Νέα

Πόσα λεφτά κρατάτε στην τράπεζα;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alths_epi_kyrias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 175
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

eleino redikolo

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Δεκ 2014
Μηνύματα
1.156
Like
5.577
Πόντοι
1.056
αν καποιος τα εχει σπιτι του σε μερικα χρονια πιθανων να μη  μπορει να τα χρησιμοποιήσει γιατι ολες οι συναλαγες θα γινονται με καρτα και αν παει να τα γυρισει στη τραπεζα θα του τα τσεκουρεψουν.αν παλι τα εχει στη τραπεζα αν γινει κουρεμα θα γινει απο το πρωτο ευρω αφου σχεδον ολοι οι νεοελληνες ειμαστε μικροκαταθετες ασε που μπορει να  γινει και πληρες κουρεμα.απο την αλλη παλι σιγουρα θα γινουν και τα δυο αυτα σεναρια με τη χρονολογικη σειρα που ολοι φανταζεστε .με λιγα λογια φατε τα ολα στις πουτανες για να μη σας τα φανε οι πουστροτραπεζιτες
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
αν καποιος τα εχει σπιτι του σε μερικα χρονια πιθανων να μη  μπορει να τα χρησιμοποιήσει γιατι ολες οι συναλαγες θα γινονται με καρτα και αν παει να τα γυρισει στη τραπεζα θα του τα τσεκουρεψουν.αν παλι τα εχει στη τραπεζα αν γινει κουρεμα θα γινει απο το πρωτο ευρω αφου σχεδον ολοι οι νεοελληνες ειμαστε μικροκαταθετες ασε που μπορει να  γινει και πληρες κουρεμα.απο την αλλη παλι σιγουρα θα γινουν και τα δυο αυτα σεναρια με τη χρονολογικη σειρα που ολοι φανταζεστε .με λιγα λογια φατε τα ολα στις πουτανες για να μη σας τα φανε οι πουστροτραπεζιτες

αντε ας απαντησω μιας και πεταει παπαριες κλασσικα το κωλοζωο ο alths που ζει στο 1940 ακομα και εχει ξεχασει οτι εχουμε πλεον 2017.

ο αμερικανικος δεικτης καθε μερα κανει καινουρια ρεκορ
σημερα παλι εκανε καινουρια υψηλα

οποιος δεν συμμετεχει στο μεγαλυτερο bull market της ιστοριας ειναι βλακας !
τοσο απλα.

Απλα λογω capital controls θα πρεπει καποιος για παραδειγμα να παει στην Κυπρο με μετρητο και να ανοιξει ετσι τον λογαριασμο.
Απο εδω δεν γινεται να στειλεις τιποτα.

Εστω 2 χιλιαρικα , 10 χιλιαρικα δεν θυμαμαι ποιο ειναι τωρα το οριο
στην χειροτερη να κανει 4-5 δρομολογια αν ειναι 2 χιλιαρικα.

και μετα ειναι κομπλε μεσω κυπρου παει αγοραζει αμερικανικες μετοχες ειναι πανευκολο.


βεβαια υπαρχουνε ακομα εν ετη 2017 κωλοζωα βλακες τυπου alths που ανοιγουνε thread γιατι φοβουνται να βγαλουν τα απειρα εκατομμυρια τους απο την τραπεζα και δεν ξερουνε σε τι στρωμα να τα κρυψουν ακριβως.
 
OP
OP
A

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
αντε ας απαντησω μιας και πεταει παπαριες κλασσικα το κωλοζωο ο alths που ζει στο 1940 ακομα και εχει ξεχασει οτι εχουμε πλεον 2017.
.....

Άστα αυτά την αμαξάρα σου που τα τάσια της κάνουν όσο το δικό μου ολόκληρο θα τη βγάλεις μια φώτο να μας κάνεις όλους σκόνη ή δεν κατέβηκες να το κινήσεις σήμερα;;;; :2funny: :2funny: :2funny:

Όσο για όποιο ζώο δεν τον πιστεύει τον Κωστάκη:

 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Το νήμα αυτό διαπραγματεύεται ένα μάλλον σοβαρό αντικείμενο, και έχουν γραφτεί ενδιαφέροντα πράματα.
Δυστυχώς, διάφοροι θεωρούν ότι μπορούν να το μπαχαλεύουν όπως συνήθως γίνεται.

Όσα ποστ δεν έχουν σχέση με τον τίτλο του νήματος, θα διαγράφονται ως "off topic", όπως έχει γίνει επανειλημμένα μέχρι τώρα. Και θα συνεχίσει να γίνεται.
Πριν γράψεις κάτι λοιπόν, σκέψου τι θα γράψεις, γιατί μπορεί ο κόπος σου να καταλήξει στα σκουπίδια.
Για μένα είναι πολύ απλό να το κάνω. Ένα "κλικ".
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Το νήμα αυτό διαπραγματεύεται ένα μάλλον σοβαρό αντικείμενο


:vomit: :vomit: :vomit:

προφανως δεν εχεις ιδεα τι λες ετσι ?

σοβαρο το νημα που λεει οτι δεν ξερει αν θα πρεπει να αφησει τα λεφτα στην τραπεζα ή να τα βαλει κατω απο το στρωμα μην του τα παρουνε κλεφτες ?

delete επρεπε να γινει ολο το νημα
οχι συγκεκριμενα μηνυματα

ολο απο την αρχη μεχρι το τελος για κλαματα ειναι
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Μπορεί να έχεις και δίκιο.
Αλλά για την ώρα, εγώ είμαι αυτός που σβήνει.
Οπότε πρόσεχε τι γράφεις.

σβησε μου ολα τα ποστ (τα οποια παρεπιπτοντως ειναι και τα μονα που αξιζουνε και λενε αληθειες σε αυτο το μπουρδελονημα) να ειναι μπουρδελο απο την αρχη ως το τελος.

:cheesy:
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
αντε ας απαντησω μιας και πεταει παπαριες κλασσικα το κωλοζωο ο alths που ζει στο 1940 ακομα και εχει ξεχασει οτι εχουμε πλεον 2017.

ο αμερικανικος δεικτης καθε μερα κανει καινουρια ρεκορ
σημερα παλι εκανε καινουρια υψηλα

οποιος δεν συμμετεχει στο μεγαλυτερο bull market της ιστοριας ειναι βλακας !
τοσο απλα.

Απλα λογω capital controls θα πρεπει καποιος για παραδειγμα να παει στην Κυπρο με μετρητο και να ανοιξει ετσι τον λογαριασμο.
Απο εδω δεν γινεται να στειλεις τιποτα.

Εστω 2 χιλιαρικα , 10 χιλιαρικα δεν θυμαμαι ποιο ειναι τωρα το οριο
στην χειροτερη να κανει 4-5 δρομολογια αν ειναι 2 χιλιαρικα.

και μετα ειναι κομπλε μεσω κυπρου παει αγοραζει αμερικανικες μετοχες ειναι πανευκολο.


βεβαια υπαρχουνε ακομα εν ετη 2017 κωλοζωα βλακες τυπου alths που ανοιγουνε thread γιατι φοβουνται να βγαλουν τα απειρα εκατομμυρια τους απο την τραπεζα και δεν ξερουνε σε τι στρωμα να τα κρυψουν ακριβως.

Ειμαι διατεθημενος να παιξω ενα (ελληνικο) μηνιατικο ακολουθοντας τις συμβουλες σου.. Αν θες ανοιξε ενα θρεντ που να δινεις λεπτομερεις οδηγιες... Που παιζουμε, τι παιζουμε, ποτε κ γιατι αγοραζουμε κ πουλαμε.. Με την προυποθεση οτι μπορω να αποσυρθω ανα πασα στιγμη απο εκει που θα με "στειλεις".. Αν στο τριμηνο ειμαι + κερναω στουντιακι και συνεργαζομαστε και περεταιρω (αν θες)
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
Παρεπιπτοντως για τους ενδιαφερομενους μπορεις κανονικα να στειλεις λεφτα σε λογαριασμο (ιβαν) του εξωτερικου (η τουλαχιστον της εε) κ το οριο ειναι 1000/μηνα... Για το πως θα ανοιξετε λογαριασμο για τετοια ποσα ψαχτειτε λιγο, υπαρχουν λυσεις στην αγγλια που σου ανοιγουν και με 0 ευρω
 
OP
OP
A

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Το νήμα αυτό διαπραγματεύεται ένα μάλλον σοβαρό αντικείμενο, και έχουν γραφτεί ενδιαφέροντα πράματα.
Δυστυχώς, διάφοροι θεωρούν ότι μπορούν να το μπαχαλεύουν όπως συνήθως γίνεται.

Όσα ποστ δεν έχουν σχέση με τον τίτλο του νήματος, θα διαγράφονται ως "off topic", όπως έχει γίνει επανειλημμένα μέχρι τώρα. Και θα συνεχίσει να γίνεται.
Πριν γράψεις κάτι λοιπόν, σκέψου τι θα γράψεις, γιατί μπορεί ο κόπος σου να καταλήξει στα σκουπίδια.
Για μένα είναι πολύ απλό να το κάνω. Ένα "κλικ".

Το νήμα το άνοιξα εγώ γιατί ήθελα να ακούσω απόψεις πάνω στο θέμα.Δεν υποχρεώνω κανέναν να συμφωνεί μαζί μου και ούτε θα συμφωνήσω κι εγώ με όλες τις απόψεις.Αυτό άλλωστε είναι και το νόημα της συζήτησης, η ανταλλαγή απόψεων.

Ο Κωστάκης όμως όχι μόνο έχει το αλάθητο του Πάπα αλλά πρέπει να το επιβάλλει κιόλας!!!!Όποιος δε συμφωνεί μαζί του είναι απλά ζώον (Εδώ γελάμε...πολύ!!!!!!). :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Το γιατί πρέπει να συμφωνήσουν όλοι με τον Κωστάκη δε με ενδιαφέρει.Αν έχει ποσοστά σε χρηματιστηριακές, αν ψάχνει για νέα θύματα ή αν απλά είναι απόκοσμος και δεν ξέρει να μιλάει σαν άνθρωπος μου είναι αδιάφορο.

Εκέινο που με ενδιαφέρει όμως και μάλιστα πολύ είναι ο Κωστάκης να μη μου μπαχαλεύει το νήμα!!!!

Γι' αυτό προτίνω να φάει ban από το νήμα εφόσον δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει εκτός από μπελά.Είπε την άποψή του.Όποιος εκφράζει διαφορετική άποψη απλά δε θα μπορεί να συζητήσει με άλλον άνθρωπο γιατί θα ακούει τον εξάψαλμο από τον Κωστάκη.

Υ.Γ.Δεν έχω ένσταση με την άποψη του Κωστάκη.Ο καθένας μπορεί να προτίνει ότι θέλει.Την ίδια άποψη άλλωστε έχει και ο πριξαρχιδης.Δεν προσπαθεί όμως να την επιβάλλει βρίζοντας όποιον δε συμφωνεί μαζί του!!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
σβησε μου ολα τα ποστ (τα οποια παρεπιπτοντως ειναι και τα μονα που αξιζουνε και λενε αληθειες σε αυτο το μπουρδελονημα) να ειναι μπουρδελο απο την αρχη ως το τελος.

Το νήμα το άνοιξα εγώ γιατί ήθελα να ακούσω απόψεις πάνω στο θέμα.Δεν υποχρεώνω κανέναν να συμφωνεί μαζί μου και ούτε θα συμφωνήσω κι εγώ με όλες τις απόψεις.Αυτό άλλωστε είναι και το νόημα της συζήτησης, η ανταλλαγή απόψεων.

Ο Κωστάκης όμως όχι μόνο έχει το αλάθητο του Πάπα αλλά πρέπει να το επιβάλλει κιόλας!!!!Όποιος δε συμφωνεί μαζί του είναι απλά ζώον (Εδώ γελάμε...πολύ!!!!!!). :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Το γιατί πρέπει να συμφωνήσουν όλοι με τον Κωστάκη δε με ενδιαφέρει.Αν έχει ποσοστά σε χρηματιστηριακές, αν ψάχνει για νέα θύματα ή αν απλά είναι απόκοσμος και δεν ξέρει να μιλάει σαν άνθρωπος μου είναι αδιάφορο.

Εκέινο που με ενδιαφέρει όμως και μάλιστα πολύ είναι ο Κωστάκης να μη μου μπαχαλεύει το νήμα!!!!

Γι' αυτό προτίνω να φάει ban από το νήμα εφόσον δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει εκτός από μπελά.Είπε την άποψή του.Όποιος εκφράζει διαφορετική άποψη απλά δε θα μπορεί να συζητήσει με άλλον άνθρωπο γιατί θα ακούει τον εξάψαλμο από τον Κωστάκη.

Υ.Γ.Δεν έχω ένσταση με την άποψη του Κωστάκη.Ο καθένας μπορεί να προτίνει ότι θέλει.Την ίδια άποψη άλλωστε έχει και ο πριξαρχιδης.Δεν προσπαθεί όμως να την επιβάλλει βρίζοντας όποιον δε συμφωνεί μαζί του!!!

Ούτε ξέρω ποιος είναι ο Κωστάκης, ούτε ξέρω σε ποια ποστ αναφέρεσαι.
Εφ' όσον κάποιο ποστ δεν έχει σχέση με τον τίτλο του νήματος, θα σβήνεται. Μέσα σ' αυτά είναικαι τα ποστ που δε λένε τίποτα, και έχουν μόνο emoticon.

Και μερικά γενικότερα:
1) Το ότι εσύ άνοιξες ένα νήμα (και μπράβο σου για το συγκεκριμένο), δε σημαίνει ότι είναι ιδιοκτησία σου.
2) Προφανώς και δεν μπορείς να έχει απαίτηση να συμφωνούν όσοι γράψουν, με τις δικές σου απόψεις.
3) Τα κριτήρια διαγραφής τα εξήγησα στην αρχή. Παραμένουν τα ίδια. Ότι είναι off topic, θα σβήνεται.
4) Αν θεωρείς ότι κάποιος μπαχαλεύει νήμα (το οποιοδήποτε νήμα, και όχι το "δικό σου", δεν υπάρχει τέτοιο πράμα), πατάς "αναφορά" και εξηγείς τι θέλεις και γιατί. Αν ζητάς πράματα που στέκουν, η επιθυμία σου θα πραγματοποιείται.
5) Βρισίδια (κακόπιστα και χωρίς αιτία ή πρόκληση) σβήνονται ούτως ή άλλως. Κι αν μας ξεφύγει κάτι, υπάρχει η αναφορά, όπως σου είπα.

Το παρόν ποστ είναι απάντηση και στο πμ σου.
Και δεν θα επανέλθω.
 
OP
OP
A

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Ούτε ξέρω ποιος είναι ο Κωστάκης, ούτε ξέρω σε ποια ποστ αναφέρεσαι.
Εφ' όσον κάποιο ποστ δεν έχει σχέση με τον τίτλο του νήματος, θα σβήνεται. Μέσα σ' αυτά είναικαι τα ποστ που δε λένε τίποτα, και έχουν μόνο emoticon.

Και μερικά γενικότερα:
1) Το ότι εσύ άνοιξες ένα νήμα (και μπράβο σου για το συγκεκριμένο), δε σημαίνει ότι είναι ιδιοκτησία σου.
2) Προφανώς και δεν μπορείς να έχει απαίτηση να συμφωνούν όσοι γράψουν, με τις δικές σου απόψεις.
3) Τα κριτήρια διαγραφής τα εξήγησα στην αρχή. Παραμένουν τα ίδια. Ότι είναι off topic, θα σβήνεται.
4) Αν θεωρείς ότι κάποιος μπαχαλεύει νήμα (το οποιοδήποτε νήμα, και όχι το "δικό σου", δεν υπάρχει τέτοιο πράμα), πατάς "αναφορά" και εξηγείς τι θέλεις και γιατί. Αν ζητάς πράματα που στέκουν, η επιθυμία σου θα πραγματοποιείται.
5) Βρισίδια (κακόπιστα και χωρίς αιτία ή πρόκληση) σβήνονται ούτως ή άλλως. Κι αν μας ξεφύγει κάτι, υπάρχει η αναφορά, όπως σου είπα.

Το παρόν ποστ είναι απάντηση και στο πμ σου.
Και δεν θα επανέλθω.

Κωστάκης=kostasasximos86 είναι εμφανές νομίζω.

ΚΑι μερικά γενικότερα κι από μένα και όχι σε πμ αφού είσαι υπεύθυνος να κάνεις μια δουλειά και θα πρέπει να δέχεσαι κριτική για το άν την κάνεις ή όχι:

1.Το νήμα είναι ιδιοκτησία μου και μάλιστα πνευματική όχι επειδή το άνοιξα αλλά γιατί είχα την ιδέα προς συζήτηση.
2.Προφανώς επειδή είναι δικό μου δε σημαίνει ότι θα βάλω περιορισμούς στο ποιος θα μπει να σχολιάσει και τι θα πει.'Οπως κάποιος συγγραφέας δε σου βάζει περιορισμούς στο αν θα διαβάσεις το βιβλίο του ή θα το κάνεις χαρτί τουαλέτας.Αρκεί να επιστρέπεται και στους υπόλοιπους να συζητήσουμε όχι μόνο στον Κωστάκη.
3.Το κριτήριό σου για τα off topic είναι λίγο υπο εξέταση, δε νομίζεις;;Έχεις αφήσει όλες τις απαντήσεις του Κωστάκη και έχεις σβήσει τις δικές μου.
4.Έκανα αναφορά στέλνοντάς σου pm.Αν θεωρείς ότι λέω μαλακίες το λες απλά και ξεκάθαρα.Να το πεις όμως να το ξέρω κι εγώ.
5.Σου ζητάω να παρέμβεις για να μπορέσει να συνεχιστεί η συζήτηση από όποιον θέλει να εκφράσει μια άποψη κι όχι να ακούμε συνέχεια μια πούτσα να πετάγεται.Εσύ δεν το κάνεις.Τότε μάλλον πρεπει να εξετάσω κι εγώ το κατά πόσο υπάρχει λόγος να προσπαθώ να συζητήσω διάφορα θέματα μέσα στο φόρουμ.Αφού στο τέλος θα βρεθεί πάντα κάποια πούτσα να πεταχτεί και θα γαμήσει τη συζήτηση.

Σκέψου και αποφάσισε.Κι αν δε θέλεις να επανέλθεις να μην επανέλθεις.Επίσης κι αν βαριέσαι να κάνεις το mod μην τον κάνεις.

Καληνύχτα. :hi: :hi: :hi: :hi:
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Ειμαι διατεθημενος να παιξω ενα (ελληνικο) μηνιατικο ακολουθοντας τις συμβουλες σου.. Αν θες ανοιξε ενα θρεντ που να δινεις λεπτομερεις οδηγιες... Που παιζουμε, τι παιζουμε, ποτε κ γιατι αγοραζουμε κ πουλαμε.. Με την προυποθεση οτι μπορω να αποσυρθω ανα πασα στιγμη απο εκει που θα με "στειλεις".. Αν στο τριμηνο ειμαι + κερναω στουντιακι και συνεργαζομαστε και περεταιρω (αν θες)

θα ανοιξω αν και δεν νομιζω πως θα εχει επισκεψιμοτητα αλλα θα το φτιαξω τωρα αμα ειναι.
Οσον αφορα το συγκεκριμενο νημα δεν ξαναγραφω για να μην μου λεει μετα οτι του το χαλαω
 

ZeroHedge

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2017
Μηνύματα
764
Like
41
Πόντοι
6
τα τρωμε βρε σιγα μην τα κραταμε σε μασουρια ή τραπεζες !!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
ΚΑι μερικά γενικότερα κι από μένα και όχι σε πμ αφού είσαι υπεύθυνος να κάνεις μια δουλειά και θα πρέπει να δέχεσαι κριτική για το άν την κάνεις ή όχι:

1.Το νήμα είναι ιδιοκτησία μου και μάλιστα πνευματική όχι επειδή το άνοιξα αλλά γιατί είχα την ιδέα προς συζήτηση.

2.Προφανώς επειδή είναι δικό μου δε σημαίνει ότι θα βάλω περιορισμούς στο ποιος θα μπει να σχολιάσει και τι θα πει.'Οπως κάποιος συγγραφέας δε σου βάζει περιορισμούς στο αν θα διαβάσεις το βιβλίο του ή θα το κάνεις χαρτί τουαλέτας.Αρκεί να επιστρέπεται και στους υπόλοιπους να συζητήσουμε όχι μόνο στον Κωστάκη.

3.Το κριτήριό σου για τα off topic είναι λίγο υπο εξέταση, δε νομίζεις;;Έχεις αφήσει όλες τις απαντήσεις του Κωστάκη και έχεις σβήσει τις δικές μου.

4.Έκανα αναφορά στέλνοντάς σου pm.Αν θεωρείς ότι λέω μαλακίες το λες απλά και ξεκάθαρα.Να το πεις όμως να το ξέρω κι εγώ.

5.Σου ζητάω να παρέμβεις για να μπορέσει να συνεχιστεί η συζήτηση από όποιον θέλει να εκφράσει μια άποψη κι όχι να ακούμε συνέχεια μια πούτσα να πετάγεται.Εσύ δεν το κάνεις.Τότε μάλλον πρεπει να εξετάσω κι εγώ το κατά πόσο υπάρχει λόγος να προσπαθώ να συζητήσω διάφορα θέματα μέσα στο φόρουμ.Αφού στο τέλος θα βρεθεί πάντα κάποια πούτσα να πεταχτεί και θα γαμήσει τη συζήτηση.

Σκέψου και αποφάσισε.Κι αν δε θέλεις να επανέλθεις να μην επανέλθεις.Επίσης κι αν βαριέσαι να κάνεις το mod μην τον κάνεις.

Λοιπόν, επειδή αντί να κάτσεις να καταλάβεις πέντε πράματα θέλεις να κάνεις τον έξυπνο: Για τα ανωτέρω:

-Κριτική δέχομαι πάντα. 12 χρόνια που κάνω αυτή τη δουλειά. Κριτική σημαίνει "Σωστό είναι αυτό", "Λάθος είναι αυτό, το σωστό θα ήταν έτσι".
-Δεν έχω να αποφασίσω κάτι. Ποιο είναι το δίλημμα?
-Αν βαριόμουν να κάνω το mod το νήμα "σου" θα ήταν τώρα 28 σελίδες, από τις οποίες οι 16 θα ήταν στοιχεία μπαχάλου. Εννοώ αυτές που αφαίρεσα.

1) Κάνεις λάθος για την "ιδιοκτησία". Ότι γράφεται εδώ (και σε κάθε website που διαθέτει forum στους επισκέπτες του) είναι πνευματική ιδιοκτησία του website. Μπορεί να τα πουλήσει, να τα εκδώσει σε βιβλίο, να τα σβήσει, να τα μεταφέρει σε άλλο website, ό,τι θέλει τα κάνει.

2) Η κουβέντα εδώ έγινε (και γίνεται) με σένα, γιατί εσύ μόνο διαμαρτυρήθηκες για τα σβησίματα που έγιναν. Κανένας άλλος (ούτε Κωστάκης, ούτε Γιωργάκης, ούτε Μιχαλάκης) δεν διαμαρτυρήθηκε. Και τα ποστ που σβήστηκαν ήταν 160-170, από τα οποία τα περισσότερα δεν ήταν δικά σου.
Αν θεωρείς ότι σβήστηκαν περισσότερα δικά σου από όσα κάποιου άλλου, τότε αυτό έγινε γιατί τα δικά σου ήταν σε μεγαλύτερο ποσοστό εριστικά, υβριστικά, off topic, κλπ.

3) Το κριτήριο για το αν κάτι είναι off topic, ή προσβλητικό, ή εριστικό χωρίς λόγο πάντως, θα είναι το δικό μου που εφαρμόζεται, και όχι το δικό σου. Φαίνεται ότι ο «Κωστάκης» το περνάει πιο εύκολα από σένα.

4) Δεν είδα «αναφορά». Είδα το pm σου, στο οποίο μου ζητάς να μη σε κάνω να φαίνεσαι μαλάκας (γιατί σβήνω μόνο τα δικά σου). Και επί πλέον, είδα και το ποστ σου εδώ (σήμερα στις 01:35:37 - δε στο λέω με νούμερο γιατί αν σβηστεί ποστ θα αλλάξει το νούμερο, πάντως τώρα είναι το #111) στο οποίο διαμαρτύρεσαι γιατί ο «κωστάκης» σου μπαχαλεύει το νήμα, και μου λες και πως να κάνω τη δουλειά μου (να του ρίξω μπαν). Λοιπόν να τα ξαναπώ?
α) Δε θα μου πεις εσύ πως να κάνω τη δουλειά μου,
β) Ακριβώς για να μη μπαχαλεύουν τα νήματα είμαι εγώ εδώ. Κι' εσύ, είσαι υποχρεωμένος να σέβεσαι τις αποφάσεις μου.
γ) Δεν έχω κανένα λόγο να σε κάνω να φαίνεσαι μαλάκας. Ούτε εσένα, ούτε και κανέναν άλλον. Και
δ) Υπονοείς ότι «μεροληπτώ» υπέρ του «κωστάκη». Τι να σου πω... Σου λέω μόνο ότι τον ξέρω όσο ξέρω κι εσένα.

5) α) Έχω ήδη παρέμβει. Κατά 16 σελίδες.
β) Μπορείς να εξετάζεις όποια θέματα θέλεις, όποτε θέλεις, κι αν θέλεις μπορείς να θέτεις και σε δημόσια συζήτηση εδώ τα θέματα που σε απασχολούν, για να ακούς και άλλες γνώμες. Εσύ αποφασίζεις.
γ) Αν μέσα σ’ αυτά (τα θέματα) θέλεις να βάλεις και το θέμα “κατά πόσο υπάρχει λόγος να προσπαθώ να συζητήσω διάφορα”, δεν είμαι εγώ αυτός που θα σε σταματήσει.
δ) Αν κάποιος σε ενοχλεί/προβάλλει/θίγει κλπ με αυτά που σου απαντάει, δε θα τον λες «πούτσα». Θα κάνεις αναφορά (υπάρχει η δυνατότητα για κάθε ποστ), και αν η αναφορά σου έχει βάση, το θέμα θα επιλύεται.
ε) Αλλά μάλλον θα είσαι πιο ευτυχής, αν χωνέψεις (και το πάρεις απόφαση) ότι εδώ που μπαίνεις, πούτσες (κυρίως) θα συναντάς. Είμαστε -βλέπεις- ένα αντρικό website. Τι περίμενες να βρεις?

Αυτά ως προς την παράθεση ανωτέρω.

Πάμε τώρα σ’ αυτά που σβήστηκαν (τα 160-170 ποστ). Εγώ μπορώ και τα βλέπω.
Ξεχώρισα τα 10 πρώτα (10 μόνο) δικά σου που σβήστηκαν και στα βάζω εδώ σε παράθεση για να τα θυμηθείς.
Δε θα σου αναλύσω το σκεπτικό γιατί αυτά τα συγκεκριμένα ποστ έφυγαν από το νήμα. Άλλωστε δεν είναι τα μόνα.
Πάντως μέσα σ’ αυτά
-Υπάρχουν αναφορές που είναι ΑΣΧΕΤΕΣ με το θέμα που (εσύ ο ίδιος) άνοιξες (όπως το πρώτο ποστ (1).
-Βρίζεις χωρίς λόγο (κόπανοι, κηφήνες, παράσιτα, τούβλο, χαμένο κορμί, κλπ)
-Ψιλοαπειλείς (αναφέροντας πράματα για μαχαίρια, όπλα, κλπ)

Ξαναδές τα λοιπόν, και αποφάσισε ΕΣΥ αν αυτά τα κείμενα μπαχαλεύουν ή όχι το (ενδιαφέρον) νήμα που άνοιξες. Επίσης, από την παράθεση κατωτέρω έχω αφαιρέσει τα emoticon - τα δικά μου ποστ δεν έχουν ούτε αυτό το στοιχείο μπαχαλέματος.



1) Είσαι ζουμπουρλογκόμενα από ρωσσία, φωτιά στο κρεβάτι και με όρεξη να περάσεις καλά;;;;Γιατί μόνο τέτοια επένδυση προτίθεμαι να κάνω στη σημερινή Ελλάδα!!!


2) Λαός λαός αλλά μια γνώμη δε λένε οι κόπανοι!!!!!


3) Και σκεφτόμουν να τα φάω στις πουτάνες και τα γλέντια ο μαλάκας;;;;!!!! Πάλι καλά μου με ξύπνησες αρχηγέ θα σου χρωστάω χάρη!!!!


4) Ξυρνάω πλευρό γιατί θα πιαστώ!!!


5) Έχεις δίκιο!!!! Πως δεν το σκέφτηκα;;;;; Λοιπόν μάγκες περιμένω IBAN για τις μεταφορές!!!!!


6) Καταρχήν για το μαχαίρι παραπάνω με βρίσκεις σύμφωνο αλλά με την καραμπίνα....καλή δε λέω..αλλά πολύ αμερικάνικη.Και όλο τσαχπινιές... και κολπάκια...και μόνο υπολογιστή καυτεθυνόμενου βλήματος στο κοντάκι δεν έχουν βάλει οι αμερικάνοι στα λειόκαννα!!!!     
Εγώ ένα όπλο προτιμώ λειόκανο ως vfm:
(video)
Τώρα για τα σοβαρά οι κλέφτες που θα σε σκοτώσουν θα σε σκοτώσουν για να μην αφήσουν ίχνη όχι γιατί βρήκαν 50 ή 500000 ευρώ.Οπότε δεν έχει να κάνει με τα λεφτά.
Κι επιπλέον ...αν φτάσουμε στο να ακούσω θόρυβο το βράδυ.... καλύτερα στη φυλακή παρά στο χώμα!!!!
Δεν είπε κανείς ότι εγώ είμαι καλό παιδάκι!!!!!


7) Κωστάκη σε φωνάζουν στο νήμα οι παππούδες και οι μικροτσούτσουνοι...άντε αγόρι μου να μη σε κρατάμε...!!!! 
Κάτι τέτοιοι ομορφούληδες σαν κι εσένα ξέρεις τι κώλο δώσανε στην κατοχή σε κάτι βλάχους με πρόβατα για ένα μπουκάλι γάλα;;;; 
Μας βάλατε τουρμπίνα στον κώλο και τρέχουμε να προλάβουμε τα διαγραμματάκια σας και τις εκθετικές καμπύλες των μαθηματικών μοντέλων σας γελοίοι!!!! ΚΑι καθόμαστε και σας ακούμε και δε σας πλακώνουμε στη φάπα όλους μαζί!!!!! Δεν τολμάει ένας άνθρωπος να στήσει μια δουλειά, δεν μπορεί κάποιος να εξασφαλίσει το ψωμί των παιδιών του, δε μπορούν νέα παιδιά να παντρευτούν και ξενιτεύονται...Γιατί;;; Γιατί κρέμονται από τα ζαρωμένα τα δικά σας τα αρχιδάκια!!!!
Πόσο είναι το ποσοστό του κέρδους, και ο ρυθμός αύξησης του κέρδους και σύμφωνα με το τάδε πιθανοτικό μοντέλο σε τι ποσοστό θα έχουμε επιτύχει διείσδυση στην αγορά σε Χ χρόνια;;;
Ρε άει στο διάολο από εδώ πέρα κηφήνες!!!!!! Παράσιτα!!!!!!


8) Άμα τα σηκώσω θα κάνω κάτι αγορές 9βολα και μονόβολα μάγκνουμ και θα σας περιμένω να σας κεράσω φοντανάκια τύπε!!!!!!!
Υ.Γ.Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά υπάρχει μια ευρωπαική οδηγία πλέον ότι τα σκάγια τουλάχιστον σε υδροβιότοπους δεν πρέπει να είναι από μόλυβι για να μη μολύνουν τον υδροφόρο ορίζοντα.Όλα τα μαγαζιά πλέον φέρνουν και ατσάλινα!!!!!! Άμα σε πετύχω τρεις τοίχους μαζεμένους θα περάσεις όυτε έξοδα ταφής δε θα χρειαστείς!!!!!!!


9) Σε κρατάει κάποιος εδώ ρε τούβλο;;;; ΣΕ έχουμε δέσει εδώ και πρέπει να μας δώσεις σώνει και καλά τα φώτα σου;;; Άει παγαινε ρε χαμένο κορμί!!!
Που θα μας πεις ότι έχουμε και 2017 αποτυχημένε!!!!! Έτσι λέγατε και το 2004 και η λίρα είχε 85 ευρώ και 8 χρόνια μετά χτύπησε ταβάνι 374!!!!!
ΕΣείς βέβαια όλα τα άχρηστα έχετε λόγο που χτυπιέστε.Γιατί αν δε βάλω εγώ τα λεφτά μου εκεί ποιανού θα φας εσύ αν είστε μεταξύ σας οι τζογαδόροι;;;!!!
Σαν τα καμάρια στις λέσχες...με το που δουν νέοπα διπλάρωμα...δε σφάξανε!!!
Και μη μου πεις για καπιταλισμός και οικονομική επιστήμη και λοιπές πίπες, καζινοκαπιταλισμός με τη βούλα είστε!!!!


10) Στα αρχίδια μας είπαμε;;;; Αν δεν είπαμε να πούμε!!!!!!

Την καλημέρα μου.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
@ priksarxidis:

Όντως, σου ταιριάζει το username...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
25
Like
1.823
Πόντοι
2.537
Ανοίγω θέμα σε σχέση με αυτό που λέει ο τίτλος.Έχω αφημένο μέσα ακόμα ένα αρκετά καλό ποσό για τα δεδομένα μου.Να τα σηκώσω;;;;Κι αν μου κάνουν καμια μπούκα κανένα βράδυ και τα κλαίω με μαύρο δάκρυ;;;

Ακούω γνώμες ...και κυρίως προτάσεις!!!!!!

Θυριδα.

Τιποτα αλλο.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
1) Κάνεις λάθος για την "ιδιοκτησία". Ότι γράφεται εδώ (και σε κάθε website που διαθέτει forum στους επισκέπτες του) είναι πνευματική ιδιοκτησία του website. Μπορεί να τα πουλήσει, να τα εκδώσει σε βιβλίο, να τα σβήσει, να τα μεταφέρει σε άλλο website, ό,τι θέλει τα κάνει.

Αυτο σημαινει οτι φερετε και τη νομικη ευθυνη για ο,τι δημοσιευεται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom