Νέα

Πως οι Γυναικες Χειραγωγούν τους Ανδρες - How Women Manipulate Men

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TurboThor
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Ναι εχει δικιο ο mindreader,ειμαστε οι πιο μουνοδουλοι,αλλα συμβαινει γιατι επηρεαζομαστε, η αν θελετε σκεφτομαστε με αυτον τον τροπο ,ετσι μας μαθανε,γινεται χαλι ο αλλος για να εχει γκομενα γιατι δεν ειναι αρεστος στον περιγυρο του θεωρηται αχρηστος υποδιαιστερος ,ετσι γινεται μουνοδουλος αναγκαστικα οχι γιατι εχει αναγκη το μουνι αλλα για να εξυψωσει το <<εγω>> του.
ένας άλλος λόγος από τους πολλούς.Η μαλάκια του άνθρωπου για την κοινωνική  επιβράβευση μπορεί να φτάσει πολυ μακρια
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
ένας άλλος λόγος από τους πολλούς.Η μαλάκια του άνθρωπου για την κοινωνική  επιβράβευση μπορεί να φτάσει πολυ μακρια
Φιλε το εχω βιωσει αυτο ,πολλες φορες,το εχω ξαναγραψει αλλα εχω πολλους μαλακες φιλους που συμπεριφερονταν με αυτο τον τροπο ,ρατσιστικα θα ελεγα,εχεις ακουσει τι λενε οι μουνοδουλοι για μας ??ειδικα για το bou.com
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Φιλε το εχω βιωσει αυτο ,πολλες φορες,το εχω ξαναγραψει αλλα εχω πολλους μαλακες φιλους που συμπεριφερονταν με αυτο τον τροπο ,ρατσιστικα θα ελεγα,εχεις ακουσει τι λενε οι μουνοδουλοι για μας ??ειδικα για το bou.com
όχι δεν έχω ακούσει.Όλοι μουνοδουλοι είμαστε από μια πλευρά η για να το πω πιο σωστα μουνακιδες.το θεμα ειναι πως αυτοι οι άνθρωποι  πολλες φορες δεν εχουν καθόλου  αντίληψη  των εσωτερικων κινητρων τους οποτε δεν θα πρέπει να σε απασχολεί .ας κανουν την αναζητηση τους και μετα βλεπουμε.βέβαια το ιδιο μπορούν να πουν και για εμάς από τη πλευρά  τους.
 
OP
OP
TurboThor

TurboThor

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.016
Κριτικές
22
Like
322
Πόντοι
1.520
Κατ' αρχάς δεν ισχυρίστηκα εγώ ότι είναι κάτι εύκολο το να μην επιτρέπεις τόσο στις γυναίκες όσο και γενικότερα σε όλους τους ανθρώπους να σε χειραγωγούν. Ναι θέλει προσπάθεια. Και θέλει και εγρήγορση όπως σωστά αναφέρεις. Αλλά δεν είναι δα και κανένας άθλος !!! Αν μάθεις τα βασικά το πράγμα απο ένα σημείο και έπειτα τρέχει μόνο του.
Εγω νομιζω ότι ειναι αρκετα πιο δύσκολο όταν απο όσο λες. Αλλα μπορείς να καταλάβεις απο τα συναισθήματα που σου δημιουργεί η αλλη με την συμπεριφορά της σε εκνευρίζει αλλά έχει και αλλα πολλά που θέλουν επιγνωση...

Ελπίζω με τα παραπάνω να εξήγησα επαρκώς το τι σημαίνει οι γυναίκες χειραγωγούν τους άντρες οι οποίοι τους επιτρέπουν να το κάνουν.

εδωσες κ μια γνωμη απο αναπτυξιακη αποψη πως εδραιωνεται η χειραγωγηση και η μουνοδουλίαση. Μπράβο  :thumbsup:
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
όχι δεν έχω ακούσει.Όλοι μουνοδουλοι είμαστε από μια πλευρά η για να το πω πιο σωστα μουνακιδες.το θεμα ειναι πως αυτοι οι άνθρωποι  πολλες φορες δεν εχουν καθόλου  αντίληψη  των εσωτερικων κινητρων τους οποτε δεν θα πρέπει να σε απασχολεί .ας κανουν την αναζητηση τους και μετα βλεπουμε.βέβαια το ιδιο μπορούν να πουν και για εμάς από τη πλευρά  τους.
Δεν με απασχολει απλα το συζηταμε,δεν τους δινω σημασια,απλα να πω τι λενε οτι ειμαστε ανεραστοι αχρηστοι ,ανθρωποι χωρις αισθηματα,με κομπλεξ κ.τ.λ. σε ολα αυτα συνεργουν και οι αφεντρες τους (γκομενες) γιατι φοβουνται μην χασουν τον δουλο-μουνοδουλο .
Μπορουν να πουν το ιδιο για εμας ομως διαφερει σημαντικα εμεις ξερουμε τι θελουμε ενω αυτοι ψαχνονται
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Δεν με απασχολει απλα το συζηταμε,δεν τους δινω σημασια,απλα να πω τι λενε οτι ειμαστε ανεραστοι αχρηστοι ,ανθρωποι χωρις αισθηματα,με κομπλεξ κ.τ.λ. σε ολα αυτα συνεργουν και οι αφεντρες τους (γκομενες) γιατι φοβουνται μην χασουν τον δουλο-μουνοδουλο .
Μπορουν να πουν το ιδιο για εμας ομως διαφερει σημαντικα εμεις ξερουμε τι θελουμε ενω αυτοι ψαχνονται
χωρίς αισθήματα?δεν το νομίζω.Από τη πλευρά του ο καθένας νομίζει ότι ξέρει τι θέλει  καλύτερα από τον άλλο.ειναι συχνό φαινόμενο  να νομίζουμε  οτι ο άλλος κάνει λάθος αλλά όχι εμείς.έχω ένα γνωστό.δεν μπορείς να φανταστεις τι πλύση  εγκεφάλου  του κάνει η γκόμενά  του διακριτικά.και αυτός δεν παίρνει  χαμπάρι τιποτα.πάντως δεν νομίζω να είναι πολύ που σκέφτονται.Δηλαδή άσχημα για κάποιον που πηγαίνει  σε πόρνες.
 

John_john75

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2014
Μηνύματα
324
Like
6
Πόντοι
1
Δεν έχω χρόνο να διαβάσω όλο το κείμενο του θέματος...προσωπική, ταπεινή άποψη πάντως είναι ότι χειραγωγείται όποιος είναι "διατεθιμένος" να χειραγωγηθεί, κοινώς, εμφανίζει έλλειμμα προσωπικότητας και όποιος δαγκώσει τη λαμαρίνα άσχημα όμως...κι αυτά αφορούν και στα δυο φύλα!! 
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
χωρίς αισθήματα?δεν το νομίζω.Από τη πλευρά του ο καθένας νομίζει ότι ξέρει τι θέλει  καλύτερα από τον άλλο.ειναι συχνό φαινόμενο  να νομίζουμε  οτι ο άλλος κάνει λάθος αλλά όχι εμείς.έχω ένα γνωστό.δεν μπορείς να φανταστεις τι πλύση  εγκεφάλου  του κάνει η γκόμενά  του διακριτικά.και αυτός δεν παίρνει  χαμπάρι τιποτα.πάντως δεν νομίζω να είναι πολύ που σκέφτονται.Δηλαδή άσχημα για κάποιον που πηγαίνει  σε πόρνες.
ΤΟ χωρις αισθηματα σημαινει οτι απλως πανε μονο να ικανοποιησουν  την σεξουαλικη  τους  ορμη.Φυσικα και δεν ειμαστε χωρις αισθηματα.
Ακριβως το ιδιο γινεται και σε δικους μου γνωστους πλυση εγκεφαλου διακριτικα
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Εγω νομιζω ότι ειναι αρκετα πιο δύσκολο όταν απο όσο λες. Αλλα μπορείς να καταλάβεις απο τα συναισθήματα που σου δημιουργεί η αλλη με την συμπεριφορά της σε εκνευρίζει αλλά έχει και αλλα πολλά που θέλουν επιγνωση...

εδωσες κ μια γνωμη απο αναπτυξιακη αποψη πως εδραιωνεται η χειραγωγηση και η μουνοδουλίαση. Μπράβο  :thumbsup:

:hi: :hi: :hi:

Αυτό που γράφεις είναι πολύ σωστό. Το θυμικό ( συναισθήματα) λειτουργεί πολύ πιο γρήγορα απο το λογιστικό ( λογική ).

Πολλές φορές απο μια εξέλιξη σε μια διαπροσωπική σχέση νοιώθουμε άσχημα αλλά δεν είμαστε άμεσα εκείνη τη στιγμή να εξηγήσουμε το γιατί. Η αιτιολόγηση αυτή που προυποθέτει την ανάλυση της εξέλιξης απο τη λογική μπορεί να ''αργήσει'' σχετικά με το αρνητικό άσχημο συναίσθημα που αμέσως το αισθάνεσαι.

Εχει αξία λοιπον να ''ακούει'' και να εμπιστεύεται κανεις τα συναισθήματά του. Οι γυναίκες αυτό το κάνουν γενικά πολύ πιο εύκολα απο τους άντρες. Οι άντρες δεν το κάνουν γιατί απο μικρά παιδιά η κοινωνία τους καλιεργεί τη πρακτική του να αγνούν τα συναισθήματα τους ως αρενωπή συμπεριφορά.

Οι άντρες δεν πονάνε, δεν κρυώνουν, δεν κλαίνε κλπ γενικά δεν σε οτιδήποτε έχει να κάνει με συναισθήματα. Ομως αντρας δεν είναι για παράδειγμα αυτός που δεν πονάει. Αλλά αυτός που ξέρει πολύ καλά τι αισθάνεται αλλά το διαχειρίζεται με σωστό και αντρικό τρόπο.

Για τους παραπάνω λόγους είναι καλό που και που να ανοίγουμε και κανένα βιβλίο.




 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Αν κάποιος τώρα δεν έχει μπεί ποτέ στο κόπο να διαβάσει ένα βιβλίο σχετικο με τα βασικά της κοινωνιολογίας και της ψυχολογίας των ανθρώπινων σχέσεων εύκολα θα πέσει θύμα στα τερτίπια της κάθε μαλακισμένης που τα έμαθε απο τη κυράτσα μάννα της.

Mind καλημέρα:

συστήνεις κάποιο βιβλίο κοινωνιολογίας και της ψυχολογίας των ανθρώπινων σχέσεων που να μπορεί να το κατανοήσει και κάποιος μη μυημένος στους κοινωνικολογικούς όρους?  Ευχαριστώ.
 

be water

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2018
Μηνύματα
87
Κριτικές
4
Like
239
Πόντοι
280
Η "μουνοδουλιαση" είναι αποτέλεσμα της χαμηλής αυτοεκτίμησης. Η ανασφάλεια δημιουργεί σύνδρομο κατωτερότητας και εξάρτηση. Δε φταίνε οι κυρατζες ούτε οι μανάδες τους. Φταίνε οι άντρες με χαμηλή αυτοεκτίμηση. Οι b males
 

be water

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2018
Μηνύματα
87
Κριτικές
4
Like
239
Πόντοι
280
Χαρακτηριστικότερο γνώρισμα του b male είναι η παθολογική ζήλια
Αναρωτηθείτε αν ζηλεύετε και αν ναι σας εχω κακα νέα
Ενας άντρας με αυτοπεποίθηση δεν ζηλεύει
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Η "μουνοδουλιαση" είναι αποτέλεσμα της χαμηλής αυτοεκτίμησης. Η ανασφάλεια δημιουργεί σύνδρομο κατωτερότητας και εξάρτηση. Δε φταίνε οι κυρατζες ούτε οι μανάδες τους. Φταίνε οι άντρες με χαμηλή αυτοεκτίμηση. Οι b males

Δεν φταίει μόνο η χαμηλή αυτοεκτίμηση αλλά και το πόσο εύκολα/δύσκολα γνωρίζει κάποιος γκόμενες.

Αν κάποιος την έπεσε σε 100 γκόμενες και έφαγε 100 χυλόπιτες,λογικό είναι εαν του κάτσει η 101 να κολλήσει.Τώρα εαν εννοείς μουνόδουλο που δεν αφήνει τη γκόμενα ούτε στην τουαλέτα να πάει μόνη,συμφωνώ.
 

be water

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2018
Μηνύματα
87
Κριτικές
4
Like
239
Πόντοι
280
Δεν φταίει μόνο η χαμηλή αυτοεκτίμηση αλλά και το πόσο εύκολα/δύσκολα γνωρίζει κάποιος γκόμενες.

Αν κάποιος την έπεσε σε 100 γκόμενες και έφαγε 100 χυλόπιτες,λογικό είναι εαν του κάτσει η 101 να κολλήσει.Τώρα εαν εννοείς μουνόδουλο που δεν αφήνει τη γκόμενα ούτε στην τουαλέτα να πάει μόνη,συμφωνώ.


Θα διαφωνήσω μόνο στο θεμα αν ο άντρας έφαγε 100 χυλοπίτες
Οι άντρες που δεν έχουν επιτυχία με τις γυναίκες είναι συνήθως αυτοί που δεν την πέφτουν στις γυναίκες ή νομίζουν οτι την πέφτουν αλλά ουσιαστικά μπαίνουν μόνοι τους στο φρεντζοουν
Αν έφτασες στο επίπεδο να την πέσεις σε 100 γυναίκες, 99% θα έχεις επιτυχίες
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
επειδη μαλλον εδω μεσα ειστε οτι να ναι καποιοι

οι σωστες γυναικες ξερουν να χειριζονται τον αντρα με τοση επειδεξιοτητα που ο αντρας γινεται χαλι και δεν το καταλαβαινει κιολας

αυτο το θελουν ολοι

αλλα μιλαμε για μια σωστη γυναικα που ξερει πως να φερθει

τα υπολοιπα ειναι κοριτσακια και οι υπολοιποι αντρες μαλακες

η ΣΩΣΤΗ γυναικα ομως αν ξερει ,διοτι ειναι υψιστη τεχνη, του πως να φερθει σε εναν αντρα τοτε μιλαμε για επιτυχια και μοραβο της και καλα πραττει
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Θα διαφωνήσω μόνο στο θεμα αν ο άντρας έφαγε 100 χυλοπίτες
Οι άντρες που δεν έχουν επιτυχία με τις γυναίκες είναι συνήθως αυτοί που δεν την πέφτουν στις γυναίκες ή νομίζουν οτι την πέφτουν αλλά ουσιαστικά μπαίνουν μόνοι τους στο φρεντζοουν
Αν έφτασες στο επίπεδο να την πέσεις σε 100 γυναίκες, 99% θα έχεις επιτυχίες
έχει μια βάση αυτό. Αλλά σού λέει ο άλλος εάν είναι άσχημος, τί επιτυχίες να έχει με τις γυναίκες. Και σε 100 να τήν πέσει, θα φάει 100 χυλόπιτες..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
επειδη μαλλον εδω μεσα ειστε οτι να ναι καποιοι

οι σωστες γυναικες ξερουν να χειριζονται τον αντρα με τοση επειδεξιοτητα που ο αντρας γινεται χαλι και δεν το καταλαβαινει κιολας

αυτο το θελουν ολοι

αλλα μιλαμε για μια σωστη γυναικα που ξερει πως να φερθει

τα υπολοιπα ειναι κοριτσακια και οι υπολοιποι αντρες μαλακες

η ΣΩΣΤΗ γυναικα ομως αν ξερει ,διοτι ειναι υψιστη τεχνη, του πως να φερθει σε εναν αντρα τοτε μιλαμε για επιτυχια και μοραβο της και καλα πραττει

Οι γυναίκες ξέρουν ότι αν ο γκόμενός τους δεν έχει πέραση σε άλλες,θα γίνει χαλί σ'αυτές έτσι κι αλλιώς.Σιγά μην χρειάζονται τεχνικές.

Μόνο εαν αυτός παίζει και με άλλες,είναι κι αυτές στην τσίτα.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Mind καλημέρα:

συστήνεις κάποιο βιβλίο κοινωνιολογίας και της ψυχολογίας των ανθρώπινων σχέσεων που να μπορεί να το κατανοήσει και κάποιος μη μυημένος στους κοινωνικολογικούς όρους?  Ευχαριστώ.

Καλησπέρα  :hi:

Αν θέλεις κάτι σχετικά απλό δοκίμασε αυτο

Εκδόσεις Ιανός.
 

Συνημμένα

  • 3D409C72C2D0DF602D6B92CFF346E98F.jpg
    3D409C72C2D0DF602D6B92CFF346E98F.jpg
    23,2 KB · Εμφανίσεις: 42

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom