Νέα

Ποιο λαπτοπ να παρω, στα 600 ευρω?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 72
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.275
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
Toshiba βρισκω εδω από 400-500 ευρω..Dell απλησιαστα απο 1200 και πανω..
 

asianlover8

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.743
Κριτικές
21
Like
10
Πόντοι
26
ναυαρχε καλημερα,
απ οτι βλεπω και εσυ και η κορη σου δεν εχετε απαιτησεις πχ σχεδιαστικα γραφικα games κτλ
οποτε θες κατι αξιοπιστο και λιγοτερο κατι καλο εννοω γιατι να δωσεις λεφτα για ενα μηχανημα που δεν θα το φτασεις ποτε στο 100%
ολα πλεον πανω κατω ειναι τα ιδια μονο το πλαστικα αλλαζουν
εννοειται ΟΧΙ turbo X και innovator αν και ειπες θα αγορασεις απεξω
πηρα προσφατα ενα hp 250 g3 με i3 (αν και παιδι της Vaio) και ειμαι 101% ικανοποιημενος
ταινιες ιντερνετ κτλ απλη χρηση δηλαδη, θα προτεινα toshiba , hp, dell αλλα τελευταια πολυ ανεβασμενα σε επιδοσεις ειναι και τα asus
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Καλημερααααααααααααααααα!!
Ηρθε η ωρα να σταματησω να σας σπαω τα νευρα με το κωλο-laptop και πηρα την απόφαση να παρω καινουργιο..
Προσανατολίζομαι -αναλόγως χρηματων βεβαια-να παρω 2,το ενα για την κόρη μου..
Οι απαιτησεις για το παιδι ειναι απλές: καμερα,bluetooth,ενας καλός επεξεργαστης,αυτα..
Για το δικό μου τα παραπάνω συν μεγαλη ταχυτητα επεξεργαστη,μεγαλη ram και δυνατοτητα εκτελεσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα..Παιχνίδια δεν παιζω, το ποκερ καλύπτεται,κατεβαζω πολλές ταινιες και σειρές..
θελω προτάσεις από εξωτερικό γιατι από Βελγιο θα γινει η αγορά και αν συμφερει η amazon!!
ANTE ΑΔΕΡΦΙΑ,σας ακούω...
Καλημέρα Ναυαρχε,

Ξεκινάω με τις εταιρίες που εμπιστεύομαι λόγω επαγγέλματος.
1) DELL
2) Lenovo - Toshiba
Δεν υπάρχουν άλλες για εμενα πάντα.
Οπως είπες η DELL είναι ακριβή αμρικάνικη πληρώνεις όνομα εγγύηση ποιότητα κλπ.
Lenovo και Toshiba τώρα μπορείς να βρείς φτηνά.
Τι πρέπει να προσέξεις όπως είπες θέλεις να έχει την δυνατότητα να εκτελεί αρκετές εφαρμογές ταυτόχρονα.
Δισκός SSD
Μνήμη 4 εως 8 GB
Κάρτα γραφικών εαν είναι ενσωματωμένη τότε επιλογή Intel HD 4400 και πάνω ( δεν θυμάμαι και εαν έχει )
Επεξεργαστής μπορείς να πάρεις από i3 εως i5 ( i7 δεν αναφέρω θα ξεφύγη η τιμή )
Θέλει υπομονή και αρκετό ψάξημο η Amazon θέλει διπλή προσοχή μην την πατήσεις με τρίτους που πωλούν μεσω Amazon και να ξέρεις είναι λίγο πιο ακριβή σε μερικά laptop.
Καλή δύναμη
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Καλημερααααααααααααααααα!!
Ηρθε η ωρα να σταματησω να σας σπαω τα νευρα με το κωλο-laptop και πηρα την απόφαση να παρω καινουργιο..
Προσανατολίζομαι -αναλόγως χρηματων βεβαια-να παρω 2,το ενα για την κόρη μου..
Οι απαιτησεις για το παιδι ειναι απλές: καμερα,bluetooth,ενας καλός επεξεργαστης,αυτα..
Για το δικό μου τα παραπάνω συν μεγαλη ταχυτητα επεξεργαστη,μεγαλη ram και δυνατοτητα εκτελεσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα..Παιχνίδια δεν παιζω, το ποκερ καλύπτεται,κατεβαζω πολλές ταινιες και σειρές..
θελω προτάσεις από εξωτερικό γιατι από Βελγιο θα γινει η αγορά και αν συμφερει η amazon!!
ANTE ΑΔΕΡΦΙΑ,σας ακούω...
Επιτελους αποφασισες να βαλεις το χερι στη τσεπη ρε τσιπι?
  :grin:
 

AntonisA

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.297
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερααααααααααααααααα!!
Ηρθε η ωρα να σταματησω να σας σπαω τα νευρα με το κωλο-laptop και πηρα την απόφαση να παρω καινουργιο..
Προσανατολίζομαι -αναλόγως χρηματων βεβαια-να παρω 2,το ενα για την κόρη μου..
Οι απαιτησεις για το παιδι ειναι απλές: καμερα,bluetooth,ενας καλός επεξεργαστης,αυτα..
Για το δικό μου τα παραπάνω συν μεγαλη ταχυτητα επεξεργαστη,μεγαλη ram και δυνατοτητα εκτελεσης πολλών εργασιών ταυτόχρονα..Παιχνίδια δεν παιζω, το ποκερ καλύπτεται,κατεβαζω πολλές ταινιες και σειρές..
θελω προτάσεις από εξωτερικό γιατι από Βελγιο θα γινει η αγορά και αν συμφερει η amazon!!
ANTE ΑΔΕΡΦΙΑ,σας ακούω...

οτι σου ειπαν και οι παραπανω
- dell (πανακριβη)
- toshiba (πολυ καλα για την τιμη τους)
- hp/acer/asus (αν θες πιο φτηνες επιλογες)

μια και εισαι στο βελγιο ψαξου και για κανενα discount-store (ενδεχεται να βρεις εξαιρετικες τιμες) - καλο ψαξιμο και με αρκετη υπομονη

απο τη στιγμη που ουτε εσυ ουτε η κορη σου εχετε ιδιαιτερες απαιτησεις (αληθεια κατεβαζεις σειρες και ταινιες ή τα βλεπεις ońline ? ) οσα γραφτηκαν σε καλυπτουν - η κορη σου καλυπτεται και με το παλιο σου laptop (ειδικα αν ειναι μικρη σε ηλικια μπορεις να πεταξεις τα windows και να της βαλεις ubuntu) ή ακομα και με ενα tablet
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.275
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
Αδερφια, ευχαριστω για τη βοηθεια..Εχω βρει TOSHIBA εδω με 450-550 ευρω..θα κοιτάξω και τα χαρακτηριστικά που μου ειπατε..
By the way βρισκω πολλά assus/acer εδω..Και πιο φθηνα απο 400 ευρω...
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Αδερφια, ευχαριστω για τη βοηθεια..Εχω βρει TOSHIBA εδω με 450-550 ευρω..θα κοιτάξω και τα χαρακτηριστικά που μου ειπατε..
By the way βρισκω πολλά assus/acer εδω..Και πιο φθηνα απο 400 ευρω...
Μην μπλέξεις θα με μπλέξεις και θα μπλεχτούμε  :2funny: :2funny: ( πλάκα κάνω ) άσχημα μακριά απο αυτά τα μηχανήματα είναι του διαβόλου ( σε οδηγούν να βρήζεις τα θεία συνέχεια )

 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.377
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Αδερφια, ευχαριστω για τη βοηθεια..Εχω βρει TOSHIBA εδω με 450-550 ευρω..θα κοιτάξω και τα χαρακτηριστικά που μου ειπατε..
By the way βρισκω πολλά assus/acer εδω..Και πιο φθηνα απο 400 ευρω...

Πολύ καλά τα TOSHIBA
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
Προσωπικα τους dell δε τους αλλαζω με τπτ.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
Οι γνωμες ειναι οπως οι κωλοτρυπιδες αλλα οκ.περα απο τοσιμπα και λενοβο εγω δε θα επαιρνα τπτ.ειδικα το τοσιμπα,μονο απο το μπαλκονι δεν το εχω ριξει για δοκιμη.
 

sarris

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2006
Μηνύματα
46
Like
2
Πόντοι
0
Δες τις προσφορες. Dell, toshiba, hp, lenovo βγαζουν συνεχεια σε συνεργασια με τα καταστηματα.
Εχω κατα καιρους ζηλεψει τις τιμες
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom