Νέα

Ποιό μέλος θέλει να γαμήσει την Super Κική;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 214
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.959
Κριτικές
1
Like
29.688
Πόντοι
8.006
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.
Πρώτον, απλως την ειπα ασχημη. Δεν ειναι ούτε καλο, ούτε κακο.
Απλως η πραγματικοτητα.
Μια αξιολογικη κριση εκανα, δεν αντιλαμβανομαι γιατι αυτο συνιστα δολοφονια χαρακτηρα.
Δευτερον, τι εννοεις οτι περιμενες απο εμενα διαφορετικη προσεγγιση?
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.202
Like
8.697
Πόντοι
1.406
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.
σιγά την δολοφονία χαρακτήρα που κάνει το νήμα.
είναι αρκετά μεγάλο νούμερο από μόνη της, μια χαρά τα καταφέρνει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.959
Κριτικές
1
Like
29.688
Πόντοι
8.006
σιγά την δολοφονία χαρακτήρα που κάνει το νήμα.
είναι αρκετά μεγάλο νούμερο από μόνη της, μια χαρά τα καταφέρνει.
Απολυτως σωστος.
Ο πιο μεγαλος δολοφονος του χαρακτηρα της ειναι η ιδια
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.784
Πόντοι
3.385
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.

Ακριβώς επειδή είναι δημόσιο πρόσωπο και το επιδιώκει, έχω το δικαίωμα να πω ότι δεν είναι όμορφη, είναι μία αξιολογική κρίση μου. Και ηξ ίδια μπορεί να πει άνετα το ίδιο για μένα. Επίσης, έχω δικαίωμα να πω ότι κατά την ταπεινή μου άποψη αυτό που κάνει (influencer) συνίσταται στο να πουλάει αέρα και να ζει από αυτό, όπως εκείνη μπορεί να πει ότι δε γουστάρει το δικό μου επάγγελμα.
Μπορώ και να πω ότι επιθυμώ να συνουσιαστώ μαζί της ή όχι και για ποιο λόγο, όπως και εκείνη μπορεί να πει το ίδιο για μένα.
Ποια ακριβώς είναι η ''δολοφονία'' του χαρακτήρα της;
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.156
Κριτικές
2
Like
1.734
Πόντοι
216
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.
Δύο πράγματα...
1) Απο τη στιγμή που το οποιοδήποτε άτομο έχει δημόσιο λόγο και εικόνα, όποιας μορφής και αν είναι, είναι εκτεθειμένο στον δημόσιο σχολιασμό, τη δημόσια κριτική και (αν και δε συμφωνώ στο τελευταίο) διαπόμπευση. Δικαίωμα σε αυτό έχει ο οποιοσδήποτε πέφτει, πολλές φορές άθελά του, πάνω στα έργα και τις ημέρες του εν λόγω δημοσίου προσώπου. Ναι, δεν είναι ιερόδουλη, αλλά αυτό δεν την καθιστά απυρόβλητη. Έχει κάθε δικαίωμα να λέει και κάνει ότι κάνει, αλλά έχουν το ίδιο δικαίωμα να την κρίνουν, όσοι την κρίνουν. Και, όσοι διαφωνούν με την κριτική μπορούν να απαντήσουν... κατά προτίμηση με ουσιαστικά επιχειρήματα. Πάντως, όχι να απαιτούν διαγραφή ενός θρέντ... αυτό λέγεται... α, ναι! λογοκρισία!
2) Αν μη τι άλλο, απο τεχνικής άποψης, αυτό το θρέντ είναι λιγότερο δημόσιο απο τη social media δραστηριότητα της Κικής. (Σόρρυ, το σούπερ δεν παίζει να το βάλω στο όνομα... πρώτον, σούπερ είναι μόνο ο Μάριο, και δεύτερον, τίποτε απο ότι έχω δεί σχετικά με την Κική δεν αξίζει να λέγεται σούπερ) Ως εκ τούτου, δολοφονία χαρακτήρα δεν υφίσταται, τουλάχιστον χωρίς να φτάσουν εδώ τυχαίοι επισκέπτες, μέσα απο search. Κάτι που δεν ισχύει το ίδιο για την Κική, απο τη στιγμή που μπορεί να σου πετάξει ο αλγόριθμος του meta, ή της google υλικό της Κικής μπροστά σου, χωρίς καν να το ψάχνεις.
3) Η ανθρώπινη Ιστορία, διαχρονικά και διαπολιτισμικά, έχει αναδείξει κάποια πολύ συγκεκριμένα standard καλαίσθητης και ερωτικά ελκτικής εμφάνισης, για κάθε φύλο, τα οποία, σε μεγάλο βαθμό συγκλίνουν. Ας σταματήσει επιτέλους αυτή η σχιζοφρένεια, το diversity για χάρη του diversity. Υπάρχουν όμορφες παρουσίες και άσχημες παρουσίες. Τα γενετικά ζάρια κάποιες φορές είναι εξάρες, κάποιες είναι ασόδυο... ε, η Κική εξάρες δεν έβγαλε, όπως και να το δούμε

Υ.Γ.
Ναι, ήταν 3 και όχι δύο πράγματα, το ξέρω
Υ.Γ.2
Όταν η Κική θα σταματήσει να εμφανίζεται στα feed μου, χωρίς να το ζητάω, όταν θα σταματήσει να μου πετάγεται σαν λινκ χωρίς να την ψάχνω, τότε θα σταματήσω να την κρίνω.
Μέχρι τότε... δε φταίω εγώ, τα φώτα της δημοσιότητας που κυνηγάει η ίδια φταίνε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Aνώμαλε,τσάκω....

in the butt banana GIF
Σε ευχαριστώ...γλυκαθηκα!
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.463
Κριτικές
24
Like
8.863
Πόντοι
3.446
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.
Διαβασε τι ειπε για τον Ξαρχακο το απολυτο τιποτα, και ελα πες μετα για.... δολοφονια χαρηκτηρα.
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.463
Κριτικές
24
Like
8.863
Πόντοι
3.446
Πρώτον, απλως την ειπα ασχημη. Δεν ειναι ούτε καλο, ούτε κακο.
Απλως η πραγματικοτητα.
Μια αξιολογικη κριση εκανα, δεν αντιλαμβανομαι γιατι αυτο συνιστα δολοφονια χαρακτηρα.
Δευτερον, τι εννοεις οτι περιμενες απο εμενα διαφορετικη προσεγγιση?
δεν ειναι ασχημη.... πατσαβουρα για να καθαριζεις το καπακι της λεκανης ειναι
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Λοιπον, καταρχην το νημα εχει μια παραλειψη.
Για ποσα μιλαμε; :coffee:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.558
Κριτικές
12
Like
6.385
Πόντοι
2.646
Το νημα δολοφονει το χαρακτηρα της και την εμφανιση της.. Δεν ειναι ουτε καν ιεροδουλη για την κρινουμε..
Απο σενα περιμενα μια διαφορετικη προσεγγιση.

υγ - το νημα επρεπε να εχει διαγραφει απο το πρωτο μηνυμα.
Σου θιξαμε το σκουπίδι τυπε?
 

KOLTREIN

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
59
Like
179
Πόντοι
0
Τώρα με το φωτομαγαζο είναι όλα εύκολα.

Ήρωες ήταν αυτοί που 35 χρόνια πρίν επεξεργάστηκαν το φιλμ με τις φωτογραφίες της Δήμητρας Γαλάνη για το Play Boy.
Οι πραγματικοί ήρωες ήταν αυτοι που τον έπαιξαν με τις εν λόγω φωτογραφίες!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom