Νέα

Πληρωμή με κάρτα Edenred

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xjimakos24x
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xjimakos24x

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2017
Μηνύματα
295
Like
352
Πόντοι
21
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
 

Atux

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2009
Μηνύματα
111
Κριτικές
7
Like
547
Πόντοι
301
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
Είναι για συγκεκριμένες υπηρεσίες όπως φαγητό και super market. Επειδή έχουν την έννοια των διατακτικων σίτισης δεν μπορεί να γίνει μεταφορά ποσού. Στο site της εταιρίας μπορείς να δεις που μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.250
Like
10.755
Πόντοι
2.256
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
Μόνο συγκεκριμένες δαπάνες που επιτρέπει η επιχείρηση που στην έδωσε. Δεν μεταφέρονται τα υπόλοιπα αλλού, γιατί έχουν ειδικό φορολογικό χειρισμό από το λογιστήριο.
 

STERGIOS01

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2019
Μηνύματα
16
Like
18
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους δοκίμασε να πας στα lidl και να αγοράσεις paysafe πριν συγκατοικήσω με τη σύντροφό μου αυτό έκανα και τα τσίμπαγα εγώ μετά σε ηλεκτρονικό πρωτοφόλι
 

Tzin tonik

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
660
Like
2.167
Πόντοι
446
Καλησπέρα σε όλους δοκίμασε να πας στα lidl και να αγοράσεις paysafe πριν συγκατοικήσω με τη σύντροφό μου αυτό έκανα και τα τσίμπαγα εγώ μετά σε ηλεκτρονικό πρωτοφόλι
Φίλος μπορούσες ναι να το κάνεις αυτό ,αλλά νομίζω ότι το lidl σταμάτησε να βγάζει paysafe.
 

STERGIOS01

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2019
Μηνύματα
16
Like
18
Πόντοι
0
Φίλος μπορούσες ναι να το κάνεις αυτό ,αλλά νομίζω ότι το lidl σταμάτησε να βγάζει paysafe.
Sorry δεν το ήξερα όπως προείπα το έκανα πριν χρόνια αλλά τώρα αν δεν βγάζει δεν το ξέρω σίγουρα θα μπορεί κάπου αλλού
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
243
Κριτικές
11
Like
1.022
Πόντοι
311
Υπάρχει πάντα και παλαιά μέθοδος της ταλαιπωρίας. Βρίσκεις ένα φίλο που έχει παιδιά και πάει σούπερ μάρκετ μια φορά την εβδομάδα και φορτώνει καρότσια του δίνεις κάρτα παίρνεις μετρητά. Ο φίλος μπορεί να είναι κάποιος που θα κάνει πάρτι και πάει να φορτώσει αλκοόλ κλπ.
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.455
Κριτικές
21
Like
9.980
Πόντοι
3.346
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
Το ποσό δεν γίνεται να μεταφερθεί σε αλλο λογαριασμό πέραν του λογαριασμου την κάρτας. Μπορείς να κάνεις πληρωμές σε κάθε κατάστημα, αλλά νομιζω χρειάζεται να δώσει τη δικαιοδοσία η εταιρία. Αν πχ δε δώσει την άδεια για ψώνια σε σούπερ μάρκετ παρά μόνο για βενζίνη, τότε δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για το πρώτο κατάστημα. Μίλα με τον εργοδότη σου και μάθε τι μπορείς να κάνεις με αυτή την κάρτα.
 

lobo1

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2023
Μηνύματα
14
Like
20
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους δοκίμασε να πας στα lidl και να αγοράσεις paysafe πριν συγκατοικήσω με τη σύντροφό μου αυτό έκανα και τα τσίμπαγα εγώ μετά σε ηλεκτρονικό πρωτοφόλι
Δεν δέχεται το Lidl αυτές τις κάρτες, ούτε τις διατακτικές
 

Jonathan1931

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
20
Like
11
Πόντοι
0
Αυτο που μπορεις να κανεις επισης ειναι να αγορασεις paysafe καρτες να τις βαλεις στον λογαργιασμο σου στη paysafe και να τις κανεις αναληψη, ωστε να εχεις ρευστοτητα (μετρητα)
 

GRxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
328
Κριτικές
4
Like
817
Πόντοι
361
Τυπε αν έχεις όχημα και σε πρατήρια την δέχονται συνήθως
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
Επειδή το έψαξα και εγώ το θέμα πήγαινε lidl πάρε paysafecard φόρτωσε τη στη ψηφιακή και είσαι κομπλέ
 
OP
OP
X

xjimakos24x

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2017
Μηνύματα
295
Like
352
Πόντοι
21
Τυπε αν έχεις όχημα και σε πρατήρια την δέχονται συνήθως
Δεν νομίζω ρε γαμωτο σε πρατηριο..ευχαριστώ αδερφέ!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτο που μπορεις να κανεις επισης ειναι να αγορασεις paysafe καρτες να τις βαλεις στον λογαργιασμο σου στη paysafe και να τις κανεις αναληψη, ωστε να εχεις ρευστοτητα (μετρητα)
Ευχαριστώ φίλε μου!!!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Όπως λέει και ο τίτλος.. Μπορώ να κάνω πληρωμές με κάρτα της Edenred που μου έδωσαν από την δουλειά μου? Ή αν γίνεται να μεταφέρω το υπόλοιπο της κάρτας αυτής σε κάποια ψηφιακή κάρτα ή κάτι τέτοιο? Ευχαριστώ μύστες
Όχι δεν γίνεται να κάνεις μεταφορές.
 

Katourokavlas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2011
Μηνύματα
1.258
Κριτικές
8
Like
2.803
Πόντοι
736
Δεν δέχεται το Lidl αυτές τις κάρτες, ούτε τις διατακτικές
Μια χαρα τις δεχεται, συνεχεια μ αυτην πληρωνω στο Lidl,
επισης εχω πληρωσει και ταξι μ αυτην και κλασσικα βενζιναδικο.
Ισως εχει να κανει με το ποιες υπηρεσιες ειναι ανοιχτες απο την εκαστοτε επιχειρηση..
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Δεν νομίζω ρε γαμωτο σε πρατηριο..ευχαριστώ αδερφέ!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ευχαριστώ φίλε μου!!!
Δεν είναι για πρατηρια οι restaurant Tickets της εταιρειας αυτης,
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.274
Like
1.962
Πόντοι
216
Βρίσκεις ένα φίλο και σου δίνει μετρητά και του δίνεις την κάρτα για ψώνια.
Ξέρω αρκετούς που το κάνουν.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.575
Πόντοι
2.356
Άσχετο. Κάτι άκουσα οτι οι μαλάκες της Κυβέρνησης θα φορολογουν και τις κάρτες αυτές;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom