Νέα

Πιστεύετε ότι κάποια μέρα το Facebook θα "ξεθυμάνει";

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ass_kavlos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πιστεύετε ότι κάποια μέρα το Facebook θα "ξεθυμάνει";

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 36 65,5%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 19 34,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    55

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
εχει ηδη ξεθυμανει,οποιος προσπαθει να βγαλει γκομενα απο εκει, θεωρειται de facto μαλακας (πλεον).
Ναι καλα.. ισια,ισα τωρα ειναι στα φορτε του... και να ξερεις οσες γκομενες μπαινουν συχνα μεσα, ηληκιακα απο 15 εως 35 το 90% απο αυτες μπαινει για γνωριμια και οτι εξελιχθει.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Τωρα αν καποιος ειναι τραχανοπλαγιας και δεν βλεπογλου!  :grin: ας ριξει λιγο τα στανταρ του να μην νομιζει οτι στο φβ θα του κατσουν η μουναρες  :uglystupid:  :P
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
Ναι καλα.. ισια,ισα τωρα ειναι στα φορτε του... και να ξερεις οσες γκομενες μπαινουν συχνα μεσα, ηληκιακα απο 15 εως 35 το 90% απο αυτες μπαινει για γνωριμια και οτι εξελιχθει.

εγω δεν ειπα οτι δεν μπαινουν,αλλα αυτοι που μπαινουν θεωρουνται μαλακες και μαλισμενες φυσικα.Περασε η εποχη του,απο το 2008-2011 αντε 2012 υπηρχε ενεργη συμμετοχη απο αξιολογα ατομα,τωρα πλεον εχει μεινει η σαβουρα (στο θεμα ψαχνομαι εννοω οχι γενικα).Οταν ανοιγουμε τετοια θεματα,να ειμαστε ετοιμοι να διαβασουμε  (και φυσικα να σεβαστουμε) και διαφορετικες γνωμες. Πιστευω το να σχολιαζουμε μια αλλη γνωμη δεν βοηθα σε κατι,παραθετουμε την δικη μας αποψη για το θεμα,αφηνουμε τους αλλους να κανουν το ιδιο και ο καθενας (επισκεπτης του θεματος) θα βγαλει τα οποια συμπερασματα.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
εγω δεν ειπα οτι δεν μπαινουν,αλλα αυτοι που μπαινουν θεωρουνται μαλακες και μαλισμενες φυσικα.Περασε η εποχη του,απο το 2008-2011 αντε 2012 υπηρχε ενεργη συμμετοχη απο αξιολογα ατομα,τωρα πλεον εχει μεινει η σαβουρα (στο θεμα ψαχνομαι εννοω οχι γενικα).Οταν ανοιγουμε τετοια θεματα,να ειμαστε ετοιμοι να διαβασουμε  (και φυσικα να σεβαστουμε) και διαφορετικες γνωμες. Πιστευω να σχολιαζουμε μια αλλη γνωμη δεν βοηθα σε κατι,παραθετουμε την δικη μας αποψη για το θεμα,αφηνουμε τους αλλους να κανουν το ιδιο και ο καθενας (επισκεπτης του θεματος) θα βγαλει τα οποια συμπερασματα.
Κανενας δεν θεωρητε μλκ και καμια μλκ αυτο ειναι δικο σου εντελως. διαφωνω γιατι οπως προειπα το φεις ειναι στα πανω του τωρα και σε καλυτερη φαση απο το 08-11 που λες. Ασε που εκεινα τα χρονια το ειχε ριξει λιγο και η συνεχει ανοδο του τουιτερ, αλλα πλεον το φεις το εριξε στο καναβατσο  :grin: οσο για το αλλο που λες πλεον δυσκολα θα βρεις μουναρα γκομενα και ηλικιακα 15 εως 25 που να μην ασχολειτε ολοι μερα με το φεις (κινητο) ;) 30 αρις ειμαι φιλε και εχω και γω καποια θεματα με το φεις.. δεν εμαθα να γραφω οτι την ταδε ωρα ειμαι εκει η ειμαι για καφε τα θεωρω μεγαλη μλκ αυτα, οπως και να ανεβασεις συνεχεια, φωτο νταξει εχω βαλει κανα δυο αλλα αυτες τις υπερβολες που κανουν οι μικροτεροι δεν μ'αρεσουν, παρο αυτα το χρησημοποιο σχεδον καθημερινα κυριος για εποικινωνια και καμια γνωριμια στα κρυφα  :grin:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Καλά ανέκαθεν όλοι έλεγαν "καλά ψάχνεις γκόμενα-γκόμενο από το facebook?" Ενώ στην πραγματικότητα όλοι και όλες γι αυτό το σκοπό μπαίνουν και για κανέναν άλλο ας μην γελιόμαστε! Όλοι και όλες μπαίνουν είτε για οφθαλμόλουτρο είτε για να γαμήσουν/γαμηθούν.  ;)
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Καλά ανέκαθεν όλοι έλεγαν "καλά ψάχνεις γκόμενα-γκόμενο από το facebook?" Ενώ στην πραγματικότητα όλοι και όλες γι αυτό το σκοπό μπαίνουν και για κανέναν άλλο ας μην γελιόμαστε! Όλοι και όλες μπαίνουν είτε για οφθαλμόλουτρο είτε για να γαμήσουν/γαμηθούν.  ;)
Ναι και αυτο παιζει για μερικους ανωμαλους  :grin: εχει πει γκομενα παλιοτερα σε φιλο μου... καλα με εκανες αιτημα για να βλεπεις τις φωτο μου...και αυτος τα πηρε και τις λεει ναι κανε με αδδ γιατι θελω να την παιξω με της φωτο σου  :2funny: τι γελιο ειχαμε ριξει τοτε  :grin:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
σοβαρευτειται λιγο ρε
το φβ για να ξεθυμανει θα πρεπει να ξεθυμανει και το ιντερνετ τα smartphone οι εφαρμογες τα ταμπλετ η τεχνολογια γενικοτερα ολα αυτα ειναι πακετο
αυτο που θα γινει ομως θα ειναι να εξελιχθει ισως θα μπορουσε και να μετανομαστει αν το εξαγοραζανε αλλα μιλαμε για πολυ μελλον σε χρονια που δε θα ζουμε κιολας
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.443
Πόντοι
506
σοβαρευτειται λιγο ρε
το φβ για να ξεθυμανει θα πρεπει να ξεθυμανει και το ιντερνετ τα smartphone οι εφαρμογες τα ταμπλετ η τεχνολογια γενικοτερα ολα αυτα ειναι πακετο
αυτο που θα γινει ομως θα ειναι να εξελιχθει ισως θα μπορουσε και να μετανομαστει αν το εξαγοραζανε αλλα μιλαμε για πολυ μελλον σε χρονια που δε θα ζουμε κιολας
ισχυει :thumbsup:
ολα ειναι αλυσιδα δε μπορει τη μια μερα να ξεχαστει κατι και παραλληλα να αναπτυσονται ολα τα αλλο βλ. smartphones κτλπ
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
ειπα απλα τη γνωμη μου,αν μου μιλησει καποια στο facebook δεν θα την παρω στα σοβαρα,μπορει να απαντησω,μπορει να φλερταρω,μπορει να βγω,μπορει ακομα και να πηδηχτω αν κατσει η φαση,αλλα ποτε μα ποτε δεν θα την παρω σοβαρα και παντα θα την θεωρω μαλακω.Εγινα κατανοητος?
 

stratigosalex

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2013
Μηνύματα
58
Κριτικές
8
Like
280
Πόντοι
280
ειναι αποψη και αυτη
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Θα ξεθυμάνει και ίσως αντικατασταθεί από κάτι άλλο. Θυμάστε το MySpace πριν 7-8 χρόνια; Μέσα σε λίγες μέρες όσοι είχαν προφίλ εκεί, το έσβησαν και έκαναν Facebook. Ο λόγος ήταν επειδή ξαφνικά το MySpace έγινε πανδύσκολο στη χρήση. Ίσως βέβαια να είχε περάσει και η μόδα του. Και σας μιλάει ένας άνθρωπος που ποστάρει στο Facebook κάθε 4-5 μέρες και αν. Δεν το γουστάρω καθόλου γιατί μας έχει αποξενώσει τρελά. Οι νέοι των 20 δεν ξέρουν να μιλάνε από κοντά ενώ από το FB είναι λαλίστατοι. Ίσως στο μέλλον να μας πιάσει επιτέλους και ένας αρνητισμός στο να ποστάρουμε πού είμαστε τι κάνουμε κλπ και να στραφούμε στο vintage ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα που είναι το σταθερό τηλέφωνο. ;) Η ζωή κάνει κύκλους.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Την εποχή του myspace ο κόσμος που έμπαινε internet ήταν πολύ λιγότερος σε σχέση με σήμερα. Τώρα μπαίνουν όλοι, μικροί, νέοι, μεγάλοι, από κινητά, PC και Tablet. Με τέτοια δύναμη και υποστήριξη έχει γίνει κυριολεκτικά η δεύτερη ζωή μας, ανοίγεις τον browser, στην μια καρτέλα θα έχεις σίγουρα μόνιμα ανοιχτό το FB και στην άλλη θα ψάχνεις στο google. Δεν είναι τυχαίο οι 2 αυτες σελίδες με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στο internet και για αυτό δεν θα σβήσουν έυκολα. Για 10 χρονια ακόμα πιστεύω θα είναι στα top όπως σήμερα.
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Κι όμως φίλε μου. Πολύς κόσμος το έχει βαρεθεί το FB με αποτέλεσμα τα check in να έχουν μειωθεί, να έχουν αρχίσει να γίνονται και πάλι πράγματα για τον εαυτό μας χωρίς κοινοποίηση και γενικά να υπάρχουν αρκετοί νέοι που είτε έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό τους είτε να μπαίνουν μόνο για να "κατασκοπεύσουν" τους άλλους, οι λεγόμενοι "μουλωχτοί". :grin: Ξέρω γκόμενα που ήταν όλη μέρα στο FB, ξαφνικά το απενεργοποίησε αλλά δεν άντεξε και μετά από μια βδομάδα το ενεργοποίησε ξανά. Ξέρω όμως και γκόμενες που δεν έχουν καν λογαριασμό. Θα ξεθυμάνει πιστεύω, ακόμα κι αν ανανεωθεί, γιατί υπάρχει κορεσμός σε όλα αυτά και η εποχή μας έχει μια τάση να γυρνάει στα παλιά, στην απλότητα. Πιστεύατε πως θα γυρνούσαμε στο βινύλιο και μάλιστα θα ήταν κι ακριβό; Με τόση άνοδο της τεχνολογίας γιατί βάζουμε ήχο κλήσης αναλογικό τηλέφωνο ή γιατί όταν πληκτρολογούμε sms βάζουμε ήχο γραφομηχανής στα πλήκτρα;
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Ξέρω όμως και γκόμενες που δεν έχουν καν λογαριασμό.
Τιποτα 30+ μπορει φιλε....δεν υπαρχει γκομενα κατω απο 25 που να μην εχει τουλαχιστον ενα λογαριασμο και να τον χρησημοποιη καθημερινα.Θυμαμαι οταν ημουν μικρος ηταν μοδα να εχουμε ολοι απο ενα μικρο κινητο για πριν το 2000 μιλαω  :grin: ετσι και τωρα ολοι οι νεοι εχουν και χρησημοποιουν καθημερινα το φβ και απο τι φαινεται δεν τους ενδιαφερει καθολου εαν δινουν δημοσια τα προσωπικα τους στοιχεια,φωτο και να γραφουν τι κανουν στην καθημερινοτητα τους.
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Τιποτα 30+ μπορει φιλε....δεν υπαρχει γκομενα κατω απο 25 που να μην εχει τουλαχιστον ενα λογαριασμο και να τον χρησημοποιη καθημερινα.Θυμαμαι οταν ημουν μικρος ηταν μοδα να εχουμε ολοι απο ενα μικρο κινητο για πριν το 2000 μιλαω  :grin: ετσι και τωρα ολοι οι νεοι εχουν και χρησημοποιουν καθημερινα το φβ και απο τι φαινεται δεν τους ενδιαφερει καθολου εαν δινουν δημοσια τα προσωπικα τους στοιχεια,φωτο και να γραφουν τι κανουν στην καθημερινοτητα τους.
Για να ξέρω 3-4 κάτω από 25 που δεν έχουν FB σημαίνει πως υπάρχει ένα σημαντικό ποσοστό.
 

Vikings

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2015
Μηνύματα
5.141
Like
3
Πόντοι
66
Για να ξέρω 3-4 κάτω από 25 που δεν έχουν FB σημαίνει πως υπάρχει ένα σημαντικό ποσοστό.
Τι να σε πω μπορει να ετυχε. Εγω παντως εχω πολυ καιρο να γνωρισω ανθρωπο που να μην εχει φβ οχι πιτσιρικες που λες. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom