Νέα

Ποδήλατο: η τρέλλα πάει στα βουνά ή κυκλοφορεί και στην πόλη?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα newcummer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 622
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Παρε και μια τετοια για το κρανος και εισαι κομπλε!  :grin:

παλιά η χίρο 3, πήρα την χιρο3+ βλακ εδίσιον 2 μέρες πριν πάρω το ποδήλατο. :rockon:

Καλορίζικο και καλές βόλτες.
ευχαριστώ πολύ.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.955
Κριτικές
490
Like
36.522
Πόντοι
41.447
το μωρό είναι στο σπίτι και ξεκουράζεται από το ταξίδι(με το αυτοκίνητο) των 1700 km που έκανα για να πάω να το πάρω. :rockon:

καλορίζικο φιλε
εχω εδω και τρια χρόνια ενα cube hardtail και είμαι πολύ ευχαριστημένος
καλή επιλογή έκανες
URL]]
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.669
Like
1.304
Πόντοι
366

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
παιδιά ευχαριστώ, μόλις καταφέρω να κάνω τις πρώτες βόλτες(πέφτει πολύ τρέξιμο τελευταία) θα προσπαθήσω να ανεβάσω και βίντεο από τις αποδράσεις.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Εγώ έχω fidusa  :rockon:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
bravo type Ellhniko proion


http://[URL unfurl="true"]www.fidusa.gr/images/bikes/big/GHOST-_Land1.jpg[/img[/URL]]
[/quote]Από Ρόδο τύπε χειροποίητο  :headbang3: :headbang3: :headbang3:

[QUOTE="dmtrsxxx, post: 6413950"]
ειναι κωλοφτιαγμενο ή μαματο ?
[/quote]Πάλια έκανα ποδηλασία τύπε :hi:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.149
Κριτικές
496
Like
61.941
Πόντοι
39.662
και εγω ειχα πριν αρκετα χρονια ειχα ενα ποδηλατο κουρσα, αλλα με κερδισε το μηχανακι

 

Συνημμένα

  • G6_8.0_-_L50C3.jpg
    G6_8.0_-_L50C3.jpg
    192,1 KB · Εμφανίσεις: 45

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Έχω και ένα τέτοιο  :grin: εργαλείο  :rockon:

URL]]
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.308
Κριτικές
15
Like
5.829
Πόντοι
1.496
Επειδη απο μια μικρη ερευνα αγορας που εκανα,διαπιστωσα οτι ενα καλο ποδηλατο απο αλουμινιο,ελαφρυ,κοστιζει απο 400 ευρω αλλα υπαρχει και με 800 με τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα,που συνισταται η τοση αποκλιση;
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.149
Κριτικές
496
Like
61.941
Πόντοι
39.662
Επειδη απο μια μικρη ερευνα αγορας που εκανα,διαπιστωσα οτι ενα καλο ποδηλατο απο αλουμινιο,ελαφρυ,κοστιζει απο 400 ευρω αλλα υπαρχει και με 800 με τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα,που συνισταται η τοση αποκλιση;

αν ειναι ιδια τα χαρακτηριστικα και τα υλικα μαλλον θα ειναι θεμα μαρκας χωρις να να γνωριζω πολλα για το θεμα
 

Aribas

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.165
Like
0
Πόντοι
16
Επειδη απο μια μικρη ερευνα αγορας που εκανα,διαπιστωσα οτι ενα καλο ποδηλατο απο αλουμινιο,ελαφρυ,κοστιζει απο 400 ευρω αλλα υπαρχει και με 800 με τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα,που συνισταται η τοση αποκλιση;

Σκελετός, τροχοί και περιφερειακά συνθέτουν ένα ποδήλατο.

Διαφορά 400 ευρώ σε αυτό το επίπεδο λόγω μάρκας αποκλείεται  :orchestra:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Φίλε ποδηλάτη εσύ και ο φίλος σου που περάσατε με κόκκινο  στη μεσαία λωρίδα της παραλιακής στη Γλυφάδα και με σκυλοβρίσατε επειδή τόλμησα και πέρασα με πράσινο, αν και πρόλαβα και έκοψα την τελευταία στιγμή που σας είδα ενώ σας κάλυπτε το λεωφορείο που ήταν σταματημένο δεξιά, σας εύχομαι και την επόμενη φορά να πέσετε σε κάποιον με παρόμοια αντανακλαστικά και όχι σε κανέναν παππού ή ξανθιά με Smart και ακουστικά...

ΥΓ1 Τελικά ισχύει ο ΚΟΚ για τους ποδηλάτες ή όχι?
ΥΓ2 Γιατί οι περισσότεροι έχετε το ύφος σαν να τρέχετε στο γύρο της Γαλλίας??
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
για πάντα ποδήλατο έχω ποδήλατο τουλάχιστον 5 χρόνια τώρα και το χρησιμοποιώ παντού
αλλά πρέπει να θυμάσαι πάντα κράνος ποδηλάτη και πάντα φωτάκια και από τη δεξιά λωρίδα 
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
13
Πόντοι
16
Φίλε ποδηλάτη εσύ και ο φίλος σου που περάσατε με κόκκινο  στη μεσαία λωρίδα της παραλιακής στη Γλυφάδα και με σκυλοβρίσατε επειδή τόλμησα και πέρασα με πράσινο, αν και πρόλαβα και έκοψα την τελευταία στιγμή που σας είδα ενώ σας κάλυπτε το λεωφορείο που ήταν σταματημένο δεξιά, σας εύχομαι και την επόμενη φορά να πέσετε σε κάποιον με παρόμοια αντανακλαστικά και όχι σε κανέναν παππού ή ξανθιά με Smart και ακουστικά...

ΥΓ1 Τελικά ισχύει ο ΚΟΚ για τους ποδηλάτες ή όχι?
ΥΓ2 Γιατί οι περισσότεροι έχετε το ύφος σαν να τρέχετε στο γύρο της Γαλλίας??
Ο,τι συμβαίνει και με κάθε μόδα/τάση/ρεύμα που ανθίζει στο εξωτερικό και όταν έρχεται στο Ελλάντος είναι πια ένα άθλιο κακέκτυπο που τα ζωντόβολα ακολουθούν για τους λάθος λόγους, συμβαίνει και με την ποδηλασία.
Αυτό που σε άλλες χώρες είναι τρόπος ζωής, γίνεται για λόγους περιβαλλοντικούς, υγείας αλλά και οικονομικούς, και υποστηρίζεται από οδικές υποδομές και παιδεία, εδώ γίνεται κατά 99% στα πλαίσια χαβαλέ και με την θρασοπούστικη και self entitled νοοτροπία του έλληνα, οπότε καθίσταται και ιδιαίτερα επικίνδυνο για τους υπόλοιπους που συνυπάρχουν στο δρόμο με τα όρνια.

Το μόνο που έλειπε απτο περιστατικό σου για να είναι χαρακτηριστικά ελληνικό, ήταν να υπάρχει και μια ελλεηνίδα στο ντουέτο των ποδηλατών.
 

Μακελάρης

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2015
Μηνύματα
171
Κριτικές
2
Like
39
Πόντοι
1
για πάντα ποδήλατο έχω ποδήλατο τουλάχιστον 5 χρόνια τώρα και το χρησιμοποιώ παντού
αλλά πρέπει να θυμάσαι πάντα κράνος ποδηλάτη και πάντα φωτάκια και από τη δεξιά λωρίδα 
Τις προάλλες κόντεψα να πατήσω μία, στις δέκα η ώρα το βράδυ σε δρόμο σκοτεινό η οποία ερχόταν από δεξιά. Ευτυχώς φρέναρα έγκαιρα. Στην επισήμανση μου να ανάβει κάνα φως απάντησε "δεν το βλέπεις ρε μαλάκα"; Εννοούσε το πλαστικό πάνω από τον μπροστινό τροχό,  που φωσφορίζει αμυδρά εφόσον βρίσκεσαι στην κατάλληλη γωνία ώστε να πέσουν πάνω του τα φώτα...
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Βάλτε όλο το πακέτο ......

hqdefault.jpg


27056218562.jpg


screen-shot-2015-05-17-at-22-02-01.png


stock-photo-broken-leg-with-metal-fixator-39722059.jpg



ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ 2-ΤΡΟΧΑ λέμε.


Στην Ελλάδα ειδικά.


Όσο είστε ακόμη ... ολόκληροι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom