Νέα

πως βρισκεις την ip καποιου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mariakosk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

imladril

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2011
Μηνύματα
20
Κριτικές
27
Like
960
Πόντοι
990
πες να σου στειλει e-mail 

You can do it by going to your hotmail email address and signing into it. Next on the upper left hand corner of the screen you will see the Options lick, click on it. Then go to more options and select Full Headers. That will give you the IP address of the sender of the email address.

μετα: αλλα το μονο που θα βρεις ειναι το ISP
για παραπανω κολπα ψαξε στις χακερ σελιδες.
 
OP
OP
M

mariakosk

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
562
Like
8
Πόντοι
6
παιδια δεν ειπα θελω να βρω την ip του για να τον εντοπισω.


Απλα ειναι ενα ψευτικο προφιλ. Ειμαι αναμεσα σε 2-3 ατομα που μαλλον ειναι αυτο το προφιλ που τους εχω φιλους και με το κανονικο τους προφιλ.

Και απλα θελω να δω το ψευτικο προφιλ ποια ip εχει και αυτων που υποψιαζομαι να δουμε αν ειναι η ιδια με καποιον.

  αυτος που μου ειπε οτι στο φεις ειναι δυσκολο γιατ μεσολαβει το facebook ισως να χει ενα δικιο. Βασικα στο ιντερνετ που εψαξα αλλοι υποστηριζουν οτι μπορουν ν χακαρουν και αλλοι οτι δεν γινεται γι;τι μεσολαβει ο σερβερ του face,


 
 

busterd

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2009
Μηνύματα
2.078
Κριτικές
51
Like
6.540
Πόντοι
10.617
Ποιο εύκολο να χακάρεις το FB προφίλ με Social engineering toolkit παρά να ψάχνεις την ip. Εξάλλου όσοι κάνουν διαδυκτιακές παρενοχλήσεις (οι έξυπνοι τουλάχιστον) κρύβουν τα ίχνη τους πίσω από virtual VPN's η ip hide tools που ακόμα και εάν εντοπίσεις κάποιο ip, αυτό μπορεί να είναι από την Βενεζουέλα και μετά από 10 δευτερόλεπτα να αλλάξει και να είναι από την λίμνη Βαικάλη της Σιβηρίας.
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Αν βρεθεί κάποιος χάκερ ας βοηθήσει και εμένα. Έχω ένα δάνειο στην τράπεζα ....
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
.... Μια και ο έφερε η κουβέντα αυτα τα χακαρισμΤα που βλέπουμε στις ταινίες ειναι αλήθεια ..;;
Ειναι τόσο δύσκολο να χακαρεις τράπεζα ή εύκολο ..;;;
 

busterd

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2009
Μηνύματα
2.078
Κριτικές
51
Like
6.540
Πόντοι
10.617
.... Μια και ο έφερε η κουβέντα αυτα τα χακαρισμΤα που βλέπουμε στις ταινίες ειναι αλήθεια ..;;
Ειναι τόσο δύσκολο να χακαρεις τράπεζα ή εύκολο ..;;;
Το χακάρισμα τράπεζας στην εποχή μας είναι από εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο. Οι τράπεζες πλέον διαθέτουν εξειδικευμένα τμήματα εσωτερικού ελέγχου, πρόληψης και αντιμετώπισης πιθανής απάτης. Διενεργούν ελέγχους σε χρόνους online realtime και σκανάρουν την πληροφοριακή τους υποδομή για πιθανά Internal και external intrusions. Επίσης έχουν θεσπίσει περίπλοκες και πολλαπλές δικλείδες ασφαλείας για την εξάλειψη της οποιαδήποτε πιθανότητας διενέργειας απάτης.

Πιο εύκολο και με λιγότερο ρίσκο θα σου έρθει να ξηλώσεις κανένα ΑΤΜ με κανένα Hammer, να το φορτώσεις και να την κάνεις.
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
Το χακάρισμα τράπεζας στην εποχή μας είναι από εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο. Οι τράπεζες πλέον διαθέτουν εξειδικευμένα τμήματα εσωτερικού ελέγχου, πρόληψης και αντιμετώπισης πιθανής απάτης. Διενεργούν ελέγχους σε χρόνους online realtime και σκανάρουν την πληροφοριακή τους υποδομή για πιθανά Internal και external intrusions. Επίσης έχουν θεσπίσει περίπλοκες και πολλαπλές δικλείδες ασφαλείας για την εξάλειψη της οποιαδήποτε πιθανότητας διενέργειας απάτης.

Πιο εύκολο και με λιγότερο ρίσκο θα σου έρθει να ξηλώσεις κανένα ΑΤΜ με κανένα Hammer, να το φορτώσεις και να την κάνεις.

sys admin σε τραπεζα τυπε ?
 

ereunitikos0

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Άν σου μιλάει μέσω facebook νομίζω δεν μπορείς.
Τα μηνύματα εκεί έχουν ενδιάμεσο παραλήπτη τους server του facebook. Κάθε φορά που σου μιλάει, στέλνει ένα μήνυμα σε κάποιον υπολογιστή του facebook ο οποίος τελικά σου κάνει και forward το μήνυμα αυτό.
Ζήτα του να μιλήσετε σε κανένα skype (αλλά κι εκεί δεν είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχει άμεση σύνδεση).

Η ip δεν αλλάζει πάντα. Εξαρτάται από τον παροχέα και τον τύπο σύνδεσης του χρήστη (αν έχει καμιά DSL γραμμή και μπαίνει από το σπίτι του λογικά θα είναι η ίδια... σχεδόν πάντα).

Τα προργράμματα που αναφέρθηκαν δεν βοηθάνε. Προϋποθέτουν ότι γνωρίζεις την IP κάποιου ή ο κάποιος είναι βρίσκεται σε τοπικό δίκτυο και έτσι μπορείς να μαζέψεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες γι αυτόν.

Στο skype γίνεται σίγουρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom