Νέα

ΟΚΤΕΝΙΔΙΝΗ - Σκοτώνει hiv- hpv - έρπη - ηπατίτιδα - για επαγγελματίες & πελάτες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 66
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ARHS2k

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
25
Like
1.513
Πόντοι
1.086
καλυτερα με 7up

το βροντοφωναξαν αλλωστε οι 7 νανοι οταν ειδαν τη χιονατη γυμνη : SEVEN UUUUP!!!
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Αυτο το βαζουμε πριν πλυνουμε τον πουτσο η μετα;

Αν το βαλουμε πριν πρεπει να το αφησουμε 2 λεπτα να δρασει με αποτελεσμα να καθυστερησουμε. Μια φορα Μεταξουργειο ηρθε ο νταβας την ωρα που πλενομουν και μου χτυπησε την πορτα λεγοντας μου "τι κανεις εκει μεσα ρε;",

Αν ομως πρωτα πλυνουμε πουτσο και μετα ψεκαστουμε χανουμε πολυτιμο χρονο κατα τον οποιο τα μικροβια εισχωρουν στον οργανισμο μας.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Δεν ειναι αυτο. Απλα για να ειναι κατάλληλο για μεσα στο μάτι φαντάζομαι οτι δεν θα τσουζει καν, και πουθενα. Γαμάει. Ανοικτά τα φαρμακεια σημερα, έφυγα.
Τσουζει αρκετα στην ουρηθρα γιατι περιεχει αλκοολη. Μην κανει καμια μαλακια και το ψεκασεις στο ματι σου. :jerking:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.660
Like
1.262
Πόντοι
366
Αυτο το βαζουμε πριν πλυνουμε τον πουτσο η μετα;
εγω, δουκα, εκανα μια ψεκαστικη στη περιοχη, μετα απο "υψηλου ρισκου επαφες"!
ειχα παντα μαζι μου το μικρο σπρέι (μιλαμε για το octenisept), που χωραει στο τσαντακι

ενταξει, παντως δεν το λες και ΝΕΟ αντισηπτικό (οπως αναφερει το αρθρο του αμπελαλε), εγω το γνωριζω εδω και μια 8ετια...

και εννοειται οτι προκειται για ενα ηπιο αντισηπτικο, σε σχεση με αντιστοιχα ισχυρα φαρμακα που χρησιμοποιουνται για τις παθησεις που αναφερει....απο προσωπικη εμπειρια μου, για παραδειγμα, στη θεραπεια των κονδυλωμάτων, τους κλανει μια μαντρα αρχιδια...εκει θελει δυνατα χημικα σκευασματα οπως το wartec και ειδικα η aldara (η μη προσεκτικη και εκτεταμενη χρηση της δημιουργει εγκαυματα στη περιοχη)....στην προκειμενη η οκτενιδίνη ισως να λειτουργει περισσοτερο σε επιπεδο προληψης και οχι θεραπειας (εφοσουν τα εχεις κολλησει)...

θα συμφωνησω και με γιορκι σχετικα με το οτι ευαισθητοποιει την "καλη" χλωριδα της βλεννογόνου



 
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Μεγαλο ρολο παιζει και το πλυσιμο χεριων αρχιδιων πουτσου, η σειρα με την οποια τα πλενεις, ο τροπος. Το στοιχημα ειναι να μειωσεις τον αριθμο των μικροβιων οσο γινεται πιο γρηγορα.

Παντως οταν κουβαλαγα οκτενισεπτ και ντετολ μαζι μου δεν ευχαριστιομουν τοσο το σεξ. Χρειαζεται μετρο και οργανωση σε ολα.
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Gentian Violet γατακια..... Για να μαθαίνετε, αλλα λερωνει.... Εκλεισε ΔΙΑΜΠΕΡΗ ΤΡΥΠΑ ΣΕ ΜΑΓΟΥΛΟ!!! Googlarete το
 

ARHS2k

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
25
Like
1.513
Πόντοι
1.086
πανιδα μαγκες! οχι χλωριδα
 

peinasmenos_lukos2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2016
Μηνύματα
865
Κριτικές
6
Like
194
Πόντοι
286
Απο προσωπική εμπειρία θέλω να πώ οτι πάω με ιερόδουλες κοντά στα 20 χρόνια.. οι περιπτώσεις που μου έχει σπάσει το προφυλακτικό ειναι πάρα πάρα πολλές.. οι περιπτώσεις ακάποτης πίπας δε το συζητάω οι περισσότερες συνευρέσεις μου.. οι περιπτώσεις που η καύλα με παρέσυρε σε ακα κι αυτές υπήρξαν ειδικά πιο πιτσιρικάς..

Αλλά θέλω να αναφέρω οτι στα 20 χρόνια πορνοκαριέρας κ δόξα το Ντιέγκο Μαραντόνα δέν έχω κολλήσει ουδέποτε κανένα αφροδίσιο.. Πες είμαι κωλόφαρδος πές τελικά το αγοραίο σεξ ειναι πιο safe..??  Τι να πώς.. σε αντιθέση με φίλους/γνωστούς μου που πάνε με γκόμενες έξω στη γύρα κ εχουν κολλήσει πολλά και διάφορα.. Κατι λέει αυτο πιστεύω..

Το συγκεκριμένο θρέντ το ανέβασα για χρήση του σπρέυ μετά απο ατύχημα κυρίως.. Τέσπα καταλαβαίνετε πως το εννοώ.. Ας το χουμε καβάτζα και να ναι αχρείαστο..

τυπε θα αγοραστει να υπαρχει αν και δεν κανω ακαποτα κτλ πρεπει να υπαρχει στο τσαντακι του πορνοκαταδρομεα!
 

Takis Lakos

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2017
Μηνύματα
244
Like
50
Πόντοι
1
Χωρις εξεταση γιατρου μην χρησιμοποιειτε φαρμακα
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Απλα το συνιστώ να το παίρνετε.. μετα απο ενα γαμησι κοιμάστε ήσυχα..
 

Συνημμένα

  • IMG_20171105_193417.jpg
    IMG_20171105_193417.jpg
    2,3 MB · Εμφανίσεις: 73

BigJumper

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
464
Κριτικές
31
Like
838
Πόντοι
2.972
- Στoματoλoγία - ΩΡΛ
- Στoματίτιδα πάσης φύσεως
- Γλωσσίτιδα.
- Πυόρρoια.
- Άφθες.
- Φαρυγγίτιδες.
- Μυκητιάσεις.
- Διάφoρα έλκη (πέμφιγα διαφόρων μoρφών).
- Ρινίτιδα.
- Ιγμoρίτιδα.
Κάποιες μέρες ξυπνάω με ερεθισμένες αμυγδαλές αυτό κάνει δουλειά;
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Η οκτενιδίνη (octenidine) έχει καλή βακτηριοστατική δράση ιδίως κατά Gram-Θετικών βακτηριδίων, καθώς και καλή δράση κατά δερματοφύτων και ζυμομυκήτων. Η οκτενιδίνη έχει επίσης βακτηριοκτόνο και μυκητοκτόνο δράση. Ο μηχανισμός δράσης της είναι ότι αντιδρά με τους πολυσακχαρίτες των κυτταρικών τοιχωμάτων των μικροοργανισμών, προσβάλλει το ενζυμικό σύστημα και τελικά οδηγεί στη καταστροφή της κυτταρικής λειτουργίας.

Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom