Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 467K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (3 μέλη και 10 επισκέπτες)

Άντε και βρήκαμε γκόμενα. Μετά τι κάνουμε; [Έως 3 ψήφοι]

  • Την πάω στην μαμά για να την εγκρίνει.

  • Κράζεις; Ζηλεύεις!

  • Της ζητώ να μου γνωρίσει μια φίλη της.

  • Εσύ βρήκες γκόμενα. Εγώ πως θα βρω;

  • Λέτε να ακούει τη μουσική του νεαρού Αρίσταρχου;

  • Θα την πάω στον Εσπερινό της Ενορίας μου.

  • Θα την κεράσω τουλουμπακι στο ζαχαροπλαστείο.

  • Θα διαβάσουμε τα περί σεξουαλικής πράξης στην Εγκυκλοπαίδεια.

  • Αν δεν είναι παρθένα, θα την χωρίσω!


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
βγες περπατησε ηρεμα μάλλον έφαγες γρήγορα κ μετά πιες λεμόνι με νερό να χωνεψεις
ερι αν μαθεις οτι πεθανα απο υπερβολικη δοση στραπατσαδας θα στενοχωρηθεις;
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
φυσικά γιαυτό φρόντισε να χωνεψεις σε παρακαλώ
με συγκινεις
λοιπον φοραω αθλητικα και παω οντως για περπατημα γιατι ειμαι να σκασω
τα λεμε

ΥΓ: αν δε με δειτε να λογκαρω το βραδυ αρχιστε τα τηλεφωνα στα νοσοκομεια μηπως τους πηγαν με το εκαβ κανενα πουλι
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
ερι αν μαθεις οτι πεθανα απο υπερβολικη δοση στραπατσαδας θα στενοχωρηθεις;

Τυπε   5    εφαγεs?   Για   βλεφαριασε  εδω












Ενα μεσαίου μεγέθους αυγό περιέχει περίπου 186 mg χοληστερόλης, ποσότητα που αντιστοιχεί στο 62% της συνιστώμενης ημερήσιας πρόσληψης για έναν ενήλικα.

Τα αυγά είναι από τις πιο θρεπτικές τροφές στον πλανήτη. Ωστόσο, έχουν μια κακή φήμη, επειδή οι κρόκοι είναι πλούσιοι σε χοληστερόλη.

Πολλοί πιστεύουν ότι αν καταναλώνουν τροφές με χοληστερόλη, τότε αυτόματα αυξάνουν και τα επίπεδα χοληστερόλης στο αίμα και συμβάλλουν στην καρδιακή νόσο. Αλλά δεν είναι τόσο απλό. Όσο περισσότερο χοληστερόλη καταναλώνουμε, τόσο λιγότερη χρειάζεται να παράγει το σώμα σας.

Η χοληστερόλη είναι ένα πολύ σημαντικό μέρος του σώματος. Είναι ένα δομικό μόριο που είναι συμβάλλει καίρια στην σύσταση κάθε κυτταρικής μεμβράνης. Χρησιμοποιείται, επίσης, από τον οργανισμό για να δημιουργήσει στεροειδείς ορμόνες, όπως η τεστοστερόνη, τα οιστρογόνα και η κορτιζόλη.

Με δεδομένο το πόσο απίστευτα σημαντική είναι η χοληστερόλη, το σώμα έχει αναπτύξει περίτεχνους τρόπους για να εξασφαλιστεί ότι θα έχει πάντα αρκετή διαθέσιμη. Επειδή, το να βρει την χοληστερόλη από την διατροφή δεν ήταν πάντα μια επιλογή όσο εξελισσόταν ο άνθρωπος ως ον, το ήπαρ παράγει από μόνο του την χοληστερόλη που χρειάζεται. Αλλά όταν καταναλώνουμε τροφές πολύ πλούσιες σε χοληστερόλη, το ήπαρ αρχίζει να παράγει λιγότερη ποσότητα.

Έτσι, το συνολικό ποσό της χοληστερόλης στο αίμα αλλάζει μόνο πολύ λίγο, ακόμα και όταν το σώμα βρίσκει την πηγή της από την διατροφή, αντί από το ήπαρ.

Αυγά

Για πολλές δεκαετίες, οι άνθρωποι άκουγαν ότι δεν έπρεπε να καταναλώνουν πάνω από 2-6 ολόκληρα αυγά την εβδομάδα, δηλαδή αυγό μαζί με τον κρόκο του, αφού το ασπράδι είναι ως επί το πλείστον πρωτεΐνες και δεν έχει σχεδόν καθόλου χοληστερόλη. Ωστόσο, δεν υπάρχει αυτήν τη στιγμή καμία επιστημονική απόδειξη που να επιβεβαιώνει αυτούς τους περιορισμούς.

Αντίθετα, σύγχρονες έρευνες δείχνουν ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει με διαφορετικό τρόπο στην ποσότητα των αυγών που καταναλώνει το άτομο ανά ημέρα ή ανά εβδομάδα. Έρευνα έδειξε το 70% των ανθρώπων δεν επηρεάζεται καθόλου η χοληστερίνη στο αίμα από τα αυγά που καταναλώνουν και πως στο 30% αυξάνει την “κακή” χοληστερίνη (LDL) μεν, αλλά ελαφρώς, δε.

Σύμφωνα με όλες τις σύγχρονες επιστημονικές ενδείξεις, είναι απόλυτα ασφαλές να καταναλώνει κανείς έως και 3 αυγά καθημερινά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Εντούτοις, είναι σώφρον να συμβουλευτείτε τον γιατρό σας σε κάθε περίπτωση, αφού η παραπάνω εκτίμηση αφορά άτομα που είναι υγιή και σχετικά δραστήρια στην καθημερινότητά τους.

 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.389
Κριτικές
90
Like
32.510
Πόντοι
24.700
σημερα εγαμηθηκα στη δουλεια
μολις μπηκα μεσα στο σπιτι καθιδρος, ζεχνω σαν κουναβι και πειναω σαν φωτης σεργουλοπουλος
ευτυχως που η μαμα μου  :effemine: εχει φτιαξει ΣΤΡΑΠΑΤΣΑΔΑ με αυγα φρεσκα και ντοματα πομοντορι γλυκια και εχει τριψει και φετα μεσα και θα παρω τωρα μια φρατζολα ψωμι και θα πεσω μεσα στο τηγανι απο βατηρα

H στραπατσάδα η αντρική έχει μέσα σκόρδο πιπερίτσα καυτερή και σύγκλινο.

Σας φυλάμε θέση στην παρέλαση.  :gay:  
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.289
Κριτικές
40
Like
18.837
Πόντοι
26.096
Θα  αλλαξοπιστησει???Χαλιφηs,   ιμαμηs  ???....Tι  χαιρετισμο  εννοειτε??

Δεν με αφορουν οι θρησκειες. Απλα ηθελα να τον συμφιλιωσω με το επικειμενο τελος του.
Τον τελευταιο ασπασμο εννοω ...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.389
Κριτικές
90
Like
32.510
Πόντοι
24.700
Τελειωσαν οι πανες ακρατειας;

Κάτι χειρότερο...

Με απατά ο Ποποφουλίνος.  :'(


Αυτός που ορκιζόταν ότι είναι στρέιτ:  :'(

Εγώ είμαι στρέιτ. Για εσάς όμως, κάνω κάποια φιλική εξαίρεση για να σας δώσω το κωλάντερο και το σπληνάντερο στο χέρι.


Αυτός που έγραφε ότι έχει γίνει εμμονκός κολομπαράς μόνο για μένα:  :'(

Είμαι εμμονικός κολομπαράς, διότι ποθώ μόνο το δικό σας κωλάντερο.
Όπως εσείς είστε εμμονικός πούστης, διότι φαντασιώνεστε διαρκώς το εύρρωστο πέος μόνο ενός συγκεκριμένου μέλους των παππούληδων,
το όνομα του οποίου παραπέμπει στην τριβή...  :grin:

Με απατά ασύστολα   :'(


Ξερολάκο νέοπα, αν εγώ έχω χαρακτηριστικά πετούγιας, τότε εσύ έχεις χαρακτηριστικά Ελλεηνίδας: μπάζο με αυτοπεποίθηση.
[size=15pt]Κι επειδή ο Polax είναι όντως γκόμενός μου και ξέρω τι κουβαλάει στο σώβρακό του,  :grin:
μπορώ να σε βεβαιώσω ότι δεν είσαι ούτε μια τρίχα απ' τα αρχίδια του...[/size]


Αντε, αν έμαθες πια πως να στέλνεις πμ σε ανεξάρτητες, στείλε και σε εμάς το τηλέφωνο της 007
επειδή έχουμε φάει τον κόσμο να το βρούμε...    :jerking:

Ωχχχ... Ζαλίζομαι...  :helpplea:

Χάνω την γή κάτω από τα πόδια μου...   :effemine:

Σβήνωωωω...  :S

Λυποθυμώ...  *P *P *P
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.106
Like
11.568
Πόντοι
2.606
που ειναι οι πουτανες του νηματος να λαβουν τον τελευταιο ασπασμο  :pipa2:  :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Δεν με αφορουν οι θρησκειες. Απλα ηθελα να τον συμφιλιωσω με το επικειμενο τελος του.
Τον τελευταιο ασπασμο εννοω ...
Αυτο αγαπητε  αργει  για  ολουs  μαs............Θαρθει πακετο με την αναπτυξη   :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom