Νέα

Πληροφορίες για Σερβία και Βουλγαρία, συνθήκες εργασίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ironman1979
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
δηλάδη στα ματια πχ του αγγλου recruiter ειναι + η εργασια στην σερβια;;;;

εδω δεν ειναι αρκετες φορες φορες plus η εργασια στην ελλαδα, θα ειναι σε υποδεεστερο κρατος;;;

Οταν στελενεις βιογραφικο δεν εισαι ο μονος..εχουν στειλει αλλοι 50..απο τους 50 αυτους ενα ποσοστο εχουν δουλεψει σε ευρωπαικες ανεπτυγμενες χωρες κ αυτους εχεις ν ανταγωνιστεις..οχι αυτον που δουλεψε σερβια και ρουμανια

ακομα και σημερα η ελλαδα μπροστα σ αυτες τις χωρες ειναι κολλοσος

φουφου μη μπολντιζεις αυτη τη στιγμη η ελλαδα ειναι τπτ στους εξω.εσυ αν κανεις εισαγωγη θα τα πληρωσεις ολα μπροστα ο βουλγαρος στη χειροτερη με εγγυητικη τραπεζης.οσο αυτο που λες για τα βιογραφικα.δε μετραγε και παλια αν ειχες δουλεψει εδω οσο αν ειχες δουλεψει εξω εστω και στη μπουργκινα φασο.παλικαρι απο εδω εφυγε πηγε ρουμανια μετα ουγγαρια ηταν ελβετια.στον ιδιο ομιλο.περσι πηρε μεταγραφη.
αν ο μισθος ηταν γκαραντι απο εδω εγω βουλγαρια θα πηγαινα αν με ενοιαζε η δουλεια σερβια να περασω καλα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
δηλάδη στα ματια πχ του αγγλου recruiter ειναι + η εργασια στην σερβια;;;;

εδω δεν ειναι αρκετες φορες φορες plus η εργασια στην ελλαδα, θα ειναι σε υποδεεστερο κρατος;;;

Οταν στελενεις βιογραφικο δεν εισαι ο μονος..εχουν στειλει αλλοι 50..απο τους 50 αυτους ενα ποσοστο εχουν δουλεψει σε ευρωπαικες ανεπτυγμενες χωρες κ αυτους εχεις ν ανταγωνιστεις..οχι αυτον που δουλεψε σερβια και ρουμανια

ακομα και σημερα η ελλαδα μπροστα σ αυτες τις χωρες ειναι κολλοσος


Στα αρχιδια του ρε μορτη τι θα κανει ο αγγλος recruiter . Να παει να παρει ενα μισθουλακο και να ριξει κανα πουτσο της προκοπης θελει ο ανθρωπος για την ωρα.
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Στα αρχιδια του ρε μορτη τι θα κανει ο αγγλος recruiter . Να παει να παρει ενα μισθουλακο και να ριξει κανα πουτσο της προκοπης θελει ο ανθρωπος για την ωρα.


γαμησε τα

στην Ελλαδα δεν μπορεις να κανεις βασικα πραγματα πλεον

ουτε να εχεις μια δουλεια να ζεις αξιοπρεπως κ να εχεις μια γκομενα να γαμας κ να πηγαινεις καμια βολτα
αυτα πλεον θεωρουνται πολυτελειες
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
δηλάδη στα ματια πχ του αγγλου recruiter ειναι + η εργασια στην σερβια;;;;

εδω δεν ειναι αρκετες φορες φορες plus η εργασια στην ελλαδα, θα ειναι σε υποδεεστερο κρατος;;;

Οταν στελενεις βιογραφικο δεν εισαι ο μονος..εχουν στειλει αλλοι 50..απο τους 50 αυτους ενα ποσοστο εχουν δουλεψει σε ευρωπαικες ανεπτυγμενες χωρες κ αυτους εχεις ν ανταγωνιστεις..οχι αυτον που δουλεψε σερβια και ρουμανια

ακομα και σημερα η ελλαδα μπροστα σ αυτες τις χωρες ειναι κολλοσος
Μου φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα της σημερινης καταστασης.Ο Αγγλος recruiter οπως λες ετσι και αλιως μας βλεπει σαν πακιστανους ηδη ασχετα αν εχεις δουλεψει η οχι σε τετοια μερη.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Μου φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα της σημερινης καταστασης.Ο Αγγλος recruiter οπως λες ετσι και αλιως μας βλεπει σαν πακιστανους ηδη ασχετα αν εχεις δουλεψει η οχι σε τετοια μερη.

Εγραψα οτι μας βλεπει σαν πακιστανους;;;;

μαθε να διαβαζεις και μετα συζηταμε..

Εσυ μαλλον εισαι εντελως ανιδεος μεγαλε, γιατι εγω καθε μερα τα τρωω στην μαπα

 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Εγραψα οτι μας βλεπει σαν πακιστανους;;;;

μαθε να διαβαζεις και μετα συζηταμε..

Εσυ μαλλον εισαι εντελως ανιδεος μεγαλε, γιατι εγω καθε μερα τα τρωω στην μαπα
Εσυ εισαι ασχετος εντελως με τις θεσεις που προτεινεις και που ξερεις εσυ τις εμπειριες των υπολοιπων που ετσι απλα κατακρινεις?
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Εσυ εισαι ασχετος εντελως με τις θεσεις που προτεινεις και που ξερεις εσυ τις εμπειριες των υπολοιπων που ετσι απλα κατακρινεις?

ποτε κατεκρινα ρε;;

εχεις συναισθηση του τι γραφεις;

εαν δεν μπορεις να χωνεψεις 3-4 βασικα πραγματα στο μυαλο σου δεν ειναι προβλημα δικο μου

καταρχας τι εχεις τελειωσει;; Λυκειο, ΤΕΕ ή ΤΕΙ ;;
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
ποτε κατεκρινα ρε;;

εχεις συναισθηση του τι γραφεις;

εαν δεν μπορεις να χωνεψεις 3-4 βασικα πραγματα στο μυαλο σου δεν ειναι προβλημα δικο μου

καταρχας τι εχεις τελειωσει;; Λυκειο, ΤΕΕ ή ΤΕΙ ;;
Στην αρχη εγραψες οτι δεν ειναι + να δουλευεις σε τριτοκοσμικες κατ εσενα χωρες μετα ανεφερες για τους αγγλους και επειδη καποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα αρχιζεις να του επιτιθεσαι.
Φιλε μου εχω τελειωσει ΑΕΙ με μεταπτυχιακα δυστυχως για εσενα και εχω προσωπικες εμπειριες απο ολα αυτα που προανεφερα.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Στην αρχη εγραψες οτι δεν ειναι + να δουλευεις σε τριτοκοσμικες κατ εσενα χωρες μετα ανεφερες για τους αγγλους και επειδη καποιος εχει αντιθετη αποψη απο εσενα αρχιζεις να του επιτιθεσαι.
Φιλε μου εχω τελειωσει ΑΕΙ με μεταπτυχιακα δυστυχως για εσενα και εχω προσωπικες εμπειριες απο ολα αυτα που προανεφερα.

ε τι να κανουμε..δεν θεωρω προσον να εχεις δουλεψει σε χωρα υποδεεστερη της ελλαδας..το πρωτο πραγμα που κοιταζει ενας recruiter ειναι η εργασιακη σου εμπειρια..εαν ειναι στην χωρα που προσλαμβανει..εαν οχι κοιταζει σε ποιες χωρες/χωρα εχεις εργαστει...μετα ακαδημαικα προσοντα..

θα σου δωσω ενα παραδειγμα..εαν ημουν εργοδοτης και ειχα να καλυψω μια θεση μεταξυ ενος που εχει σπουδασει βουλγαρια και ενος ελλαδα θα επελεγα τον δευτερο..εσυ θα επελεγες τον βουλγαρο αποφοιτο;;;και βεβαια δεν συζητω καν για επιλογη μεταξυ ενος που τελειωσε βουλγαρια και ενος που τελειωσε αγγλια-γερμανια-ιταλια..κατι αντιστοιχο θ εκανα και μ εργασιακη εμπειρια..

 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
τωρα εαν εσυ εργαζεσε ρουμανια-πολωνια τσεχια και θελεις να στηριξεις την επιλογη ζωης που εκανες αυτο ειναι αλλο θεμα
 
OP
OP
ironman1979

ironman1979

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
179
Κριτικές
7
Like
27
Πόντοι
1
Ρε παιδιά δεν χρειάζεται να τσακώνεστε. Το θέμα είναι ο τομέας εργασίας ανεξάρτητα από την χώρα.
Άλλο πετυχημένος πλασιέ στα Τίρανα και άλλο πετυχημένος πλασιέ στη Νέα Υόρκη.
Άλλο κατασκευή στην Ελλάδα και άλλο κατασκευή στην Κίνα. Στην μία περίπτωση μιλάμε για τετραώροφα και στην άλλη για ουρανοξύστες και κτίρια που στήνονται σε 3 μέρες.
Άλλο λογιστής στην Βουλγαρία-Σερβία των κατοίκων και άλλο λογιστής πχ στην Glaxo-Smith στο υποκατάστημα της εκεί.

Έχει να κάνει με το project, τον τομέα εργασίας και το τι κατάφερες εν τέλη εκεί που πήγες.
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Ρε παιδιά δεν χρειάζεται να τσακώνεστε. Το θέμα είναι ο τομέας εργασίας ανεξάρτητα από την χώρα.
Άλλο πετυχημένος πλασιέ στα Τίρανα και άλλο πετυχημένος πλασιέ στη Νέα Υόρκη.
Άλλο κατασκευή στην Ελλάδα και άλλο κατασκευή στην Κίνα. Στην μία περίπτωση μιλάμε για τετραώροφα και στην άλλη για ουρανοξύστες και κτίρια που στήνονται σε 3 μέρες.
Άλλο λογιστής στην Βουλγαρία-Σερβία των κατοίκων και άλλο λογιστής πχ στην Glaxo-Smith στο υποκατάστημα της εκεί.

Έχει να κάνει με το project, τον τομέα εργασίας και το τι κατάφερες εν τέλη εκεί που πήγες.
Συμφωνω απολυτα με τα ανωτερω απλα οταν δεν εχεις προσωπικη αποψη δεν μπορεις απλα να κατακρινεις κατι που απλα δεν ξερεις.
Στην περιπτωση σου δεν ξερω λεπτομεριες αλλα οπως προανεφερα τα παντα εξαρτωνται απο την συμφωνια που θα κανεις προτου πας οπουδηποτε.
 
OP
OP
ironman1979

ironman1979

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
179
Κριτικές
7
Like
27
Πόντοι
1
Σωστά τα λες, και τι θα πρέπει να προσέξω στη συμφωνία περαν των σίγουρων (ενοίκιο σπιτιού, έξοδα, αυτοκίνητο, άδειες, μεταφορικά, κινητο κλπ);;
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Σωστά τα λες, και τι θα πρέπει να προσέξω στη συμφωνία περαν των σίγουρων (ενοίκιο σπιτιού, έξοδα, αυτοκίνητο, άδειες, μεταφορικά, κινητο κλπ);;
Ολα αυτα στα σιγουρα αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα πχ. Ασφαλιση θα εξακολουθησεις ναχεις την Ελληνικη η θα σε γραψουν σαν ντοπιο εργαζομενο? Πολυ σημαντικο.
Αλλο ενα ειναι η περιγραφη της θεσης σου να μην ειναι γενικολογη πχ εφυγε ενας φιλος πετυχημενος μηχανογραφος για Γερμανια και πηγε σε μια εταιρεια που τον εχουν για τις χαμαλοδουλιες εκτυπωτικα κλπ.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Συμφωνω απολυτα με τα ανωτερω απλα οταν δεν εχεις προσωπικη αποψη δεν μπορεις απλα να κατακρινεις κατι που απλα δεν ξερεις.
Στην περιπτωση σου δεν ξερω λεπτομεριες αλλα οπως προανεφερα τα παντα εξαρτωνται απο την συμφωνια που θα κανεις προτου πας οπουδηποτε.

τι δεν ξερω ρε μεγαλε:;

εχεις εργαστει εξωτερικο:;;

kαι εαν ναι που:;; σκοπια;;

εγω εχω εργαστει αγγλια και εχω φιλο recruiter, ο οποιος μου βρηκε τοτε την δουλεια..εχω μαθει τα κολπα μιλωντας μαζι του πλεον..

επειδη κατεληξες να δουλευεις ρουμανια θες να με πεισεις οτι ειναι +..δεν ειναι

αιντε
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
τι δεν ξερω ρε μεγαλε:;

εχεις εργαστει εξωτερικο:;;

kαι εαν ναι που:;; σκοπια;;

εγω εχω εργαστει αγγλια και εχω φιλο recruiter, ο οποιος μου βρηκε τοτε την δουλεια..εχω μαθει τα κολπα μιλωντας μαζι του πλεον..

αιντε
Ναι φιλε εχω εργασθει σε πολλες χωρες. Αγγλια δεν θαθελα ποτε να παω ουτε με ενδιαφερει η γνωμη των Αγγλων. Σε ολη την αλλη ευρωπη ευχαριστως.Απλα για το τι συμβαινει στα Βαλκανια για τα οποια μιλαμε εισαι ασχετος
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Ναι φιλε εχω εργασθει σε πολλες χωρες. Αγγλια δεν θαθελα ποτε να παω ουτε με ενδιαφερει η γνωμη των Αγγλων. Σε ολη την αλλη ευρωπη ευχαριστως.Απλα για το τι συμβαινει στα Βαλκανια για τα οποια μιλαμε εισαι ασχετος

ε αυτο λεω

επειδη κατεληξες να εργαζεσε καπου αναμεσα σε ρουμανια, βουλγαρια, σκοπια, αλβανια θελεις να με πεισεις οτι ειναι +..

τωρα εξηγειται η εμμονη σου

το 2005 θα πηγαινες ποτε να εργαστεις σαν υπαλληλος εκει εταιρειας:;;;;;;

θα ντρεποσουν να το πεις
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
ε αυτο λεω

επειδη κατεληξες να εργαζεσε καπου αναμεσα σε ρουμανια, βουλγαρια, σκοπια, αλβανια θελεις να με πεισεις οτι ειναι +..

τωρα εξηγειται η εμμονη σου
Το τι κανω εγω δεν εχει καμια σχεση εγω απλα λεω οτι ειναι + γενικα διοτι αποδεικνυει οτι μπορεις να εισαι προσαρμοσιμος οπως εγραψε και ενας αλλος φιλος.Εσυ μαλλον εχεις εμμονη αρνητικη με ολες αυτες τις χωρες που προανεφερες.Αληθεια εχεις παει ποτε και για ποσο?
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
το 2005 θα πηγαινες ποτε να εργαστεις σαν υπαλληλος εκει εταιρειας:;;;;;;

θα ντρεποσουν να το πεις
Απο το 2002 πηγα σε πολυ καλη θεση και ποτε δεν ντρεπομουν απλα ανακαλυψα οτι οτι μουλεγαν καποιοι με τις δικες σου ιδεες ηταν ασχετα με την πραγματικοτητα
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Το τι κανω εγω δεν εχει καμια σχεση εγω απλα λεω οτι ειναι + γενικα διοτι αποδεικνυει οτι μπορεις να εισαι προσαρμοσιμος οπως εγραψε και ενας αλλος φιλος.Εσυ μαλλον εχεις εμμονη αρνητικη με ολες αυτες τις χωρες που προανεφερες.Αληθεια εχεις παει ποτε και για ποσο?

σαν τοπια και σαν λιμνες δεν αντιλεγω

μπορει να ειναι πανεμορφα..καρτ ποσταλ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom