Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 128K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 94 30,4%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 34 11,0%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 121 39,2%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 24 7,8%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 21 6,8%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 13 4,2%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 21 6,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    309

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.360
Κριτικές
42
Like
26.086
Πόντοι
28.246

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536
Ρε τυπε το οτι πληρωνετε κατι φαπαθεοδωρους ωστε να γινονται ετησια αφιερωματα για το οφσαιτ του κατσουρανη και οχι για τα κατω, δεν σημαινει οτι δεν εγιναν...απλα αυτο λεγεται αρνηση πραγματικοτητας και ζειτε ευτυχισμενοι....
Ο δικος σας ο συριγος τα ελεγε τοτε, ξενες εφημεριδες τα γραφανε, μεχρι και ξενοι διαιτητες παραδεχονταν οτι τους δωροδοκησατε (οπως το τελευταιο βιντεο με τον αγγλο ρεφερι που λεει οτι τον πηγατε και αγορασε κοσμηματα πριν το ματς μς την αντερλεχτ)...
Αυτα ολα γινανε, αλλα εσεις ξερετε μονο για το οφσαιτ του κατσουρανη...μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι...


"Σήμερα θα υπενθυμίσουμε ένα βίντεο από τηλεοπτική εκπομπή του Φιλίππου Συρίγου τη δεκαετία του 1980 με προσκεκλημένο τον παλαίμαχο παίκτη του Παναθηναϊκού από την εποχή του Γουέμπλεϊ Αριστείδη Καμάρα. Στη συνέντευξη αυτή, ο Φίλιππος Συρίγος αναφέρεται μπροστά στον Καμάρα στις φήμες που είχαν ακουστεί από το εξωτερικό για το παρασκήνιο των προκρίσεων του ΠΑΟ επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας και του Ερυθρού Αστέρα.


Πέραν αυτού, ο δημοσιογράφος στην ίδια εκπομπή, κατέθεσε τη δική του μαρτυρία ότι είχε δει τον Γάλλο διαιτητή του αγώνα Παναθηναϊκός-Έβερτον Ελλιέ στον ιππόδρομο μαζί με κάποιους που του έδιναν διαρκώς λεφτά λέγοντας του ότι κερδίζει. Ο Αριστείδης Καμάρας ακούει και δεν φαίνεται να εξοργίζεται...

Μάλιστα τα όσα είπε ο Φίλιππος Συρίγος ως μαρτυρία του, επιβεβαιώνονται από δημοσίευμα της εποχής το 1971...
1651634972985594_0.png



Β. Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΒΕΡΤΟΝ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ
Αξίζει όμως να δούμε τι είχε ακουστεί για τη διαιτησία στον αγώνα με την Έβερτον. Θυμίζουμε ότι στην Αγγλία, ο αγώνας Έβερτον - ΠΑΟ έληξε ισόπαλος 1-1 και στη Λεωφόρο ο αγώνας έληξε ισόπαλος 0-0. Έτσι, ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε χάρη στο εκτός έδρας γκολ.

daily_telegraph_daily_mirror.jpg

daily_telegraph_daily_mirror2.jpg



Όπως βλέπουμε, τόσο ο Αγγλικός Τύπος, όσο και ο προπονητής της Έβερτον, έβραζαν κατά του διαιτητή της αναμέτρησης. Ο διαιτητής πάντως δεν προβληματίστηκε από τις εναντίον του κατηγορίες και συνέχισε τη ζωή του. Μάλιστα έφυγε χαρούμενος και πλούσιος από την Ελλάδα χάρη στην επιτυχία του στον ιππόδρομο...

Ο Άγγλος συγγραφέας Brian Glanville, στο βιβλίο του «Champions of Europe», ανέφερε επίσης ότι ο Παναθηναϊκός ευνοήθηκε εξόφθαλμα από τον Γάλλο διαιτητή και ότι η Έβερτον δεν πήρε ούτε σφύριγμα.
Έχε χάρη που είσαι συμπαθές μουνόπανο.

Ρε τι μαλακίες του μακαρίτη μας βάζεις?
Τι ειναι αυτός ρε?

:2funny:
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.360
Κριτικές
42
Like
26.086
Πόντοι
28.246
Τωρα το επιασα. Αυτο εχεις να μου τριψεις στα μουτρα οτι εγραψα οτι ο Ολυμπιακός ειναι ανωτερος;

Τελειωσε ο μυθος του Γουεμπλει οτι εσυ εχεις ευρωπαικη συμμετοχη σε τελικο και εγω δεν εχω. Αυτο ειπα! Τωρα αν εσυ καταλαβες αλλα ή οτι σε βολευει, ννα με συμπαθας, αλλα, μαντεψε...
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336
Παίκτης δικός μας,ΑΤ τον οποίο γνωρίζω καλά,μου είπε κάποια στιγμή ότι έπαιρνε 180000€ και ήταν βασικός στην χρονιά με το πρωταθλημα που πήραμε και αντίστοιχα είχαν πάρει ξένο στην ίδια θέση(γνωστός γκαφατζής),τον οποίο πλήρωναν 750 τον χρόνο.Ο οποίος ξένος δεν ήταν για το επίπεδο μας και πήγε δανεικός αλλού σε πιο μικρή ομάδα....
Όταν ζήτησε μια αύξηση ο δικός μας,του έκλεισαν την πόρτα και κανόνισαν να φύγει εκτός ομάδας,όπως και έγινε...
Κουμάντο τότε έκανε σιωπηρά ο αλοπρόσαλλος(όπως είναι γνωστό)ραλίστας.
Μπορώ να πω και άλλα που ξέρω από παίκτες πρώτης γραμμης,αλλά δεν θα το κάνω...
Δεν είναι η ουσία αυτή...
Έχετε δει κανέναν παίκτη να λέει τίποτα καλό για κάποιον από την οικογένεια?
Ακοινώνητοι,απλησίαστοι,τσιγκούνηδες...
Συγκρίνετε με το πως επαιζε μπάλα ο πράκτορας απέναντι....
Κοινωνικότατος,εκτιμούσε τους καλούς παίκτες του και τους επιβράβευε με το παραπάνω,ήταν δίπλα τους στα καλά και στα άσχημα.

Να ξέρετε η οικογένεια ακόμα εδώ είναι....
Ο κάπταιν το είχε πει,Παναθηναικοί θα το πληρώσετε που μας βρίζατε.
Αυτός είναι,αυτοί είναι....
Έπεσε σύρμα σε συνδέσμους να μάθουν ποιοι κανόνισαν να τους βρίσουν πάλι στο ματς με τα βρωμοσκούληκα....
Περιμένουν στην γωνία για το γήπεδο, δεν φεύγουν....
Ξεκιναγε η χρονια , και παει ο Καραγκουνης στον καπετανιο και του λεει προεδρε θελω 200 χιλιαρικα φετος. Τι λες παιδι μου του απανταει ο προεδρος , τοσα δεν παιρνει ουτε ο Βαζεχα
Παει μετα ο Μπασινας , τα ιδια του λεει προεδρε θελω 200 χιλιαρικα φετος. Τι λες παιδι μου του απανταει ο προεδρος , τοσα δεν παιρνει ουτε ο Βαζεχα
Παει και ο Βαζεχα τελευταιος, του ζηταει και αυτος 200 χιλιαρικα, ξεχνιεται ο προεδρος και του λεει, παιδι μου τοσα δεν παιρνει ουτε ο Βαζεχα
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536
Τωρα το επιασα. Αυτο εσεις να μου τριψεις στα μπυτρα οτι εγραψα οτι ο Ολυμοιακος ειναι ανωτερος;

Τελειωσε ο μυθος του Γουεμπλει οτι εσυ εχεις ευρωπαικη συμμετοχη σε τελικο και εγω δεν εχω. Αυτο ειπα! Τωρα αν εσυ καταλαβες αλλαζ ή οτι σε βολευει, ννα με συμπαθας, αλλα, μαντεψε...
Το σιαξες τώρα.
Συνεννοηθήκαμε μετά από 10 μυν.

Το λές και εξέλιξη....

:tooth:
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336
Τωρα το επιασα. Αυτο εσεις να μου τριψεις στα μπυτρα οτι εγραψα οτι ο Ολυμοιακος ειναι ανωτερος;

Τελειωσε ο μυθος του Γουεμπλει οτι εσυ εχεις ευρωπαικη συμμετοχη σε τελικο και εγω δεν εχω. Αυτο ειπα! Τωρα αν εσυ καταλαβες αλλαζ ή οτι σε βολευει, ννα με συμπαθας, αλλα, μαντεψε...
Ο Γιοχαν Κροιφ ο καλυτερος παιχτης της τοτε εποχης και η dream team του Αγιαξ και καποια Φιορεντινα
Οκ ολα καλα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.417
Κριτικές
178
Like
40.269
Πόντοι
21.896
Τωρα το επιασα. Αυτο εχεις να μου τριψεις στα μουτρα οτι εγραψα οτι ο Ολυμπιακός ειναι ανωτερος;

Τελειωσε ο μυθος του Γουεμπλει οτι εσυ εχεις ευρωπαικη συμμετοχη σε τελικο και εγω δεν εχω. Αυτο ειπα! Τωρα αν εσυ καταλαβες αλλα ή οτι σε βολευει, ννα με συμπαθας, αλλα, μαντεψε...
Η μεγαλύτερη πορεία ελληνικής ομάδας στα ευρωπαϊκά κύπελλα βάσει δυσκολίας μέχρι το 2023 ήταν του ΠΑΟ στο Ch l το 2002 που πέρασε δύο ομίλους την ίδια χρονιά ..
Τα υπόλοιπα ήταν κατώτερα βάσει ομάδων που είχε αποκλείσει οποιαδήποτε ελληνικη ομάδα αλλά κ σκιών
 
Τελευταία τροποποίηση:

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
25.360
Κριτικές
42
Like
26.086
Πόντοι
28.246
Ο Γιοχαν Κροιφ ο καλυτερος παιχτης της τοτε εποχης και η dream team του Αγιαξ και καποια Φιορεντινα
Οκ ολα καλα
Εχω ξιδι σε λευκο και κοκκινο. Θα στα δωσω και τα δυο να τα βαλεις διπλα να τα βλεπεις ερυθρολευκα.

Ο Παναθηναικος ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ανωτερος του Ολυμπιακου. Μην μου στεναχωριεσαι μονο!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536
Ε μεγαλύτερη πορεία ελληνικής ομάδας στα ευρωπαϊκά κύπελλα βάσει δυσκολίας μέχρι το 2023 ήταν του ΠΑΟ στο. Ch l το 2002 που πέρασε δύο ομίλους την ίδια χρονιά ..
Τα υπόλοιπα ήταν κατώτερα βάσει ομάδων που είχε αποκλείσει αλλά κ σκιών
Ποιές σκιές ρε μπούστη?

:knuppel:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.417
Κριτικές
178
Like
40.269
Πόντοι
21.896

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.088
Κριτικές
8
Like
26.859
Πόντοι
6.536

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.615
Like
46.487
Πόντοι
6.256

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.417
Κριτικές
178
Like
40.269
Πόντοι
21.896

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.087
Κριτικές
4
Like
7.214
Πόντοι
1.336
Δεν ξέρω ....δεν τον είχα δει τον τελικό όπως όλοι μας εδώ μέσα.. ...εκτός αν έχουμε κανέναν εξηνταρη εδώ πορνογερο στο νήμα μας :confused:
Ουτε εγω τον ειχα δει, αλλα το Γιοχαν Κροιφ και τον Ρινους Μιχελς που εφηυρε το ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο, υποθετω τους ξερεις
ΥΓ Καποιος χριστιανος να μας πει την 11αδα της Φιορεντινα
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom