Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
τι;θα παει φυλακη;ή ελπίζεις να γίνει κατι τέτοιο;
Για ποιόν ακριβώς λόγο θα πάει φυλακή ?

Αυτός γύρισε το κλειδί και έβαλε το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Εδωσε μήπως εντολή στον σταθμάρχη να βάλει το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Μήπως του έδωσε εντολή να μην χρησιμοποιήσει την αυτόματη χάραξη και να κάνει του κεφαλιού του ?
Είπε στον σταθμάρχη της προηγούμενης βάρδιας να την κοπανήσει μια ώρα πριν την λήξη ?

Για πες τι από αυτά έκανε ?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.004
Κριτικές
3
Like
10.483
Πόντοι
3.936
Ποια Κρήτη ρε πασακα μου
Εδώ o Έβρος δεν έχει τρένο ....ο Έβρος που αν γίνει πόλεμος με Τουρκία πως θα πάνε τα τανκς κ τα οχήματα στην πρώτη γραμμή;;;:confused:

Βρε επαναλαμβάνω ο Έβρος δεν έχει σιδηροδρομική σύνδεση με Θεσσαλονίκη κ Αθήνα κ Λιτόχωρο κ Πετροχώρι κ εσυ που τσαμπουνας την Κρήτη;;
Εγώ απλά σχολίασα ότι δεν έχει δρόμους γιατί να έχει τρένο. Μην φοβάσαι δεν θα γίνει πόλεμος με την Τουρκία. Έχουμε Ραφαλ θα σου πει ο κουμπάρος σου
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.332
Like
26.094
Πόντοι
5.506
Για ποιόν ακριβώς λόγο θα πάει φυλακή ?

Αυτός γύρισε το κλειδί και έβαλε το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Εδωσε μήπως εντολή στον σταθμάρχη να βάλει το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Μήπως του έδωσε εντολή να μην χρησιμοποιήσει την αυτόματη χάραξη και να κάνει του κεφαλιού του ?
Είπε στον σταθμάρχη της προηγούμενης βάρδιας να την κοπανήσει μια ώρα πριν την λήξη ?

Για πες τι από αυτά έκανε ?
μηπως επειδη ηξερε οτι ολα ειναι μπουρδελο και ειναι θεμα χρονου να γινει η στραβη? μηπως επειδη διοριζε τα χερια που λες για να το παιζει εξουσια? μηπως επειδη εισα;ι μαλακας και δεν θα ηθελες ποτε να δεις τα παιδια σου σκονη?
ε?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.004
Κριτικές
3
Like
10.483
Πόντοι
3.936
Για ποιόν ακριβώς λόγο θα πάει φυλακή ?

Αυτός γύρισε το κλειδί και έβαλε το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Εδωσε μήπως εντολή στον σταθμάρχη να βάλει το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Μήπως του έδωσε εντολή να μην χρησιμοποιήσει την αυτόματη χάραξη και να κάνει του κεφαλιού του ?
Είπε στον σταθμάρχη της προηγούμενης βάρδιας να την κοπανήσει μια ώρα πριν την λήξη ?

Για πες τι από αυτά έκανε ?
Ακόμα ρε πουστη μπεκροκανατα γερό δεν ψοφησες?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ποια Κρήτη ρε πασακα μου
Εδώ o Έβρος δεν έχει τρένο ....ο Έβρος που αν γίνει πόλεμος με Τουρκία πως θα πάνε τα τανκς κ τα οχήματα στην πρώτη γραμμή;;;:confused:

Βρε επαναλαμβάνω ο Έβρος δεν έχει σιδηροδρομική σύνδεση με Θεσσαλονίκη κ Αθήνα κ Λιτόχωρο κ Πετροχώρι κ εσυ που τσαμπουνας την Κρήτη;;
ο Εβρος δεν έχει τακτική επιβατική σύνδεση με τραίνο... η εμπορική σύνδεση δουλεύει κανονικά
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.045
Κριτικές
178
Like
39.665
Πόντοι
21.896
Εγώ απλά σχολίασα ότι δεν έχει δρόμους γιατί να έχει τρένο. Μην φοβάσαι δεν θα γίνει πόλεμος με την Τουρκία. Έχουμε Ραφαλ θα σου πει ο κουμπάρος σου
Έχουμε κ την κολομβιανή μαφία στο πλάι μας......:confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.045
Κριτικές
178
Like
39.665
Πόντοι
21.896
ο Εβρος δεν έχει τακτική επιβατική σύνδεση με τραίνο... η εμπορική σύνδεση δουλεύει κανονικά
Επειδή είσαι μάλλον από πάνω τα ξέρεις τα χάλια μας κ ότι στη συκοραχη έχει θέμα η γραμμή κ δεν σηκώνουν τα αναχώματα το βάρος μετακινήσεις βαρεου τύπου βαγονετων καθώς κ το δίκτυο είναι απαρχαιωμένο ....μιλάμε για τραγωδία στον πιο αναγκαίο νόμο της Ελλάδος για να έχει σύνδεση με τρενα
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Για ποιόν ακριβώς λόγο θα πάει φυλακή ?

Αυτός γύρισε το κλειδί και έβαλε το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Εδωσε μήπως εντολή στον σταθμάρχη να βάλει το τραίνο στην λάθος γραμμή ?
Μήπως του έδωσε εντολή να μην χρησιμοποιήσει την αυτόματη χάραξη και να κάνει του κεφαλιού του ?
Είπε στον σταθμάρχη της προηγούμενης βάρδιας να την κοπανήσει μια ώρα πριν την λήξη ?

Για πες τι από αυτά έκανε ?
Ερώτηση έκανα γιατί έτσι όπως το έγραψε είναι λες και βγήκε κάποια είδηση.Αυτό δεν το γνωρίζω που λες.Αυτο που ξέρω είναι ότι ελεγε περί ασφάλειας και έργων που έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια και τελικά τίποτα από αυτά δεν ήταν σε λειτουργία.Και είναι στην αρμοδιότητά του.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.332
Like
26.094
Πόντοι
5.506
Ερώτηση έκανα γιατί έτσι όπως το έγραψε είναι λες και βγήκε κάποια είδηση.Αυτό δεν το γνωρίζω που λες.Αυτο που ξέρω είναι ότι ελεγε περί ασφάλειας και έργων που έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια και τελικά τίποτα από αυτά δεν ήταν σε λειτουργία.Και είναι στην αρμοδιότητά του.
πινει πολυ....σε 2 πραγματα ειναι εθισμενος....στο πιωμα και την κωλοτρυπιδα του κουλη
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ερώτηση έκανα γιατί έτσι όπως το έγραψε είναι λες και βγήκε κάποια είδηση.Αυτό δεν το γνωρίζω που λες.Αυτο που ξέρω είναι ότι ελεγε περί ασφάλειας και έργων που έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια και τελικά τίποτα από αυτά δεν ήταν σε λειτουργία.Και είναι στην αρμοδιότητά του.
γιατί τα έργα που δεν έγιναν γυρίσανε το λάθος κλειδί και στείλανε το τραίνο σε λάθος γραμμή ή το έκανε ο σταθμάρχης ?

ΥΓ αυτό με τα έργα είναι χιλιοπαιγμένη καραμέλα.. φαντάσου λοιπόν να πάει ο υπουργός μέσα γιατί έγινε ένα ατύχημα σε έναν δρόμο χωρίς μπαριέρα με το σκεπτικό ότι θα έπρεπε να είχε βάλει μπαριέρα αρα αυτός ευθύνεται για το ατύχημα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Επειδή είσαι μάλλον από πάνω τα ξέρεις τα χάλια μας κ ότι στη συκοραχη έχει θέμα η γραμμή κ δεν σηκώνουν τα αναχώματα το βάρος μετακινήσεις βαρεου τύπου βαγονετων καθώς κ το δίκτυο είναι απαρχαιωμένο ....μιλάμε για τραγωδία στον πιο αναγκαίο νόμο της Ελλάδος για να έχει σύνδεση με τρενα
το ξέρα αλλά δεν εμποδίζεται η κίνησ η των εμπορικών αμαξοστοιχιών ακόμη και σε μονή γραμμή (΄'οπως ήταν το δίκτυο στην Ελλάδα μέχρι πριν μια δεκαετία)
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.045
Κριτικές
178
Like
39.665
Πόντοι
21.896
images.jpg
Αυτοκράτωρ
Μέγας Κώστας αχιλλεα
Ο βασιλιάς στο θρόνο του...

Κρίμα στα παιδιά που φύγανε άδικα κ σε όσους τον ψήφισαν στις Σέρρες
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
γιατί τα έργα που δεν έγιναν γυρίσανε το λάθος κλειδί και στείλανε το τραίνο σε λάθος γραμμή ή το έκανε ο σταθμάρχης ?

ΥΓ αυτό με τα έργα είναι χιλιοπαιγμένη καραμέλα.. φαντάσου λοιπόν να πάει ο υπουργός μέσα γιατί έγινε ένα ατύχημα σε έναν δρόμο χωρίς μπαριέρα με το σκεπτικό ότι θα έπρεπε να είχε βάλει μπαριέρα αρα αυτός ευθύνεται για το ατύχημα
Φίλε μου ηρέμησε.Δεν είπα αυτό.Τα έργα έχουν γίνει και δεν λειτουργούν και δεν το ήξερε ουσιαστικά αυτό σου λέω.Είναι σαν να είσαι αφεντικό σε μια επιχείρηση (πχ μεταφορική) και να λες όλα καλά δουλεύουν και όλα είναι σωστά και πρόσφατα μπήκα σε επενδυτικό πρόγραμμα και την άλλη μέρα να γίνει μαλακία και να βρεθεί ότι δεν τηρούσες ουσιώδη πράγματα (πχ είχες φθαρμένα και λιωμένα λάστιχα στα φορτηγά).Τι θα πεις δεν ήξερα γιατί δεν με είχαν ενημερώσει οι οδηγοί μου;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.045
Κριτικές
178
Like
39.665
Πόντοι
21.896
το ξέρα αλλά δεν εμποδίζεται η κίνησ η των εμπορικών αμαξοστοιχιών ακόμη και σε μονή γραμμή (΄'οπως ήταν το δίκτυο στην Ελλάδα μέχρι πριν μια δεκαετία)
Κοίτα να δεις υποτίθεται φέρανε τη δεξιά για να τα αλλάξει αλλά έκανε τα ίδια με τους προηγούμενους ....
Ακόμα όπως είπα ναι μεν οι εμπορικές αμαξοστοιχίες κινούνται αλλά βαρεου τύπου δεν μπορούν όπως πχ τανκς ...
Άρα πως θα πάνε τα τανκ από Λιτόχωρο κ Πετροχώρι ;;;;;;
Τέλος αδιανόητο να βάζει το μπασταρδακι από το Χαλέπα υποψηφιότητα στον Έβρο κ να μην έχει τιποτακα για τα καμμένα του Έβρο ...μέχρι κ οι πινακίδες στους δρόμους καμενοι είναι ακόμα... ......... ..
Ούτε μια αναδάσωση δεν έγινε ούτε μια .
Αποζημίωσεις καθόλου ......
Κ μιλάνε για τον Έβρο τον πιο νευραλγικό νόμο της ελλαδος
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Φίλε μου ηρέμησε.Δεν είπα αυτό.Τα έργα έχουν γίνει και δεν λειτουργούν και δεν το ήξερε ουσιαστικά αυτό σου λέω.Είναι σαν να είσαι αφεντικό σε μια επιχείρηση (πχ μεταφορική) και να λες όλα καλά δουλεύουν και όλα είναι σωστά και πρόσφατα μπήκα σε επενδυτικό πρόγραμμα και την άλλη μέρα να γίνει μαλακία και να βρεθεί ότι δεν τηρούσες ουσιώδη πράγματα (πχ είχες φθαρμένα και λιωμένα λάστιχα στα φορτηγά).Τι θα πεις δεν ήξερα γιατί δεν με είχαν ενημερώσει οι οδηγοί μου;
Το θέμα είναι ότι το δίκτυο λειτουργούσε 150 χρόνια χωρίς αυτοματισμούς και χωρίς τίποτε.. και δεν υπάρχει κανένας νόμος; που να επιβάλλει αυτόματο σύστημα τηλεδιοίκησης .. Αυτό που είναι υποχρεωτικό είναι η τήρηση του Γενικού Κανονισμού Κυκλοφορίας (ο αντίστοιχος ΚΟΚ για τα τραίνα)... αν τον τηρούσαν άπαντες εκείνο το βράδυ το ατύχημα δεν θα είχε συμβεί
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Κοίτα να δεις υποτίθεται φέρανε τη δεξιά για να τα αλλάξει αλλά έκανε τα ίδια με τους προηγούμενους ....
Ακόμα όπως είπα ναι μεν οι εμπορικές αμαξοστοιχίες κινούνται αλλά βαρεου τύπου δεν μπορούν όπως πχ τανκς ...
Άρα πως θα πάνε τα τανκ από Λιτόχωρο κ Πετροχώρι ;;;;;;
Τέλος αδιανόητο να βάζει το μπασταρδακι από το Χαλέπα υποψηφιότητα στον Έβρο κ να μην έχει τιποτακα για τα καμμένα του Έβρο ...μέχρι κ οι πινακίδες στους δρόμους καμενοι είναι ακόμα... ......... ..
Ούτε μια αναδάσωση δεν έγινε ούτε μια .
Αποζημίωσεις καθόλου ......
Κ μιλάνε για τον Έβρο τον πιο νευραλγικό νόμο της ελλαδος
παίκτη μου οι αναδασώσεις ξεκινάνε στα καμμέν πάντοτε 1.5 χρόνο μετά την φωτιά.. για να δώσει η φύση τι είναι να δώσει και μετά να γίνουν επεμβάσεις όπου χρειάζεται

όσο για τις αποζημιώσεις έχει πέσει καλό μαμούνι σε όλους.. ξέρω από μέσα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.045
Κριτικές
178
Like
39.665
Πόντοι
21.896
παίκτη μου οι αναδασώσεις ξεκινάνε στα καμμέν πάντοτε 1.5 χρόνο μετά την φωτιά.. για να δώσει η φύση τι είναι να δώσει και μετά να γίνουν επεμβάσεις όπου χρειάζεται

όσο για τις αποζημιώσεις έχει πέσει καλό μαμούνι σε όλους.. ξέρω από μέσα
Αναδάσωση ξεκινά με αρωμοσεις που δεν έχουν γίνει ούτε καν χαράξεις ....
Έπεσε χρήμα λες στα καμμένα;;;;:confused:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.332
Like
26.094
Πόντοι
5.506
παίκτη μου οι αναδασώσεις ξεκινάνε στα καμμέν πάντοτε 1.5 χρόνο μετά την φωτιά.. για να δώσει η φύση τι είναι να δώσει και μετά να γίνουν επεμβάσεις όπου χρειάζεται

όσο για τις αποζημιώσεις έχει πέσει καλό μαμούνι σε όλους.. ξέρω από μέσα
ρε ασε της πιπες...
θα εβαζες το παιδι σου εκεινο το βραδυ στο τραινο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom