Νέα

Πως ήταν η μπουρδελο ζωή στ 90ς?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα πάντα όρθιος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 34
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
14 Μαΐ 2020
Μηνύματα
189
Like
190
Πόντοι
1
θέμα νοσταλγίας και συναισθηματικής φόρτισης
βοηθήστε με να σχηματίσω μια εικόνα για τη δεκαετία που από πολλούς μπουρδελιάρηδες ακούω πως ήταν παράδεισος
εγώ ήμουν μικρός και δε καταλάβαινα
αμυδρά θυμάμαι στην καφετέρια του χωριού μου να έρχονται σα σερβιτόρες κάτι μουνάρες Βουλγάρες
εγώ ούτε καν τον έπαιζα ακόμα τότε
χρόνια μετά ένας φίλος 16 χρονων που έπλενε ποτήρια στην καφετερια τοτε μου είπε πως πήδηξε μερικές
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Κοντεψαν να κλεισουν τα μπουρδελα, η πουτσα πηγαινε συνεφο τζαμπα, μεσω ιντερνετ γαμουσε ο χειροτερος ασχημαντρας :confused:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Και τα μπουρδελα τοτε ειχαν κατι φακλανες στην μπουρδελοτσαρκα ( ετσι για να γελασουμε ) και το μουνι της προκοπης ειχε 3πλασια τιμη
 

proedros46

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2010
Μηνύματα
774
Κριτικές
12
Like
267
Πόντοι
606
εμενα η σταση του λεωφωριου ηταν στην Ζηνωνος....οποτε καταλαβενετε σχεδων καθε μερα ειχα μπουρδελοτζαρκα....
απο γυναικες....ολε οι φακλανες ηταν μεσα και εμεις ψαχναμε να βρουμε την καλητερη...οχι σαν σημερα που κανετε δουλεια απο εδω !!!!!! εχει πεσει πολλη περπατημα και πολλα κατοσταρικα (δραχμες) για να γαμησουμε...και τι γαμαγαμε??????
ολα τα στενα στην ζηνωνοσ, αχιλλεως .
 

Sharp_dressed_man

Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2020
Μηνύματα
58
Like
123
Πόντοι
0
CG πως βρίσκατε? Απο αγγελίες σε εφημερίδες? Σε τσοντοπεριοδικά? Φωτογραφίες υπήρχαν?
Βασικά υπήρχαν cg?
 

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
661
Like
270
Πόντοι
26
Kι εγώ τη χρυσή εποχή των 90's δυστυχώς ήμουν έφηβος και δεν είχα μυαλά και τσέπη τότε για να τα αξιοποιήσω καταλλήλως. Είχα ακούσει όμως ότι ακόμη και σε επαρχιακές πόλεις πιο μικρές υπήρχαν σε μπαρ γυναίκες μουνάρες όντως. Tότε δεν υπήρχε και ιντερνετ βέβαια όπως σήμερα και ερχόταν Ευρώπη για να πηδιούνται και να βγάζουν λεφτά. Τώρα όλες αυτές κάνουν solo sex show απο κάμερα και βγάζουν λεφτά έτσι, σου λένε γιατί να πηγαίνω σε άλλη χώρα και να γαμιέμαι ενώ βγάζω λεφτά μόνη μου απο το σαλόνι του σπιτιού μου και μια κάμερα.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Πιο πριν είχε αξία μόνο η Φυλής. Είχαν σκάσει οι πρώτες Ανατολικές από Πολωνία και άρχισαν να εξαφανίζονται οι μπαζόλες χοντρές Ελληνίδες που το έπαιζαν γκόμενες αστέρια.
Όχι ότι δεν είχαμε καλές παρουσίες όπως η Κύπρια στην Μυλλέρου. Ωραίες φάσεις έπαιζαν στο μαγαζί πιο κάτω στον ίδιο δρόμο που κατέληξε τραβελόσπιτο. Νομίζω έκλεισε τώρα.
Μετάξι η κατάσταση ήταν γάματα. Τα ίχνη της δεκαετίας του 80 υπήρχαν ακόμα. Τσοντούλα στα άθλια δωμάτια από βιντεο VHS

:shit::shit::shit:
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
26
Like
2.335
Πόντοι
6.955
CG πως βρίσκατε? Απο αγγελίες σε εφημερίδες? Σε τσοντοπεριοδικά? Φωτογραφίες υπήρχαν?
Βασικά υπήρχαν cg?

Από τις αγγελίες στον τύπο με μια απλή περιγραφή του σωματότυπου και του χρώματος των μαλλιών της. Κυριολεκτικά αγόραζες γουρούνι στο σακί. Είμαι βέβαιος για το ότι έπαιζε βίζιτα στα νυχτερινά μαγαζιά για καλούς πελάτες από στόμα σε στόμα (σύσταση) αλλά ήμουν μικρός και δεν τα έχω δει, παρά μόνο ακούσει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Katz

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.904
Κριτικές
101
Like
47.734
Πόντοι
21.661
Τα εχουμε πει και σε αλλα threads.
Αν ψαξετε λιγο, υπαρχουν αρκετες αποψεις για αυτο το θεμα.
 

kuzia

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2010
Μηνύματα
818
Like
325
Πόντοι
26
Τα παντα ολα. Με ενα 5χιλιαρο καβαλαγες στα δελα μουναρες ισως και καλυτερες απο σημερινα city tours. Στα τοτε μασαζ και παλι μουναρες αλλα εκει τα εκανες ΟΛΑ.
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
472
Κριτικές
32
Like
3.220
Πόντοι
2.591
τότε έπαιρνες τηλέφωνο και ευχόσουν.... μια φορά μας είχαν έρθει κάτι πλαδαρές εύσωμες, εμείς κάναμε τον χαβαλέ μας και περάσαμε ωραία αλλά τότε η σχέση/απόδοση τιμής με ποιότητα και υπηρεσίες ΔΕΝ είχε καμία σχέση με σήμερα. Επίσης η μοναδική φορά που κόλλησα παράσημα ήταν στα τέλη του '90 αρχές '00 με μια μουνάρα Ρουμάνα σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής λίγο πριν πάω φαντάρος. Την είχα πάρει τηλέφωνο από εφημερίδα (!) και μου έκατσε λαχείο. ....

CG πως βρίσκατε? Απο αγγελίες σε εφημερίδες? Σε τσοντοπεριοδικά? Φωτογραφίες υπήρχαν?
Βασικά υπήρχαν cg?
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Ήταν η εποχή της αλλαγής απο τις μέτριες Ελληνίδες πουτανες στα υπερδιαστημικά μουνιά του πρώην ανατολικού μπλοκ ....
Τι υπερμουνάρες υπήρχαν τότε στα μπουρδέλα δεν ήξερες ποια να πρωτοδιαλέξεις........
Υπέροχη εποχή ..... το βράδυ σε μια από τις τεράστιες κλαμπάρες που υπήρχαν τότε και μετα σε αφτερ ή μπουζούκια με φιλαράκια ή αν είχαμε όρεξη για γέλιο στα μπουρδέλα στην φυλής .......


 

styliari

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2010
Μηνύματα
279
Like
222
Πόντοι
21
Περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις.
 

tsoukou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
616
Κριτικές
4
Like
1.354
Πόντοι
206
τότε έπαιρνες τηλέφωνο και ευχόσουν.... μια φορά μας είχαν έρθει κάτι πλαδαρές εύσωμες, εμείς κάναμε τον χαβαλέ μας και περάσαμε ωραία αλλά τότε η σχέση/απόδοση τιμής με ποιότητα και υπηρεσίες ΔΕΝ είχε καμία σχέση με σήμερα. Επίσης η μοναδική φορά που κόλλησα παράσημα ήταν στα τέλη του '90 αρχές '00 με μια μουνάρα Ρουμάνα σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής λίγο πριν πάω φαντάρος. Την είχα πάρει τηλέφωνο από εφημερίδα (!) και μου έκατσε λαχείο. ....

CG πως βρίσκατε? Απο αγγελίες σε εφημερίδες? Σε τσοντοπεριοδικά? Φωτογραφίες υπήρχαν?
Βασικά υπήρχαν cg?
Θυμαμαι που οι βιζιτες ηταν στης μικρες αγγελιες στις περισσοτερες εφημεριδες στα προσωπικα. Ξεκινουσαν με την λεξη Αβαδιστα, αβιαστα και καποιες αλλες λεξεις που ξεκινουσαν απο το Α. Ο λογος ηταν οτι οι αγγελιες ηταν ταξινομημενες αλφαβητικα. Θυμαμαι συνηθεις τιμες ηταν 10 με 15 χιλιαρικα δραχμες...Ωραιες εποχες!

Συνηθως μου ερχοντουσαν ρωσιδακια μικρουλια, μια φορα μονο μου ειχε ερθει ελληνιδα κατω απο τριαντα και θυμαμαι ειχε ζητησει εξτρα 2 χιλιαρικα για κολο και πιπα ακαποτη :fuck1:. Τωρα σου λενε 50 ευρω για κολο και να γαμας πιο ηρεμα γιατι πονανε :angry:
 

styliari

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2010
Μηνύματα
279
Like
222
Πόντοι
21
Πιτσιρικας νομιζα οτι αβαδιστα λεγοταν το γραφειο τους. Μετα καταλαβα οτι ηταν κολπο για να ειναι κορυφη. Παλι καλα δεν το ειπα ποτε σε καμια κοπελα να γινω ρεζιλι :embarrased:
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Πιτσιρικας νομιζα οτι αβαδιστα λεγοταν το γραφειο τους. Μετα καταλαβα οτι ηταν κολπο για να ειναι κορυφη. Παλι καλα δεν το ειπα ποτε σε καμια κοπελα να γινω ρεζιλι :embarrased:

Off topic
Όπως και το σινέ ΑΑΒΟΡΑ στην Ιποκράτους ονομάστηκε έτσι για να είναι πρώτο στην στήλη στους κινηματογράφους
:zombie::zombie:
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.672
Κριτικές
34
Like
4.466
Πόντοι
7.195
θα είναι αδιανόητο στους νέους ότι στα 90ς οι εφημερίδες είχαν 20 σελίδες αγγελίες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Katz

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.672
Κριτικές
34
Like
4.466
Πόντοι
7.195
φαντάζομαι θα είναι αδιανόητο στους νέους ότι στα 90ς οι εφημερίδες είχαν 20 σελίδες αγγελίες
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Στα 90s άρχισαν σιγά σιγά να έρχονται οι ξένες... να μειώνονται οι Ελληνίδες. Είχαν μείνει λίγες Ελληνίδες, ακόμα λιγότερες μουνάρες Ελληνίδες! Από την άλλη, ενώ στην αρχή μας ερχόντουσαν κάτι σλάβικα, πολωνικά, ουκρανά, ρωσικά μπαζάκια μετά το επίπεδο ανέβηκε τόσο πολύ που οι Ελληνίδες εξαφανίστηκαν σιγά σιγά. Κι έτσι πήγαμε στα 00s όπου νομίζω πήξαμε στα μοντέλα (από τέλη 90s βασικά).

Τώρα με την κρίση 10 χρόνια... πέφτει το επίπεδο. Άντε να περάσει η κρίση, να ανέβει επίπεδο, να περάσει ο ιός και να βγούμε στους δρόμους!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom