Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 363K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Απλη αναλογικη μεχρι να σβησει ο ηλιος , και αν δεν συνεργαστουνε τα μουνόπανα που ειναι στην Βουλη να αναλάβουν την Κυβέρνηση τεχνοκράτες και ολοι οι βουλετες να παρουν δρόμο ..
Να δεις πως θα συνεργαστουν σε 5 λεπτα ολα τα γαμιολια εκει μεσα με τον φουσκωμένο εγωισμό και την αλαζονεία να βαράει ταβάνι

Που τους δινει το κρατος ενα καρο λεφτα και το παιζουν και ντιβες , το αλλο το μουνι κοντευει να φτασει το χρεος 500μυρια και το παιζει ΗΓΕΤΗΣ και ΣΩΤΗΡΑΣ
Ακριβώς.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
Τι σχέση έχουν αυτά με το πιο από τα δύο είναι πιο Δημοκρατικό?
Δημοκρατικο ειναι κατ αρχην να κυβερνιεται η χωρα. Και επιπλεον οταν ενα κομμα εχει 41 και οι υπόλοιποι κατω απο 15 και κατακερματισμενοι, απολυτα δημοκρατικο ειναι να κυβερναει το 41. Εκλογες κανουμε για να αναδειξουμε κυβερνηση, οχι να παιζουμε το πουλακι μας.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.776
Like
68.015
Πόντοι
12.756
Ο Κούλης θα κάτσει μέχρι το 2027 και μετά γεια σας θα κοιτάξει να μπει κάπου στα ευρωπαϊκά σαλόνια.Λεφτα θα έρχονται μέχρι το 2027 από τα ευρωπαϊκά κονδύλια.Μετα τέλος.Εχουμε νέο γύρω συζητήσεων με το ποσοστό των νέων κονδυλίων που μας αναλογούν.Και επειδή Γερμανία και Γαλλία έχουν και αυτοί σοβαρό πρόβλημα θα υπάρξει γενικότερο πρόβλημα.Εχουμε και τις αποπληρωμές των δόσεων των δανείων του ΔΝΤ που πρέπει να έχουμε αποπληρώσει νομίζω μέχρι το 2032 που θα φτάσει το χρέος της χώρας τότε γύρω στο 180-200% και εκεί την γαμησαμε.Μας βλέπω σε νέο γύρο με ΔΝΤ.
Μακάρι , αλλα δεν τον κοβω να κα΄θεται μεχρι τοτε , θα την κανει πιο νωρίς
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Εντάξει πρέπει να κυβερνήσεις κιόλας δεν γίνεται να μην τσουλάει τίποτα μόνο και μόνο να σε πηγαίνουν κόντρα ως αντιπολίτευση.
Αν δεν μπορείς να πάρεις τις ανάλογες έδρες και δεν μπορείς να φέρεις ένα νόμο που δεν είναι δημοκρατικός για να συμφωνεί έστω μέρος της αντιπολίτευσης τότε δεν κάνεις για να κυβερνήσεις.

Το να κυβερνάς με το 20% λες και είσαι στο 90% είναι αντιδημοκρατικό.

και στην τελική δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να υπάρχει πάντα συμφωνία. Έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν και οι 300???

να κόψουν τον κώλο τους να βρουν μια καλή και μέση λύση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
Ο Κούλης θα κάτσει μέχρι το 2027 και μετά γεια σας θα κοιτάξει να μπει κάπου στα ευρωπαϊκά σαλόνια.Λεφτα θα έρχονται μέχρι το 2027 από τα ευρωπαϊκά κονδύλια.Μετα τέλος.Εχουμε νέο γύρω συζητήσεων με το ποσοστό των νέων κονδυλίων που μας αναλογούν.Και επειδή Γερμανία και Γαλλία έχουν και αυτοί σοβαρό πρόβλημα θα υπάρξει γενικότερο πρόβλημα.Εχουμε και τις αποπληρωμές των δόσεων των δανείων του ΔΝΤ που πρέπει να έχουμε αποπληρώσει νομίζω μέχρι το 2032 που θα φτάσει το χρέος της χώρας τότε γύρω στο 180-200% και εκεί την γαμησαμε.Μας βλέπω σε νέο γύρο με ΔΝΤ.
Εχουμε ξαναπει οτι το δευτερο εξαμηνο του 2027 η Ελλαδα εχει την προεδρια της ΕΕ.Δεν θα την χαρισει ο Κούλης σε κανεναν. Κανονικά θα κάνει και την τριτη τετραετια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
να κόψουν τον κώλο τους να βρουν μια καλή και μέση λύση.
Δεν βρισκουν. Επομενως? ΝΔ μονη της. Και το 2027 αν δεν παρει 151 με την πρωτη, εκλογες παλι μεχρι να τις παρει. Παμε παρακατω.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Δημοκρατικο ειναι κατ αρχην να κυβερνιεται η χωρα. Και επιπλεον οταν ενα κομμα εχει 41 και οι υπόλοιποι κατω απο 15 και κατακερματισμενοι, απολυτα δημοκρατικο ειναι να κυβερναει το 41. Εκλογες κανουμε για να αναδειξουμε κυβερνηση, οχι να παιζουμε το πουλακι μας.
Εκλογές κάνουμε για να εκπροσωπηθούν ΟΛΟΙ οι πολίτες μέσα στη βουλή.

Όχι για να δίνονται μπόνους σε αυτόν που πήρε περισσότερες ψήφους και να τρώνε θέσεις από αυτούς που πήραν λιγότερες

Η κυβέρνηση μπορεί να γίνει από ένα κόμμα ή και από περισσότερα. Καλύτερα και από περισσότερα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Δεν βρισκουν. Επομενως? ΝΔ μονη της. Και το 2027 αν δεν παρει 151 με την πρωτη, εκλογες παλι μεχρι να τις παρει. Παμε παρακατω.
Δεν βρίσκουν επειδή έτσι τους εξυπηρετεί για να ταίζουν σανό τα κομματόσκυλα τους ότι μένουν στη γραμμή του κόμματος.

Αν τους υποχρέωνες θα τα έβρισκαν και με τον βιαστή της αδερφής τους για να μείνουν στις καρέκλες τους.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
βέβαια το δεν τα βρίσκουν είναι αστείο

γιατί στο 90% των νόμων όλοι ψηφίζουν τα ίδια με την κυβέρνηση εκτός του ΚΚΕ που ψηφίζει πάντα τα αντίθετα. Οπότε μια χαρά τα βρίσκουν.....τελικά...απλά όχι προς το συμφέρον του κόσμου
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
Εκλογές κάνουμε για να εκπροσωπηθούν ΟΛΟΙ οι πολίτες μέσα στη βουλή.

Όχι για να δίνονται μπόνους σε αυτόν που πήρε περισσότερες ψήφους και να τρώνε θέσεις από αυτούς που πήραν λιγότερες

Η κυβέρνηση μπορεί να γίνει από ένα κόμμα ή και από περισσότερα. Καλύτερα και από περισσότερα.
Εκλογες κανουμε για να εχουμε κυβερνηση. Και το μπονους πολυ καλά κανει και υπαρχει. Αν μπορει καποιο αλλο κομμα ας κατεβασει πεντε προτασεις, ας βγει πρωτο και ας κυβερνησει. Απλα πραγματα. Ως τοτε δεν θα εμποδιζεται το μονο σοβαρο κομμα να κυβερνησει απο γραφικά κομματίδια και τσιρκα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Εκλογες κανουμε για να εχουμε κυβερνηση. Και το μπονους πολυ καλά κανει και υπαρχει. Αν μπορει καποιο αλλο κομμα ας κατεβασει πεντε προτασεις, ας βγει πρωτο και ας κυβερνησει. Απλα πραγματα. Ως τοτε δεν θα εμποδιζεται το μονο σοβαρο κομμα να κυβερνησει απο γραφικά κομματίδια και τσιρκα
Η μεγαλύτερη απόδειξη της αποτυχίας των μπόνους εδρών είναι η ανάγκη του κάθε κόμματος για τις μπόνους έδρες.

Αν είχε την πλειοψηφία των πολιτών δεν θα τις χρειαζόταν για να φτιάξει κυβέρνηση.

Εγώ είμαι δημοκράτης δεν μου αρέσουν τα μπόνους θέλω να εκπροσωπούνται όσο περισσότεροι γίνεται ακόμα και να μπαίνουν και κόμματα κάτω του 3%.

Αν δεν είχε αυτοδυναμία πάντως η νδ θα είχαμε γλιτώσει από πολλά εκτρώματα.....

γιατί τα καλά για τους πολίτες θα έτρεχαν όλοι να τα ψηφίσουν.....τα κακά νομοσχέδια είναι που δεν ψηφίζει κανείς...ε αυτά ας μας έλειπαν.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.776
Like
68.015
Πόντοι
12.756
Η μεγαλύτερη απόδειξη της αποτυχίας των μπόνους εδρών είναι η ανάγκη του κάθε κόμματος για τις μπόνους έδρες.

Αν είχε την πλειοψηφία των πολιτών δεν θα τις χρειαζόταν για να φτιάξει κυβέρνηση.


Εγώ είμαι δημοκράτης δεν μου αρέσουν τα μπόνους θέλω να εκπροσωπούνται όσο περισσότεροι γίνεται ακόμα και να μπαίνουν και κόμματα κάτω του 3%.

Αν δεν είχε αυτοδυναμία πάντως η νδ θα είχαμε γλιτώσει από πολλά εκτρώματα.....

γιατί τα καλά για τους πολίτες θα έτρεχαν όλοι να τα ψηφίσουν.....τα κακά νομοσχέδια είναι που δεν ψηφίζει κανείς...ε αυτά ας μας έλειπαν.
μπονους ρε μαλακα λες και η χώρα ειναι τηλεπαιχνίδι :tooth::tooth:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
μπονους ρε μαλακα λες και η χώρα ειναι τηλεπαιχνίδι :tooth::tooth:
τηλεπαιχνίδι είναι τι είναι?

όταν η δικαιοσύνη αποδίδεται ανάλογα τα trends και τις ειδήσεις στη τηλεόραση

όταν τα πορίσματα και την ερευνα των αρχών τις κάνει ο ευαγγελάτος και αν πει ο πρωκτοσάλτε ότι η υπόθεση έληξε το θέμα θεωρείται λήξαν?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.949
Κριτικές
18
Like
15.786
Πόντοι
4.546

Στ. Λυγερός : Τα κρίσιμα ερωτήματα της τραγωδίας και το πολιτικό παιχνίδι της μομφής​

 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.379
Like
4.563
Πόντοι
1.706
«Καλησπέρα κ. Βούλτεψη. Λέγομαι Ντόλκα Παπαγγελή Μαρια. Είμαι κάτοικος Π. Φαληρου. Έχασα την κόρη μου στο τρένο των Τεμπών. Ήταν η μικρότερη φοιτήτρια στο τρένο. Μολις 6 μήνες φοιτήτρια. Δεν θεωρώ πως το έγκλημα των Τεμπών… μπαγιατεψε… Υπερβολές θα μου πείτε. Έτσι το συζητήσαμε για να την πούμε στον Κασσελάκη που ζήτησε…εκλογές. ΑΛΛΑ εγώ δεν θεωρώ πως τα λουλούδια του τρένου από 15 χρόνων έως 55….. μπαγιάτεψαν. Οι γονείς αυτά τα λόγια τα θεωρούν βλασφημία. Γιατί εγώ όταν με έβγαζε έξω ο κύριος Κίνας να σας εξετάσει στο Ασκληπιείο στα επείγοντα ορθοπεδικά περιστατικά κλείνοντας έξω όλο το προσωπικό το νοσηλευτικό κ αφήνοντας να περιμένουν με κατάγματα οσφυαλγίες κλπκλπ κόσμος που ερχόταν με επείγον περιστατικό να εξεταστούν αλλά… περίμεναν εσάς να εξεταστεί τε που περνούσατε από την πλαινη πόρτα συνοδεία του κ Κίνα λέγοντας ο ίδιος περάστε έξω θέλω να εξετάσω την Σοφία…δηλ εσάς. Εγώ δεν αντιδρούσα γιατί θα έβρισκα τον μπελά μου και από αυτήν την δουλειά ζούσα και σπούδαζα την οικογένεια μου τα παιδιά μου… αν κ ήσασταν όντως μπαγιάτικη… και το πόδι σας ήταν να κλείσετε ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία και όχι επείγον. Αυτά τα ζούσα χρόνια. Είχατε έρθει τρεις φορές κατά τον ίδιο τρόπο στα ΤΕΠ του Ασκληπιείου Βούλας, ομως εγώ ποτέ δεν θεωρούσα μπαγιάτικο το πόδι σας. Απλά σεβόμουν ότι πονούσατε και έβγαινα κλωτσιδον να σας εξετάσει ο ιατρός μας και δη διευθυντής ορθοπεδικός. Μετά τιμής Ντόλκα Παπαγγελή Μαρια»
Αυτή την ελεεινή, όπου την πετυχαίνει ο κόσμος, πρέπει να την παίρνει φαλάγγι με τα κωλοχαρτα.
Έτσι κι αλλιώς η βουλευτής του κωλοχαρτου είναι.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.408
Like
16.094
Πόντοι
3.656
.σιγουρη νοθεια στης εκλογες απο τον μουλο
Νοθεία σε εκλογές στην ελλάδα, δεν γίνονται .
Μου το είπε η μάνα μου που ψηφίζει από το 1961.

pine-Monterey-area-California-Mexico-plant-timber.jpg
 

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.842
Like
4.367
Πόντοι
456
Αμα θέλουν να θάψουν την κυβέρνηση πρέπει να βγάζουν συνέχεια συγγενείς θυμάτων στα κανάλια.Ούτε πολιτικούς ούτε τίποτα.Οι συγγενείς τους καρφώνουν καλά,ξεπερνάνε τα όρια τους γαμάνε το κέρατο.Η Ν.Δ. δεν έχει αρκετά ευφυή στελέχη να το αντιμετωπίσουν αυτό.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.625
Κριτικές
24
Like
9.796
Πόντοι
4.746

Κ. Βελόπουλος: Αυτός πήρε 300 κυβικά χώματος από τα Τέμπη. Τι ήθελαν να κρύψουν; 18. Δύο νεκρά​


 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Αμα θέλουν να θάψουν την κυβέρνηση πρέπει να βγάζουν συνέχεια συγγενείς θυμάτων στα κανάλια.Ούτε πολιτικούς ούτε τίποτα.Οι συγγενείς τους καρφώνουν καλά,ξεπερνάνε τα όρια τους γαμάνε το κέρατο.Η Ν.Δ. δεν έχει αρκετά ευφυή στελέχη να το αντιμετωπίσουν αυτό.
Δεν τολμάνε όχι δεν έχουν....

γιατί ξέρουν ότι ο κόσμος θα τους τιμωρήσει όχι επειδή σέβονται τον πόνο τους

αν ήταν αλλιώς τα πράγματα ακόμα και με νομικές συνέπειες θα τους απειλούσαν...

αλλά κάνουν τουμπεκί γιατί κανένας δεν τολμάει να τα βάλει με τους γονείς των παιδιών......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom