Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 374K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

SailorGr

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.241
Κριτικές
26
Like
10.996
Πόντοι
3.246
Α εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι τα αποτελεσματα τα βγαζει η singular?

Και γιατι δεν το λες εξ αρχης οτι εισαι ατομο περιορισμενων πνευματικων ικανοτητων ωστε να μην σε λαμβανουμε καθολου υποψη μας?
Αφου δεν τα βγαζει η σινγκουλαρ ποιος τα βγαζει?
Παει ο ψηφοφορος και ριχνει χαρτι μεσα σε φακελλο στις καλπες και με τον λογαριθμο της σιγκουλαρ που μαζευει τις πληροφοριες βγαινει το αποτελεσμα....
Ποσα χρονια κανουν τα εκλογοδικια να επικυρωσουν τα αποτελσματα εαν γινει ενσταση δικηγορε?

Το οτι βαλανε τον βλαξ τσιπρα στη εξουσια ηταν γιατι ηξεραν οτι χρειζονταν ενα αρνι για σφαξημο...

Τα σκατα και την καταντια αυτης της χωρας η ΝΔ και το Πασοκ τα εκαναν. Αμφιβαλλεις?

Και κατι τελευταιο. Εσεις οι δικηγοροι εισαστε το πιο αχρηστο επαγγελμα μεσα σε μια σωστα λειτουργουσα Δημοκρατια
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.326
Κριτικές
7
Like
3.067
Πόντοι
786
Αφου δεν τα βγαζει η σινγκουλαρ ποιος τα βγαζει?
Παει ο ψηφοφορος και ριχνει χαρτι μεσα σε φακελλο στις καλπες και με τον λογαριθμο της σιγκουλαρ που μαζευει τις πληροφοριες βγαινει το αποτελεσμα....
Ποσα χρονια κανουν τα εκλογοδικια να επικυρωσουν τα αποτελσματα εαν γινει ενσταση δικηγορε?

Το οτι βαλανε τον βλαξ τσιπρα στη εξουσια ηταν γιατι ηξεραν οτι χρειζονταν ενα αρνι για σφαξημο...

Τα σκατα και την καταντια αυτης της χωρας η ΝΔ και το Πασοκ τα εκαναν. Αμφιβαλλεις?

Και κατι τελευταιο. Εσεις οι δικηγοροι εισαστε το πιο αχρηστο επαγγελμα μεσα σε μια σωστα λειτουργουσα Δημοκρατια
είσαι ταλέντο
πες και άλλα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.068
Πόντοι
3.656
η γαμημένη η σίνγκιουλαρ εκλόγές ξέρει να κάνει


να βγάλει το λογισμικό για τη διασύνδεση πος και φορολογικού στην ώρα του δε ξέρει όμως :tickedoff:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.616
Πόντοι
8.006
Αφου δεν τα βγαζει η σινγκουλαρ ποιος τα βγαζει?
Παει ο ψηφοφορος και ριχνει χαρτι μεσα σε φακελλο στις καλπες και με τον λογαριθμο της σιγκουλαρ που μαζευει τις πληροφοριες βγαινει το αποτελεσμα....
Φιλε εχεις αναγκη απο βοηθεια.
Πολυ κακώς κανω και μιλαω μαζι σου.
Λογαριθμος?
Γρηγορα σε εναν γιατρο φιλε, δεν εισαι καθολου καλα

Και μιλαω σοβαροτατα
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.558
Like
1.472
Πόντοι
266
Απορώ τι στην ευχή κάθεσαι και γράφεις όλα αυτά τα σεντόνια ενώ μπορείς να συμφωνήσεις με ότι έγραψα σε πέντε γραμμές. Αν εσύ έγραψες 11 σελίδες όπως λες, ο Άλεξ έχει γράψει τις πενταπλάσιες. Άρα οι 40 σελίδες που χρέωσα στους δύο σας μάλλον λίγες είναι.
Αν είδες μονον 4-5 από τη "δικια σας πλευρά " να απαντάνε μάλλον χρειάζεσαι επειγόντως επίσκεψη στον οφθαλμίατρο.
Το κατανοώ ότι στο λειψό μυαλό σου το Ματι είναι το ίδιο με τα Τέμπη, οπου ξοδεύτηκαν δις για έργα υποδομών και ασφαλείας και τελικά τα έργα δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ. Σε μία γραμμή που αποτελεί τη μοναδική σιδηροδρομική διαδρομή σε όλη τη χώρα και ταξιδιωτικό μονόδρομο. Και μια παραλία σε κάποιο σημείο της Αττικής, με πολεοδομικές παραβάσεις των ιδιοκτητών τοπικά, είναι το ίδιο ακριβώς.
Επίσης εγώ δεν ήμουν εδώ το 2018. Πως θα σου απαντούσα και θα έπαιρνα θέση μόνον εσύ μπορείς να φανταστείς.

Το εκπληκτικό είναι ότι επανέρχεσαι να πεις τη βλακεία σου, ενώ η ΕΕΕΠ συνεχίζει να σε διαψεύδει.
3,89 δις ο πραγματικός τζίρος, στο τρίμηνο. 3,48δις το αντίστοιχο περσινό.
Μέχρι τα 27δις που μας έγραψες ότι παίχτηκαν το 2023 είναι πολλά χιλιόμετρα ακόμα.
Κι αυτό δε δείχνει ανάπτυξη.
Δείχνει τη μανία σου να στηρίζεις βλακωδώς οτι ανυποστατη κουταμαρα γράψεις. Κι ας σε διαψεύδουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι.
Το 27 δις είμαι στοιχεία από την επιτροπή καζίνο
Που μέχρι πέρσι μόνο αυτούς τους αριθμούς έβαζε
Και από πέρσι αποφάσισε ότι είναι πιο σωστός ο νέος τρόπος
Αλλά θα έχει και τον παλιό τρόπο υπολογισμου
Χωρίς να έχειε ιδέα από καζίνο τζίρο και επανατζιράρισμα
Επιμένεις
Και δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που σου έγραψα
Μου είπες να στείλω τις απόψεις μου στην επιτροπή ανταγωνισμού τις έστειλα

Το θέμα δεν είναι εκεί που διαφωνούμε
Με την επιτροπή ανταγωνισμού
Αλλα εκει που συμφωνούμε
Που σε αυτό δεν λες κουβέντα
Ότι ο τζίρος κάθε χρόνο αυξάνει
Με όποιο τρόπο και να το υπολογίσεις
Πεινάμε δεν έχουμε να φάμε

Όσον αφορά το μάτι και τα τέμπη
Έχουν ομοιότητες και διαφορές

Επειδή εσείς λέτε ότι δεν εξετελέσθη η γνωστή σύμβαση
Και φταίει και η νέα δημοκρατία για αυτό
Που φταίει

Έτσι και στο μάτι δεν εξετελέσθη η σύμβαση για τον αριθμό έκτακτης ανάγκης
112
Που έπρεπε να τελειώσει αρχικά το 16 και μετά το 17
Και τέλειωσε επι νέας δημοκρατίας και άρχισε να λειτουργεί
Αν υπήρχε το 112 θα υπήρχε σαφώς μεγαλύτερη πληροφόρηση
Και σύμφωνα με τον εισαγγελέα της έδρας της δίκης για το μάτι
Θα υπήρχαν σαφώς πολύ λιγότερα θύματα
Όπως φαίνεται με την πληροφόρηση που δίνεται μετά το 2020 για τις φυσικές καταστροφές

Όσο φταίει λοιπόν η νέα δημοκρατία για τη σύμβαση τόσο φταίει και ο συριζα για το τηλέφωνο

Όσον αφορά για τις παραβάσεις των ιδιοκτητών
Καταδικάστηκε κανείς για αυτές;
Είχε στείλει ο συριζα καμία διαταγή κατεδάφισης και δεν το ξέρουμε;

Και βέβαια σύμφωνα με το αρχικό μήνυμα εγώ με τα πάρα πολλά μηνύματα μου και τον alex θα είχαμε 40 σελίδες
Τώρα που σου έβαλα με αριθμούς ότι εγώ έχω 11 σελίδες ναι αλλά ο άλεξ έχει περισσότερες
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.787
Κριτικές
25
Like
10.206
Πόντοι
4.746
Θελει γιατρο η γυναικα εχει θεμα

 
  • Like
Αντιδράσεις: riding

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
Το 27 δις είμαι στοιχεία από την επιτροπή καζίνο
Που μέχρι πέρσι μόνο αυτούς τους αριθμούς έβαζε
Και από πέρσι αποφάσισε ότι είναι πιο σωστός ο νέος τρόπος
Αλλά θα έχει και τον παλιό τρόπο υπολογισμου
Χωρίς να έχειε ιδέα από καζίνο τζίρο και επανατζιράρισμα
Επιμένεις
Και δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που σου έγραψα
Μου είπες να στείλω τις απόψεις μου στην επιτροπή ανταγωνισμού τις έστειλα

Το θέμα δεν είναι εκεί που διαφωνούμε
Με την επιτροπή ανταγωνισμού
Αλλα εκει που συμφωνούμε
Που σε αυτό δεν λες κουβέντα
Ότι ο τζίρος κάθε χρόνο αυξάνει
Με όποιο τρόπο και να το υπολογίσεις
Πεινάμε δεν έχουμε να φάμε

Όσον αφορά το μάτι και τα τέμπη
Έχουν ομοιότητες και διαφορές

Επειδή εσείς λέτε ότι δεν εξετελέσθη η γνωστή σύμβαση
Και φταίει και η νέα δημοκρατία για αυτό
Που φταίει

Έτσι και στο μάτι δεν εξετελέσθη η σύμβαση για τον αριθμό έκτακτης ανάγκης
112
Που έπρεπε να τελειώσει αρχικά το 16 και μετά το 17
Και τέλειωσε επι νέας δημοκρατίας και άρχισε να λειτουργεί
Αν υπήρχε το 112 θα υπήρχε σαφώς μεγαλύτερη πληροφόρηση
Και σύμφωνα με τον εισαγγελέα της έδρας της δίκης για το μάτι
Θα υπήρχαν σαφώς πολύ λιγότερα θύματα
Όπως φαίνεται με την πληροφόρηση που δίνεται μετά το 2020 για τις φυσικές καταστροφές

Όσο φταίει λοιπόν η νέα δημοκρατία για τη σύμβαση τόσο φταίει και ο συριζα για το τηλέφωνο

Όσον αφορά για τις παραβάσεις των ιδιοκτητών
Καταδικάστηκε κανείς για αυτές;
Είχε στείλει ο συριζα καμία διαταγή κατεδάφισης και δεν το ξέρουμε;

Και βέβαια σύμφωνα με το αρχικό μήνυμα εγώ με τα πάρα πολλά μηνύματα μου και τον alex θα είχαμε 40 σελίδες
Τώρα που σου έβαλα με αριθμούς ότι εγώ έχω 11 σελίδες ναι αλλά ο άλεξ έχει περισσότερες
Επιγραμματικά γιατί η βλακεία που σε δέρνει καταντά βαρετή.
Το κείμενο που παρέθεσες λέει ότι από 3,49 δις πέρυσι, παίχτηκαν 3,89 δις φέτος, το αντίστοιχο τρίμηνο.
Εσύ αυτό το λες ανάπτυξη. Εγώ το λέω βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη.

Το 112 στο Μάτι συγκρίνεται με το φαγοπότι ευρωπαϊκών κονδυλίων επί χρόνια για τον ελληνικό σιδηρόδρομο, που δεν κατεληξε σε ολοκλήρωση των έργων και σε παρέμβαση της ευρωπαϊκής εισαγγελίας.
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στο τετράγωνο.

Χώρια που 112 είχαν και στο Ντάνιελ και συνιστούσε στους ανθρώπους να μη μετακινηθούν, με αποτέλεσμα να πνιγούν στα σπίτια τους.
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στον κύβο.

Σύμφωνα με το αρχικό κείμενο ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΞ θα είχατε 40 σελίδες. ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ.
Το ότι εσύ έχεις 11 σημαίνει ότι αποκλείεται ο Άλεξ να έχει περισσότερες;
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στη νιοστή και Νόμπελ βλακείας ομοφώνως.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
3
Like
10.780
Πόντοι
3.936
@antisthenis Εάν είναι να με μπαναρεις μπορείς να το κάνεις ελεύθερα.

Γαμω τα σπίτια σας καριολια μπραβοκουληδες και όλων όσοι έλεγαν ότι είναι ψεκια οι γονείς των δολοφονημένων άνθρωπον. Τομάρια σκατανθρωποι που εάν είχατε λίγο τσίπα δεν θα σχολιάζατε εδώ μέσα και στην καλύτερη θα είχατε δέσει μια πέτρα στο λαιμό σας χιλιο γαμημενα τομάρια. Ειδικά εσένα γαμημενο κοπρόσκυλο χασοδικη σιχαμερό σκουλίκι που εάν υπάρχει θεός θα σε έκανε σκουλίκι που όσο και να το πατάνε να μην λιώνει. Άντε στο διάολο τομάρια.

 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.558
Like
1.472
Πόντοι
266
Επιγραμματικά γιατί η βλακεία που σε δέρνει καταντά βαρετή.
Το κείμενο που παρέθεσες λέει ότι από 3,49 δις πέρυσι, παίχτηκαν 3,89 δις φέτος, το αντίστοιχο τρίμηνο.
Εσύ αυτό το λες ανάπτυξη. Εγώ το λέω βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη.

Το 112 στο Μάτι συγκρίνεται με το φαγοπότι ευρωπαϊκών κονδυλίων επί χρόνια για τον ελληνικό σιδηρόδρομο, που δεν κατεληξε σε ολοκλήρωση των έργων και σε παρέμβαση της ευρωπαϊκής εισαγγελίας.
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στο τετράγωνο.

Χώρια που 112 είχαν και στο Ντάνιελ και συνιστούσε στους ανθρώπους να μη μετακινηθούν, με αποτέλεσμα να πνιγούν στα σπίτια τους.
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στον κύβο.

Σύμφωνα με το αρχικό κείμενο ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΞ θα είχατε 40 σελίδες. ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ.
Το ότι εσύ έχεις 11 σημαίνει ότι αποκλείεται ο Άλεξ να έχει περισσότερες;
Βλακεία που σε δέρνει ατελείωτη, στη νιοστή και Νόμπελ βλακείας ομοφώνως.
Όταν τα βρίσκεις σκούρα υποτιμάς και βρίζεις

Η αύξηση του τζίρου είναι πάνω από 10%
Πειναμε δεν έχουμε να φάμε
Και κάθε χρόνο είναι χειρότερα;;;;;

Για το 112 και για τη σύμβαση
Είναι απλά τα πράγματα και θες και να τα κάνεις δύσκολα
Το ένα είναι ευθύνη πολλών κυβερνήσεων
Και το άλλο είναι ευθύνη
Μόνο του συριζα που έπρεπε να τελειώσω το 16 και το 17

Και οι δύο συμβάσεις που δεν τελειωσαν έχουν συνέπεια να σκοτωθούν άνθρωποι
Στην πρόταση του εισαγγελέας στο μάτι
Λέει ότι αν υπήρχε μεγαλύτερη πληροφόρηση παραδείγματος χαρι με το 112 λέω εγώ
Θα υπήρχαν λιγότερα θύματα
Εσύ δεν το πιστεύεις δεν πειράζει
Δεν είναι πρώτη φορά που δεν τα πας καλά με δίκες

Για το daniel σκοτώθηκαν 6 άτομα
Και ένας να σκοτωθεί είναι άσχημο
Αλλά δεν είναι καμιά σύγκριση με τους εκατό τόσο που χάθηκαν στο μάτι
Μακάρι να υπήρχε και τότε παραπληροφόρηση και να σκοτωνόντουσαν μόνο 6

Η δημιουργική σου αριθμητική είναι σπουδαία
Λες εγώ και ο άλεξ έχουμε γράψει πολλά κείμενα θα φτάνουμε τις 40 σελιδες
Σου λέω ότι εγώ έχω 11
Ναι αλλά λες μπορεί και ο άλεξ να έχει τα υπόλοιπα ;;;;;;;



Όσον αφορά σε αυτό το νήμα για τα τέμπη
Λεω γιά να δω τι γίνεται
Έψαξα λοιπόν από τη σελίδα 595 μέχρι αυτοί που διανύουμε 604
Πώς σε λένε μηνύματα υπέρ της κυβέρνησης και πόσοι κατά

Το σκορ είναι 5 έναντι 22
Με 5. 6 ουδέτερους από οτι νομίζω
Η προπαγάνδα σε ολο το μεγαλείο

Και βέβαια για το μάτι κουβέντα
Εκεί δεν υπήρχαν θύματα

Δεν έφταιγε κανείς από την κυβέρνηση


Συνεχίστε έτσι

Και εκτός μίας μερικως εξαίρεσης
Κανείς δεν βρίζει
Εν αντιθέσει με πολλούς από σας
Που και υποτιμάτε και βρίζετε και συκοφαντείτε

Συγχαρητήρια πεντάκις έξυπνε;;;;;;;

Και τώρα υποτίμησε και βρισε αυτό ξέρεις αυτό κάνεις
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
Όταν τα βρίσκεις σκούρα υποτιμάς και βρίζεις

Η αύξηση του τζίρου είναι πάνω από 10%
Πειναμε δεν έχουμε να φάμε
Και κάθε χρόνο είναι χειρότερα;;;;;

Για το 112 και για τη σύμβαση
Είναι απλά τα πράγματα και θες και να τα κάνεις δύσκολα
Το ένα είναι ευθύνη πολλών κυβερνήσεων
Και το άλλο είναι ευθύνη
Μόνο του συριζα που έπρεπε να τελειώσω το 16 και το 17

Και οι δύο συμβάσεις που δεν τελειωσαν έχουν συνέπεια να σκοτωθούν άνθρωποι
Στην πρόταση του εισαγγελέας στο μάτι
Λέει ότι αν υπήρχε μεγαλύτερη πληροφόρηση παραδείγματος χαρι με το 112 λέω εγώ
Θα υπήρχαν λιγότερα θύματα
Εσύ δεν το πιστεύεις δεν πειράζει
Δεν είναι πρώτη φορά που δεν τα πας καλά με δίκες

Για το daniel σκοτώθηκαν 6 άτομα
Και ένας να σκοτωθεί είναι άσχημο
Αλλά δεν είναι καμιά σύγκριση με τους εκατό τόσο που χάθηκαν στο μάτι
Μακάρι να υπήρχε και τότε παραπληροφόρηση και να σκοτωνόντουσαν μόνο 6

Η δημιουργική σου αριθμητική είναι σπουδαία
Λες εγώ και ο άλεξ έχουμε γράψει πολλά κείμενα θα φτάνουμε τις 40 σελιδες
Σου λέω ότι εγώ έχω 11
Ναι αλλά λες μπορεί και ο άλεξ να έχει τα υπόλοιπα ;;;;;;;



Όσον αφορά σε αυτό το νήμα για τα τέμπη
Λεω γιά να δω τι γίνεται
Έψαξα λοιπόν από τη σελίδα 595 μέχρι αυτοί που διανύουμε 604
Πώς σε λένε μηνύματα υπέρ της κυβέρνησης και πόσοι κατά

Το σκορ είναι 5 έναντι 22
Με 5. 6 ουδέτερους από οτι νομίζω
Η προπαγάνδα σε ολο το μεγαλείο

Και βέβαια για το μάτι κουβέντα
Εκεί δεν υπήρχαν θύματα

Δεν έφταιγε κανείς από την κυβέρνηση


Συνεχίστε έτσι

Και εκτός μίας μερικως εξαίρεσης
Κανείς δεν βρίζει
Εν αντιθέσει με πολλούς από σας
Που και υποτιμάτε και βρίζετε και συκοφαντείτε

Συγχαρητήρια πεντάκις έξυπνε;;;;;;;

Και τώρα υποτίμησε και βρισε αυτό ξέρεις αυτό κάνεις
Μόνο σκούρα δεν τα βρίσκω όταν μιλάω μαζί σου.
Γιατί η βλακεία που σε δέρνει είναι ατελείωτη. Και γελοιοποιείσαι μόνος σου αραδιαζοντας κουταμαρες.

Το περί ανάπτυξης με το τζίρο του τζόγου το είπαμε. Μόνον ενας βλάκας θεωρεί την αύξηση του τζόγου κατά 10% ανάπτυξη. Και δείγμα οικονομικής ευμάρειας του πληθυσμού.

Το 112 υπήρχε ως εισερχομενο εδώ και χρόνια. Ηταν υποχρεωτική η λειτουργία του σε όλη την ΕΕ από το 1998.
Ως εξερχόμενο αποφασίστηκε να λειτουργεί στα τέλη του 2018, με καταληκτική ημερομηνία εφαρμογής του σε όλη την ΕΕ το 2022.
Αλλά ως γνωστόν η βλακεία που σε δέρνει είναι ατελείωτη.

Οι νεκροί από το Ντάνιελ είναι 17. Επισήμως. Και όχι 6.
Δεδομένου όμως οτι σε δέρνει βλακεία ατελείωτη το θεωρώ λογικό να μην έχεις ιδέα πόσοι χάθηκαν.

Λέω ότι εσύ κι ο Άλεξ εδώ μέσα έχετε γράψει 40 σελίδες.
Στις 595-604 που ανεφερες, εσύ κι ο Αλεξ έχετε γράψει 40 ποστ για πλάκα. 4 εσύ και 36 αυτός. Αν πάμε 5 σελίδες πιο πισω κοντευετε τα 60 ποστ οι δυο σας.
Στις 10 σελίδες που έβαλες, οι δυο σας γραψατε τις 2. Με βάση τα ποστ σας, αν εσύ έγραψες 11 σελίδες σε όλο το τοπικ, ο Άλεξ χτυπάει για πλάκα τις 100.
Αλλά με τη βλακεία που σε δέρνει, την ατελείωτη, θα ήταν παράλογο να ψελλίσεις κάτι περισσότερο από αερολογιες περί προπαγάνδας.

Πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι είσαι απλά βλάκας και δε μπορείς να σταθείς σε μία κουβέντα, γιατί στερεισαι στοιχειωδών νοητικών ικανοτήτων.
Ο λόγος που σε βρίζω είναι η αποστροφή που μου δημιουργείς. Είσαι το τυπικό δείγμα του ανθρώπου που επιβίωσε σε ένα δημόσιο πελατειακών σχεσεων. Σε ενα δημόσιο και μία συγκεκριμένη νοοτροπία που μας έφερε ως χώρα εδώ. Έφτασες να γίνεις διευθυντής σε δημόσιο σχολείο, όπως είπες, ενώ είναι φανερό ότι δεν έχεις την επάρκεια. Και προφανώς κάποιος σχολικός σύμβουλος ή όποιος υπεύθυνος έδωσε την έγκρισή του για την προαγωγή, γιατί αναγνώριζε σε σένα τον εαυτό του. Ουτε κι αυτός είχε την επάρκεια. Είχε όμως "πλάτες".
Ότι ηταν ο σταθμάρχης στη Λάρισα, ήσουν κι εσύ στην εκπαίδευση, ήταν και οποιοσδήποτε ανάλογος σε κάθε δημόσιο τομέα.
Το κακό με όλους εσάς είναι ότι σας δέρνει βλακεία ατελείωτη.
Το κόστος όμως το πληρώνουμε όλοι.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
αναμένουμε με αγωνία απαντηση @daima703 :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:
Ρε συ, ο χαζός δεν έχει ιδέα ότι την αναβαθμιση του 112 την ξεκίνησε ο Γιωργακης ο Παπανδρέου. Πέρασαν 5 πρωθυπουργοί και 2 υπηρεσιακοί ώσπου να ολοκληρωθεί. Τη σύμβαση την υπεγραψαν επί Σαμαρά. Κσι μετά κόλλησαν γιατί έκαναν μαλακία στη χρηματοδότηση.
Αυτός νομίζει ότι ήταν έργο του Τσίπρα.
Που όλη η ιστορία της αναβάθμισης είναι η γνωστή ελληνική κακοδαιμονία των δημοσίων συμβάσεων.
Ας απαντήσει ότι θέλει ο βλάκας.
Δεν έχει νόημα να πούμε κάτι παραπάνω.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
3
Like
10.780
Πόντοι
3.936
εαν το κριτιριο ψηφου ειναι μονο το εγκλημα των Τεμπων, τοτε η νδ θα ξαναβγει πρωτη.Ειναι τοσο απλο

εξαλλου κ η κυβ τσιπιριπο εφαλε δαχτιλακι.
Τόσο απλό.... μάλιστα
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
3
Like
10.780
Πόντοι
3.936
Αφου δεν τα βγαζει η σινγκουλαρ ποιος τα βγαζει?
Παει ο ψηφοφορος και ριχνει χαρτι μεσα σε φακελλο στις καλπες και με τον λογαριθμο της σιγκουλαρ που μαζευει τις πληροφοριες βγαινει το αποτελεσμα....
Ποσα χρονια κανουν τα εκλογοδικια να επικυρωσουν τα αποτελσματα εαν γινει ενσταση δικηγορε?

Το οτι βαλανε τον βλαξ τσιπρα στη εξουσια ηταν γιατι ηξεραν οτι χρειζονταν ενα αρνι για σφαξημο...

Τα σκατα και την καταντια αυτης της χωρας η ΝΔ και το Πασοκ τα εκαναν. Αμφιβαλλεις?

Και κατι τελευταιο. Εσεις οι δικηγοροι εισαστε το πιο αχρηστο επαγγελμα μεσα σε μια σωστα λειτουργουσα Δημοκρατια
Είναι απλό σε πολλά εκλογικά κέντρα σε απομακρυσμένες περιοχές είτε βάζουν σταυρό όπου υπάρχει ελεύθερο ψηφοδέλτιο είτε μέσα στον σάκο πετάνε και μερικά έξτρα ψηφοδέλτια. Υπήρχαν καταγγελίες σχετικά με αυτά. Δεν έχουν όλα τα τμήματα εκλογικούς αντιπροσώπους. Εδώ ολόκληρο εγκλήμα προσπάθησαν να καλύψουν οπότε για όλα είναι ικανοί.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.263
Like
1.127
Πόντοι
216
Για να λεμε και του στραβου το δικαιο η διαδικασια των εκλογικων αποτελεσματων ειναι κατω απο ενα "πλεγμα μυστηριου". Ειναι σε πολλους παραξενο κ σε εμενα ο,τι τη συγκεντρωση των αθροιστικων αποτελεσματων να τα διαχειριζεται μια ιδιωτικη εταιρια. Ακομα και το κρατος να τα διαχειριζεται ποιος μου λεει οτι δεν γινεται νοθεια; Ποια ειναι η ασφαλιστικη δικλειδα; Γενικα ισως η αγνοια, θελω να πιστευω, δημιουργει την αμφιβολια.
Εαν στα ψιφοδελτια γινεται επανακαμετρηση δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος.

Το μυστηριο ομως ειναι οτι τα αποτελεσματα καθε εκλογικου τμηματος δεν αναρτονται σε φυσικη μορφη εξω απο καθε εκλογικο τμημα , οχι στο διαδυκτιο, να τα αναρτει ο εκλογικος αντιπροσωπος, τον οποιο ο πολιτης εχει εμπιστοσυνη, ειναι γνωστος, εχει προσωπο, γιατι; που το προβλημα; Νομιζω εαν αυτο γινοτανε θα μπορουσανε οι πολιτες να δουνε οτι οι τοπικες τασεις επιβεβαιωνονται.
Κανένα "μυστήριο". Η διαδικασία είναι απλούστατη. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος δίνει τα αποτελέσματα, τα οποία βγήκαν με τη παρουσία των κομματικών αντιπροσώπων. Τα πρωτοδικεία τα μαζεύουν και δημοσιεύουν τα συγκεντρωτικά.
Επανακαταμέτρηση γίνεται αν υποβληθεί αίτημα από οποιονδήποτε υποψήφιο, με την παρουσία τη δικιά του και των αντιπροσώπων του.
Η singular βγάζει τα αποτελέσματα (ανεπίσημα), όπως προκύπτουν πλέον από τα τάμπλετ που έχουν οι δικαστικοί αντιπρόσωποι. Μόνο προς διευκόλυνση γίνεται, όχι επισήμως. Απλώς είναι στατιστικά απίθανο να έχουν γίνει τόσα λάθη στη διαλογή ψήφων ώστε να αλλάξει το αποτέλεσμα για τα κόμματα.
υπάρχει εφορευτική επιτροπή και αντιπρόσωποι συνδυασμών στην καταμέτρηση
ΠΑΝΤΑ υπάρχει αντιπρόσωπος του ΚΚΕ: σοβαρός, εργατικός, ευγενικός, απλός
ή δίνει το διορισμό του, εξαφανίζεται όλη μέρα και πίνει καφέ με τα συντρόφια στην είσοδο του σχολείου, ενώ επανέρχεται μόνο για τη καταμέτρηση.

Μία στις δύο φορές.
εδώ στους εκλογικούς καταλόγους υπάρχουν χιλιάδες αποθανόντες...ποιός σου βεβαιώνει ότι το κράτος συγκάλυψης, ρεμούλας, αρπαχτής, δε θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να διατηρηθεί η διαφθορά στην εξουσία κι οι κρατικοί μηχανισμοί αγκαλίτσα μαζί της;
Φυσικά όταν η σίνγκιουλαρ είναι το μονοπώλιο θα συμβούν όσα συμβαίνουν στα μονοπωλιακά συστήματα, δηλαδή νοθεία.
Η singular ΔΕΝ βγάζει αποτελέσματα. Αν δηλαδή εκτός από τη singular υπήρχε και η doublelar και ο κάθε αντιπρόσωπος περνούσε τα αποτελέσματα σε δύο αντί για ένα τάμπλετ, πιστεύεις θα είχαμε διαφορετικά αποτελέσματα;;;

Ας το λήξουμε εδώ για να μην βγαίνουμε off topic στο νήμα.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.263
Like
1.127
Πόντοι
216
Είναι απλό σε πολλά εκλογικά κέντρα σε απομακρυσμένες περιοχές είτε βάζουν σταυρό όπου υπάρχει ελεύθερο ψηφοδέλτιο
Ναι. μπορεί να έχει γίνει. Κακώς μεν, δεν αλλάζει το αποτέλεσμα ως προς τα κόμματα από αυτό.

είτε μέσα στον σάκο πετάνε και μερικά έξτρα ψηφοδέλτια.
Δεν είναι στραγάλια οι ψήφοι. Τι πάει να πει έξτρα ψηφοδέλτια; Αν ψήφισαν 300 άτομα στο τμήμα, ο σάκος λες να έχει μέσα 350 ψηφοδέλτια;
Και όλα καλά; Θα πας να δώσεις στο πρωτοδικείο σάκο με 350 ψήφους για 300 ανθρώπους και θα τον πάρουν;;;
Υπήρχαν καταγγελίες σχετικά με αυτά.
Όχι, δεν υπάρχουν (ως προς τα έξτρα ψηφοδέλτια).
Ειλικρινά, αν γίνεται κάτι τέτοιο και γενικότερα αν γίνεται νοθεία, γιατί καμία αντιπολίτευση, δεν αμφισβήτησε ποτέ το αποτέλεσμα; Γιατί πχ δεν το έκανε ο Τσίπρας στις τελευταίες εκλογές; Είναι κότα; Πουλημένος; Από την καλή του τη καρδιά;

Ρε παιδιά, λίγη κριτική σκέψη.
 
Τελευταία τροποποίηση:

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.455
Κριτικές
10
Like
3.003
Πόντοι
3.385
Κανένα "μυστήριο". Η διαδικασία είναι απλούστατη. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος δίνει τα αποτελέσματα, τα οποία βγήκαν με τη παρουσία των κομματικών αντιπροσώπων. Τα πρωτοδικεία τα μαζεύουν και δημοσιεύουν τα συγκεντρωτικά.
Επανακαταμέτρηση γίνεται αν υποβληθεί αίτημα από οποιονδήποτε υποψήφιο, με την παρουσία τη δικιά του και των αντιπροσώπων του.
Η singular βγάζει τα αποτελέσματα (ανεπίσημα), όπως προκύπτουν πλέον από τα τάμπλετ που έχουν οι δικαστικοί αντιπρόσωποι. Μόνο προς διευκόλυνση γίνεται, όχι επισήμως. Απλώς είναι στατιστικά απίθανο να έχουν γίνει τόσα λάθη στη διαλογή ψήφων ώστε να αλλάξει το αποτέλεσμα για τα κόμματα.

ή δίνει το διορισμό του, εξαφανίζεται όλη μέρα και πίνει καφέ με τα συντρόφια στην είσοδο του σχολείου, ενώ επανέρχεται μόνο για τη καταμέτρηση.

Μία στις δύο φορές.

Η singular ΔΕΝ βγάζει αποτελέσματα. Αν δηλαδή εκτός από τη singular υπήρχε και η doublelar και ο κάθε αντιπρόσωπος περνούσε τα αποτελέσματα σε δύο αντί για ένα τάμπλετ, πιστεύεις θα είχαμε διαφορετικά αποτελέσματα;;;

Ας το λήξουμε εδώ για να μην βγαίνουμε off topic στο νήμα.
Είσαι βαθιά νυχτωμένος, εμένα ο κουμπάρος του μπατζανάκη μου στο καφενείο μου ανέλυσε το πώς ο αλήτης ο Μητσοτάκης μαζί με τους Εβραίους της Singular κάνουν τη νοθεία.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
3
Like
10.780
Πόντοι
3.936
Ναι. μπορεί να έχει γίνει. Κακώς μεν, δεν αλλάζει το αποτέλεσμα ως προς τα κόμματα από αυτό.
Δεν μίλησα για κόμματα.
Δεν είναι στραγάλια οι ψήφοι. Τι πάει να πει έξτρα ψηφοδέλτια; Αν ψήφισαν 300 άτομα στο τμήμα, ο σάκος λες να έχει μέσα 350 ψηφοδέλτια;
Και όλα καλά; Θα πας να δώσεις στο πρωτοδικείο σάκο με 350 ψήφους για 300 ανθρώπους και θα τον πάρουν;;;

Όταν ψηφίζεις απλά δε διαγράφουν από τα χαρτιά. Καμία υπογραφή. Άρα στο τέλος όταν δουν στον κατάλογο 400 άτομα και έχουν ψηφίσει 300 δεν μπορούν απλά να δηλωθούν 390? Τυχαία τα νούμερα.
Όχι, δεν υπάρχουν (ως προς τα έξτρα ψηφοδέλτια).
Ειλικρινά, αν γίνεται κάτι τέτοιο και γενικότερα αν γίνεται νοθεία, γιατί καμία αντιπολίτευση, δεν αμφισβήτησε ποτέ το αποτέλεσμα; Γιατί πχ δεν το έκανε ο Τσίπρας στις τελευταίες εκλογές; Είναι κότα; Πουλημένος; Από την καλή του τη καρδιά;
Γιατί ίσως το κάνουν όλοι?
Ρε παιδιά, λίγη κριτική σκέψη.
Έλα ψεκα είναι όσοι πίστευαν για τα Τέμπη ώσπου να που τελικά δεν είναι τόσο ψεκια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Α-Ω

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.986
Κριτικές
14
Like
3.972
Πόντοι
2.777
Κανένα "μυστήριο". Η διαδικασία είναι απλούστατη. Ο δικαστικός αντιπρόσωπος δίνει τα αποτελέσματα, τα οποία βγήκαν με τη παρουσία των κομματικών αντιπροσώπων. Τα πρωτοδικεία τα μαζεύουν και δημοσιεύουν τα συγκεντρωτικά.
Επανακαταμέτρηση γίνεται αν υποβληθεί αίτημα από οποιονδήποτε υποψήφιο, με την παρουσία τη δικιά του και των αντιπροσώπων του.
Η singular βγάζει τα αποτελέσματα (ανεπίσημα), όπως προκύπτουν πλέον από τα τάμπλετ που έχουν οι δικαστικοί αντιπρόσωποι. Μόνο προς διευκόλυνση γίνεται, όχι επισήμως. Απλώς είναι στατιστικά απίθανο να έχουν γίνει τόσα λάθη στη διαλογή ψήφων ώστε να αλλάξει το αποτέλεσμα για τα κόμματα.

ή δίνει το διορισμό του, εξαφανίζεται όλη μέρα και πίνει καφέ με τα συντρόφια στην είσοδο του σχολείου, ενώ επανέρχεται μόνο για τη καταμέτρηση.

Μία στις δύο φορές.

Η singular ΔΕΝ βγάζει αποτελέσματα. Αν δηλαδή εκτός από τη singular υπήρχε και η doublelar και ο κάθε αντιπρόσωπος περνούσε τα αποτελέσματα σε δύο αντί για ένα τάμπλετ, πιστεύεις θα είχαμε διαφορετικά αποτελέσματα;;;

Ας το λήξουμε εδώ για να μην βγαίνουμε off topic στο νήμα.
δεν είναι κατανοητός ο συσχετισμός σου με το αν περνούν ένας ή δύο ή τρεις τα αποτελέσματα. Τα μονοπώλια δημιουργούν διαπλοκές για να συντηρούνται, σε όλα τα επίπεδα. Στατιστικά πολύς κόσμος τρώει λίγα ψίχουλα από το τραπέζι των μεγάλων, τόσα όσα χρειάζονται για να σιωπά, να μη σκέφτεται, να μην αντιδρά, να υπακούει.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.081
Κριτικές
1
Like
5.119
Πόντοι
1.056
Νεα Κουλοκρατια...

Συγκρουστηκαν τα τρενα,τα μπαζωσαν οπως οπως τα κομματοσκυλα,πεταξαν τα μπαζα "παραπερα" στο Κουλούρι,εβγαλε ανακοινωση 57 νεκροι και τελος και ενα χρονο αργοτερα με αγωνα και επιμονη των θυματων των νεκρων,ανακατευουν συνεχως τα πραγματα και βρισκουν 16 μηνες μετα ανθρωπινα οστα εδω και εκει,χωρις να τρεχει καστανο για τα μουνοπανα

Νεα ευρηματα οστων ανακαλυφτηκανε...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom