Νέα

Που εχουμε ταξιδεψει; ειναι τα μελη του μπου πολυταξιδεμενα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 289
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Και για πες μας τι σου αρεσε περισσοτερο στα ταξιδια σου? Υπαρχει καποιο μερος που σε εντυπωσιασε τοσο πολυ και θα ηθελες να ξαναπας ή θα προτεινες και σε εμας να παμε?  :think:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Και για πες μας τι σου αρεσε περισσοτερο στα ταξιδια σου? Υπαρχει καποιο μερος που σε εντυπωσιασε τοσο πολυ και θα ηθελες να ξαναπας ή θα προτεινες και σε εμας να παμε?  :think:
Η καθε χωρα εχει τα αξιοθεατα της και τον ιδιαιτερο χαρακτηρα της φιλε.

Γενικα με καποιες εξαιρεσεις παντου καλα περασα.

Συνηθως αναπολω τα μερη στα οποια ταξιδεψα πριν απο πολυ καιρο.

Αν θα επρεπε να διαλεξω !! Το Μαναους στη Βραζιλια και ο Αμαζονιος γυρω του ειναι μοναδικη εμπειρια. Επισης Βραζιλια το Πανταναλ και το Ιγκουασου. Οικολογικοι παρθενοι παραδεισοι με εντονο ενδιαφερον.

Απο γυναικες. Για να μην ξεχναμε που γραφουμε. :2funny: Πραγματικα αναπολω τις κολομπιανες στη Μποκοτα και στην Καρταχενα. Απιστευτες γυναικες !!

Απο πλευρας εξωτικοτητας η Ασια μια και σε εντυπωσιαζουν οι πολιτιστικες διαφορες που εχουμε με αυτες τις χωρες.

Η πιο περιεργη χωρα στην οποια ταξιδεψα ηταν η Ιαπωνια.



 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Mindreader  :hi: :hi: :hi:
για τα ταξίδια σου αλλά και για τη συνολική σου παρουσία στο forum.

Εγώ έχω ταξιδέψει:Ρωσία,Ουκρανία,Λεττονία,Πολωνία,Σερβία,Τσεχία,Ολλανδία,Σουηδία
Δανία,Αγγλία,Γαλλία,Ισπανία.

Δεν ξέρω γιατί,αλλά αν και θέλω να πάω Αμερική,Βόρεια και Νότια ή Αυστραλία,
δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω Ασία ή Αφρική.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Mindreader  :hi: :hi: :hi:
για τα ταξίδια σου αλλά και για τη συνολική σου παρουσία στο forum.

Εγώ έχω ταξιδέψει:Ρωσία,Ουκρανία,Λεττονία,Πολωνία,Σερβία,Τσεχία,Ολλανδία,Σουηδία
Δανία,Αγγλία,Γαλλία,Ισπανία.

Δεν ξέρω γιατί,αλλά αν και θέλω να πάω Αμερική,Βόρεια και Νότια ή Αυστραλία,
δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω Ασία ή Αφρική.

Ευχαριστω φιλε  :hi:

Η Αφρικη εχει καποια μερη με αγρια φυση ιδιαιτερης ομορφιας. Ειναι ομως και ιδιαιτερα τριτοκοσμικο περιβαλον που τους περισσοτερους τους απωθει, αλλα καποιους τους ελκει !! Προσωπικα τους καταλαβαινω ολους. Αν θελεις κοιταξε εδω


Ειναι η περυσινη μου εμπειρια απο τη Μαγαδασκαρη !!
Θα παρεις μια ιδεα !!

Η Ασια ειναι χωρος με τεραστιες πολιτισμικες διαφορες απο τη Δυση πραγμα που πολλοι, μεταξυ των οποιων και εγω το βρισκω ενδιαφερον.

Καθενας ομως με τις προτιμησεις του και με οτι ελκει τη φαντασια του.  :hi:

Καλες γιορτες, και καλα ταξιδια σε ολους. :hi:

 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.210
Κριτικές
35
Like
5.870
Πόντοι
6.796
Καθενας ομως με τις προτιμησεις του και με οτι ελκει τη φαντασια του.  :hi:

Καλες γιορτες, και καλα ταξιδια σε ολους. :hi:


Πολύ τυχερός πού έχεις πάει σε όλα αυτά τα μέρη τύπε..  :hi:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Πολύ τυχερός πού έχεις πάει σε όλα αυτά τα μέρη τύπε..  :hi:

Ναι, τυχερος ειμαι γιατι μου εκατσε σχετικο επαγγελμα !!

Ειναι ομως και στον ανθρωπο να του αρεσει ξερεις.

Καποιοι συναδελφοι μου απο ενα σημειο και επειτα εβλεπαν βαλιτσα και παθαιναν αλεργια.

Εμενα με "ανακουφιζει" το ταξιδι.Ανοιγουν οι οριζοντες μου και καθαριζει το κεφαλι μου οταν ταξιδευω !!
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Ευχαριστω φιλε  :hi:

Η Αφρικη εχει καποια μερη με αγρια φυση ιδιαιτερης ομορφιας. Ειναι ομως και ιδιαιτερα τριτοκοσμικο περιβαλον που τους περισσοτερους τους απωθει, αλλα καποιους τους ελκει !! Προσωπικα τους καταλαβαινω ολους. Αν θελεις κοιταξε εδω


Ειναι η περυσινη μου εμπειρια απο τη Μαγαδασκαρη !!
Θα παρεις μια ιδεα !!

Η Ασια ειναι χωρος με τεραστιες πολιτισμικες διαφορες απο τη Δυση πραγμα που πολλοι, μεταξυ των οποιων και εγω το βρισκω ενδιαφερον.

Καθενας ομως με τις προτιμησεις του και με οτι ελκει τη φαντασια του.  :hi:

Καλες γιορτες, και καλα ταξιδια σε ολους. :hi:
βαλκανια πουτσα παντου δικε μου.χαίρομαι  να βλέπω  πενηντάρηδες  να μην παραιτούνται από το κυνήγι του νέου και του φρέσκου.ινδάλματα  μας ειστε.Γιατί μόνο η προσδοκία της ηδονής είναι αρκετά ισχυρή  ώστε να αποδυναμώσει τον ανυπόφορο προορισμό μας
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
βαλκανια πουτσα παντου δικε μου.χαίρομαι  να βλέπω  πενηντάρηδες  να μην παραιτούνται από το κυνήγι του νέου και του φρέσκου.ινδάλματα  μας ειστε.Γιατί μόνο η προσδοκία της ηδονής είναι αρκετά ισχυρή  ώστε να αποδυναμώσει τον ανυπόφορο προορισμό μας

:hi: :hi:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
βαλκανια πουτσα παντου δικε μου.χαίρομαι  να βλέπω  πενηντάρηδες  να μην παραιτούνται από το κυνήγι του νέου και του φρέσκου.ινδάλματα  μας ειστε.Γιατί μόνο η προσδοκία της ηδονής είναι αρκετά ισχυρή  ώστε να αποδυναμώσει τον ανυπόφορο προορισμό μας

Αν και ο αληθινός ταξιδευτής, προσαρμόζει το "γυναικείο έδεσμα" στις γενικές εμπειρίες του. Δεν είναι ο αυτοσκοπός,
αλλά ένα ευχάριστο συμπλήρωμα στην καθαυτή περιπέτεια και γνώση που χαρίζει η επίσκεψη σε κάθε ξένο τόπο  :hi:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Αν και ο αληθινός ταξιδευτής, προσαρμόζει το "γυναικείο έδεσμα" στις γενικές εμπειρίες του. Δεν είναι ο αυτοσκοπός,
αλλά ένα ευχάριστο συμπλήρωμα στην καθαυτή περιπέτεια και γνώση που χαρίζει η επίσκεψη σε κάθε ξένο τόπο  :hi:
:hi:.τάπες όλα δικε μου
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
βαλκανια πουτσα παντου δικε μου.χαίρομαι  να βλέπω  πενηντάρηδες  να μην παραιτούνται από το κυνήγι του νέου και του φρέσκου.ινδάλματα  μας ειστε.Γιατί μόνο η προσδοκία της ηδονής είναι αρκετά ισχυρή  ώστε να αποδυναμώσει τον ανυπόφορο προορισμό μας
   ΄Εγραψες ... :rockon:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Αν και ο αληθινός ταξιδευτής, προσαρμόζει το "γυναικείο έδεσμα" στις γενικές εμπειρίες του. Δεν είναι ο αυτοσκοπός,
αλλά ένα ευχάριστο συμπλήρωμα στην καθαυτή περιπέτεια και γνώση που χαρίζει η επίσκεψη σε κάθε ξένο τόπο  :hi:

 :hi: :hi:
Ακριβως αυτο φίλε !!

Προσωπικα ταξιδευα για επαγγελματκους λογους τις περισσοτερες φορες.

Αλλα αν το δει κσνεις μονο τουριστικα το θεμα ειναι αλιως.

Κατά την ταπεινή μου λοιπόν άποψη. Όποιος άντρας πηγαίνει στην άλλη άκρη του κόσμου μόνο για να γαμήσει  πουτανες, είναι  άνθρωπος  σχετικά περιορισμένης διανοητικής ικανότητος, και μάλλον σχετικά στερημένος σεξουαλικά.

Αυτό διότι χρηματοοικονομικά η εξίσωση δεν βγαίνει αν λάβεις υπ όψιν τα μεγάλα έξοδα του ταξιδίου και της διαβίωσης με ευρωπαϊκά στάνταρτ σε τριτοκοσμικές χώρες. Αν θέλεις λοιπόν να γαμησεις κάτσε στη χώρα σου και σν τo ψάξεις λίγο όλες τις εθνότητες σε πουτάνες θα τις βρεις και θα σου στοιχίσει και πολύ φθηνότερα.


Όποιος όμως γουστάρει να ταξιδεύει σε μέρη μακρινά και εξωτικά, επειδή θέλει να δει το κόσμο, επειδή του αρέσουν οι ποιοτικές διακοπές, επειδή θέλει να ανοίξει τους ορίζοντές του, και να καθαρίσει τη σκέψη του, και παράλληλα γουστάρει σαν άντρας να δοκιμάσει και τις γυναίκες του κάθε τόπου, είναι πιστεύω αλιώς.

Αποτελεί άλλη διαφορετική περίπτωση. Είναι αυτό που οι παλιοί λέγανε ταξιδευτής, και του έδιναν ιδιαίτερη αξία και βαρύτητα.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
 :hi: :hi:
Ακριβως αυτο φίλε !!

Προσωπικα ταξιδευα για επαγγελματκους λογους τις περισσοτερες φορες.

Αλλα αν το δει κσνεις μονο τουριστικα το θεμα ειναι αλιως.

Κατά την ταπεινή μου λοιπόν άποψη. Όποιος άντρας πηγαίνει στην άλλη άκρη του κόσμου μόνο για να γαμήσει  πουτανες, είναι  άνθρωπος  σχετικά περιορισμένης διανοητικής ικανότητος, και μάλλον σχετικά στερημένος σεξουαλικά.

Αυτό διότι χρηματοοικονομικά η εξίσωση δεν βγαίνει αν λάβεις υπ όψιν τα μεγάλα έξοδα του ταξιδίου και της διαβίωσης με ευρωπαϊκά στάνταρτ σε τριτοκοσμικές χώρες. Αν θέλεις λοιπόν να γαμησεις κάτσε στη χώρα σου και σν τo ψάξεις λίγο όλες τις εθνότητες σε πουτάνες θα τις βρεις και θα σου στοιχίσει και πολύ φθηνότερα.


Όποιος όμως γουστάρει να ταξιδεύει σε μέρη μακρινά και εξωτικά, επειδή θέλει να δει το κόσμο, επειδή του αρέσουν οι ποιοτικές διακοπές, επειδή θέλει να ανοίξει τους ορίζοντές του, και να καθαρίσει τη σκέψη του, και παράλληλα γουστάρει σαν άντρας να δοκιμάσει και τις γυναίκες του κάθε τόπου, είναι πιστεύω αλιώς.

Αποτελεί άλλη διαφορετική περίπτωση. Είναι αυτό που οι παλιοί λέγανε ταξιδευτής, και του έδιναν ιδιαίτερη αξία και βαρύτητα.

Εδώ πάει το: "τά 'πες όλα δικέ μου" που ανέφερε πιο πάνω ο συνάδελφος! 
Λόγια σωστά και ουσιαστικά, από έναν μερακλή πολίτη του κόσμου!  :hi: :hi:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Εδώ πάει το: "τά 'πες όλα δικέ μου" που ανέφερε πιο πάνω ο συνάδελφος! 
Λόγια σωστά και ουσιαστικά, από έναν μερακλή πολίτη του κόσμου!  :hi: :hi:

Να εισαι καλα φιλε !!! :hi: :hi:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
που σου αρεσε πιο πολυ?

Παρολο που σαν φοιτητης ζουσα πιο ξενιαστα στο Manchester, το Λονδινο ειναι αντικειμενικα πιο ενδιαφερουσα πολη !!

Αν σου αρεσει να ψαχνεσαι ποτε δεν βαριεσαι στο Λονδινο.
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
Παρολο που σαν φοιτητης ζουσα πιο ξενιαστα στο Manchester, το Λονδινο ειναι αντικειμενικα πιο ενδιαφερουσα πολη !!

Αν σου αρεσει να ψαχνεσαι ποτε δεν βαριεσαι στο Λονδινο.


eixes γαμησει καμια στο μαντσεστερ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom