Νέα

Περί δημοσίων υπαλλήλων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mabillon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 143K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

να καταργηθει η μονιμοτητα στο δημοσιο?τι λετε?

  • τωρα αμεσωσ!οθστ να απολιονται οι αχρηστοι τεμπελιδεσ!

    Ψήφοι: 213 75,0%
  • οχι ποτε!να ριζωσοθν

    Ψήφοι: 71 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    284

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Οι ευθυνες για τετοιες καταστασεις ανηκουν στο Κρατος.

Το Κρατος επαιξε το παιχνιδι του με τους ΔΥ,οπως επαιξε και το παιχνιδι του με τους φορτηγατζηδες μοιραζοντας αδειες:ουσιαστικα χτιζοντας τον μεταπολεμικο ελληνικο μικροαστισμο.

Για την ακριβεια,τα δυο μεγαλα Κομματα απο το 1974 και εντευθεν που ΑΜΦΟΤΕΡΑ καναν αυτο το παιχνιδι-για τους ΔΥ λεω.

  Συμφωνω οσο δεν παει.....
  Αυτο ειναι το θειικο ποστ κυρια δρομα μου!!!!
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
  Συμφωνω οσο δεν παει.....
  Αυτο ειναι το θειικο ποστ κυρια δρομα μου!!!!

εχει μια δόση αλήθειας.
αλλα και πάλι το να παίρνεις πισω προνόμια που κακώς έδωσες δεν ισοδυναμεί με εξόντωση αλλα δικαιοσύνη.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εχει μια δόση αλήθειας.
αλλα και πάλι το να παίρνεις πισω προνόμια που κακώς έδωσες δεν ισοδυναμεί με εξόντωση αλλα δικαιοσύνη.

δικαιοσύνη είναι η ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΑΦΟΡΙΖΕΙ ΤΗ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ;

μας κάβλωσες πάλι ......
 

argentina@2001

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2010
Μηνύματα
103
Like
0
Πόντοι
1
ο  παγκαλος  θελει  κρεμασμα, και ξυλο  μετα  τις  σημερινες  δηλωσεις.   τετοιος  κυνισμος  ουτε  στη  χουντα,  ποιοι   τα   φαγαμε  μαζι   κυριε  παγκαλε?  εσεις  και  εγω?  γι  αυτο  δεν  πρεπει  να  μιλαω?  βρε  ουστ  κοπριτες, μουνοσκυλα,
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο  παγκαλος  θελει  κρεμασμα, και ξυλο  μετα  τις  σημερινες  δηλωσεις.  τετοιος  κυνισμος  ουτε  στη  χουντα,  ποιοι  τα  φαγαμε  μαζι  κυριε  παγκαλε?  εσεις  και  εγω?  γι  αυτο  δεν  πρεπει  να  μιλαω?  βρε  ουστ  κοπριτες, μουνοσκυλα,

από την αρχή αυτή ήταν η συνταγή τους.
να κάνουν τον μικροαστό μικροαπατεώνα για να μπορούν να γίνουν μεγαλοαστοί με μεγαλοαπατεωνιές.
και τώρα για να καλύψουν τις απατεωνίες τους οι χασισέμποροι βάζουν τον παπατζή στο πασαλιμάνι εις τον τύπον των ήλων

γαμιόλιαααααααααααααααααααααααααααα

ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
εχει μια δόση αλήθειας.
αλλα και πάλι το να παίρνεις πισω προνόμια που κακώς έδωσες δεν ισοδυναμεί με εξόντωση αλλα δικαιοσύνη.

 Το βλεπεις απο την λαθος μερια
 Τι δικαιοσυνη και πιπες μου τσαμπουνας;

 Το θεμα ειναι το Κρατος να μπορεσει (υπο τους παρουσες συνθηκες..)να βαλει τους υπαλληλους του να
 δουλεψουν παραγωγικα και υπευθυνα.....

 Το να πουλας ολους τους δημοσιους Οργανισμους και να απολυεις τους υπαλληλους,δεν ειναι
 εκσυγχρονσμος αλλα Παραδοχη Κακοδιοικησης-Ανικανοτητα ...οποτε οδηγουμαστε σε αλλες
 λυσεις,λιγουλακι δραστικοτερες απο το βροντολαγαμε τα πληκτρα ενος πισι.....

 Ετσι το βλεπω εγω...

 
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ο  παγκαλος  θελει  κρεμασμα, και ξυλο  μετα  τις  σημερινες  δηλωσεις.   τετοιος  κυνισμος  ουτε  στη  χουντα,  ποιοι   τα   φαγαμε  μαζι   κυριε  παγκαλε?  εσεις  και  εγω?  γι  αυτο  δεν  πρεπει  να  μιλαω?  βρε  ουστ  κοπριτες, μουνοσκυλα,
σημερα εσπασε τα ρεκορ της μαλακιας..ακομα και για τα δικα του στανταρ,αυτο ηταν του ματσ...
βεβαια οταν τετοια σκουπιδια δεν τα κρεμας στο συνταγμα,αλλα τα κανεις και ΝΟ4 στο πολιτευμα σου,
τοτε δε ξερω ποιος ειναι ο μαλακας σ'αυτην την ιστορια..
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
 Το βλεπεις απο την λαθος μερια
 Τι δικαιοσυνη και πιπες μου τσαμπουνας;

 Το θεμα ειναι το Κρατος να μπορεσει (υπο τους παρουσες συνθηκες..)να βαλει τους υπαλληλους του να
 δουλεψουν παραγωγικα και υπευθυνα.....

 Το να πουλας ολους τους δημοσιους Οργανισμους και να απολυεις τους υπαλληλους,δεν ειναι
 εκσυγχρονσμος αλλα Παραδοχη Κακοδιοικησης-Ανικανοτητα ...οποτε οδηγουμαστε σε αλλες
 λυσεις,λιγουλακι δραστικοτερες απο το βροντολαγαμε τα πληκτρα ενος πισι.....

 Ετσι το βλεπω εγω...

 

ενα ειναι σιγουρο: το βλεπουμε απο διαφορετικη πλευρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom