Νέα

Πέρασα με κόκκινο και χωρίς δίπλωμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 321
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Tου τα ειπαν με πμ λεει, τεσπα ας του πω κι εγω, γιατι ποτέ δεν ξερεις τι μπορει να τον συμβουλεψαν.
Λοιπον, η οδηγηση χωρις διπλωμα εχει φυλακιση 1-12 μηνες και διοικητικο προστιμο 200 ευρω (αυτο ήδη το εφαγες απο τον αστυνομικο).
Πας στο δικαστηριο, όποτε γίνει, αφου σε καλεσουν, εχεις βγαλει το διπλωμα, το δειχνεις, και ελπιζεις να εχεις πεσει σε δικαστη επιεική από αυτούς που αθωώνουν οταν εχει βγει το διπλωμα μεταγενέστερα, γιατι υπαρχουν και καποιοι (λιγοι) που καταδικαζουν με ελαφρυντικό ειλικρινους μεταμέλειας.
Αυτα.

σωραίος και κατατοπιστικότατος

:hi: :hi: :hi:
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ


https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/Themes/bou-highclass/images/warnwarn.gif[/img[/URL]] [color=green][/color]
[/quote]

Τωρα μάλιστα...

Απο αυριο ποδηλάτο φιλαράκο. Και βάλε κουμπαρά για το πρόστιμο.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.519
Κριτικές
12
Like
6.291
Πόντοι
2.646
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???
τυπε είσαι ψιλομαλακακος. Το πρόστιμο για το κόκκινο είναι 700.Στο χάρισαν.Το πρόστιμο για το δίπλωμα είναι 200 και μήνυση για δικαστηριο.Μαζι.Οχι ή το ένα ή το αλλο.Ευχαριστω έπρεπε να τους πεις.Αν όταν γινει το δικαστήριο έχεις βγάλει δίπλωμα,εξαρτάται από την κρίση του δικαστή αν σε αθωώσει ή οχι.Αν όχι,υπολόγισε κανένα 400 ακόμα.Δικηγορο μη βάλεις,αν βάλεις υπολόγισε άλλα 300 περίπου.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
493
Like
60.842
Πόντοι
39.662
3 μηνες με αναστολη θα φας, το επαθε και ενας φιλος μου αυτό, από τις στιγμες που θα ευχοσουν
να ησουν γυναικα, θα τους κατεβαζες τα παντελόνια και θα τους αρχζες τα τσιμπούκια αυτοι θα σε αρχιζαν τα
πουτσοσκαμπιλα και όλα μελι γαλα  :hi:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
3 μηνες με αναστολη θα φας, το επαθε και ενας φιλος μου αυτό, από τις στιγμες που θα ευχοσουν
να ησουν γυναικα, θα τους κατεβαζες τα παντελόνια και θα τους αρχζες τα τσιμπούκια αυτοι θα σε αρχιζαν τα
πουτσοσκαμπιλα και όλα μελι γαλα  :hi:
Ωπα, οχι και τρεις μηνες για ενα διπλωμα. Οταν σε κηρυξουν ενοχο, ο δικαστης σε ρωταει αν θελεις να κανεις εφεση. Αν πεις ναι, τοτε πρεπει να σου βαλει ποινη πανω απο δυο μηνες για να κανεις εφεση (πρακτικά να βγαλεις το διπλωμα ως το εφετειο και να αθωωθεις εκει). Αν ομως πεις οτι δεν θελεις να κανεις εφεση, σου βαζουν 30-40 μερες (παντα με αναστολή) και τελος. Μονο τα εξοδα (80 ευρω) πληρωνεις. Αυτα.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
493
Like
60.842
Πόντοι
39.662
Γαμώ τα μηχανάκια σας που πετάγεστε στο δρόμο σαν τις πουτάνες και χώνεστε.
Καλά σου έκανε ρε μαλάκα.
Εγώ εκτός από μήνυση θα σου έχωνα και το πιστόνι στον κώλο! :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

εσυ στραβος εισαι που δεν τα βλέπεις που πεταγονται ?? εεεεμμμ... το ένα χερι στο τιμονι και στο άλλο
το κινητο στο φεισμπουκ, ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ αμαξάδες !
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Ωπα, οχι και τρεις μηνες για ενα διπλωμα. Οταν σε κηρυξουν ενοχο, ο δικαστης σε ρωταει αν θελεις να κανεις εφεση. Αν πεις ναι, τοτε πρεπει να σου βαλει ποινη πανω απο δυο μηνες για να κανεις εφεση (πρακτικά να βγαλεις το διπλωμα ως το εφετειο και να αθωωθεις εκει). Αν ομως πεις οτι δεν θελεις να κανεις εφεση, σου βαζουν 30-40 μερες (παντα με αναστολή) και τελος. Μονο τα εξοδα (80 ευρω) πληρωνεις. Αυτα.

εδω περασε με κοκκινο το διπλωμα μας μαρανε

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Κι εγω καπως ετσι σκεφτομουν και για τα δικυκλα αλλά και για τα ποδήλατα, οτι πώς πεταγονται και χωνονται ετσι κλπ.
Μεχρι που καποιος μου ειπε ενα επιχειρημα που μου αλλαξε γνωμη.
Μην βριζεις τους δικυκλιστές και τους ποδηλατες γιατι αν απογοητευθουν, την επομενη ημερα θα εχεις ενα ακομη αυτοκινητο στο δρομο.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
493
Like
60.842
Πόντοι
39.662
Ωπα, οχι και τρεις μηνες για ενα διπλωμα. Οταν σε κηρυξουν ενοχο, ο δικαστης σε ρωταει αν θελεις να κανεις εφεση. Αν πεις ναι, τοτε πρεπει να σου βαλει ποινη πανω απο δυο μηνες για να κανεις εφεση (πρακτικά να βγαλεις το διπλωμα ως το εφετειο και να αθωωθεις εκει). Αν ομως πεις οτι δεν θελεις να κανεις εφεση, σου βαζουν 30-40 μερες (παντα με αναστολή) και τελος. Μονο τα εξοδα (80 ευρω) πληρωνεις. Αυτα.

σιγουρα ξερεις καλυτερα αλλα οι τρεις μηνες δεν είναι μονοτο διπλωμα, είναι και ότι περασε και μεκοκκινο χωρις διπλωμα.
καλος μαλακας βεβαια και αυτος.. είναι παράνομος και αντι να πηγαινει σα κοτα περναει και με κοκκινο, εμ ταθελε η κωλοσουφρα του
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
493
Like
60.842
Πόντοι
39.662
Το κοκκινο δεν εχει δικαστηριο ομως, οπότε δεν μας ενδιαφερει.

το περναω με κοκκινο η στοπ δεν είναι προθεση για εγκλημα  :huh:
δεν φηφιστηκε ακομα ? δεν ξερω ρωταω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
σιγουρα ξερεις καλυτερα αλλα οι τρεις μηνες δεν είναι μονοτο διπλωμα, είναι και ότι περασε και μεκοκκινο χωρις διπλωμα.
καλος μαλακας βεβαια και αυτος.. είναι παράνομος και αντι να πηγαινει σα κοτα περναει και με κοκκινο, εμ ταθελε η κωλοσουφρα του
Το κοκκινο δεν εχει δικαστηριο τύπε, εχει μονο διοικητικό προστιμο (που επιβαλλεται δηλαδη απο τον αστυνομικο και οχι απο το δικαστηριο) 700 ευρω και αφαιρεση διπλωματος για 60 ημερες (αν υπαρχει).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
το περναω με κοκκινο η στοπ δεν είναι προθεση για εγκλημα  :huh:
δεν φηφιστηκε ακομα ? δεν ξερω ρωταω
Τι ειναι αυτο, πρωτη φορα το ακουω. Να τιμωρειται ας πουμε η παραβιαση του κοκκινου ως αποπειρα ανθρωποκτονιας? ε προφανως δεν γινεται αυτο.
 

Comilfo

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
241
Like
27
Πόντοι
1
Τι ειναι αυτο, πρωτη φορα το ακουω. Να τιμωρειται ας πουμε η παραβιαση του κοκκινου ως αποπειρα ανθρωποκτονιας? ε προφανως δεν γινεται αυτο.

Θα έπρεπε.
Όταν επιλέγεις να παραβιάσεις το κοκκινο και το στοπ γνωρίζεις τι μπορεί να προκαλέσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Ο Τζωνης προσπαθει εναγωνιως με καθε ευκαιρια να κανει αντιπολιτευση στο πολιτικο συστημα, να καταγγειλει, να κριτικαρει, λες και ειμαστε στο 1980, χρησιμοποιωντας κιολας επιχειρηματα εκεινης της εποχης. Κριτικαρει τον ΚΟΚ, τις αδειες φυλακισμενων κλπ.
Ελα ομως, που απο το 1981 μεσολαβησαν και 25 χρονια διακυβερνησης ΠΑΣΟΚ και πεφτει πανω σε νομοθετηματα του ΠΑΣΟΚ διαρκως.
Και τωρα ο γερος σκυλος πώς να μαθει νεα κολπα?

Αυτα εχει μαθει. "Επαρατη δεξια" λες και ειμαστε στο 1980. Αυτα λεει παλι. "Γαμω τους νομους σας" λες και ειμαστε στο 1965.
Αλλά πλεον οι νομοι που καταγγελλει, ειναι του ΠΑΣΟΚ...
Τωρα τι γινεται?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom