Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Αν ο Καραμανλής γνώριζε για την κατάσταση στο σιδηροδρομικό δίκτυο, γιατί παραπλάνησε από το βήμα της Βουλής τους πολίτες;
Ή ο υπουργός δικαιολογείται όπως μας είπε και ο Άδωνις;
Η απαντηση στη Βουλη τον καθιστα ενοχο ανθρωποκτονιων?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ας κάνει κάτι άλλο.
Ας εγκαλεσει την κυβέρνηση γιατί 5 χρόνια μετά την ψήφιση του αναθεωρημένου αρθρου του Συντάγματος, δεν έφερε τον αρμοδιο εφαρμοστικο νόμο στη Βουλή.
Αλλιώς όντως το παιχνίδι της κυβέρνησης παίζει.
Ο εισαγγελεας θα εγκαλεσει την κυβερνηση?
Απο πού κι ως πού?
Ο εισαγγελεας θα εφαρμοσει το νομο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Και δεν φανταζομαι να πιστευεις οτι οταν ψηφιστει ο σχετικος νομος, θα δεχεται υπογραφες απο το διαδικτυο, που μπορει ενα ατομο να εχει ψηφισει εκατο φορες?

Θα θελει υπογραφες με βεβαιωμενο το γνησιο της υπογραφης. Τουλαχιστον. Και ηλικιακο οριο βεβαια τουλαχιστον την ηλικια ικανοτητας ψηφου.
Αυτα μπορουν να εξασφαλισθουν διαδικτυακα?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.687
Like
11.423
Πόντοι
3.656
Εγω δεν ξερω. Εσυ ειπες κατι με βεβαιοτητα. Πες μου πώς κατεληξες σε αυτο το συμπερασμα.
Ε ναι ενώ αν ήταν για τα βαψίματα στο σύνταγμα ή για τον κασελάκη θα τα ήξερες απέξω.

Εγώ με βεβαιότητα ξέρω ότι μπαζώθηκε ο χώρος των ερευνών, ότι δεν λέει κανένας ποιος έδωσε την εντολή και ότι ο αγοραστός διώκεται. Ξέρω ότι ως δια μαγείας έχουν χαθεί τα 3 βαγόνια της εμπορικής που δεν ξέρει κανένας που βρίσκονται και ότι σβήστηκαν τα βίντεο της φόρτωσης.

Ξέρω ότι βρήκαν μια χημική ουσία που χρησιμοποιείται ως διαλύτης για (νοθευμένα ίσως) καύσιμα και ότι κανένας δεν μπορεί να βρει τι μετέφερε το εμπορικό. Εδώ με βανάκι πας εμπόρευμα και κόβεις δελτίο αποστολής. Για μαλάκες ψάχνουν?

Εγώ έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα. Αν μπορείς δώσε μου εσύ την δική σου συμπερασματική λογική για το θέμα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.374
Like
4.561
Πόντοι
1.706
Ο εισαγγελεας θα εγκαλεσει την κυβερνηση?
Απο πού κι ως πού?
Ο εισαγγελεας θα εφαρμοσει το νομο.
Μια κυβέρνηση που δεν εφαρμόζει νόμους ποιός την εγκαλει; Ανεξέλεγκτη δρα;
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.937
Κριτικές
18
Like
15.753
Πόντοι
4.546
Εκτός του ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ του μπαζώματος και ποιός έδωσε την εντολή:
Δεν έχει απαντηθεί ΓΙΑΤΙ πήγε ειδικό κλιμάκιο του Στρατού στην περιοχή, με ειδίκευση στα χημικά και ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ συνέλεξε και έκανε, βάσει ποιών διαταγών από πού. Η Αστυνομία είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΡΧΗ, βάσει πρωτοκόλλου της Ε.Ε. σε τέτοια περιστατικά, όπως έβαλα το βίντεο του ειδικού πιο πριν. Επίσης υπάρχει από κάτω η Πυροσβεστική για τα περαιτέρω, βάσει ΝΟΜΟΥ και ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ.

ΓΙΑΤι δεν ασκήθηκαν διώξεις σε όσους ΕΣΒΗΣΑΝ ΚΑΘΕ ΒΙΝΤΕΟ από Θεσσαλονίκη και σε κάθε σταθμό της εμπορικής αμαξοστοιχίας: Γιατί ΑΚΟΜΑ; Έγινε ένα ΕΓΚΛΗΜΑ στις 23¨22 το βράδυ, όλη η Ελλάδα ήταν συγκλονισμένη, τα δρομολόγια ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ τελείως και εκείνοι έγρταψαν ΠΑΝΩ στα βίντεο φόρτωσης, και των σταθμών που πέρασε;;;; ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Ε ναι ενώ αν ήταν για τα βαψίματα στο σύνταγμα ή για τον κασελάκη θα τα ήξερες απέξω.

Εγώ με βεβαιότητα ξέρω ότι μπαζώθηκε ο χώρος των ερευνών, ότι δεν λέει κανένας ποιος έδωσε την εντολή και ότι ο αγοραστός διώκεται. Ξέρω ότι ως δια μαγείας έχουν χαθεί τα 3 βαγόνια της εμπορικής που δεν ξέρει κανένας που βρίσκονται και ότι σβήστηκαν τα βίντεο της φόρτωσης.

Ξέρω ότι βρήκαν μια χημική ουσία που χρησιμοποιείται ως διαλύτης για (νοθευμένα ίσως) καύσιμα και ότι κανένας δεν μπορεί να βρει τι μετέφερε το εμπορικό. Εδώ με βανάκι πας εμπόρευμα και κόβεις δελτίο αποστολής. Για μαλάκες ψάχνουν?

Εγώ έτσι καταλήγω στο συμπέρασμα. Αν μπορείς δώσε μου εσύ την δική σου συμπερασματική λογική για το θέμα.
Εγω λεω οτι δεν εχω απαντηση. Εσυ ισχυριστηκες κατι, εσυ πρεπει να μου πεις πώς καταληγεις εκει. Και δεν εχεις κατι συγκεκριμενο, εικασιες κάνεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Μια κυβέρνηση που δεν εφαρμόζει νόμους ποιός την εγκαλει; Ανεξέλεγκτη δρα;
Το Συνταγμα εχει ενα σωρο διαταξεις που οι εφαρμοστικοι νομοι δεν εχουν ψηφισθει επι δεκαετιες.
Εσυ θελεις η δικαιοσυνη να εγκαλεσει (με ποια αρμοδιοτητα? Υπαρχει κατι που λεγεται διακριση εξουσιων) την κυβερνηση επειδη δεν ψηφισε εναν εφαρμοστικο νομο?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.687
Like
11.423
Πόντοι
3.656
Εγω λεω οτι δεν εχω απαντηση. Εσυ ισχυριστηκες κατι, εσυ πρεπει να μου πεις πώς καταληγεις εκει. Και δεν εχεις κατι συγκεκριμενο, εικασιες κάνεις.
Αν είχα συγκεκριμένο θα ήμουν ο εισαγγελέας.

μαλακίες θα λέμε τώρα?


Εσύ δεν έχεις ερώτηση....και αυτό είναι το βαθύτερο πρόβλημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
σίγουρος να είσαι οτι θα τα λεγε αλλιώς , η καούρα ολων των αριστερών είναι να πέσει ο Κυριάκος , Μαρφίν σα να μην έγινε ποτέ , το Μάτι νωπό ακόμα και το ξεχάσαν ηδη , ένα πλακάτ για τα εκει θύματα δεν είχανε σε καμία πορεία
Μια ενσταση μονο. Μια χαρα τα λες, αλλά ο συγκεκριμενος δεν ειναι αριστερος, ειναι ακροδεξιος.
Ποια μαρφιν?
Εδω πανε και σπανε το μνημειο της μαρφιν καθε μηνα, επειδη οι ανθρωποι δουλευαν σε τραπεζα και επειδη οι δολοφονοι ηταν αριστεροι.
Και οι ιδιοι που ούτε μια λεξη δεν σπαταλησαν γι' αυτο, ξεσκιζουν τα ιματια τους για το σβησιμο των ονοματων στον αγνωστο στρατιωτη.

Επιλεκτικη ευαισθησια, εργαλειοποιηση και υποκρισια.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.374
Like
4.561
Πόντοι
1.706
Και δεν φανταζομαι να πιστευεις οτι οταν ψηφιστει ο σχετικος νομος, θα δεχεται υπογραφες απο το διαδικτυο, που μπορει ενα ατομο να εχει ψηφισει εκατο φορες?

Θα θελει υπογραφες με βεβαιωμενο το γνησιο της υπογραφης. Τουλαχιστον. Και ηλικιακο οριο βεβαια τουλαχιστον την ηλικια ικανοτητας ψηφου.
Αυτα μπορουν να εξασφαλισθουν διαδικτυακα?
Φυσικά και μπορουν. Ας επιβάλλει ο εφαρμοστικος νόμος η συγκέντρωση να γίνεται μέσω gov. Mια σχετική πλατφόρμα ψηφισμάτων και υπογραφή μέσω της ΓΓΠΣ.
Χιλιάδες συναλλαγές μας κάνουμε με αυτόν τον τρόπο.
Λύσεις αξιόπιστες υπάρχουν. Θέληση να εφαρμοστούν δεν υπάρχει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Φυσικά και μπορουν. Ας επιβάλλει ο εφαρμοστικος νόμος η συγκέντρωση να γίνεται μέσω gov. Mια σχετική πλατφόρμα ψηφισμάτων και υπογραφή μέσω της ΓΓΠΣ.
Χιλιάδες συναλλαγές μας κάνουμε με αυτόν τον τρόπο.
Λύσεις αξιόπιστες υπάρχουν. Θέληση να εφαρμοστούν δεν υπάρχει.
Καμια αντιρρηση, απο το gov θα ηταν μια χαρα.
Δεν ξερω βεβαια τοτε αν θα μιλουσαν για "φακελωμα", ούτε ξερω ποσες υπογραφες θα υπηρχαν σε αυτην την περιπτωση.

Οσο για την βουληση, δεν σε καταλαβαινω.
Αν δεν υπηρχε βουληση, δεν θα αναθεωρειτο καν η διαταξη. Απο τη ΝΔ αναθεωρηθηκε, να θυμισω.
 

Julyman21

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2023
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
335
Πόντοι
21
Εσύ θίγεσαι βέβαια που μία κίνηση σε μία ιστοσελίδα προτρέπει όσους ενδιαφέρονται να εκδηλώσουν με έναν ανέξοδο τρόπο τη συμπαράστασή τους σε όλο αυτό, δήθεν γιατί εξαπατούν τους πολίτες ως προς το πιθανό αποτέλεσμα, αλλά δεν δείχνεις την ίδια ευαισθησία όταν ο εκλεγμένος αντιπρόσωπος του ελληνικού λαού και αρμόδιος υπουργός εξαπατά τους πολίτες για ένα θέμα που μας αφορά όλους και σίγουρα δεν είναι ανέξοδο. Αυτό είναι υποκρισία.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.948
Κριτικές
10
Like
1.354
Πόντοι
506
Πού τα βρηκες αυτα? Ποιος τα λεει αυτα?
μιλας με το τρολ @Saul το οποιο μετα το δυστυχημα ψηφιζε εμμεσα τον κουλι. Αλλωστε συμφωνα με τα γραφομενα του δεν ψηφισε.
Δεν προκειται να βγαλεις ακρη.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
Εσύ θίγεσαι βέβαια που μία κίνηση σε μία ιστοσελίδα προτρέπει όσους ενδιαφέρονται να εκδηλώσουν με έναν ανέξοδο τρόπο τη συμπαράστασή τους σε όλο αυτό, δήθεν γιατί εξαπατούν τους πολίτες ως προς το πιθανό αποτέλεσμα, αλλά δεν δείχνεις την ίδια ευαισθησία όταν ο εκλεγμένος αντιπρόσωπος του ελληνικού λαού και αρμόδιος υπουργός εξαπατά τους πολίτες για ένα θέμα που μας αφορά όλους και σίγουρα δεν είναι ανέξοδο. Αυτό είναι υποκρισία.
Για αλλη μια φορα καποιος παραποιει τα λεγομενα μου.

Εγω δεν "θιχτηκα" απο τιποτα. Εγω εθεσα ενα πολυ απλο ερωτημα, αν οι εμπνευστες αυτης της κινησης γνωριζουν οτι η διαταξη ειναι ανενεργη και αν το γνωριζουν, γιατι παραπλανουν τον κοσμο που υπογραφει.

Ας λεγανε μαζευουμε υπογραφες για να δειξουμε τη συμπαρασταση μας.

Το να λες μαζευω υπογραφες για να αλλαξει ο νομος με βαση το αρθρο 73 και μαλιστα "Ο ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ" ειναι αντικειμενικα ΨΕΥΔΕΣ.

Αυτο ρωτησα. Ψευδονται εν γνωσει τους ή οχι?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Υπάρχει ο χουντικός νόμος περί ευθύνης υπουργών γιατί η χούντα ονειρεύονταν μετάβαση σε κοινοβουλευτισμό με απόλυτο έλεγχο των συνταγματαρχών και έφτιαξε αυτό το εκτρωμα ,( αυτό για τους νιοσταλγους) που κανένα κυβερνών κόμμα δεν άλλαξε ή δεν εκκίνησε τις διαδικασίες για την κατάργηση του μετά την μετοπιλιτευση
Αστικός μύθος. Δεν είναι χουντικός νόμος.

Διάβασε.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.461
Κριτικές
1
Like
30.186
Πόντοι
8.006
μιλας με το τρολ @Saul το οποιο μετα το δυστυχημα ψηφιζε εμμεσα τον κουλι. Αλλωστε συμφωνα με τα γραφομενα του δεν ψηφισε.
Δεν προκειται να βγαλεις ακρη.
Καλόπιστος ειναι, δεν τον θεωρω τρολ. Τουλαχιστον μαζι του μπορεις να συζητησεις, ενω με αλλους ειναι δυσχερες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.687
Like
11.423
Πόντοι
3.656
μιλας με το τρολ @Saul το οποιο μετα το δυστυχημα ψηφιζε εμμεσα τον κουλι. Αλλωστε συμφωνα με τα γραφομενα του δεν ψηφισε.
Δεν προκειται να βγαλεις ακρη.
Είπε ο τυπάς που μένει γερμανία και έχει άποψη για το πόσα πρέπει να πληρώνουμε εισφορές εμείς στην Ελλάδα και να στηρίζουμε την δημόσια υγεία...αυτός που δεν πληρώνει ούτε ευρώ.....


Αν μου βρεις ένα ποστ μου που να ''ψηφίζω έμμεσα κούλη'' θα σου πω και μπράβο....

και πριν από 2 μέρες είπα ότι ψήφισα και παρέθεσα και 2-3 μικρά κόμματα που δεν μου ήταν τελείως σάπια...

αλλά εσύ είσαι λίγο επιλεκτικός σε αυτά που θυμάσαι....τώρα ποιος τρολλάρει....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom