Νέα

POLL Νέα ταυτότητα - θα την πάρουμε ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 558
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Καινουρια ή Παλια ?

  • Θα παρω την καινουρια

    Ψήφοι: 208 69,8%
  • Θα κρατησω το μπλε κωλοχαρτο

    Ψήφοι: 90 30,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    298

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
655
Like
1.361
Πόντοι
206
"πατερ να ρωτησω πρέπει να πάρω την νεα τυτοτητα;"
"πατερ οπότε εχω κάβλες πηγαίνω στο μπουρδέλο και γαμάω επί πληρωμη γυναίκα γιατι την δικιά μου την εχω βαρεθει, τι λέτε ειναι σωστο;"

όποτε μας συμφερει ρωτάμε την εκκλησία για την γνωμη της.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
9
Like
13.654
Πόντοι
2.606
Κερατα δεν έβγαλαν τα εμβόλια, όμως ξαφνικιτιδες έχουμε πολλες
ναι τυπε πριν δεν πεθαινε ο κοσμος ξαφινικα απο καρδια και εγκεφαλικα

η μανα μου το 2014 πεθανε απο εγκεφαλικο σε ενα λεπτο, εβαλε το φαγητο στη φωτια βγηκε να πλυνει τη βεραντα και τελος στον τοπο.

ξαφινικιτιδες λογω εμβολιων και μπουρδες
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.386
Κριτικές
16
Like
13.550
Πόντοι
5.577
ναι τυπε πριν δεν πεθαινε ο κοσμος ξαφινικα απο καρδια και εγκεφαλικα

η μανα μου το 2014 πεθανε απο εγκεφαλικο σε ενα λεπτο, εβαλε το φαγητο στη φωτια βγηκε να πλυνει τη βεραντα και τελος στον τοπο.

ξαφινικιτιδες λογω εμβολιων και μπουρδες
Ψάξε eurostat, χώρες με υπερβάλλουσα θνητοτητα τα 2 τελευταία χρονια
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.806
Κριτικές
18
Like
15.486
Πόντοι
4.546
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά στο δρόμο, ταξιτζής μου είπε πως ξέρει, προσωπικά, 24 περιπτώσεις αιφνιδίων θανάτων... τα μπολια μου είπε....
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Κοίταξε τώρα τι γίνεται...
όταν ξεκίνησε η εποχή του εμβολιασμού, χωρίς να το γνωρίζουμε, ούτε εμείς οι απλοί άνθρωποι, ούτε και οι επιστήμονες της εποχής, τα εμβόλια, είτε με δόση αδρανούς στελέχους του ιού για τον οποίο θα σε θωράκιζε, είτε με συγγενικό, αλλά μή επικίνδυνο γένος (όπως στην περίπτωση της δαμαλίτιδας, που χρησιμοποιήθηκε ως εμβόλιο για την ευλογιά), αυτό που έκαναν τα εμβόλια, ήταν να επαναπρογραμματίσουν τις αλυσίδες mRna, ώστε, είτε να συνθέτουν συγκεκριμένες δομές πρωτεϊνών ώστε να μην μπορεί ο ιός να προσβάλλει ένα υγιές κύτταρο, είτε να δημιουργούν συγκεκριμένα στελέχη αντισωμάτων, ώστε να χτυπάνε στοχευμένα τον ιό για τον οποίο θωρακίζεσαι.
Ότι μπορεί να "προγραμματίσει" το κύτταρο να παράγει πρωτείνες δεν σημαίνει ότι είναι ασφαλές. Για παράδειγμα ο ιός του AIDS. Τα εμβόλια που λες περνούν από πολλές δοκιμές γιατί μπορούν να σκοτώσουν, ένα μικρό λάθος να γίνει. Είναι πολύ επικίνδυνο να παίζουν με "προγραμματισμούς" στο "κατεπείγον".

Ουσιαστικά, εφαρμόσανε την λεγόμενη "ανοσία της αγέλης", σε ελεγχόμενη μορφή, δημιουργώντας ανοσία σε αρκετά μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού, ώστε να καταστεί ο ιός ανεπαρκής για επιδημική προσβολή... επαναπρογραμματίζοντας τις αλυσίδες mRna του κάθε εμβολιασμένου.
Και αποτύχανε παταγωδώς. Δεν πετύχανε ανοσία αγέλης. Άρα αυτό το πράμα που πασάρουν δεν είναι σαν το κλασσικό εμβόλιο. Για τα ψέματα και τις ευθύνες ας μην πω τίποτα...

Το οτι δεν το σχεδίασαν απο το μηδέν, σε κάποιο εργαστήριο, δεν αλλάζει το γεγονός οτι, όλα τα εμβόλια, μηδενός εξαιρουμένου, έχουν ακριβώς αυτή τη λειτουργία.
Τα πιο πολλά εμβόλια είναι απλά πρωτεινες του ιού. :hi:

Είναι το ίδιο λογικό σφάλμα όσων φωνάζουν για τα γενετικά τροποποιημένα τρόφιμα... ενώ ταυτόχρονα, όλοι οι αγρότες, απο την αρχή της ανακάλυψης της αγροτικής καλιέργειας, ο άνθρωπος τροποιεί γενετικά τα τρόφιμα που καλλιεργεί, για να πάρει το μέγιστο αποτέλεσμα απο κάθε σπορά. Το καλαμπόκι, απο σταχυόμορφο φυτό με ελάχιστους σπόρους σε κάθε κορυφή, μεταλλάχτηκε σε καλάμι, με ένα μεγάλο τσαμπί ζουμερών στελεχών, το γνωστό σε όλους καλάμπόκι. Το καρπούζι, απο σκληρό, μικρό φρούτο, με λίγη σάρκα και πολλούς μεγάλους σπόρους, μετεξελίχθηκε σε ένα μεγάλο φρούτο, γεμάτο ζουμερή γλυκιά σάρκα, και μικροσκοπικούς σπόρους...
Γονίδιο σκορπιού σε ντομάτα δεν μπορεί να βάλει ο αγρότης ή η φύση. Άρα οι γενετιστές κάνουν κάτι διαφορετικό, όχι το ίδιο.

είναι το λιγότερο παραδοξικό το να φωνάζουμε για "εμβόλια mrna" την ώρα που και τα ίδια τα "κλασσικά εμβόλια" είναι στην πραγματικότητα επαναπρογραμματιστές mrna.
Ο εξασθενημένος ιός του εμβολίου "προγραμματίζει". Το εμβόλιο mrna "προγραμματίζει". Άρα είναι το ίδιο. Δεν πάει έτσι δυστυχώς.

Απλά, μας τρομάζει το να γίνει κάτι τέτοιο στο εργαστήριο, γιατί περιλαμβάνει επιστήμη που δε μπορούμε να την κατανοήσουμε... πλήρως ή και καθόλου.
Δεν είναι και λίγο να γίνεσαι "κατεπείγον" πειραματόζωο.
Άμα μου λένε "ανοσία αγέλης" και μετά το παίρνουν πίσω, ούτε αυτοί έχουν κατανοήσει ακριβώς τι κάνουνε. Σιγά σιγά, με τη μελέτη στα πειραματόζωα θα μάθουνε.
 

OversizeX777

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2009
Μηνύματα
44
Κριτικές
8
Like
231
Πόντοι
0
Μπαίνω στο γκουγκλ. Ψάχνω τατουατζηδες.
Την άλλη μέρα στο φεισμπουκ μου βγάζει προτεινόμενες 150.000 τατουατζιδες.
Επιτρέπω στο κινητό μου να έχει πρόσβαση στην τοποθεσία μου.
Έχω σε "προσωπικο" μου προφίλ 1.000.000 φωτογραφίες μου από κάθε στιγμή της ζωής μου.
Κάθε συνομιλία μας εν δυνάμει παρακολουθειται.
Αλλά δεν θα πάρω την ταυτότητα γιατί έχει τσιπάκι.


:think::think::think::think::think:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.718
Like
29.182
Πόντοι
6.056

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.944
Κριτικές
10
Like
1.347
Πόντοι
506
παραθετω την στνεντευξη τ Καζακι οπου αναφερεται κ σε αυτο το θεμα.
Οι θεση περι γεοεντοπισμου ειναι γελοιες αλλου παει το πραμα
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.745
Πόντοι
216
Ότι μπορεί να "προγραμματίσει" το κύτταρο να παράγει πρωτείνες δεν σημαίνει ότι είναι ασφαλές. Για παράδειγμα ο ιός του AIDS. Τα εμβόλια που λες περνούν από πολλές δοκιμές γιατί μπορούν να σκοτώσουν, ένα μικρό λάθος να γίνει. Είναι πολύ επικίνδυνο να παίζουν με "προγραμματισμούς" στο "κατεπείγον".
Όταν ο Τζένερ πρωτοεφάρμοσε τον εμβολιασμό κατά της εβλογιάς, χρησιμοποιόντας στελέχη δαμαλίτιδας, ξέρεις τι έλεγε η τότε κοινή γνώμη; πάνω-κάτω, ότι λες κι εσύ φίλε μου. Οι λιγότερο φανατισμένοι, λέγανε για ανασφαλή τακτική, οι σχεδόν φανατισμένοι μίλαγαν για πειραματισμό, ανήθικο και παράνομο πειραματισμό σε αθώους ασθενείς, και οι πιο φανατικοί, δημοσιοποιούσαν σκίτσα σαν και αυτό...
default-Wellcome-image.jpg


Και αποτύχανε παταγωδώς. Δεν πετύχανε ανοσία αγέλης. Άρα αυτό το πράμα που πασάρουν δεν είναι σαν το κλασσικό εμβόλιο. Για τα ψέματα και τις ευθύνες ας μην πω τίποτα...
Το ότι ΔΕΝ κυκλοφορείς ακόμα με δελτίο εξόδου και μάσκα υποχρεωτικά, το οτι ΔΕΝ παραμένουν κλειστά τα εστιατόρια, κομμωτήρια, ταβέρνες, μπαράκια, το οτι ΔΕΝ αναγκάζεσαι να κάνεις υποσχρεωτική τηλε-εργασία ακόμα, που ακριβώς νομίζεις οτι οφείλεται; Λες ένα στέλεχος του πλέον εξαπλώμένου παγκοσμίως γένους ιων, απλά να.... πέθανε; Απο μόνο του; Χωρίς λόγο; Γαμημένη ανοσία αγέλης λέγεται αυτό. Για τα όποια ψέματα και τις όποιες ευθύνες, θα ήθελα να μου πείς...
Τα πιο πολλά εμβόλια είναι απλά πρωτεινες του ιού. :hi:

Τις οποίες πως ακριβώς πιστεύεις οτι βρίσκουν, για να γεμίζουν εξαψήφιο αριθμό δόσεων ετησίως, κάθε χρόνο συστηματικά; Κυρίως για ιούς που έχουμε εξαλείψει, όπως η ευλογιά... τις παράγουν σε εργαστήρια... α, και για να μην ξεχαστώ... αποφάσισε ρε τύπε.... είναι ασφαλές, ή όχι ένα εμβόλιο; Γιατί τελικά, μάλλον σε νοιάζει να πετάς την αποψάρα σου, χωρίς καμία άλλη ουσία. Αλλιώς τόσες αντιφάσεις μαζεμένες, σε ένα πόστ, δε βγάζουν νόημα


Γονίδιο σκορπιού σε ντομάτα δεν μπορεί να βάλει ο αγρότης ή η φύση. Άρα οι γενετιστές κάνουν κάτι διαφορετικό, όχι το ίδιο.
Τύπε, κόψε να βλέπεις πολλές ταινίες τρόμου... το Μαγαζάκι του Τρόμου, και οι Τομάτες Διψασμένες για Αίμα, δεν είναι πραγματικότητα, ταινίες είναι
Γονίδιο σκορπιού, απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μπεί σε φυτικά κύτταρα. Αν γινόταν, θα το είχαν ήδη κάνει... θα είχες φρούτα γεμάτα υψηλής ποιότητας πρωτεΐνες βοδινού, μαζί με τα σάκχαρα, ίνες, άμυλο και υδατάνθρακες, δίνοντας ένα πλήρες γεύμα σε ένα φρούτο... θα είχαμε τελειώσει το επισιτιστικό πρόβλημα του πλανήτη... και, εννοείται, γονίδιο αρθρόποδού δεν μπαίνει σε πόα... δε λειτουργεί έτσι το DNA. Ξεκόλλα με το αναμάσημα κάθε παπαριάς που σου ποτίζουν, ψάξτο απο μόνος σου λιγάκι... δε γίνεται μόνο αυτός που σκορπάει αυτές τις μαλακίες να έχει δίκιο, και όλοι οι υπόλοιποι να συνωμοτούν εναντίον του.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.745
Πόντοι
216
Ο εξασθενημένος ιός του εμβολίου "προγραμματίζει". Το εμβόλιο mrna "προγραμματίζει". Άρα είναι το ίδιο. Δεν πάει έτσι δυστυχώς.
Είτε σου αρέσει, είτε όχι, ακριβώς έτσι πάει... κάθε φορά που επιβιώνεις απο μια επίθεση απο έναν ιό, το DNA σου αποθηκεύει στελέχη τροποποιημένου mRna, για να έχει άμυνα σε κάθε μελλοντική επίθεση απο τον ίδιο ιο, ή συγγενές στέλεχός του. Σαν μέθοδος, ανήκει στην κατηγορία "50-50"... 50% πιθανότητα να ζήσει, και άλλο τόσο να πεθάνεις. Είτε το κάνει το σώμα σου απο μόνο του, είτε αδρανές στέλεχος ιού μέσω εμβολιασμού, είτε συνθετικά δημιουργημένες πρωτεϊνες στελεχών ιού, είτε απευθείας "κώδικας" σύνθεσης πρωτεϊνών που μπλοκάρουν κάποιον ιό, ακριβώς το ίδιο πράγμα κάνουν όλα αυτά... κυριολεκτικά, τροποποιούν τις αλυσίδες γενετικού κώδικα, προσθέτοντας τη δυνατότητα αντιμετώπισης συγκεκριμένων ιων.
Δεν είναι και λίγο να γίνεσαι "κατεπείγον" πειραματόζωο.
Άμα μου λένε "ανοσία αγέλης" και μετά το παίρνουν πίσω, ούτε αυτοί έχουν κατανοήσει ακριβώς τι κάνουνε. Σιγά σιγά, με τη μελέτη στα πειραματόζωα θα μάθουνε.
Σε παραθέτω μερικές παραγράφους πιο πάνω... στις αντιδράσεις του 1796, όταν ο Τζένερ ξεκίνησε να εμβολιάζει κόσμο, για να μην πεθάνουν απο ευλογιά... αν τώρα, σοβαρά πιστεύεις οτι σε κολακεύει να έχεις την ακριβώς ίδια αντίληψη με ανθρώπους που ζούσαν πριν καν ξεκινήσει η βιομηχανική επανάσταση, εγώ πάω πάσο
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Το ότι ΔΕΝ κυκλοφορείς ακόμα με δελτίο εξόδου και μάσκα υποχρεωτικά, το οτι ΔΕΝ παραμένουν κλειστά τα εστιατόρια, κομμωτήρια, ταβέρνες, μπαράκια, το οτι ΔΕΝ αναγκάζεσαι να κάνεις υποσχρεωτική τηλε-εργασία ακόμα, που ακριβώς νομίζεις οτι οφείλεται; Λες ένα στέλεχος του πλέον εξαπλώμένου παγκοσμίως γένους ιων, απλά να.... πέθανε; Απο μόνο του; Χωρίς λόγο; Γαμημένη ανοσία αγέλης λέγεται αυτό. Για τα όποια ψέματα και τις όποιες ευθύνες, θα ήθελα να μου πείς...
Μα και εμβόλιο να μην είχαν βγάλει θα είχε μεταλλαχτεί ο ιός απο μόνος του. Και ως συνήθως οι επόμενες μεταλλάξεις είναι πιο μεταδοτικές και λιγότερο θανατηφόρες. Χωρίς λόγο δεν εξαφανίζεται το στέλεχος , όταν είναι θανατηφόρο κάποιο στέλεχος σε σκοτώνει και μετά πεθαίνει και αυτό και αυτός νομίζω είναι ο λόγος (η ένας απο τους λόγους) που περνάμε σε πιο ήπιες μεταλλάξεις.

Όσο για ψέματα και ευθύνες , έχουν ευθύνες αν ήξεραν οτι δεν πρόκειται να υπάρξει ανοσία αγέλης και την χρησιμοποίησαν για να κάνουν σχεδόν υποχρεωτικά τα εμβόλια και να φέρουν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού. Επίσης έχουν ευθύνες αν επίτηδες δεν έφερναν τα μονοκλωνικα αντισώματα , γιατί αν τα έφερναν ίσως δεν πήγαινε ο κόσμος να εμβολιαστεί. Αυτό το τελευταίο νομίζω μάλιστα πως το παραδέχτηκαν σε κάποια φάση.

Ανοσία αγέλης θα είχαμε αν δεν κολλούσε και δεν μετέδιδε ο εμβολιασμένος , απο την στιγμή που και κολλούσε και μετέδιδε (έστω και με λιγότερες πιθανότητες αν πιστέψουμε το κυβερνητικό αφήγημα) δεν μπορούσε να γίνει ανοσία αγέλης.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.806
Κριτικές
18
Like
15.486
Πόντοι
4.546
Τύποι, καλά τα εμβόλια, μην λέμε ότι θέλουμε, και πού χρησιμεύουν. Είναι απλώς ηλίθιο και ΑΝΟΗΤΟ να αμφισβητούμε τα αυτονόητα.

Το θέμα είναι άλλο: στην Ελλάδα του Κούλη εφαρμόστηκε σκληρός Σταλινισμός και Γκουλάγκ χωρίς λόγο, με άδεια για να βγεις ( !!! ) από το σπίτι σου, μάσκα σε ανοιχτό χώρο και αρχίδια μύδια, που δεν απέδωσαν ΠΟΥΘΕΝΑ (από τη στιγμή που τα παδιά και νεολαίοι, που ζουν μαζί μας, έκαναν ακριβώς ότι και πριν) .
Μάσκα FFP2 σε κλειστούς χώρους και ΜΜΜ ήθελε και τέλος, ο κόσμος στις δουλειές του.

Τα φάρμακα ΑΡΓΗΣΑΝ να έρθουν, μην λέμε πίτσες μπλε και γιατί. Εδώ τα εμβόλια περιμέναμε πώς και πώς και κάποιοι έβαζαν.... ΜΕΣΟ για να τα κάνουν πρώτοι στην λίστα. Τα φάρμακα ήταν πολύ ακριβά και ΛΙΓΑ, επανλαμβάνω, ΛΙΓΑ. Δεν χορηγούσαν οι γιατροί εύκολα κάτι που έχει μικρή διαθεσιμότητα, το κρατούσαν ΜΟΝΟ για όσους το χρειάζονταν με ΠΟΛΥ επιβαρυμένο ιστορικό.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.745
Πόντοι
216
Μα και εμβόλιο να μην είχαν βγάλει θα είχε μεταλλαχτεί ο ιός απο μόνος του. Και ως συνήθως οι επόμενες μεταλλάξεις είναι πιο μεταδοτικές και λιγότερο θανατηφόρες. Χωρίς λόγο δεν εξαφανίζεται το στέλεχος , όταν είναι θανατηφόρο κάποιο στέλεχος σε σκοτώνει και μετά πεθαίνει και αυτό και αυτός νομίζω είναι ο λόγος (η ένας απο τους λόγους) που περνάμε σε πιο ήπιες μεταλλάξεις.

Όσο για ψέματα και ευθύνες , έχουν ευθύνες αν ήξεραν οτι δεν πρόκειται να υπάρξει ανοσία αγέλης και την χρησιμοποίησαν για να κάνουν σχεδόν υποχρεωτικά τα εμβόλια και να φέρουν τα πιστοποιητικά εμβολιασμού. Επίσης έχουν ευθύνες αν επίτηδες δεν έφερναν τα μονοκλωνικα αντισώματα , γιατί αν τα έφερναν ίσως δεν πήγαινε ο κόσμος να εμβολιαστεί. Αυτό το τελευταίο νομίζω μάλιστα πως το παραδέχτηκαν σε κάποια φάση.

Ανοσία αγέλης θα είχαμε αν δεν κολλούσε και δεν μετέδιδε ο εμβολιασμένος , απο την στιγμή που και κολλούσε και μετέδιδε (έστω και με λιγότερες πιθανότητες αν πιστέψουμε το κυβερνητικό αφήγημα) δεν μπορούσε να γίνει ανοσία αγέλης.
Βιολογίας μάθημα... όχι τίποτε βαρύ, παλιά ύλη βιολογίας λυκείου, απο την εποχή που πήγαινα ακόμα σχολείο...
Ένας ιός εισβάλλει και προσβάλλει ξένους οργανισμούς γιατί αλλιώς δε μπορεί να αναπαραχθεί. Ο θάνατος του ξενιστή είναι κάτι το οποίο αποτυγχάνει να συμβεί μόνο στις περιπτώσεις που ο ξενιστής προλάβει να χτίσει άμυνες για τον συγκεκριμένο ιό. Για να μην ξαναγράφω πως, το αφήνουμε στην άκρη. Κάθε ιογενής επιδημία είναι, λοιπόν, εξ'ορισμού θανατηφόρα, κυρίως επιδημίες με στελέχη ιων που η ανθρωπότητα δεν γνωρίζει ακόμα. Δεν υπάρχουν ήπιες μεταλλάξεις, υπάρχουν αρκετά ποσοστά άνοσων στο σύνολο του κόσμου που κάνουν ις μεταλλάξεις πιο ήπιες... και, αν πραγματικά πιστεύεις οτι μια πανδημική εισβολή, που εξαπλώθηκε σχεδόν σε όλο τον πλανήτη σε μερικούς μήνες, απλά θα δημιουργήσει σχεδόν αδρανείς μεταλλάξεις σε λιγότερο απο 5 χρόνια, θα σου θυμίσω δύο πανδημίες του παρελθόντος... η πρώτη εξαπλώθηκε πολλούς αιώνες πριν την ανακάλυψη των εμβολίων... σκότωσε σχεδόν το 40% της ανθρωπότητας, σε διάστημα5 ετών και δεν προερχόταν καν απο κάποιο στέλεχος ιού, αλλά απο βακτηριακή μόλυνση... που δεν έκανε μεταλλάξεις και που ήταν πολύ ευκολότερο να απομονωθεί σταδιακά... λεγόταν πανώλη... και απο το 1348 μέχρι το 1353, σκότωσε μεταξύ 100 και 200 εκατομμυρίων.
Η δεύτερη πανδημία, μας ήρθε τον 20ο αιώνα... η πανδημία της Γρίππης... η οποία, όχι μόνο έφερε υποχρεωτικούς εμβολιασμούς, ειδικό σώμα αστυνομίας για να συλλαμβάνει και να δικάζει αρνητές εμβολιασμού και αρνητές μάσκας, αλλά έφερε και 50 εκτομμύρια θανάτους. Ακόμα και πειραματικά, για τα μέσα της εποχής, εμβόλια είχε, βασισμένα σε βακτήρια για να καταπολεμούν δευτερογενείς λοιμώξεις.
Για να το μαζέψουμε λιγάκι... οφείλεις τις "λιγότερο θανατηφόρες μεταλλάξεις" σε όλους εμάς που κάναμε εμβόλιο και το ιικό φορτίο πάνω μας, ακόμα και όσοι απο εμάς κολλήσαμε τελικά στην πορεία, ήταν τόσο μικρό που καθιστούσε την εξάπλωσή του μηδαμινή.

Κανένας δεν θα σου βάλει εγγύηση οτι θα πιάσεις το διπλό και όβερ στο στοίχημα, ακόμα και όταν πληρώνεις για να αγοράσεις περιοδικά και εφημερίδες με προτάσεις στοιχήματος... πόσο μάλλον να σου εγγυηθεί ανοσία αγέλης απέναντι σε ένα στέλεχος ιού που, για τον ανθρώπινο οργανισμό του 2020, ήταν όσο ξένο, όσο ήταν για τους Ίνκας η ιλαρά, που τους ξεπάστρεψε.
Όσο για το τι ακριβώς σημαίνει ανοσία αγέλης... σκέψου λιγάκι αυτό... η ιλαρά και η ερυθρά είναι σχεδόν νεκρές ασθένειες. Οι περιπτώσεις ιλαράς και ερυθράς πλέον είναι τόσο σπάνιες που αμφιβάλλω αν κάποιος έχει να θυμάται περίπτωση την τελευταία δεκαετία. Αυτό δε σημαίνει οτι δεν παίζει να κολλήσει και να μεταδώσει τον ιό κάποιο παιδί, στο σχολείο... απλά θα γίνει η όλη μόλυνση ήπια, και δε θα κινδυνέψει το παιδί να πεθάνει. Ακόμα και στα ετήσια εμβόλια γρίππης, που κάνουν τόσοι γύρω μας, συστηματικά κάθε χρόνο, δεν παίρνουν καμία εγγύηση για ανοσία αγέλης και κάμποσοι κολλάνε κιόλας αργότερα.
Τέλος... το γιατί τα μονοκλωνικά αντισώματα δεν θα κατάφερναν τίποτε μετά τους 5 πρώτους μήνες, το λέει η ονομασία τους.... μονοκλωνικά... σχεδιασμένα για ένα μόνο στέλεχος και μετάλλαξη ιού, ανεπαρκή για την οποιαδήποτε μεταγενέστερη μετάλλαξη. Και, μιλάμε για έναν ιο που γαμήθηκ να εξελίσσεται σε τρία χρόνια μέσα
 
Τελευταία τροποποίηση:

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Διαβαστε σας παρακαλω το παρακατω αρθρο
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.733
Κριτικές
8
Like
2.458
Πόντοι
506
Διαβαστε σας παρακαλω το παρακατω αρθρο
Sportime βλέπω. Μάλιστα. Έγκυρη πηγή ενημέρωσης
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.732
Κριτικές
30
Like
19.911
Πόντοι
8.746
Ψάξε eurostat, χώρες με υπερβάλλουσα θνητοτητα τα 2 τελευταία χρονια
Τύπε ούτε εμβόλια/μπόλια ούτε τίποτα, μη σε πιάσουν κώτσο.
Με δυο κομποσκίνια και μπλε χάντρα/ματάκι στο στήθος είσαι σένιος...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.386
Κριτικές
16
Like
13.550
Πόντοι
5.577
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.732
Κριτικές
30
Like
19.911
Πόντοι
8.746

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.593
Like
11.351
Πόντοι
3.656
....εμβόλιο και νέα ταυτότητα πακέτο.
και τα μυαλά στα κάγκελα :rockon:
Φον ντερ λαιν rules !!
το σωστότερο θα ήταν το εμβόλιο να περιείχε το τσιπάκι της καινούριας ταυτότητας και να μη μπορούσες τελικά να την αφήσεις σπίτι για να πας στο μπουρδέλο


θα ειδοποιεί αμέσως την γκόμενα και τη γυναίκα σου :rockon::rockon::rockon::rockon:
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.732
Κριτικές
30
Like
19.911
Πόντοι
8.746
το σωστότερο θα ήταν το εμβόλιο να περιείχε το τσιπάκι της καινούριας ταυτότητας και να μη μπορούσες τελικά να την αφήσεις σπίτι για να πας στο μπουρδέλο


θα ειδοποιεί αμέσως την γκόμενα και τη γυναίκα σου :rockon::rockon::rockon::rockon:
Σατανά....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom