Νέα

Πλαστές βεβαιώσεις υγείας σε ιερόδουλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα patrick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
692
Κριτικές
4
Like
356
Πόντοι
26

Υπάλληλος νοσοκομείου της Αττικής χορηγούσε πλαστές βεβαιώσεις υγείας σε ιερόδουλες​

Ο υπαλληλος, που συνελήφθη, χρέωνε 60-80 ευρώ την κάθε βεβαίωση που χορηγούσε - Τουλάχιστον 101 οι ταυτοποιημένες περιπτώσεις από τις αρχές του έτους​

Έναν υπάλληλο νοσοκομείου της Αττικής που χορηγούσε πλαστά πιστοποιητικά υγείας σε εκδιδόμενες γυναίκες, έναντι 60 - 80 ευρώ, συνέλαβαν, δυνάμει εντάλματος, άντρες της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων Σωμάτων Ασφαλείας.

Ο συγκεκριμένος υπάλληλος κατηγορείται για δωροληψία υπαλλήλου και πλαστογραφία κατ’ εξακολούθηση, καθώς και για παράβαση καθήκοντος, ενώ για τη διερεύνηση της υπόθεσης αξιοποιήθηκαν πληροφοριακά στοιχεία, σύμφωνα με τα οποία εξέδιδε και χορηγούσε πλαστά πιστοποιητικά υγείας σε εκδιδόμενες γυναίκες, χωρίς αυτές να προβαίνουν στις προβλεπόμενες και απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις.

Όπως προέκυψε από την έρευνα, ο εν λόγω υπάλληλος με αρμοδιότητα την επεξεργασία και ανάλυση των ληφθέντων δειγμάτων αίματος από εξεταζόμενους και έχοντας πρόσβαση στα υπηρεσιακά έγγραφα και αρχεία της Υπηρεσίας του, προέβαινε στη συμπλήρωση και έκδοση ιατρικών βεβαιώσεων, χωρίς, στις περισσότερες περιπτώσεις, να έχουν πραγματοποιηθεί οι προβλεπόμενες ιατρικές εξετάσεις για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και άλλες μολυσματικές νόσους, με τις οποίες (βεβαιώσεις) στη συνέχεια εφοδίαζε τις ενδιαφερόμενες γυναίκες.

Ειδικότερα, μετά την έκδοση αποτελεσμάτων για εξετάσεις που ήταν αρμόδιος ο ίδιος, αλλά και εξετάσεων μη αρμοδιότητάς του, προέβαινε στη βεβαίωση – επικύρωσή τους, υπογράφοντας ο ίδιος επ’ ονόματι αρμόδιου ιατρού και θέτοντας πλαστή σφραγίδα του νοσοκομείου σε αυτά.

Με τον τρόπο αυτό, παρέκαμπτε την προβλεπόμενη διαδικασία, σύμφωνα με την οποία τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα έπρεπε να ελεγχθούν – θεωρηθούν από ιατρό και ακολούθως οι σχετικές βεβαιώσεις να χορηγηθούν στις ενδιαφερόμενες από την γραμματεία του Νοσοκομείου.

Τουλάχιστον 101 οι ταυτοποιημένες περιπτώσεις

Ο συλληφθείς, κυρίως από αρχές του 2023, ενήργησε με τον προαναφερόμενο τρόπο σε τουλάχιστον 101 ταυτοποιημένες περιπτώσεις – βεβαιώσεις, από διάφορες περιοχές της χώρας, με σκοπό τον πορισμό παράνομου εισοδήματος, ενώ για κάθε περίπτωση λάμβανε το χρηματικό ποσό των 60-80 ευρώ.


Από τις έρευνες που πραγματοποιήθηκαν στο γραφείο και στην οικία του, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν ηλεκτρονικός υπολογιστής, φορητός υπολογιστής, κινητό τηλέφωνο, 4 ιατρικές εξετάσεις και 2 πλαστές σφραγίδες.

Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην αρμόδια εισαγγελική Αρχή.

Πηγή ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
 

Giorgos88

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2010
Μηνύματα
106
Κριτικές
6
Like
281
Πόντοι
1
Για να δούμε, τι ποινή θα φάει το λαμόγιο. Κατά τα άλλα επιβεβαιώνονται οι υποψίες. Γιατί κάποιοι, ειδικά στο νήμα της Θεσσαλονίκης, προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι εφόσον γίνονται οι εξετάσεις, όλα καλώς! Ελπίζω να τιμωρηθεί αυστηρά και αυτός και αυτές που τον προσέγγισαν. Με την υγεία δεν δικαιούται να παίζει κανείς.
 
Εγγρ.
26 Οκτ 2022
Μηνύματα
323
Κριτικές
1
Like
787
Πόντοι
81
Για να δούμε, τι ποινή θα φάει το λαμόγιο. Κατά τα άλλα επιβεβαιώνονται οι υποψίες. Γιατί κάποιοι, ειδικά στο νήμα της Θεσσαλονίκης, προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι εφόσον γίνονται οι εξετάσεις, όλα καλώς! Ελπίζω να τιμωρηθεί αυστηρά και αυτός και αυτές που τον προσέγγισαν. Με την υγεία δεν δικαιούται να παίζει κανείς.
μονο το λαμωγιο πρεπει να φαει ποινη? αυτες που του ζηταγαν να τους δωσει πλαστη βεβαιωση υγειας ειναι αθωα περιστερια?
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
532
Like
1.324
Πόντοι
206
Εδώ χορηγούν πλαστά βυζιά!!
 

Giorgos88

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2010
Μηνύματα
106
Κριτικές
6
Like
281
Πόντοι
1
Εγγρ.
26 Οκτ 2022
Μηνύματα
323
Κριτικές
1
Like
787
Πόντοι
81
Ρε φίλε, ελληνικά καταλαβαίνεις; Εγώ τι γράφω;
μιλαω νασαι σιγουρος καλυτερα απο εσενα ! απλα επιβεβαιωσα τα οσα γραφεις με το ποστ μου αυτο ! εσυ φοβαμαι δεν καταλαβες αγαπητε
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.722
Like
1.509
Πόντοι
216
Τουλάχιστον ξέρουμε τι ασθένειες έπαιζαν και τι να περιμένουμε;

Κάποιοι έχουμε ρισκάρει παρά πολλά. Κρίμα είναι να μάθεις από την εφημερίδα ότι πεθαίνεις.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.435
Like
4.904
Πόντοι
456
Τουλάχιστον ξέρουμε τι ασθένειες έπαιζαν και τι να περιμένουμε;

Κάποιοι έχουμε ρισκάρει παρά πολλά. Κρίμα είναι να μάθεις από την εφημερίδα ότι πεθαίνεις.


Απο τις εφημερίδες περιμένεις να μάθεις εσύ οτι πεθαίνεις?

Πήγαινε και κανε εξετάσεις το συντομότερο!
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.075
Κριτικές
11
Like
17.442
Πόντοι
3.796
Τουλάχιστον ξέρουμε τι ασθένειες έπαιζαν και τι να περιμένουμε;

Κάποιοι έχουμε ρισκάρει παρά πολλά. Κρίμα είναι να μάθεις από την εφημερίδα ότι πεθαίνεις.
Τυπε τρύπιο είναι το ψυγείο ;πάνε άλλαξε το ,μην το υπερθερμαίνεται.
Ώρες ώρες οι κανετε μερικοί ότι δεν καταλαβαίνετε η μία χαρά καταλαβαίνετε αλλά σας αρέσει να κάνετε καινούργια θέματα.
Η είδηση γράφει ότι προωθουσε πλαστά πιστοποιητικά,δεν πιστοποιεί ότι είναι άρρωστες .
Αλλά και άμα ήσουν σωστός εσύ ποιο είναι το πρόβλημα ;
Αν δεν φοράς καποτα και γνήσια πιστοποιητικά να έχει πάλι κόλλας ..δεν στο είπαν ακόμα ;
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.722
Like
1.509
Πόντοι
216
Τυπε τρύπιο είναι το ψυγείο ;πάνε άλλαξε το ,μην το υπερθερμαίνεται.
Ώρες ώρες οι κανετε μερικοί ότι δεν καταλαβαίνετε η μία χαρά καταλαβαίνετε αλλά σας αρέσει να κάνετε καινούργια θέματα.
Η είδηση γράφει ότι προωθουσε πλαστά πιστοποιητικά,δεν πιστοποιεί ότι είναι άρρωστες .
Αλλά και άμα ήσουν σωστός εσύ ποιο είναι το πρόβλημα ;
Αν δεν φοράς καποτα και γνήσια πιστοποιητικά να έχει πάλι κόλλας ..δεν στο είπαν ακόμα ;

Καπότα στη γλώσσα;, Ένα 69 δηλαδή δεν κάνει κανείς;
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.075
Κριτικές
11
Like
17.442
Πόντοι
3.796
Καπότα στη γλώσσα;, Ένα 69 δηλαδή δεν κάνει κανείς;
Καλό είναι αυτά τα πράγματα να μην γίνονται ..:cheesy:
Προσωπικά σε μπουρδέλο δεν έχω πάρει ποτέ 69 πρόγραμμα,πες ότι σιχαίνομαι δεν ξέρω ..αλλά μετά από 70 καποτες τρίψιμο και 1 κιλό τζελ την γλώσσα μου δεν την βάζω μέσα σε βούρκο .
Είσαι σαν την βούρτσα μέσα στην χεστρα ένα πράγμα εκείνη την ώρα ..
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.722
Like
1.509
Πόντοι
216
Καλό είναι αυτά τα πράγματα να μην γίνονται ..:cheesy:
Προσωπικά σε μπουρδέλο δεν έχω πάρει ποτέ 69 πρόγραμμα,πες ότι σιχαίνομαι δεν ξέρω ..αλλά μετά από 70 καποτες τρίψιμο και 1 κιλό τζελ την γλώσσα μου δεν την βάζω μέσα σε βούρκο .
Είσαι σαν την βούρτσα μέσα στην χεστρα ένα πράγμα εκείνη την ώρα ..

Τύπε όλα μια ιδέα είναι.

Πιστεύεις ότι η μέση ελλεηνίδα δεν έχει φάει 70 πούτσες ΑΚΑΠΟΤΑ; Τουλάχιστον η επαγγελματίας έχει και ένα συστηματικό έλεγχο από τον οποίο περνάει αν τα πράγματα γίνονται όπως πρέπει;
 

Giorgos88

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2010
Μηνύματα
106
Κριτικές
6
Like
281
Πόντοι
1
70 πούτσες ακάποτα η μέση Ελληνίδα! Που τα βρίσκετε αυτά τα νούμερα ρε μπαγάσες; Τι κύκλο έχετε τέλος πάντων;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.304
Like
15.969
Πόντοι
3.656
Τύπε όλα μια ιδέα είναι.

Πιστεύεις ότι η μέση ελλεηνίδα δεν έχει φάει 70 πούτσες ΑΚΑΠΟΤΑ;
Γιατί σου είπε κανείς ότι είναι ασφαλές με τη μέση ελληνίδα ... να κάνεις γλειφομούνια μόλις τη γνωρίσεις ;;;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.304
Like
15.969
Πόντοι
3.656
70 πούτσες ακάποτα η μέση Ελληνίδα! Που τα βρίσκετε αυτά τα νούμερα ρε μπαγάσες; Τι κύκλο έχετε τέλος πάντων;
Κολλάς στα νούμερα κι εσύ . Γνωστός μου είχε κολλήσει παρασημα, από μία μικρή που είχε .... η οποία είχε πάει με έναν πριν από αυτόν ........


αυτός ο ένας ήταν ναυτικός και είχε ταξιδέψει πριν αρχίσει να πηδάει τη μικρή αφρική και λατινική αμερική ......

στρατηγός της ΕΣΣΔ έγινε ο γνωστός μου ..........
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
800
Like
1.322
Πόντοι
206
1 - Οι νόμοι για τη πορνεία είναι γελοίοι. Δε μπορεί μία κοπέλα να δουλέψει νόμιμα και καθαρά εύκολα. Οδηγούνται στη παρανομία.

2 - Δε γαμαμε πότε πουτάνες ακάποτα και άμα είμαστε γενικά μπουρδελιάρηδες καλό κάνει ένας δερματολόγος μια φορά το μήνα.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.435
Like
4.904
Πόντοι
456
Κολλάς στα νούμερα κι εσύ . Γνωστός μου είχε κολλήσει παρασημα, από μία μικρή που είχε .... η οποία είχε πάει με έναν πριν από αυτόν ........


αυτός ο ένας ήταν ναυτικός και είχε ταξιδέψει πριν αρχίσει να πηδάει τη μικρή αφρική και λατινική αμερική ......

στρατηγός της ΕΣΣΔ έγινε ο γνωστός μου ..........

nnnopped.jpg
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.722
Like
1.509
Πόντοι
216
70 πούτσες ακάποτα η μέση Ελληνίδα! Που τα βρίσκετε αυτά τα νούμερα ρε μπαγάσες; Τι κύκλο έχετε τέλος πάντων;

Γιατί σου είπε κανείς ότι είναι ασφαλές με τη μέση ελληνίδα ... να κάνεις γλειφομούνια μόλις τη γνωρίσεις ;;;

Κύριοι σας παραπέμπω στο νήμα Νεφέλη Μεγκ και στο τι τρέχει με αυτές τις ελλεηνιδες.

Θα αντιστρέψω μάλιστα και τις ερωτήσεις. Υπάρχει καμία που να έχει φάει κάτω από 10 καβλιά;

Αν ναι στείλτε μου στοιχεία να τη γνωρίσω στο γιο μου.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.075
Κριτικές
11
Like
17.442
Πόντοι
3.796
Τύπε όλα μια ιδέα είναι.

Πιστεύεις ότι η μέση ελλεηνίδα δεν έχει φάει 70 πούτσες ΑΚΑΠΟΤΑ; Τουλάχιστον η επαγγελματίας έχει και ένα συστηματικό έλεγχο από τον οποίο περνάει αν τα πράγματα γίνονται όπως πρέπει;
Για 70 το 8ωρο μίλησα εγώ !
Τέλος πάντων δεν έχει σημασία απλα στο μπουρδέλο πάμε για ξεκαυλωμα δεν πάμε για αμόρε αυτό πρέπει να καταλαβαίνετε μερικοί
 

Giorgos88

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2010
Μηνύματα
106
Κριτικές
6
Like
281
Πόντοι
1
Κύριοι σας παραπέμπω στο νήμα Νεφέλη Μεγκ και στο τι τρέχει με αυτές τις ελλεηνιδες.

Θα αντιστρέψω μάλιστα και τις ερωτήσεις. Υπάρχει καμία που να έχει φάει κάτω από 10 καβλιά;

Αν ναι στείλτε μου στοιχεία να τη γνωρίσω στο γιο μου.
Ρε φίλε από το 70 στο 10 υπάρχουν 60 καβλιά διαφορά. Αν σκεφτείς ότι μια νορμάλ ιερόδουλη 60 καβλιά μπορεί να τα φάει σε 2-3 μέρες, καταλαβαίνεις ότι ο κίνδυνος που 100% υπάρχει και με τις μη ιερόδουλες, αυξάνεται εκθετικά. Τι συγκρίνουμε τώρα; Προφανώς δεν είναι το ίδιο και προφανώς η απόλυτα λογική επιλογή είναι το σεξ χωρίς προφυλάξεις (και το στοματικό ακόμα) να το κάνουμε με αυτήν την 1 που θα αποφασίσουμε να προχωρήσουμε σοβαρά. Άλλο το ότι στην πράξη και πάνω στην καύλα σχεδόν όλοι έχουμε ξεφύγει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom