Νέα

Πέθανε ο Βασίλης Καρράς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 386
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

paparoupas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.173
Κριτικές
7
Like
1.600
Πόντοι
496
Εγώ κυριοι ανήκω στη Βαριά Μεταλλική Κοινότητα. Ακουω μονο Metal τα τελευταία 32+ χρόνια. Όταν άκουγαν δεν άκουγαν 15 άτομα αυτή την ιδιαίτερη μουσική στην μεγάλη επαρχιακή πολη οπου μεγάλωσα. Τώρα λοιπόν σαν ώριμος αντρας με σοβαρή μουσική αντίληψη θα σας πω ότι ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΌΣ ΜΕΤΑΛΛΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΚΙΆ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΚΑΡΙΤΗ.
Μπορεί να μην ακουμε αυτή τη μουσική αλλά ολοι σεβόμαστε τον ΑΝΘΡΩΠΟ Καρρά που έκανε ΤΟΣΑ για τους φτωχους και ευαίσθητους συνανθρώπους μας. Μαζί με αυτόν είναι και άλλοι όμως. Εν ζωή! Πανταζής, Πλουταρχος, Τερζής και άλλοι! Επικροτώ 100%!
Αυτή είναι η ιδεολογία του Metal κυριοι, χαμηλοί τόνοι στην ιδιοσυγκρασία μας, ταπεινοτητα, αγάπη στον συνανθρωπο ανεξαρτήτως σεξουαλικου προορισμου και εθνικότητας. Αγάπη στον φτωχό συνανθρωπο και βοήθεια όπως μπορουμε. Ο Καρράς μπορουσε παραπανω απο εμας γιατί ειχε κι εδινε. Μπράβο του. Η οικογένεια του θα είναι υπερηφανη.
Αν το εξετασεις, θα βρεις πολλα κομματια του καρρα που βγαζουν τετοιο συναισθημα καψουρας οπως πολλα βαθεια ρομαντικα κομματια μεταλ. Η μεταλικη μουσικη βγαζει πονο ασιγαστο, αρρητο, οχι με σελφι και γκλαμοροπαπαριες αλλα με συναισθημα. Κατι αντιστοιχο με κομματια Καρρα. Αμετρητα παραδειγματα, ''princess of the dawn'' μου ερχεται στο μυαλο προχειρα, ''cant stand the night'', ''she is gone'' κλπ
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.928
Κριτικές
31
Like
25.628
Πόντοι
7.046
Αν το εξετασεις, θα βρεις πολλα κομματια του καρρα που βγαζουν τετοιο συναισθημα καψουρας οπως πολλα βαθεια ρομαντικα κομματια μεταλ. Η μεταλικη μουσικη βγαζει πονο ασιγαστο, αρρητο, οχι με σελφι και γκλαμοροπαπαριες αλλα με συναισθημα. Κατι αντιστοιχο με κομματια Καρρα. Αμετρητα παραδειγματα, ''princess of the dawn'' μου ερχεται στο μυαλο προχειρα, ''cant stand the night'', ''she is gone'' κλπ
Μπαααα, ο Καρράς δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με Metal!
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.338
Πόντοι
506
Κοίτα...
Εγώ είμαι ροκας ...όμως ο Καρράς ήταν από την γενιά των μεγάλων γνήσιων παλιών λα'ι'κων που απέχουν παρασάγγας από τα νεοεποχιτικα μαγκοπουστρακια .
Είχε απλούς στίχους που περνούσαν εύκολα στο συλλογικό υποσυνείδητο και ασυνείδητο .
Όπως έχω πει ήταν ενα από τα σάουντρακ κάθε μπουρδελιαρη.
Γεμίσαμε αδερφές όπως Οικονομόπουλος ο Κάρας άφησε ιστορία αντρακλας με τα όλα του και στη εμφάνηση και στη συμπεριφορά και στη μουσική.Παλιες καλές εποχές που ζήσατε ρε τυχεροί εγώ τώρα κάθε μέρα τρώω στη μάπα τους μαλακές μουσατους φλώρους συνομιλικους μου με τις κρυομουνες ντίβες δίπλα τους.Παλια τουλάχιστον στα χρόνια σας οι γυναίκες με τέτοιους φλώρους δε πήγαιναν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.531
Κριτικές
62
Like
39.839
Πόντοι
8.530
Γεμίσαμε αδερφές όπως Οικονομόπουλος ο Κάρας άφησε ιστορία αντρακλας με τα όλα του και στη εμφάνηση και στη συμπεριφορά και στη μουσική.Παλιες καλές εποχές που ζήσατε ρε τυχεροί εγώ τώρα κάθε μέρα τρώω στη μάπα τους μαλακές μουσατους φλώρους συνομιλικους μου με τις κρυομουνες ντίβες δίπλα τους.Παλια τουλάχιστον στα χρόνια σας οι γυναίκες με τέτοιους φλώρους δε πήγαιναν.
O Oικονομοπουλος είναι θρησκευόμενος τουλάχιστον.Κατι είναι και αυτό...κατά τα άλλα συμφωνώ!
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.338
Πόντοι
506
O Oικονομοπουλος είναι θρησκευόμενος τουλάχιστον.Κατι είναι και αυτό...κατά τα άλλα συμφωνώ!
Και τι σημασία έχει το ότι είναι θρησκευόμενος αν είναι φλώρος του κερατά ?ψωνάρα είναι φαίνεται από το βλέμμα όμως να είμαστε ειλικρινεις φτιάχνει καλά τραγούδια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.531
Κριτικές
62
Like
39.839
Πόντοι
8.530
Και τι σημασία έχει το ότι είναι θρησκευόμενος αν είναι φλώρος του κερατά ?ψωνάρα είναι φαίνεται από το βλέμμα όμως να είμαστε ειλικρινεις φτιάχνει καλά τραγούδια.
Εχει και τις καλες του στιγμές...
Αλλα λιμα της γενιάς του ούτε θρησκευόμενα δεν είναι.
Ας κρατήσουμε τα θετικά στην περίπτωση του.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.338
Πόντοι
506
Εχει και τις καλες του στιγμές...
Αλλα λιμα της γενιάς του ούτε θρησκευόμενα δεν είναι.
Ας κρατήσουμε τα θετικά στην περίπτωση του.
Μπα εγώ δε τον συμπαθώ αλλά από τους αλητοτραπερ οκ είναι κλάσεις ανώτερος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom