και να σκοτωνονται οι θεσσαλονικεις με τους αθηναιους για το με και το μου.
 

Ψωλάρχιδο

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Ιουν 2020
Μηνύματα
68
Like
152
Πόντοι
0
Ἐπειδή βλέπω ἤδη ἀρκετούς σέ αὐτό τὸ νῆμα νά σπαμάρουν, νά βρίζουν καί νά κάνουν bullying (ἀλήθεια αὐτό εἶναι greeklish τώρα; ), μήπως θά πρέπη ν'ἀρχίσετε νά τιμωρῆτε ἤδη;
Ρε φίλε ειλικιρνά τώρα...να σε ρωτήσω κάτι;
γιατί γράφεις έτσι;
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.808
Κριτικές
8
Like
19.146
Πόντοι
4.636
εμένα με απασχολεί η σχεση μου με τον ζαν .
Από 0 σε 10.000 πόντους τη βδομάδα/νήμα που χαριεντιζόμαστε τους έχουμε στο ρελαντί ....:confused:
Μήπως να υπάρχει κάτι σαν ασυλία ένα πράμα για συγκεκριμένα ζευγάρια? :confused:
θα σας δωσει δωροκαρτα στα jumbo ... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.307
Κριτικές
21
Like
9.550
Πόντοι
3.346
Αυτό το σύστημα θυμίζει πάνω κάτω το σύστημα με τους 25 πόντους του διπλώματος, όπου αν συμπληρώσεις 25 πόντους, σου παίρνουν το δίπλωμα και σε αναγκάζουν να ξαναδώσεις
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Δεν ξέρω αν φταίει ότι είμαι καινούργιος και άρα δεν έχω μπει στο πνεύμα, αλλά στο δικό μου μυαλό δεν είναι ξεκάθαρα τα εξής 3 παραπτώματα:
Ανάρμοστο περιεχόμενο
Ανάρμοστη συμπεριφορά
Ανάρμοστη γλώσσα

Είναι τέτοια η φύση του site που είναι κάπως δυσδιάκριτα τα όρια. Έστω ότι με την ανάρμοστη συμπεριφορά αναφερόμαστε στην επιθετικότητα μέλους προς μέλος στο forum. Αν είναι αυτό, εντάξει, συμφωνώ και με το παραπάνω. Με τα άλλα 2 όμως ειλικρινά δεν ξέρω που είναι τα σύνορα μεταξύ ανάρμοστου/μη ανάρμοστου. Δεν παραπονιέμαι ούτε ανησυχώ. Αλλά όταν τίθενται κανόνες πρέπει να είναι σαφείς ακριβώς προκειμένου να έχουν βαρύτητα. Για καλό το λέω.

Επίσης, δεδομένου ότι το νήμα είναι στην κατηγορία νέο forum, να υποθέσω ότι το point system δεν αφορά τις κριτικές;
 
Τελευταία τροποποίηση:

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.080
Like
11.541
Πόντοι
2.606
Δεν ξέρω αν φταίει ότι είμαι καινούργιος και άρα δεν έχω μπει στο πνεύμα, αλλά στο δικό μου μυαλό δεν είναι ξεκάθαρα τα εξής 3 παραπτώματα:
Ανάρμοστο περιεχόμενο
Ανάρμοστη συμπεριφορά
Ανάρμοστη γλώσσα

Είναι τέτοια η φύση του site που είναι κάπως δυσδιάκριτα τα όρια. Έστω ότι με την ανάρμοστη συμπεριφορά αναφερόμαστε στην επιθετικότητα μέλους προς μέλος στο forum. Αν είναι αυτό, εντάξει, συμφωνώ και με το παραπάνω. Με τα άλλα 2 όμως ειλικρινά δεν ξέρω που είναι τα σύνορα μεταξύ ανάρμοστου/μη ανάρμοστου. Δεν παραπονιέμαι ούτε ανησυχώ. Αλλά όταν τίθενται κανόνες πρέπει να είναι σαφείς ακριβώς προκειμένου να έχουν βαρύτητα. Για καλό το λέω.

Επίσης, δεδομένου ότι το νήμα είναι στην κατηγορία νέο forum, να υποθέσω ότι το point system δεν αφορά τις κριτικές;
Τυπε σε τούτο εδώ το Φορουμ η πιο μεγάλη ποινή είναι η υγρή απαξίωση από τα αλλά μέλη και είναι ότι πιο ευδιάκριτο μπορεί να υπάρχει εδώ μέσα :2on1:
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Τυπε σε τούτο εδώ το Φορουμ η πιο μεγάλη ποινή είναι η υγρή απαξίωση από τα αλλά μέλη και είναι ότι πιο ευδιάκριτο μπορεί να υπάρχει εδώ μέσα :2on1:
αυτό με ένα τρόπο ισχύει παντού και το καταλαβαίνω. Αλλά αν είναι έτσι, ποιά η ανάγκη σε ένα site που υπάρχει 16 χρόνια, να μπαίνουν ξαφνικά πόντοι ποινής; ποιά η σκοπιμότητα; όπως και να ' χει τα 3 παραπτώματα που είπα παραπάνω εμένα δεν μου είναι σαφή
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.576
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
όταν τίθενται κανόνες πρέπει να είναι σαφείς ακριβώς προκειμένου να έχουν βαρύτητα
Λοιπόν θα το πω πιο απλά για σένα και για όλα τα νέα μέλη:
Εδώ που ήρθατε, θα περάσετε ζωή χαρισάμενη. Αρκεί να μην είστε κορόιδα και να μην κάνετε μαλακίες.

kai-na-min-kanete-malakies.jpg
 
Εγγρ.
15 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
25
Like
6.243
Πόντοι
5.646
Λοιπόν θα το πω πιο απλά για σένα και για όλα τα νέα μέλη:
Εδώ που ήρθατε, θα περάσετε ζωή χαρισάμενη. Αρκεί να μην είστε κορόιδα και να μην κάνετε μαλακίες.

kai-na-min-kanete-malakies.jpg
Αν είναι να περάσουμε ζωή χαρισάμενη κι εγώ αποσύρω τις θεωρητικές απορίες μου, lol, σκοπός είναι η καλοπέραση
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Αφήστε τα βρισίδια.
Δε θα ναι το ίδιο site αν δεν επιτρέπονται.
Κι εδώ πρέπει να μαστε politicaly correct ρε πούστη μου;
Στο bourdela.com είμαστε όχι στο παλάτι του Μπάκιγχαμ.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.155
Like
25.861
Πόντοι
5.506
Αφήστε τα βρισίδια.
Δε θα ναι το ίδιο site αν δεν επιτρέπονται.
Κι εδώ πρέπει να μαστε politicaly correct ρε πούστη μου;
Στο bourdela.com είμαστε όχι στο παλάτι του Μπάκιγχαμ.
συμφωνω....
οχι για καποια ανεξελεγκτα και εντελως ηλιθια και πουστικα μπινελικια αλλα σε γενικες γραμμες να μεινουν.
ειναι ο χαρακτηρας του μπου
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Λοιπόν θα το πω πιο απλά για σένα και για όλα τα νέα μέλη:
Εδώ που ήρθατε, θα περάσετε ζωή χαρισάμενη. Αρκεί να μην είστε κορόιδα και να μην κάνετε μαλακίες.

kai-na-min-kanete-malakies.jpg
Βρε παλικάρια μου... Είναι σαφής ο Antisthenis.. Φαντάζομαι δεν εννοεί μία απλή λογομαχία ή κάτι τέτοιο αλλά όταν κάποιος ξεπερνάει τα όρια και γίνεται εριστικός η προκλητικός τότε καλό είναι να υπάρχει ένα όριο.

Την καλησπέρα μου
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Μου αρέσει που πλαισιοποιείται σιγά σιγά το μπου. Ωστόσο, αυτό το απαγορεύονται τα άσκοπα νήματα; Αφαιρέστε το! Άπατο θα πάει το φόρουμ!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.389
Πόντοι
2.786
Μου αρέσει που πλαισιοποιείται σιγά σιγά το μπου. Ωστόσο, αυτό το απαγορεύονται τα άσκοπα νήματα; Αφαιρέστε το! Άπατο θα πάει το φόρουμ!
Όχι, έχει νόημα αυτό. Σηκώνει ο καθένας ότι θέλει. Bandwidth for nothing!
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.386
Κριτικές
215
Like
17.216
Πόντοι
35.697
Σκέφτομαι να οργανώσω πορεία διαμαρτυρίας για το point system θέλω ενδιαφερόμενους
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
..θα ζοριστει ασχημα ο τρουμπαμαν...
Δε ξέρω ρε τύποι μου...
Ενας απο τους λογους που λατρεψα το φορουμ αυτο ειναι ο αυθορμητισμος και η πολυφωνια των μελων του
Φοβερο χιουμορ,τρομερα τυπακια πρωτοτυπα θεματα...
Το point system θα περιορισει πιστευω την ελευθερη εκφραση των μελων
Προσωπικα ποτε δεν θελησα να θιξω η να προσβαλλω κανενα...
Ειχα παντα ως γνωμονα το να δινω βημα για να κανουμε χαβαλε σε θεματακια τα οποια ειναι αναλαφρα

Ωστοσο το θεμα της χωρηρικοτητας σε ενα σαιτ ειναι σημαντικο και φανταζομαι φιλτατε Αντισθενη πως πρεπει να μεριμνησεις και γι αυτο...

Το κατανοω ομως ειλικρινα δε σου κρυβω πως λυπαμαι που ως συνολο θα "κουμπωθουμε" λιγο παραπανω..
 

krait

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2021
Μηνύματα
21
Like
73
Πόντοι
0
Εγώ θα ήθελα να αναφέρω εδώ σαν νέο μέλος ότι ίσως κάποιο αυτόματο σύστημα είναι πολύ ευαίσθητο. Έχοντας μόνο 5 mod-approved μηνύματα, έφαγα μπαν την 1η μέρα που έφτιαξα τον λογαριασμό μου για "σπαμ", κάτι το οποίο δεν ίσχυε, όπως μου είπε και ο mod που μου ξεμπάναρε τον λογαριασμό. Thanks πάντως που ασχοληθήκατε να κοιτάξετε τη περίπτωσή μου και με ξεμπανάρατε
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Ας γράψω ενημερωτικά και για το σύστημα προειδοποιήσεων και τους πόντους ποινών. Κάθε προειδοποίηση συνοδεύεται κι από κάποιους πόντους ποινών. Αναλυτικά οι προειδοποιήσεις, οι πόντοι που τις συνοδεύουν και το διάστημα που διαρκούν:

- Χρήση Greeklish: Πόντοι προειδοποίησης: 1, Λήγει: 5 μέρες
- Χρήση μόνιμων κεφαλαίων: Πόντοι προειδοποίησης: 1, Λήγει: 3 μέρες
- Ανούσιο/άσκοπο νέο thread: Πόντοι προειδοποίησης: 2 Λήγει: 5 μέρες
- Spam: Πόντοι προειδοποίησης: 3 Λήγει: 2 μήνες
- Ανάρμοστο περιεχόμενο: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 1 μήνας
- Ανάρμοστη συμπεριφορά: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 1 μήνας
- Ανάρμοστη γλώσσα: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 1 μήνας
- Ανεπίτρεπτη διαφήμιση: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 2 μήνες
- Σπαμάρισμα/τρολάρισμα σε «βασικό» thread: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 1 μήνας
- Συνεχόμενη άσκοπη χρήση Αναφορών: Πόντοι προειδοποίησης: 10 Λήγει: 1 μήνας

Όταν ένα μέλος συμπληρώσει έναν αριθμό τέτοιων πόντων, αποκλείεται για ένα χρονικό διάστημα από το site. Αναλυτικά οι πόντοι αυτοί και το διάστημα του αποκλεισμού:

70 πόντοι - 1 μέρα
150 πόντοι - 1 βδομάδα
300 πόντοι - 15 μέρες
600 πόντοι - 1 μήνας
900 πόντοι - 2 μήνες
1800 πόντοι - 3 μήνες
3000 πόντοι - 6 μήνες
5000 πόντοι - 1 χρόνος

Βέβαια, σε περιπτώσεις διπλών λογαριασμών, κακόβουλων τρολ κλπ., ισχύει αποκλειστικά ο απροειδοποίητος αποκλεισμός με ή χωρίς σβήσιμο όλων των post.

Που μπορώ να δω τους πόντους των ποινών μου;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom