Νέα

Παραπομπή Μαρινάκη και 27 ακόμη προσώπων σε δίκη για τα «στημένα»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxxniner
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 91
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
983
Κριτικές
4
Like
796
Πόντοι
366
Υποθετω οτι εφοσον υπαρξει αμετακλητη καταδικη, θα αφαιρεθουν καποια πρωταθληματα απο τον Ολυμπιακο ε?

ο μαρινάκης κατηγορείται γιατί υποτίθεται έστησε στοιχηματικά το παιχνίδι με τη βέροια ώστε να γίνει το 3-0 στα τελευταία λεπτά. βέβαια δεν υπάρχει κανείς που να λέει ότι έπαιξε στοίχημα ή έστω κάτι να τον συνδέει σαν γεγονός. εκτός βέβαια αν θεωρείται μαρτυρία η κατάθεση του Γεωργέα ότι εκτιμάει ότι ήταν εν γνώσει του.του γεωργέα που βεβαια λέει ότι κάποιοι ποδοσφαιριστές του ολυμπιακού το ήξεραν αλλά δεν τους κατονομάζει.
Σαν δικηγόρος πείτε μου τι πιθανότητες υπάρχει να καταδικαστεί για τη κατηγορία αυτή όταν δεν έχει συνδεθεί με κάποια στοιχιματική πράξη;
Ο εισαγγελέας γιατί δεν βάζει μέσα το Γεωργέα για παρεμπόδιση δικαιοσύνης αφού δεν κατονομάζει τους ποδοσφαιριστές του ολυμπιακού που ο ίδιος αναφέρει; δεν θα έπρεπε να είναι και αυτοί τουλάχιστο μάρτυρες αν όχι κατηγορούμενοι;
 

Martinos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
266
Like
4
Πόντοι
1


Πω ρε πίκρα που έχει να πέσει το Μάη.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
ο μαρινάκης κατηγορείται γιατί υποτίθεται έστησε στοιχηματικά το παιχνίδι με τη βέροια ώστε να γίνει το 3-0 στα τελευταία λεπτά. βέβαια δεν υπάρχει κανείς που να λέει ότι έπαιξε στοίχημα ή έστω κάτι να τον συνδέει σαν γεγονός. εκτός βέβαια αν θεωρείται μαρτυρία η κατάθεση του Γεωργέα ότι εκτιμάει ότι ήταν εν γνώσει του.του γεωργέα που βεβαια λέει ότι κάποιοι ποδοσφαιριστές του ολυμπιακού το ήξεραν αλλά δεν τους κατονομάζει.
Σαν δικηγόρος πείτε μου τι πιθανότητες υπάρχει να καταδικαστεί για τη κατηγορία αυτή όταν δεν έχει συνδεθεί με κάποια στοιχιματική πράξη;
Ο εισαγγελέας γιατί δεν βάζει μέσα το Γεωργέα για παρεμπόδιση δικαιοσύνης αφού δεν κατονομάζει τους ποδοσφαιριστές του ολυμπιακού που ο ίδιος αναφέρει; δεν θα έπρεπε να είναι και αυτοί τουλάχιστο μάρτυρες αν όχι κατηγορούμενοι;
Αδίκημα "παρεμποδιση δικαιοσυνης" δεν υπαρχει. Αυτο αν δεν κανω λαθος σε κατι αμερικανικες ταινιες το συνανταμε. Οσο για το τι πιθανοτητες δινω σε καποιον να καταδικασθει, η απαντηση ειναι δεν απαντω αν δεν δω την δικογραφια.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
983
Κριτικές
4
Like
796
Πόντοι
366
η απαντηση ειναι δεν απαντω αν δεν δω την δικογραφια.

για πείτε μου τότε γιατί η απόφαση για τη παραπομπή έκανε σχεδόν ένα χρόνο να βγει; είναι λογικό αυτό;
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
για πείτε μου τότε γιατί η απόφαση για τη παραπομπή έκανε σχεδόν ένα χρόνο να βγει; είναι λογικό αυτό;

Και γρήγορα βγήκε.Μόνο αυτή την υπόθεση νομίζεις ότι έχει η δικαιοσύνη;
Σας έχει πιάσει αμόκ τους γαύρους ε;Δεν πειράζει,θα σας βγουν ξινά τα μαϊμού πρωταθλήματα.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
983
Κριτικές
4
Like
796
Πόντοι
366
Και γρήγορα βγήκε.Μόνο αυτή την υπόθεση νομίζεις ότι έχει η δικαιοσύνη;
Σας έχει πιάσει αμόκ τους γαύρους ε;Δεν πειράζει,θα σας βγουν ξινά τα μαϊμού πρωταθλήματα.
η απόφαση αν θα προχωρήσουν σε δίκη δεν βγαίνει ένα χρόνο μετά.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
Πού το ξέρεις;Είσαι νομικός;Μέχρι να μαζευτούν τα στοιχεία να τα μελετήσουν οι αρμόδιοι δικαστικοί παίρνει καιρό.
 

Martinos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
266
Like
4
Πόντοι
1
Και γρήγορα βγήκε.Μόνο αυτή την υπόθεση νομίζεις ότι έχει η δικαιοσύνη;
Σας έχει πιάσει αμόκ τους γαύρους ε;Δεν πειράζει,θα σας βγουν ξινά τα μαϊμού πρωταθλήματα.



Αγχώσου λίγο παραπάνω να μας κολλήσεις και μας τύπε
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
Εμένα στ'αρχίδια μου.Εσείς είστε οι προβληματικοί και τα ρίχνετε σε όλους τους άλλους πλην στους εαυτούς σας.
 

Martinos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2008
Μηνύματα
266
Like
4
Πόντοι
1
Εμένα στ'αρχίδια μου.Εσείς είστε οι προβληματικοί και τα ρίχνετε σε όλους τους άλλους πλην στους εαυτούς σας.


Eσύ είσαι εδώ όμως και προσπαθείς και να το παίξεις υπεράνω. Ψάξου.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.661
Like
20.403
Πόντοι
5.006
και ο πολεμος συνεχιζεται....οποιος ψηφισει συριζα και καμμενους είναι εχθρος του ολυμπιακου...θα γαμηθει το συμπαν ετσι όπως το πανε...δειτε εδώ ευθεια παρεμβαση του lgbt κοντονη :

Ποινική και πειθαρχική έρευνα διενεργείται από την Δικαιοσύνη για την καθυστέρηση στην έκδοση του βουλεύματος για τη «Συμμορία» του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ελέγχονται Σταμαδιάνος, Ρουσέα, Κανελλοπούλου. Οπως αποκαλύπτει στο blog «dikografes» η δικαστική ρεπόρτερ Μαίρη Μπενέα, η υπόθεση έφτασε στην εισαγγελέα του Αρείου Πάγου κ. Ξένη Δημητρίου, έπειτα από αναφορά του υπουργού Δικαιοσύνης, Σταύρου Κοντονή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom