Νέα

Πώληση μετασχηματιστή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα baros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
744
Like
686
Πόντοι
86
Με την ευκαιρία: γνωρίζει κάποιος από εδώ αν γίνεται να κατασκευαστεί μετασχηματιστής συγκεκριμένων προδιαγραφών και, αν ναι, από ποιον ή πού;
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
5.973
Πόντοι
6.815
Με την ευκαιρία: γνωρίζει κάποιος από εδώ αν γίνεται να κατασκευαστεί μετασχηματιστής συγκεκριμένων προδιαγραφών και, αν ναι, από ποιον ή πού;
Τα πάντα γίνονται...
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
5.973
Πόντοι
6.815
πωλειται μετασχηματιστης ελαφρως μεταχειρισμενος πληροφοριες εντος.

Με την ευκαιρία: γνωρίζει κάποιος από εδώ αν γίνεται να κατασκευαστεί μετασχηματιστής συγκεκριμένων προδιαγραφών και, αν ναι, από ποιον ή πού;
Μάγκες κόψτε τις παπαριές μόνο και μόνο για να γράψετε κάτι.
Ή γράψτε αναλυτικά τι παίζει ή εάν δεν γνωρίζετε τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία.
Και οι δύο παρακάτω φωτογραφίες είναι Μ/Σ που έχουν φτιαχτεί για κάποια συγκεκριμένη δουλειά με κάποιες προδιαγραφές.
Δεν ξύπνησαν ένα πρωί πήγαν σε ένα μαγαζί και είπαν μάστορα πιάσε ένα Μ/Σ και γρήγορα γιατί βιάζομαι.
Να σοβαρευτούμε λίγο μάγκες.
 

Συνημμένα

  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    6,5 KB · Εμφανίσεις: 15
  • images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    4,5 KB · Εμφανίσεις: 13

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
744
Like
686
Πόντοι
86
Τα πάντα γίνονται...
Αφήνω την δεύτερη (17:24) απάντησή σου - με αναφορά στον νηματοθέτη @baros και σε εμένα - ως άσχετη, τουλάχιστον με εμένα - ποιες "παπαριές" να κόψω, δηλαδή.
Εγώ έκανα - με την ευκαιρία του θέματος - μια απλή ερώτηση για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ πληροφορία και εσύ απαντάς με ένα γενικό - σε αυτήν την πρώτη (17:14) απάντηση - "τα πάντα γίνονται". Όπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν λέει τίποτε. Αν ξέρεις, λοιπόν, απάντησε από εδώ από ποιον γίνονται τα πάντα. Έτσι θα έχεις απαντήσει σωστά στο δικό μου ερώτημα.
Σημείωση: Επειδή θεώρησα ότι μπορεί να έχεις λόγους που δεν ήσουν συγκεκριμένος στο δημόσιο νήμα, προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί σου με προσωπικό μήνυμα, για να σου εξηγήσω τί ακριβώς χρειάζομαι, ώστε να μου πεις και εσύ τί ξέρεις. Έλαβα το μήνυμα ότι το προφίλ σου έχει, κατόπιν δικής σου επιλογής, περιορισμένη πρόσβαση.
 
OP
OP
baros

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.567
Κριτικές
31
Like
12.241
Πόντοι
5.097
Με την ευκαιρία: γνωρίζει κάποιος από εδώ αν γίνεται να κατασκευαστεί μετασχηματιστής συγκεκριμένων προδιαγραφών και, αν ναι, από ποιον ή πού;
εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει στο εμποριο αυτος που θες?κατασκευαζουν μετασχηματιστες αλλα κανεις δεν θα ασχοληθει να σου φτιαξει κατι αν δεν εχει το σωστο κοστος γι'αυτον.
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
5.973
Πόντοι
6.815
Αφήνω την δεύτερη (17:24) απάντησή σου - με αναφορά στον νηματοθέτη @baros και σε εμένα - ως άσχετη, τουλάχιστον με εμένα - ποιες "παπαριές" να κόψω, δηλαδή.
Εγώ έκανα - με την ευκαιρία του θέματος - μια απλή ερώτηση για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ πληροφορία και εσύ απαντάς με ένα γενικό - σε αυτήν την πρώτη (17:14) απάντηση - "τα πάντα γίνονται". Όπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν λέει τίποτε. Αν ξέρεις, λοιπόν, απάντησε από εδώ από ποιον γίνονται τα πάντα. Έτσι θα έχεις απαντήσει σωστά στο δικό μου ερώτημα.
Σημείωση: Επειδή θεώρησα ότι μπορεί να έχεις λόγους που δεν ήσουν συγκεκριμένος στο δημόσιο νήμα, προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί σου με προσωπικό μήνυμα, για να σου εξηγήσω τί ακριβώς χρειάζομαι, ώστε να μου πεις και εσύ τί ξέρεις. Έλαβα το μήνυμα ότι το προφίλ σου έχει, κατόπιν δικής σου επιλογής, περιορισμένη πρόσβαση.

Εγώ έκανα - με την ευκαιρία του θέματος - μια απλή ερώτηση για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ πληροφορία και εσύ απαντάς με ένα γενικό - σε αυτήν την πρώτη (17:14) απάντηση - "τα πάντα γίνονται". Όπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν λέει τίποτε. Αν ξέρεις, λοιπόν, απάντησε από εδώ από ποιον γίνονται τα πάντα. Έτσι θα έχεις απαντήσει σωστά στο δικό μου ερώτημα.

Το ερώτημα σου ήταν γενικό, για αυτό και η απάντηση ήταν γενική.
Να σου προτείνω ΤΙ;
Εάν θες έναν μικρό Μ/Σ π.χ. υπάρχει μαγαζί στην Καλλιθέα, εάν θες Μ/Σ για υποσταθμό θα πρέπει να πας αλλού, οπότε τι απάντηση περιμένεις, πραγματικά όμως.


προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί σου με προσωπικό μήνυμα, για να σου εξηγήσω τί ακριβώς χρειάζομαι, ώστε να μου πεις και εσύ τί ξέρεις. Έλαβα το μήνυμα ότι το προφίλ σου έχει, κατόπιν δικής σου επιλογής, περιορισμένη πρόσβαση.

Αυτό δεν ξέρω πως το κατάφερα θα το διορθώσω.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
655
Like
1.356
Πόντοι
206
μετασχηματιστης ή διαμορφωτής;
 

Ign80

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2021
Μηνύματα
67
Like
146
Πόντοι
0
Με την ευκαιρία: γνωρίζει κάποιος από εδώ αν γίνεται να κατασκευαστεί μετασχηματιστής συγκεκριμένων προδιαγραφών και, αν ναι, από ποιον ή πού;
Εάν ξέρεις τι θες κλπ
ΝΑΙ όλα γίνονται !

Σε εργαστήρια περιελίξεων κινητήρων !

Έχουν συνήθως καλούπια και ελάσματα, ώστε να σου φτιάξουν μετασχηματιστές!
Αλλά αν είναι ειδικών κατασκευών, όπως προανέφερες θα πρέπει να έχεις υπολογίσει τις προδιαγραφές του (όχι μόνο ισχύ / τάση ρεύμα κλπ τύπο, συχνότητα, σπείρες πρωτεύων/δευτερεύον, ισχύς βραχυκύκλωσης ώστε να ξέρεις τι συμπεριφορά έχει στο κύκλωμα σου κλπ)

Πολύ φιλικά στο λέω ώστε να μην σου πιάσουν το κ@λ@ εάν στα κάνουν αυτοί!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom