Νέα

Παρακολούθηση υπολογιστή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Giorgos Likouretzakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 22
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορεί να αποθηκευτεί ΟΛΗ η δραστηριότητα ενός υπολογιστή για ένα χρονικό διάστημα π.χ. μιας ημέρας σε μονάδα αποθήκευσης; Δηλαδή σαν να τον παρακολουθείς με κάμερα αλλά όχι εξωτερική, αλλά εσωτερική όπως δηλαδή λειτουργεί το Print Screen, αλλά διαρκείας και όχι στιγμιαία.
Καταλάβατε;  :think:
 

sohoviz

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
13
Like
1.429
Πόντοι
1.096
ξερω οτι γινεται να παρακολουθισεις τον ιπολ του αλλου βαζοντας 1 προγραμα ενω ο ιπολογιστης του αλλου ειναι κλειστος κ μολις τον ανοιξει εσυ βλεπεις τα παντα στο λαπτοπ σου το εκανε 1 γνωστη κ επιασε τον αντρα της αλλα το εκανε 1 φιλος της που ειναι απο οτι μου ειπε μεγαλος γνοστης σε τετοια αυτα...
 
OP
OP
G
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
ξερω οτι γινεται να παρακολουθισεις τον ιπολ του αλλου βαζοντας 1 προγραμα ενω ο ιπολογιστης του αλλου ειναι κλειστος κ μολις τον ανοιξει εσυ βλεπεις τα παντα στο λαπτοπ σου το εκανε 1 γνωστη κ επιασε τον αντρα της αλλα το εκανε 1 φιλος της που ειναι απο οτι μου ειπε μεγαλος γνοστης σε τετοια αυτα...

εσύ μάλλον μιλάς για live παρακολούθηση, η οποία ξέρω ότι γίνεται, όπως πχ με τα remote control προγράμματα.
Εγώ ρωτάω κυρίως για το αν μπορεί να αποθηκευτεί όλη η δραστηριότητα ενός υπολογιστή για μία μέρα, και να πας εσύ το βράδυ με την ησυχία σου να "τρέξεις" αυτή τη δραστηριότητα (κάτι σαν κάμερα). Και ας είναι εις γνώση του χρήστη, όχι κατ ανάγκη κάτι ύποπτο ή κρυφό.
Και αν γίνεται, πόση μνήμη άραγε να χρειάζεται για να αποθηκευτεί μία ημέρα;
 

sohoviz

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
13
Like
1.429
Πόντοι
1.096
αυτο δεν το ξερο εμενα μου ειπε οτι εκανα αυτο κ ειδα της κινισεις που εκανε αυτος μην κ οτι εκανε αυτο ξερω...
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορεί να αποθηκευτεί ΟΛΗ η δραστηριότητα ενός υπολογιστή για ένα χρονικό διάστημα π.χ. μιας ημέρας σε μονάδα αποθήκευσης; Δηλαδή σαν να τον παρακολουθείς με κάμερα αλλά όχι εξωτερική, αλλά εσωτερική όπως δηλαδή λειτουργεί το Print Screen, αλλά διαρκείας και όχι στιγμιαία.
Καταλάβατε;  :think:

Monitoring.

Yπαρχουν ακομα αυτα τα κολπα?
Τα καναμε οταν ημασταν παιδια!!!!

Τι μου θυμησες τωρα!
 

sohoviz

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
13
Like
1.429
Πόντοι
1.096
O πρόεδρος του Εδεσσαϊκού είσαι;  :think:
προεδρος ειμαι αλλα οχι σε ομαδα φιλε ...ειμαι το ποιο γρυγορο φτυαρι της αθηνας αν με χριαστεις ποτε κ κανω κ καλες τιμες...
 

ntaryl

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2007
Μηνύματα
81
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
καλημερα 

Εχεις φυσικη  προσβαση στο μηχανημα που θες να καταγραφουν τα παντα ? φορτωσε ενα keylogger  και παρε τα παντα .Υπαρχουν Keylogger τα οποια χρειαζονται εγκατασταση .  .Προγραμμα  γραμμενο απο ενα καλο προγραμματιστη (Spytector )μικρο  δεν χρεαιζεται εγκατασταση απλα ενα διπλο κλικ ..Λιγο  τσουχτερο αλλα παιζει και κρακαρισμενο.(με λιγη προσπαθεια to κανεις undetect ..
Θελεις κατι πιο δυνατο .Φορτωσε ενα Remote control κατσε στο μηχανημα  σου και παρε τα παντα  .Ανετα ησυχα ...Ενα καλο προγραμματακι απο ενα πολυ καλο φιλο  το XpertRat

 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.945
ωχ!!! έχουμε υπόψιες για ... κέρατα;;;;
 

Salonikos82

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
530
Like
111
Πόντοι
6
KGB employee monitor. Πολύ καλό keyloger τύπου πρόγραμμα.
 
OP
OP
G
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Όχι.
Ο λόγος που ψάχνω τέτοιο πρόγραμμα είναι ο εξής:
Θέλω να προσλάβω ένα άτομο να κάνει κάποιες ενέργειες μέσω υπολογιστή την ώρα που εγώ δουλεύω.
Όμως θέλω να κάνει ακριβώς αυτά που θα του υποδείξω. Επειδή αν κάνει κάτι λάθος εγώ θα ζημιωθώ αρκετά, θέλω να παρακολουθώ εκ των υστέρων αν στη διάρκεια της ημέρας έκανε αυτό που έπρεπε.  

Μάλλον ο καλύτερος τρόπος είναι κάμερα
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Μάλλον ο καλύτερος τρόπος είναι κάμερα
Όχι.
Υπάρχουν τέτοια προγράμματα όπως σου είπαν και άλλοι νωρίτερα εδώ, και εγώ έχω τρέξει (αφού το εγκατέστησα) τέτοιο σε άλλο computer.
Τσάκωσα τα πάντα, μέχρι και passwords.

Πάνε πολλά χρόνια όμως, και δεν θυμάμαι ποιό ήταν. Τώρα θα έχουν εξελιχτεί πολύ.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.223
Κριτικές
3
Like
10.763
Πόντοι
3.506
Ολα αυτα τα προγραμματα παρακολουθησης τυπου "keylogger" καταγραφουν οτι γραφεται στο πληκτρολογιο.Τα βρισκεις ευκολα στο Internet αλλα υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να την πατησετε...Τα περισσοτερα εχουν εσωτερικο ιο, δυσκολα ανιχνευσιμο απο τα antivirus που δινουν πληρη αναφορα online στο κατασκευαστη τους για οτι πληκτρολογειτε.Ετσι καποιος ξερει πολυ καλα,τι password χρησιμοποιεις, αριθμους πιστωτικων καρτων κλπ...ΜΑΚΡΙΑ!!
 

greeksexyboy

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2012
Μηνύματα
130
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Επειδή είμαι λίγο άσχετος από υπολογιστές,έχω την εξής απορία.Υπάρχει περίπτωση να σε παρακολουθούν από την κάμερα που έχεις στον υπολογιστή σου, άτομα τα οποία έχουν χρησιμοποιήσει τον υπολογιστή σου και έχουν κάνει κάποια παρέμβαση σε αυτόν?
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
Επειδή είμαι λίγο άσχετος από υπολογιστές,έχω την εξής απορία.Υπάρχει περίπτωση να σε παρακολουθούν από την κάμερα που έχεις στον υπολογιστή σου, άτομα τα οποία έχουν χρησιμοποιήσει τον υπολογιστή σου και έχουν κάνει κάποια παρέμβαση σε αυτόν?

Ναι. Συνήθως ανάβει λαμπάκι όταν είναι ΟΝ η κάμερα.
 

mhtsos69

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2005
Μηνύματα
1.339
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
16
Όχι.
Ο λόγος που ψάχνω τέτοιο πρόγραμμα είναι ο εξής:
Θέλω να προσλάβω ένα άτομο να κάνει κάποιες ενέργειες μέσω υπολογιστή την ώρα που εγώ δουλεύω.
Όμως θέλω να κάνει ακριβώς αυτά που θα του υποδείξω. Επειδή αν κάνει κάτι λάθος εγώ θα ζημιωθώ αρκετά, θέλω να παρακολουθώ εκ των υστέρων αν στη διάρκεια της ημέρας έκανε αυτό που έπρεπε. 

Μάλλον ο καλύτερος τρόπος είναι κάμερα

Για παρακολούθηση ένα είναι το πρόγραμμα και λέγεται Spector (). Απο enterprise επίπεδο μέχρι την γκόμενα.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μπορεί να αποθηκευτεί ΟΛΗ η δραστηριότητα ενός υπολογιστή για ένα χρονικό διάστημα π.χ. μιας ημέρας σε μονάδα αποθήκευσης; Δηλαδή σαν να τον παρακολουθείς με κάμερα αλλά όχι εξωτερική, αλλά εσωτερική όπως δηλαδή λειτουργεί το Print Screen, αλλά διαρκείας και όχι στιγμιαία.
Καταλάβατε;  :think:
Λογικα θα υπαρχει!
Εδω υπαρχει προγραματακι για parental control το οποιο το παιρνας στο κιν του παιδιου ειδικα αν ειναι smartfone μπορεις και βλεπεις-καταγραφεις ολλες τις κλησεις-sms + οτι μπορεις να ενεργοποιησεις την καμερα και να δεις ανα πασα στιγμη και ωρα το παιδι σου που ειναι!!!
ενοειται οτι δεν παιρνει χαμπαρι!!
το προγραμα ειναι πανακριβο για να το αγορασεις και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αν το χρησιμοποιησεις για οποιδηποτε αλλο σκοπο (το λεει κιολας) π.χ. για την γυναικα σου εκτος οτι θα σε χωρισει αλλα στο δικαστηριο θα σου παρει τα σωβρακα κοινως!!
οποτε θελουν προσοχη τετοια προγραματα που εχουν να κανουν με προσωπικα δεδομενα....!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Όχι.
Ο λόγος που ψάχνω τέτοιο πρόγραμμα είναι ο εξής:
Θέλω να προσλάβω ένα άτομο να κάνει κάποιες ενέργειες μέσω υπολογιστή την ώρα που εγώ δουλεύω.
Όμως θέλω να κάνει ακριβώς αυτά που θα του υποδείξω. Επειδή αν κάνει κάτι λάθος εγώ θα ζημιωθώ αρκετά, θέλω να παρακολουθώ εκ των υστέρων αν στη διάρκεια της ημέρας έκανε αυτό που έπρεπε.  

Μάλλον ο καλύτερος τρόπος είναι κάμερα
1ον το ατομο που θα προσλαβεις λογικα δεν θα το χεις και εμπιστοσυνη!!!
2ον υπαρχουν τα remote programs που μπορεις επιτοπου οπου και αν βρισκεσαι να βλεπεις καθε κινηση!
3ον μεχρι και το Skype εχει κοινη χρηση οθονης και βλεπεις την οθονη του αλλου στο pc σου! (αλλα χωρις να μπορεις να επεμβεις οπως στα remote)
4ον εσυ θες καταγραφη (λογικα για να παρακολουθεις αργοτερα κοινως οταν δεν εισαι ΕΣΥ εκει! οποτε αν ειναι να σου κανει ζημια ή οτιδηποτε αλλο φοβασαι θα στο χει κανει)
αρα το θες για να τον κρατας στο χερι μηπως????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom