Νέα

Πέθανε ο θρύλος της μουσικής JJ Cale

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα seminole
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.754
Πόντοι
7.783
Για μένα, που είμαι σαρανταπεντάρης και μεγάλωσα ως κλασικός ροκάς, είναι μία είδηση που ξεπερνάει κάθε είδους σχόλιο.
Με παρηγορεί μόνο ότι δεν ταλαιπωρήθηκε και ότι τουλάχιστον, έφτασε και ξεπέρασε τα εβδομήντα του - ωστόσο, αν ήταν πολιτικός ας πούμε, θα ζούσε πολύ παραπάνω...
Είναι τραγωδία να βλέπεις τους ήρωες των καλύτερων χρόνων της ζωής σου, να φεύγουν ο ένας μετά τον άλλο.
Πραγματικά, νιώθω ότι δε μπορώ πια να ακούω μουσική - περισσότερο με πληγώνει, παρά μου κάνει καλό.

Θα αρχίσω μου φαίνεται, να ακούω μόνο Κλασική ή παραδοσιακά κρητικά της πατρίδας μου και παλιά λαϊκά. Έτσι θα ησυχάσω κάπως.

Μα γιατί το βλέπετε έτσι;
Οι διάσημοι μουσικοί που έχουν φύγει, με τα αριστουργήματά τους, κατάφεραν να παγιδεύσουν το χρόνο. Η Τέχνη είναι ο μόνος τρόπος για να σταματήσεις το χρόνο.

Εμείς, παίρνουμε αυτή τη σκυτάλη και τη σηκώνουμε ψηλά!
Παίζουμε τον JJ Cale στα παιδιά μας, στα ανήψια μας, στα παιδιά των φίλων μας...

Πάρτε παράδειγμα τον Αντώνη Βιβάλντη, που από το 1725 έως σήμερα, οι "4 εποχές" του γαμάνε και δέρνουν... Δεν μας ενδιαφέρει που ο Βιβάλντης πέθανε πριν 250 χρόνια, μας ενδιαφέρει ότι κατάφερε και μπλόκαρε συναισθήματα και μηνύματα, που τέρπουν την ανθρωπότητα μέχρι σήμερα.

Συνέλθετε κύριε!

 

καρδιναλιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2013
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
9
Like
3.677
Πόντοι
736
R.I.P John Weldon Cale
«After midnight, were gonna let it all hang out… We ’re gonna cause talk and suspicion. Give an exhibition. Find out what it is all about»
Θα μας λείψει ο νωχελικός southern ήχος σου.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Το ντοκυμαντέρ ¨To Tulsa and back" tο έίχε δείξει η ΕΡΤ ψηφιακή στο cine+. Ειδικά αυτό το κανάλι ήταν γαμάτο. Έβλεπες πράγματα που δεν τα έβλεπες αλλού. Μάθαινες κάτι τέλος πάντων Ψάχνω να το βρω για κατέβασμα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.
Αν το εντοπίσει κάποιος φίλος πουθενά ας ενημερώσει. Κάτα προτίμηση σε HD παρακαλώ...



:)
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Το ντοκυμαντέρ ¨To Tulsa and back" tο έίχε δείξει η ΕΡΤ ψηφιακή στο cine+. Ειδικά αυτό το κανάλι ήταν γαμάτο. Έβλεπες πράγματα που δεν τα έβλεπες αλλού. Μάθαινες κάτι τέλος πάντων Ψάχνω να το βρω για κατέβασμα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.
Αν το εντοπίσει κάποιος φίλος πουθενά ας ενημερώσει. Κάτα προτίμηση σε HD παρακαλώ...



:)

https://thepiratebay.sx/torrent/3505694/J.J._Cale_-_To_Tulsa_and_Back_(on_tour_with_JJ_Cale)

https://thepiratebay.sx/torrent/3995870/
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom