Νέα

Ποιό βιβλίο προτείνετε / μόλις ολοκληρώσατε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ais8hsh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 276K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bookie

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2021
Μηνύματα
570
Like
828
Πόντοι
86
ρε συ Μπουκι
αυτά τα διαβάζεις όντως ή απλά μας δείχνεις ότι έχεις στη βιβλιοθήκη σου;

τέλος πάντων αυτό "Το προφίλ του εγκληματικού νου" λέει τπτ; έλεγα να το δανειστώ
έλα αυτά που ανεβάζω σε φώτο και αυτά που θα ανεβάσω τα διαβασα, τώρα υπάρχουν κάποια που δεν θα τα ανεβάσω που δεν τα μελετησα και θα τα δώσω σε φίλους.

Όσο αφορά το βιβλίο το προφίλ του εγκληματικού νου ναι λέει άλλα θέλει γερο στομάχι υπάρχουν φωτογραφίες από εγκλήματα και ανατριχιαστικές λεπτομέρειες , σου προτείνω να διαβάζεις πρώτα το βιβλίο Στο μυαλό των σίριαλ-κίλερς Συγγραφέας: Douglas John E. , Olshaker Mark για να μπορέσεις να κατανόησης το βιβλίο "Το προφίλ του εγκληματικού νου", εάν δεν είσαι αρχάριος στην εγκληματολογία σου έχω πιο προχωρημένο επίπεδο βιβλίων. ευχαριστώ.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.972
Κριτικές
1
Like
5.497
Πόντοι
2.356
Το ωραιότερο βιβλίο που γράφτηκε ποτέ
I doubt it.


:bigdick:
 

Dirty_Frank

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2007
Μηνύματα
938
Like
1.316
Πόντοι
206
έλα αυτά που ανεβάζω σε φώτο και αυτά που θα ανεβάσω τα διαβασα, τώρα υπάρχουν κάποια που δεν θα τα ανεβάσω που δεν τα μελετησα και θα τα δώσω σε φίλους.

Όσο αφορά το βιβλίο το προφίλ του εγκληματικού νου ναι λέει άλλα θέλει γερο στομάχι υπάρχουν φωτογραφίες από εγκλήματα και ανατριχιαστικές λεπτομέρειες , σου προτείνω να διαβάζεις πρώτα το βιβλίο Στο μυαλό των σίριαλ-κίλερς Συγγραφέας: Douglas John E. , Olshaker Mark για να μπορέσεις να κατανόησης το βιβλίο "Το προφίλ του εγκληματικού νου", εάν δεν είσαι αρχάριος στην εγκληματολογία σου έχω πιο προχωρημένο επίπεδο βιβλίων. ευχαριστώ.
ναι φυσικά το έχω διαβάσει αυτό, φανταστικό βιβλίο
όπως και το
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΟΙ ΠΙΟ ΣΑΤΑΝΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΙΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: bookie

bookie

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2021
Μηνύματα
570
Like
828
Πόντοι
86
ναι φυσικά το έχω διαβάσει αυτό, φανταστικό βιβλίο
όπως και το
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΟΙ ΠΙΟ ΣΑΤΑΝΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΙΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ!
θα το έχω στα υπόψιν μου και όταν μπορέσω θα το αγοράσω. σε ευχαριστώ. εαν εχεις κι άλλα να προτείνεις περί εγκλήματος πεσ μου.
 

bookie

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2021
Μηνύματα
570
Like
828
Πόντοι
86
IMG_20210827_191449.jpg
IMG_20210827_191507.jpg
IMG_20210827_191519.jpg
 

ΑΡΧΕΜΟΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2021
Μηνύματα
243
Like
390
Πόντοι
21
Διαβασα τα ''Ροκ ημερολογια'' κ ''Κοινωνικα αποβλητα.''
το πρωτο υπερ-εκτιμημενο κ απλοϊκο ,το δευτερο μακραν καλυτερο,πιο αναλυτικο κ ουσιωδης,αλλα ελαφρως κουραστικο στην αφηγηση.
 

Paiktis74

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2019
Μηνύματα
52
Like
85
Πόντοι
0
οι 50 αποχρώσεις του γκρι είναι απλά οδοντόκρεμες μπροστά σε αυτή την τριλογία...http://yperoxabiblia.blogspot.com/2014/12/80-vina-jackson.html
 

Ο_ΝΤΟΝ

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2020
Μηνύματα
22
Like
9
Πόντοι
0
Διαβασα το Κρητη του anthony beevor και το οι θεοι του Πολεμου του Αλεξανδρου Μπουφεση..το πρωτο το προτεινω σε ολους το δευτερο σε οσους θελουν να ξεκινησουν να μαθαινουν για τον β παγκοσμιο πολεμο
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.270
Κριτικές
7
Like
2.999
Πόντοι
786
από τον beevor μου άρεσε το Βερολίνο: ωραίο και αντισοβιετικό
 

sparkling_water

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
11
Like
171
Πόντοι
1.520
Φυσικα εχει διαβαστει και προτεινεται να διαβαστει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απο ολους πριν πεθανουν…

Σίγουρα από τα καλύτερα που έχω διαβάσει. Επειδή μιλάμε για αυτόν η μετάφραση παίζει τεράστιο ρόλο και η Ιγγλέση Μαργέλλου έκανε εκπληκτική δουλειά.
 

Dickens

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
22
Like
35
Πόντοι
0
A Philosophical Investigation
Του Philip Kerr
Αστυνομικό θρίλερ με cyberpunk στοιχεία και … Wittgenstein
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom