Νέα

Πραγματικά καλό κλασικό ξύρισμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 129K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.936
Κριτικές
90
Like
33.857
Πόντοι
24.700
θα του κανει και αυτο για να ερθουν πιο κοντά

hardcore_male_assho-81344.jpg
:2funny::2funny::2funny::2funny:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
τι ωραια τα μουνια και τα χταποδιαα


θελω να τα φαω ουλα

τωρα ασχολουμαι με γκομενες που φορανε στολες απο κομιξ
 

The Keeper

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2019
Μηνύματα
609
Κριτικές
21
Like
5.673
Πόντοι
1.436
πολύ περίεργο αυτό με την πέτρα, δεν το έχω ξανακούσει. Κανονικά το τσούξιμο θα έπρεπε να κρατάει δευτερόλεπτα. Ρώτα και δερματολόγο γιατί θα πρέπει να προσέξεις γενικότερα το δέρμα σου.
Το πινέλου του ασβού είναι σκληρό ναι αλλά βοηθάει στο να ανασηκώνει τα γένια πριν το ξύρισμα. Εσύ που έχεις ευαίσθητη επιδερμίδα περισσότερο κακό παρά καλό σου κάνει, προτίμησε χοίρου ή συνθετικά πινέλα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις παρατηρήσεις. :hi:
Βέβαια, τα πινέλα χοίρου είναι αυτά που πρέπει να αποφεύγω. Δεν έχω ξυριστεί καν με αυτά. Είναι πολύ σκληρά. Ενώ τα ασβού "στρώνουν", μαλακώνουν και ανοίγουν. Eίμαι στο χώρο 5 χρόνια με δοκιμές και διάβασμα για αυτό σ'το λέω. :hi:
Δεν ξέρω θέλω κρέμα να βάζω στο χέρι να απλώνω Μουτσούνα και να σφάζω δεν μπορώ ανακατεματα σε μπολ λες και ετοιμάζω κρεμ μπρουλε
Πηγαίνεις σε κρέμες brushless. Αυτές που έχουν φτιαχτεί για τη χρήση που λες. Κρίμα να πάρεις μια κρέμα πχ την Truefitt & Hill που είπε ο thesaint και να σου βγει και άχρηστη. Αυτή είναι για πινέλο, όπως η πλειοψηφία. Αν είναι στο κάτω κάτω παράμεινε στον αφρό. :tooth:
///
Και επειδή εχθές γράφτηκε κάτι για λεπίδα στο ευάισθητο σημείο, έχω ξυριστεί άπειρες φορές με σαβέτα εκεί.:sunglasses: Αλώβητος όλες τις φορές:2funny:
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.123
Like
1.934
Πόντοι
216
Το αγαπημενο μου παντως εμενα ειναι το haslinger κατα κοσμον προβατακι, οτι πιο τιμιο στα χρηματα του.
Εχω cella,stirling, razorock και επιτελους καταφερα και βρηκα και mitchells που τοσο ηθελα και περιμενω να μου ερθει.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.296
Like
11.948
Πόντοι
2.606
Πρώτη επαφή ήταν με γουιλκινσον ξυράφια που ήταν πακέτο με την μηχανή μετά με μπικ Άστορ κάτι τέτοιο Βασιλόπουλος σήμερα με Φεδερ απλά Καβλα δεν υπάρχει δρόμος επιστροφής μετά από αυτό το ξυράφι δυστυχώς πήρα μόνο 50...
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.123
Like
1.934
Πόντοι
216
Σημερα ξυρισματαρα πρωτη φορα με mwf, νταξει οτι καλυτερο εχω δοκιμασει, αρωματαρα και εκπληκτικη αποδοση.
Νομιζω ξεχνας ολα οσα ειχες δοκιμασει πριν.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.936
Κριτικές
90
Like
33.857
Πόντοι
24.700
Σημερα ξυρισματαρα πρωτη φορα με mwf, νταξει οτι καλυτερο εχω δοκιμασει, αρωματαρα και εκπληκτικη αποδοση.
Νομιζω ξεχνας ολα οσα ειχες δοκιμασει πριν.
Έχετε δοκιμάσει τα Faena;
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.123
Like
1.934
Πόντοι
216
Έχετε δοκιμάσει τα Faena;
Ομολογω πως οχι,θα ηθελα ομως αποψη...
Για να τα αναφερετε βεβαια προφανως κατι σημαινει.
Ειναι ακριβα σχετικα, αλλα απο την αλλη οπως ειπα εχω παρει και stirling.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.936
Κριτικές
90
Like
33.857
Πόντοι
24.700
Ομολογω πως οχι,θα ηθελα ομως αποψη...
Για να τα αναφερετε βεβαια προφανως κατι σημαινει.
Ειναι ακριβα σχετικα, αλλα απο την αλλη οπως ειπα εχω παρει και stirling.

Για εμένα αποτέλεσαν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Εφάμιλλα με τα Μιτσελς, με ελαφρώς πιο "λιπαρή" υφή, και σαφώς πιο εύκολο αφρισμό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: soul3

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.123
Like
1.934
Πόντοι
216
Προς τους πιο εμπειρους, υπαρχει after shave με αρωμα που παραπεμπει στην μυρωδια του μιτσελς?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.936
Κριτικές
90
Like
33.857
Πόντοι
24.700
Προς τους πιο εμπειρους, υπαρχει after shave με αρωμα που παραπεμπει στην μυρωδια του μιτσελς?


To Institut Karite σε balm το ψιλοπλησίαζε. Πολύ αδύναμο όμως. Δεν κράταγε πάνω από ώρα.
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Τις καλές εποχές που διέμενα στο Κολωνάκι, πήγαινα τακτικά στο 1900 όπου απολάμβανα κλασσικό ξύρισμα από τον διάσημο Ayad
 
  • Like
Αντιδράσεις: soul3

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.123
Like
1.934
Πόντοι
216
To Institut Karite σε balm το ψιλοπλησίαζε. Πολύ αδύναμο όμως. Δεν κράταγε πάνω από ώρα.
Το εχω και ισως λιγο το πλησιαζει συμφωνω και ειναι και το μονο balm που μου καθεται καλα γτ εχω λιπαρη επιδερμιδα.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.936
Κριτικές
90
Like
33.857
Πόντοι
24.700
Πρώτη επαφή ήταν με γουιλκινσον ξυράφια που ήταν πακέτο με την μηχανή μετά με μπικ Άστορ κάτι τέτοιο Βασιλόπουλος σήμερα με Φεδερ απλά Καβλα δεν υπάρχει δρόμος επιστροφής μετά από αυτό το ξυράφι δυστυχώς πήρα μόνο 50...


Εφόσον δεν έχετε πρόβλημα με τα ξυραφάκια "σφάχτες", δοκιμάστε τα Gillette Silver Blue.

Εξ΄ ίσου κοφτερά, και αρκετά πιο "γλυκά".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom