Νέα

Πελάτης αγοραίου έρωτα (συμμέτοχος-συνυπεύθυνος) ή σταρχιδιστής.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα eeeeee
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

eeeeee

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
93
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
0
Αφού δεν γράφω, δεν πολύ συμμετέχω ενεργά στο site είπα να ρίξω μια γενικότερη ματιά στο τι γράφουν οι άλλοι.
Οι απόψεις και οι γνώμες φυσικά είναι τόσο διαφορετικές και απέχουν η μία από την άλλη ακόμη και σε σοβαρά θέματα (π.χ ασφαλές sex, χρήση προφυλακτικού κτλ.) το οποίο είναι και φυσικό αλλά και λογικό ως ένα σημείο.
Αφορμή για το θέμα αυτό είναι μια περιγραφή ενός <<φίλου>> για έναν οίκο στην νότια Ελλάδα (δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ για να το κάνω παράθεση εδώ) όπου η υπηρεσία μπήκε εντός του δωματίου και τράβηξε την κοπέλα να βγει έξω κτλ. την ώρα του <<αγώνα>>. Ακολούθησε σχόλιο από κάτω ότι εδώ μιλάμε για περίπτωση traffiking.
Έτσι αναρωτιέμαι, αν ο πελάτης που είναι πιστεύω ας πούμε ένας ανεξάρτητος παρατηρητής έχει την βούληση και το ενδιαφέρον να ενεργήσει κατάλληλα ή να ασχοληθεί, να πει κάτι αν αντιληφθεί ότι τα πράγματα (πως να το θέσω?) έχουν πάρει άσχημη τροπή. και φυσικά αναφέρομαι σε όλο τον κλάδο από οίκους ανοχής ως  bar κτλ.

Να ζητήσω από τους αναγνώστες το εξής, αν το θέμα θεωρηθεί αδιάφορο κτλ. ας ζητηθεί να διαγραφεί από τους διαχειριστές, να μην ξεφύγει το θέμα και αρχίσουμε να λέμε πάλι ότι όλες αυτό διάλεξαν για το εύκολο χρήμα (δεν το αποκλείω, αλλά δεν αναφέρομαι σ' αυτές) και φυσικά αν υπάρχει κανείς που όντως έχει αντιληφθεί κάτι και έχει την βούληση να συνδράμει να μην το κάνει εδώ δημόσια και εκθέσει καταστάσεις αλλά να αναζητήσει τα κατάλληλα μέσα( αυτά αν τα γνωρίζει κάποιος ας ενημερώσει και τους υπόλοιπους)
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Στην Ελλαδα εισαι ρε μαν,ποιος Ελληνας θα νοιαζοταν αν εστω ανακαλυπτε οτι υπαρχει τετοια περιπτωση;
Το μονο που τον νοιαζει ειναι να δωσει ενα 10ρικο να ριξει ενα υποτυπωδες πηδημα και τελος.
 
OP
OP
E

eeeeee

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
93
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
0
Να το θέσω λίγο διαφορετικά:
Αν είχατε την οποιαδήποτε υποψία για κάτι θα αποχωρούσατε αποδοκιμάζοντας την κατάσταση, θα κάνατε μία νύξη σε έναν έμπιστο φίλο σας που λέει ο λόγος για τις υποψίες σας,  ένα διακριτικό σχολιασμό στο site  (θέλω να εξηγήσω δηλαδή ότι δεν αναφέρομαι μόνο στην συνδρομή των αρχών) ή  θα συνεχίζατε χωρίς ενδοιασμούς και θα το ξεχνούσατε.

Επίσης το θέμα εδώ στο site αφορά την άποψη που έχει ο καθένας για το πως θα έπρεπε να λειτουργεί ο κλάδος θα έλεγα και όχι τυχόν εμπειρίες.
Προσωπικά επειδή αυτό το έχω πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου περιορίζομαι στις πολύ γνωστές και στις πιο νόμιμες-νομιμοφανείς <<επιχειρήσεις>> ελπίζοντας ότι υπάρχει έλεγχος.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Να το θέσω λίγο διαφορετικά:
Αν είχατε την οποιαδήποτε υποψία για κάτι θα αποχωρούσατε αποδοκιμάζοντας την κατάσταση, θα κάνατε μία νύξη σε έναν έμπιστο φίλο σας που λέει ο λόγος για τις υποψίες σας,  ένα διακριτικό σχολιασμό στο site  (θέλω να εξηγήσω δηλαδή ότι δεν αναφέρομαι μόνο στην συνδρομή των αρχών) ή  θα συνεχίζατε χωρίς ενδοιασμούς και θα το ξεχνούσατε.

Επίσης το θέμα εδώ στο site αφορά την άποψη που έχει ο καθένας για το πως θα έπρεπε να λειτουργεί ο κλάδος θα έλεγα και όχι τυχόν εμπειρίες.
Προσωπικά επειδή αυτό το έχω πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου περιορίζομαι στις πολύ γνωστές και στις πιο νόμιμες-νομιμοφανείς <<επιχειρήσεις>> ελπίζοντας ότι υπάρχει έλεγχος.
δεν θα καναμε τιποτα τυπε γιατι τελικα ειμαστε ολοι κοτες
 
OP
OP
E

eeeeee

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
93
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
0
δεν θα καναμε τιποτα τυπε γιατι τελικα ειμαστε ολοι κοτες

Εκπλήσσομαι με την ειλικρίνεια αλλά και με την τοποθέτησή σου!
Βέβαια ο φόβος προέρχεται από τι? την ενδεχόμενη δημοσιοποίηση (δεν είναι τόσο εύκολο)της ταυτότητας ή από τους ανθρώπους της επιχείρησης.
Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα σε μία κοινωνία δεν είναι ο φόβος αλλά η αδιαφορία.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Εκπλήσσομαι με την ειλικρίνεια αλλά και με την τοποθέτησή σου!
Βέβαια ο φόβος προέρχεται από τι? την ενδεχόμενη δημοσιοποίηση (δεν είναι τόσο εύκολο)της ταυτότητας ή από τους ανθρώπους της επιχείρησης.
Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα σε μία κοινωνία δεν είναι ο φόβος αλλά η αδιαφορία.
ο μεγαλυτερος φοβος ειναι μην φαμε ξυλο :grin:
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Ναι....

Ο μαλακας-κοροιδο που θα το παιξει ο πριγκημας-αγαπουλης και στο τελος θα βγει ο μονος χαμενος.

Πολυ μελοδραμα πουλατε....

Μια κοπελα που θα ειναι γαματα και απο ψυχολογια και απο εμφανιση και φοβισμενη νομιζεις οτι θα αντεξει στην αγορα?

Μαλακιες......

Οσα λεφτα βγαζουν αυτες δεν θα τα βγαλετε ποτε σας γι'αυτο μην τσιμπατε στο μελοδραμα,ολα δηθεν ειναι....
 

Επισκέπτης
εαν καποιος χρειαζεται βοηθεια και μπορω να το κανω , θα το κανω
 
OP
OP
E

eeeeee

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
93
Κριτικές
4
Like
3
Πόντοι
0
της ίδιας άποψης είμαι, αλλά η προσέγγισή μου είναι εκ του ασφαλούς.
κινούμενος σε ασφαλή εδάφη μάλλον δύσκολα θα συναντήσω τέτοιες περιπτώσεις.

Όσο για τα υπόλοιπα δεν έχω λόγω να πουλήσω σε κανέναν τίποτα ούτε έχω κανένα προσωπικό όφελος από την συζήτηση και γενικότερα το site.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom