Νέα

POLL Νέα ταυτότητα - θα την πάρουμε ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 570
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Καινουρια ή Παλια ?

  • Θα παρω την καινουρια

    Ψήφοι: 209 69,4%
  • Θα κρατησω το μπλε κωλοχαρτο

    Ψήφοι: 92 30,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    301

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.662
Πόντοι
2.606
Ψάξε eurostat, χώρες με υπερβάλλουσα θνητοτητα τα 2 τελευταία χρονια
σε πραγματικο χρονο γεννήσεις και θανατοι στον κοσμο ανα δευτερολεπτο....για να καταλαβεις ποσο χαζο ειναι να πιστευεις οτι πριν τον covid πεθαναν 5 ατομα το μηνα αιφνιδια και τωρα πεθαινουν 15 στξην ελλαδα και κατι τρεχει στα γυφτικα
οταν σε ολο τον κοσμο γεννιουνται και παθαινουν χιλιαδες σε μια ημερα ΞΥΠΝΑ τυπε

πριν τον covid οι γεννησεις ηταν περισσσοτερες απο τους θανατους και μετα τον covid που ο μισος πλανητης ειναι εμβολιασμενος παλι το ιδιο
που ειναι ο ελεγχος πληθυσμου της γης που θα εκαναν υποτίθεται με τον covid και αλλες τριχες κατσαρες ? ΞΥΠΝΑ τρως την μια παπατζα μετα την αλλη

 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.014
Κριτικές
18
Like
15.837
Πόντοι
4.546
Το τσιπ της νέας ταυτότητας θα εμφυτευθει ΜΕΣΑ στο ορθό!!!

Δεν σας το είχαν πει αυτό, τύποι!

Ξυπνα Έλληνα!
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.598
Κριτικές
190
Like
48.508
Πόντοι
41.443
Σκοπευα αυριο να εκλεινα ραντεβου για να βγαλω τη νεα ταυτοτητα αρχες Οκτωβρη που θα ερθω Ελλαδα. Εχω 10 μερες αδεια απο τις οποιες θα κατσω Ελλαδα τις 9. Εχω ηδη κλεισει τα εισητηρια. Η ταυτοτητα κανει 10 μερες να βγει. Δεν θα προλαβω να την παρω. Ερωτω τα αξιοτιμα μελη του site.
1) Μπορει να την παραλαβει καποιος δικος μου και να μου τη στειλει ?
2) Πως θα πεταξω στην επιστροφη, αφου την παλια θα την εχω παραδωσει και δεν εχω ακομα την καινουρια ?
3) Τι σημαινει πληρωνουμε (τα 10 ευρω) ηλεκτρονικα ?
εδω εχει 22 ερωταπαντησεις για ενημερωση οποιου ενδιαφερεται.



 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.791
Like
29.436
Πόντοι
6.056

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
8
Like
2.517
Πόντοι
506
Εν τέλη με αυτόν τον ενιαίο αριθμό που θα αναγράφεται πάνω στην ταυτότητα ξέρουμε τι γίνεται? Να πάω να την βγάλω τώρα? Να περιμένω κάποιους μήνες που θα εκδοθεί αυτός ο αριθμός? Αν τη βγάλω τώρα θα πρέπει να μερικούς μήνες να πάω να μου τυπώσουν τον αριθμό?
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
95
Like
12.563
Πόντοι
18.036
To απεκρυψαν τεχνηεντως!

Oσοι βγαλουν μεχρι τελη Δεκεμβριου,θα αφησουν ενα σημειο κενο ωστε να πανε αργοτερα να τους τυπωσουν τον προσωπικο αριθμο που θα χρησιμοποιειται σε ολες τις συναλλαγες(νομιζω ΑΦΜ και 3 ψηφια ακομα)
ο οποίος αριθμος δεν ειναι ακομα ετοιμος,προβλεπεται να μπει σε λειτουργια απο Δεκεμβριο και μετα.

Ψιλοπροχειροτητα μου μοιαζει


Με ένα κενό θα εκδίδονται οι νέες ταυτότητες μέχρι τον Δεκέμβριο και για αυτό όσοι σπεύσουν στα αστυνομικά τμήματα θα χρειαστεί να κλείσουν και δεύτερο ραντεβού.

Το κενό αφορά τον προσωπικό αριθμό του πολίτη, ο οποίος θα προκύψει από τον ΑΦΜ και τη συμπλήρωση τριών επιπλέον ψηφίων.

Στο ερώτημα αν κάποιος που θα έχει βγάλει νέα ταυτότητα τον Νοέμβριο θα πρέπει να ξαναβγάλει τον Δεκέμβριο απάντησε πως όχι: «Δεν θα χρειαστεί, αλλά θα πρέπει να περάσει κάποια στιγμή από την αστυνομία για να τυπωθεί πάνω ο προσωπικός αριθμός στο πίσω μέρος σε σημείο που θα έχει αφεθεί κενό».
 
  • Like
Αντιδράσεις: ZoReN

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
8
Like
2.517
Πόντοι
506
To απεκρυψαν τεχνηεντως!

Oσοι βγαλουν μεχρι τελη Δεκεμβριου,θα αφησουν ενα σημειο κενο ωστε να πανε αργοτερα να τους τυπωσουν τον προσωπικο αριθμο που θα χρησιμοποιειται σε ολες τις συναλλαγες(νομιζω ΑΦΜ και 3 ψηφια ακομα)
ο οποίος αριθμος δεν ειναι ακομα ετοιμος,προβλεπεται να μπει σε λειτουργια απο Δεκεμβριο και μετα.

Ψιλοπροχειροτητα μου μοιαζει


Με ένα κενό θα εκδίδονται οι νέες ταυτότητες μέχρι τον Δεκέμβριο και για αυτό όσοι σπεύσουν στα αστυνομικά τμήματα θα χρειαστεί να κλείσουν και δεύτερο ραντεβού.

Το κενό αφορά τον προσωπικό αριθμό του πολίτη, ο οποίος θα προκύψει από τον ΑΦΜ και τη συμπλήρωση τριών επιπλέον ψηφίων.

Στο ερώτημα αν κάποιος που θα έχει βγάλει νέα ταυτότητα τον Νοέμβριο θα πρέπει να ξαναβγάλει τον Δεκέμβριο απάντησε πως όχι: «Δεν θα χρειαστεί, αλλά θα πρέπει να περάσει κάποια στιγμή από την αστυνομία για να τυπωθεί πάνω ο προσωπικός αριθμός στο πίσω μέρος σε σημείο που θα έχει αφεθεί κενό».
Οπότε πάμε από του χρόνου να βγάλουμε
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.014
Κριτικές
18
Like
15.837
Πόντοι
4.546
Έρχεται το τέλος του κόσμου, 666.
ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Όταν ο Τζένερ πρωτοεφάρμοσε τον εμβολιασμό κατά της εβλογιάς, χρησιμοποιόντας στελέχη δαμαλίτιδας, ξέρεις τι έλεγε η τότε κοινή γνώμη; πάνω-κάτω, ότι λες κι εσύ φίλε μου. Οι λιγότερο φανατισμένοι, λέγανε για ανασφαλή τακτική, οι σχεδόν φανατισμένοι μίλαγαν για πειραματισμό, ανήθικο και παράνομο πειραματισμό σε αθώους ασθενείς, και οι πιο φανατικοί, δημοσιοποιούσαν σκίτσα σαν και αυτό...
Άλλο ευλογιά, άλλο κορονοιός. Kρίνεις εκ των υστέρων τους επιφυλακτικούς γνωρίζοντας ότι η μέθοδος αυτή τελικά πέτυχε. Θα μπορούσε και να αποτύχει.

Το ότι ΔΕΝ κυκλοφορείς ακόμα με δελτίο εξόδου και μάσκα υποχρεωτικά, το οτι ΔΕΝ παραμένουν κλειστά τα εστιατόρια, κομμωτήρια, ταβέρνες, μπαράκια, το οτι ΔΕΝ αναγκάζεσαι να κάνεις υποσχρεωτική τηλε-εργασία ακόμα, που ακριβώς νομίζεις οτι οφείλεται; Λες ένα στέλεχος του πλέον εξαπλώμένου παγκοσμίως γένους ιων, απλά να.... πέθανε; Απο μόνο του; Χωρίς λόγο;
Όπως πεθαίνει ο ιός της γρίπης κάθε χρόνο. Κολλάει το 60-70% του πληθυσμού και αποκτιέται "ανοσία αγέλης".

Γαμημένη ανοσία αγέλης λέγεται αυτό. Για τα όποια ψέματα και τις όποιες ευθύνες, θα ήθελα να μου πείς...
Με το εμβόλιο πάλι νοσείς και μεταδίδεις. Άρα δεν πετυχαίνει "ανοσία αγέλης". Όταν το πλασάρανε όμως, τα θυμάσαι τι λέγανε. Μην αρχίσω τώρα και εδώ τα links είναι όλα μαζεμένα στο θρεντ με τον κορονοιό.

Τις οποίες πως ακριβώς πιστεύεις οτι βρίσκουν, για να γεμίζουν εξαψήφιο αριθμό δόσεων ετησίως, κάθε χρόνο συστηματικά;
Παραδέξου ότι έκανες λάθος και θα σου πω. Πάντως σίγουρα δεν τις φτιάχνουν μέσα στα κύταρα του ανθρώπου όπως τις φτιάχνει το mrna εμβόλιο.

Κυρίως για ιούς που έχουμε εξαλείψει, όπως η ευλογιά... τις παράγουν σε εργαστήρια... α, και για να μην ξεχαστώ... αποφάσισε ρε τύπε.... είναι ασφαλές, ή όχι ένα εμβόλιο; Γιατί τελικά, μάλλον σε νοιάζει να πετάς την αποψάρα σου, χωρίς καμία άλλη ουσία. Αλλιώς τόσες αντιφάσεις μαζεμένες, σε ένα πόστ, δε βγάζουν νόημα
Βλέπεις ένα πορτοκάλι με χρώμα μπλε και με ρωτάς αν είναι ασφαλές να το φάμε ή όχι. Δεν ξέρω, πρώτη φορά το βλέπω. Ας το φάνε όσοι βιάζονται και βλέπουμε αργότερα αν είναι ασφαλές ή όχι.

Τύπε, κόψε να βλέπεις πολλές ταινίες τρόμου... το Μαγαζάκι του Τρόμου, και οι Τομάτες Διψασμένες για Αίμα, δεν είναι πραγματικότητα, ταινίες είναι
Γονίδιο σκορπιού, απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μπεί σε φυτικά κύτταρα.
Αν γινόταν, θα το είχαν ήδη κάνει... θα είχες φρούτα γεμάτα υψηλής ποιότητας πρωτεΐνες βοδινού, μαζί με τα σάκχαρα, ίνες, άμυλο και υδατάνθρακες, δίνοντας ένα πλήρες γεύμα σε ένα φρούτο... θα είχαμε τελειώσει το επισιτιστικό πρόβλημα του πλανήτη... και, εννοείται, γονίδιο αρθρόποδού δεν μπαίνει σε πόα... δε λειτουργεί έτσι το DNA.
Μπαίνει.
Ξεκόλλα με το αναμάσημα κάθε παπαριάς που σου ποτίζουν, ψάξτο απο μόνος σου λιγάκι... δε γίνεται μόνο αυτός που σκορπάει αυτές τις μαλακίες να έχει δίκιο, και όλοι οι υπόλοιποι να συνωμοτούν εναντίον του.
Ψάξτο και εσύ όμως.

Θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις ποιοί είναι "όλοι αυτοί οι υπόλοιποι" που λένε ότι δεν μπαινει γονίδιο αρθρόποδου σε πόα και συγκρίνουν την ευλογιά με τον κορονοιό. Δώσε ένα link από που τα διάβασες αυτά. Συμπεραίνω ότι δεν το σκέφτηκες μόνος σου γιατί όταν μου γράφεις ότι "το DNA σου αποθηκεύει στελέχη τροποποιημένου mRna" αμφιβάλω αν ήξερες και πριν το '19 τι ήταν ο Jener.
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.285
Πόντοι
8.006
Εγω σκεφτομαι κατι αλλο και βαριεμαι να παω ακομη

Οτι θα πρεπει παντου (εφοριες, τραπεζες) να δηλωσω τον νεο αριθμο ταυτοτητας
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.598
Κριτικές
190
Like
48.508
Πόντοι
41.443
Εγω σκεφτομαι κατι αλλο και βαριεμαι να παω ακομη

Οτι θα πρεπει παντου (εφοριες, τραπεζες) να δηλωσω τον νεο αριθμο ταυτοτητας
ενημερωνονται μονα τους ολα.
και για τις τραπεζες ακομα αν δεν ενημερωθουν,υπαρχει δυνατοτητα ηλεκτρονικα μεσω του gov

κοιτα περιπτωση 18
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.598
Κριτικές
190
Like
48.508
Πόντοι
41.443

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
657
Like
1.369
Πόντοι
206
εγω 11 οκτωβριου παίρνω το χάραγμα
 

sirodoht

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
596
Πόντοι
81
Ανοίγω το παρόν νήμα σχετικά με ότι έχει να κάνει με νέες ταυτότητες.

Γνώμες - απόψεις - απορίες
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.940
Κριτικές
31
Like
25.852
Πόντοι
7.046
Να παει να βγάλει ο κόσμος και να μην ακουει τον κάθε μαλακα φανατικό χριστιανό. Μόνο θετικά έχει η νέα ταυτότητα. Και μακάρι να φτάσουν στο επίπεδο να έχουν και ιατρικα δεδομένα. Ιστορίκο, δυσανεξίες και αντιδράσεις σε κάποιες φαρμακευτικές δραστικές ουσίες και πολλα αλλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom