Νέα

Πώς θα φαινότανε η ιδέα δημιουργίας ενός κόμματος ή κινήματος από μέλη του BOU;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOST74
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 339
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Εισαι η απολυτη προσωποποιηση της Ελληνικης κοινωνιας σε μικρογραφια. Τα καταφερες αχρηστε εκανες εσυ και ο Χωκινς ο φιλος σου μπουρδελο το νημα. Συγχαρητηρια βλακα.

Και ηταν παρα πολυ σοβαρο τυπε.  :S :S :S
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.618
Like
14.559
Πόντοι
3.656
Καποιοι το εχουνε και με τον χορο τυπε.  :S :S :S

xc.gif


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.618
Like
14.559
Πόντοι
3.656
Επειδη ειμαστε παρα πολλα τα μελη και αρκετα εχουμε μεταξυ μας επικοινωνια ξερω οτι ολοι εχουνε εντονο προβληματισμο για τα τεκτενομενα στην πατριδα μας. Ετσι απο το τιποτα ξεκινησανε αρκετες φορες κινηματα σε αυτην την χωρα που τελικα την σωσανε. Δεν θα ηθελα να υπαρχουνε πολιτικοι διαχωρισμοι και ταμπελες. Μονο μια ιδεα. Οτι πολλοι μαζι απο εδω μεσα μπορουμε! Αλλοι εχουνε μορφωση αλλοι την οικονομικη δυναμη αλλη φυσικη δυναμη οι αλλες αρετες. Αν θελετε ας κανουμε ολοι μαζι κατι αν μαζευτουνε μαζι ολες οι αρετες ολων μας ολα ειναι πιθανα.


τυπε εγω πολυ ευχαριστως να δωσω το σπιτι που μενω για γραφεια του κομματος    :S :S :S


84046016.jpg



 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.142
Κριτικές
1
Like
1.624
Πόντοι
216
Επειδη ειμαστε παρα πολλα τα μελη και αρκετα εχουμε μεταξυ μας επικοινωνια ξερω οτι ολοι εχουνε εντονο προβληματισμο για τα τεκτενομενα στην πατριδα μας. Ετσι απο το τιποτα ξεκινησανε αρκετες φορες κινηματα σε αυτην την χωρα που τελικα την σωσανε. Δεν θα ηθελα να υπαρχουνε πολιτικοι διαχωρισμοι και ταμπελες. Μονο μια ιδεα. Οτι πολλοι μαζι απο εδω μεσα μπορουμε! Αλλοι εχουνε μορφωση αλλοι την οικονομικη δυναμη αλλη φυσικη δυναμη οι αλλες αρετες. Αν θελετε ας κανουμε ολοι μαζι κατι αν μαζευτουνε μαζι ολες οι αρετες ολων μας ολα ειναι πιθανα.

Να σου παραθέσω κι εγώ τα λάθη σου. Ένα προς ένα.
1) ΚΑΝΕΝΑ κίνημα δεν έσωσε αυτή τη χώρα. Απόδειξη περι αυτού, το οτι ακόμα έχουμε εποπτεία απο το ΔΝΤ.
2) Έντονο προβληματισμό για τα τεκταινόμενα έχει ο καθένας, απο τον παππού στο καφενείο, μέχρι το μαθητή στο γυμνάσιο. Απο εκεί μέχρι το να χτιστεί πολιτικός φορέας, απέχει ποοοοολύ. Αλλα ΠΑΡΑ πολύ λέμε...
3)Ένα πολιτικό κόμμα, εξ'ορισμού θέτει πολιτικούς διαχωρισμούς και ταμπέλες. Λέγεται πολιτική ιδεολογία και μας παρέχει το μέτρο σύγκρισης ανάμεσα στις διάφορες πολιτικές. Άλλες ταμπέλες και διαχωρισμοί η Αριστερά, άλλες το Κέντρο, άλλες η Δεξιά, άλλες τα ακραία κόμματα, κ.ο.κ....
4)Το "ΌΛΟΙ ΜΑΖΊ ΜΠΟΡΟΎΜΕ" δουλεύει για εράνους στο ΣΚΑΙ, αλλα μέχρι εκεί. Δεν αρκεί ούτε καν σα βάση για να δημιουργήσεις πολιτικό κόμμα. Το χτίσιμο πολιτικής φωνής, και προγραμματικών δηλώσεων είναι δύσκολη, χρονοβόρα και ΠΟΛΥ περίπλοκη δουλειά, ειδικά στην Ελλάδα του 2018.

Υ.Γ.
ακόμα και αν λύσεις όλα τα παραπάνω, σκέψου λίγο τι πραγματικά θα γίνει... άντε και το έφτιαξες το κόμμα... άντε να σου πω, πήρες και τις εκλογές... άντε, να σου δώσω και αυτοδυναμία... μετά; Θα έχεις απέναντί σου, όλους όσους δε σε ψήφισαν, έτοιμους να σε ξεσκίσουν, γιατί μετα απο 3 μνημόνια και κοντά μια γεμάτη δεκαετία σκληρών φόρων, ο μόνος τρόπος να ξανασταθεί αυτή η χώρα στα πόδια της, είναι να στεναχωρήσεις όσους έμειναν βολεμένοι... οι οποίοι, όπως είναι φυσικό, ΔΕΝ θα σε ψηφίσουν
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.618
Like
14.559
Πόντοι
3.656
Ξερω συναγωνιστες οτι ειμαστε ολοι μας πουτανιαρηδες. Αλλο αυτο αλλο η πατριδα. Για σκεφτειτε το λιγο σοβαρα το θεμα. Τουλαχιστον δεν ειμαστε απατεωνες αθεοι απατριδες ψευτες προδοτες. Δεν μπορουμε να μενουμε απαθεις ολοι μας στην καταστροφη της Ελλαδας μας. Σε ολα τα θεματα ειμαστε σε οριακο σημειο. Απο 10 ευρο να βαλει ο καθενας μας θα νοικιασουμε ενα χωρο να βρεθουμε ολοι μαζι και να προχωρησουμε παρακατω. Αν δεν μπορειτε θα το κανω μονος μου αρκει να θελετε να συμμετεχετε ολοι σας σοβαρα.


τυπε μονο εγω ειμαι ικανος γιαυτο    :S :S :S



googly-eyes-troll-face-pedo-predotroll-pedobear.gif
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.618
Like
14.559
Πόντοι
3.656
Arolonass1 εγω σοβαρα μιλαω ουτε τρελλος ειμαι ουτε τα εχω χαμενα ειμαι φιλος με πολλους συναγωνιστες εδω μεσα. Απλως με λιγα λογια αντι να αναρωτιομαστε ολοι τι θα γινει συνεχως ειπα μπας και κανουμε κατι εμεις τοσοι που ειμαστε εδω μεσα. Αν δεν γινεται η δεν γουσταρετε ολα καλα. Εγω απλως εκανα μια προταση. Απλως μην κανετε μπουρδελο το νημα. Αν θελετε προτεινετε κατι η πειτε κατι της προκοπης αλλιως αφηστε το καλυτερα.



τυπε μηπως ξερεις προσωπικα τον ΓΙΩΡΓΟ ΓΑΣΠΑΡΗ;    :S :S :S
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.610
Πόντοι
4.546
Επειδη ειμαστε παρα πολλα τα μελη και αρκετα εχουμε μεταξυ μας επικοινωνια ξερω οτι ολοι εχουνε εντονο προβληματισμο για τα τεκτενομενα στην πατριδα μας. Ετσι απο το τιποτα ξεκινησανε αρκετες φορες κινηματα σε αυτην την χωρα που τελικα την σωσανε. Δεν θα ηθελα να υπαρχουνε πολιτικοι διαχωρισμοι και ταμπελες. Μονο μια ιδεα. Οτι πολλοι μαζι απο εδω μεσα μπορουμε! Αλλοι εχουνε μορφωση αλλοι την οικονομικη δυναμη αλλη φυσικη δυναμη οι αλλες αρετες. Αν θελετε ας κανουμε ολοι μαζι κατι αν μαζευτουνε μαζι ολες οι αρετες ολων μας ολα ειναι πιθανα.

Εγώ είμαι μέσα φίλος εάν μαζευτούμε άτομα!
Στο κάτω κάτω όπως πολύ ορθά αναφέρεις.. ΟΛΟΙ οι μαλακές που μας έχουν κυβερνήσει τις τελευταίες δεκαετίες λες και ήταν πιο ικανοί και νοήμων από εμάς εδώ μέσα!
Από μένα λοιπόν +1
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
54
Πόντοι
1
Παλια λεγαμε οτι το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι....Τωρα πλεον βρωμαει ολοκληρο .Ακομη και οι νεες γενιες εχουν δηλητηριαστεί .Βλεπεις παιδια 16-18 χρονων χωρις ονειρα,χωρις ΚΑΥΛΑ να κανουν ΚΑΤΙ : να περασουν στην ταδε σχολη , να κανουν την ταδε δουλεια  ή ακομη και να παρουν ενα αμαξι ή εστω να γαμησουν το μαρακι απο το σχολειο . Μουντοι ....Τους ρωτας τι θελουν και σου απαντανε: ΛΕΦΤΑ . Ειναι τοσο κενοι που δεν θα ξεραν τι να τα κανουν ακομη και αν τους τα εδινες .Γιατι νομιζουν οτι θα αγορασουν ευτυχια σκοπο και στοχους στη ζωη . Τα βλεπω τα λυπαμε και θυμωνω για το ποσο φαρμακι τα ταισαν οι γονεις τους . Δεν ξερω τι θα γινει σε 40-50 χρονια ,αλλα στις κοντινες δεκαετιες δεν προκειτε να αλλαξει τιποτα.... Ουτε με κομματα ουτε με ομαδικοτητες και ρουβικωνες
 

Blade23

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
291
Κριτικές
2
Like
67
Πόντοι
1
Εγώ είμαι μέσα φίλος εάν μαζευτούμε άτομα!
Στο κάτω κάτω όπως πολύ ορθά αναφέρεις.. ΟΛΟΙ οι μαλακές που μας έχουν κυβερνήσει τις τελευταίες δεκαετίες λες και ήταν πιο ικανοί και νοήμων από εμάς εδώ μέσα!
Από μένα λοιπόν +1
Τύπε τελικα με το μωρο τι εκανες;;;
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
574
Πόντοι
306
Αν το ξεκιναγαμε σαν το σταυρο Θεοδωρακη, το κομμα θα λεγοταν, "ΤΟ ΧΥΣΟΠΟΤΑΜΙ"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom