Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 467K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (3 μέλη και 9 επισκέπτες)

Άντε και βρήκαμε γκόμενα. Μετά τι κάνουμε; [Έως 3 ψήφοι]

  • Την πάω στην μαμά για να την εγκρίνει.

  • Κράζεις; Ζηλεύεις!

  • Της ζητώ να μου γνωρίσει μια φίλη της.

  • Εσύ βρήκες γκόμενα. Εγώ πως θα βρω;

  • Λέτε να ακούει τη μουσική του νεαρού Αρίσταρχου;

  • Θα την πάω στον Εσπερινό της Ενορίας μου.

  • Θα την κεράσω τουλουμπακι στο ζαχαροπλαστείο.

  • Θα διαβάσουμε τα περί σεξουαλικής πράξης στην Εγκυκλοπαίδεια.

  • Αν δεν είναι παρθένα, θα την χωρίσω!


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.264
Κριτικές
40
Like
18.755
Πόντοι
26.096
Sing me a song, you're a singer
Do me a wrong, you're a bringer of evil
The Devil is never a maker
The less that you give, you're a taker
So, it's on and on and on
It's Heaven and Hell
Oh well, yeah
The lover of life's not a sinner
The ending is just a beginner
The closer you get to the meaning
The sooner you'll know that you're dreaming
So, it's on and on and on
Oh, it's on and on and on
It goes on and on and on
Heaven and Hell, I can tell
Fool, fool
Well, if it seems to be real, it's illusion
For every moment of truth, there's confusion in life
Love can be seen as the answer
But nobody bleeds for the dancer
They say that life's a carousel
Spinning fast, you gotta ride it well
The world is full of Kings and Queens
Who blind your eyes and steal your dreams
It's Heaven and Hell, oh well
And they'll tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
It's Heaven and Hell, oh no
Fool, fool
You've got to bleed for the dancer
Fool, fool
Look for the answer
Fool, fool, fool
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

"That song was a chance for me to get all these things off my chest that I always wanted to say… It was a song that let me say the one statement that was most important to me. I've always felt to be somewhat of a spokesman for kids – for people who maybe lonely, looked down upon, because they like the wrong kind of music – and, more importantly, the kids who play in bands. So I made the statement that I always wanted to make, which is, 'The world is full of kings and queens, who blind your eyes then steal your dreams / It's heaven and hell.' And that all means beware of people who try to blind your eyes with promises… If you have those dreams, don't let anyone rob you of those wonderful ideas that you have by stealing them and putting them in their pocket, and leaving you lonely by the side of the road. So beware those kings and queens out there, who blind your eyes then steal your dreams. It was very important for me to be able to make that statement. And that statement has been something that I've tried to live with since that time." – Ronnie James Dio
Amazing!
That is ...
 

Ιζνογκουντ

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Φεβ 2014
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
5
Like
7.386
Πόντοι
1.336
Προσοχη προσοχή
ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

προς του κκ Μπλιζακο και Αναπουρνάκο

Θα ηθελα να σας εημερωσω οτι ο κ Roger Rabit ( πρωην Excalibur )
Ουδεποτε υπηρξε

Νεκροφιλος
Κτηνοβατης
και Σαβουρογάμης
Νομιζω οτι ειναι γνωστο σε αρκετους οτι παντα ημουν φανατικος οπαδος της πγιοτητας παρα της ποσοτητας

based on the above
καντε μου αμφοτεροι ομου και δυο μαζι ( που ελεγε ενας δεκανεας που ειχαμε στην Κορινθο ) μια μεγαλη χαρη

Βρε δε πατε να γαμηθειτε να ξελαμπικαρετε
 

genesis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
840
Like
2.078
Πόντοι
446
Sing me a song, you're a singer
Do me a wrong, you're a bringer of evil
The Devil is never a maker
The less that you give, you're a taker
So, it's on and on and on
It's Heaven and Hell
Oh well, yeah
The lover of life's not a sinner
The ending is just a beginner
The closer you get to the meaning
The sooner you'll know that you're dreaming
So, it's on and on and on
Oh, it's on and on and on
It goes on and on and on
Heaven and Hell, I can tell
Fool, fool
Well, if it seems to be real, it's illusion
For every moment of truth, there's confusion in life
Love can be seen as the answer
But nobody bleeds for the dancer
They say that life's a carousel
Spinning fast, you gotta ride it well
The world is full of Kings and Queens
Who blind your eyes and steal your dreams
It's Heaven and Hell, oh well
And they'll tell you black is really white
The moon is just the sun at night
And when you walk in golden halls
You get to keep the gold that falls
It's Heaven and Hell, oh no
Fool, fool
You've got to bleed for the dancer
Fool, fool
Look for the answer
Fool, fool, fool
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

"That song was a chance for me to get all these things off my chest that I always wanted to say… It was a song that let me say the one statement that was most important to me. I've always felt to be somewhat of a spokesman for kids – for people who maybe lonely, looked down upon, because they like the wrong kind of music – and, more importantly, the kids who play in bands. So I made the statement that I always wanted to make, which is, 'The world is full of kings and queens, who blind your eyes then steal your dreams / It's heaven and hell.' And that all means beware of people who try to blind your eyes with promises… If you have those dreams, don't let anyone rob you of those wonderful ideas that you have by stealing them and putting them in their pocket, and leaving you lonely by the side of the road. So beware those kings and queens out there, who blind your eyes then steal your dreams. It was very important for me to be able to make that statement. And that statement has been something that I've tried to live with since that time." – Ronnie James Dio
Ωραίος δίσκος των Black Sabbath. Θυμάμαι τον είχε πάρει ο αδερφός μου μόλις κυκλοφόρησε.Ακόμη υπάρχει το βινύλιο.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.782
Κριτικές
164
Like
82.056
Πόντοι
46.223
Προσοχη προσοχή
ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

προς του κκ Μπλιζακο και Αναπουρνάκο

Θα ηθελα να σας εημερωσω οτι ο κ Roger Rabit ( πρωην Excalibur )
Ουδεποτε υπηρξε

Νεκροφιλος
Κτηνοβατης
και Σαβουρογάμης
Νομιζω οτι ειναι γνωστο σε αρκετους οτι παντα ημουν φανατικος οπαδος της πγιοτητας παρα της ποσοτητας

based on the above
καντε μου αμφοτεροι ομου και δυο μαζι ( που ελεγε ενας δεκανεας που ειχαμε στην Κορινθο ) μια μεγαλη χαρη

Βρε δε πατε να γαμηθειτε να ξελαμπικαρετε


Fot111.jpg
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.613
Κριτικές
36
Like
35.102
Πόντοι
18.565
Σας ευχαριστώ που ενημερώσατε τον αδερφό σας. Λόγω ειδικών συνθηκών δεν μπορούσα να το κάνω χθές βράδυ. Ο Ταρίφας τής καρδιάς μας, κάτι παραπάνω από αδελφικός φίλος πλέον, επικοινώνησε μαζί μου.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.712
Like
67.887
Πόντοι
12.756
Σας ευχαριστώ που ενημερώσατε τον αδερφό σας. Λόγω ειδικών συνθηκών δεν μπορούσα να το κάνω χθές βράδυ. Ο Ταρίφας τής καρδιάς μας, κάτι παραπάνω από αδελφικός φίλος πλέον, επικοινώνησε μαζί μου.
Πότε θα φύγεις ρε μπάρμπα να ησυχάσουμε ;;;;;;;;;;
 

wired77

Μέγας
Εγγρ.
25 Οκτ 2016
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
11
Like
5.517
Πόντοι
4.096
Γρήγορη καλησπέρα στους φίλους!!!
:hi:
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.659
Πόντοι
2.456
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.
Η Μονομελής Επιτροπή Προπαγάνδας και Διαφώτισης του Νήματος, της οποίας προίσταται ο Νηματοθέτης ανακοινώνει ότι -μετά από μαραθώνια ολονύκτια συνεδρίαση, κατά την οποία ακούσθηκαν με προσοχή οι απόψεις όλων των μελών- έκανε δεκτή ΟΜΟΦΩΝΑ την εισήγηση του κ. blizardeye περί της σημασίας αυτού του Νήματος και δηλαδή:

Το Νήμα αυτό έχει κλείσει περί τα 8 1/2 χρόνια λειτουργίας. Πάρα πολλά μέλη έχουν περάσει μέσα από τις σελίδες μας. Πολλοί έχουν αποχωρήσει. Δύο έχουν αποβιώσει. Άλλοι νέοι σιγά σιγά μας ακολουθούν, αφού πρώτα έχουν κατανοήσει το χιούμορ μας και τον αυτοσαρκασμό μας και έχουν νιώσει ότι εδώ μέσα γεννιούνται σχέσεις ζωής.

Αυτά τα χρόνια δημιουργήθηκαν πραγματικές φιλίες, που συνεχίζουν να υπάρχουν και θα υπάρχουν και πίσω από την λαμπερή επιφάνεια του διαδικτύου σφυρηλατούνται δεσμοί στήριξης. Έχουν δημιουργηθεί και έχθρες όπως είναι φυσικό αλλά αυτές είναι μάλλον η απόλυτη εξαίρεση στον κανόνα.
Δεν είναι όλοι φίλοι με όλους. Αλλά όσοι είναι φίλοι μεταξύ τους γνωρίζουν ότι η σχέση τους αυτή είναι μία γλυκιά ευθύνη και όχι μία ευκαιρία.

Θα ομιλήσω σε προσωπικό επίπεδο για να καταφέρω να θέσω ένα παράδειγμα. Ο κ. Roger Rabbit υπήρξε για πολλά χρόνια παρεξηγημένος μ΄ εμένα [τώρα όμως μ΄ αγαπάει] και δεν μου μιλούσε. Κάποια στιγμή όμως που είχα εξαφανισθεί από το μπου και ουδείς γνώριζε που ήμουν και τι έκανα, ξέρω ότι είχε επικοινωνήσει με τον αδελφό μου, κ. NICK TRIVE, για να μάθει για εμένα και ήταν έτοιμος να αρχίσει να ψάχνει στα Νοσοκομεία [όπου έχει προσβάσεις] για να δει μήπως μου έχει συμβεί κάτι σοβαρό και νοσηλεύομαι ... Αυτό εμένα με συγκίνησε και δεν πρόκειται να το ξεχάσω ποτέ ...!!!

Τα γράφω όλα αυτά επειδή σήμερα το πρωί κάποιοι από εμάς δέχθηκαν μία απεγνωσμένη κατάθεση ψυχής από ένα μέλος μας. Μία κατάθεση ψυχής, που μόνο σ΄ εμάς εδώ μέσα το μέλος μας αυτό μπορεί να κάνει. Λεπτομέρειες δεν έχουν νόημα να αναφερθούν δημόσια. Άλλωστε το τμήμα Στήριξης και Υποστήριξης του Νήματος έχει ήδη κινητοποιηθεί.


Το Νήμα αυτό έχει αποκτήσει πια αυτόνομη ύπαρξη και δεν το ελέγχουμε όπως παλιά. Είναι πάνω από όλους μας και είναι για όλους μας. Μας προσφέρει περισσότερα από όσα του προσφέρει ο κάθε ένας από εμάς ατομικά.

Πρέπει να το προσέχουμε ως κόρη οφθαλμού. Η ύπαρξή του δεν είναι αυτονόητη και αν εκλείψει, δεν θα αντικατασταθεί. Και τότε θα αρχίσουν τα δύσκολα ... και ο νοών νοείτω.

If the cap fits, wear it, ως και η Αγγλίς τροφός μου θα εσχολίαζε.
Πολύ ωραία κείμενο, πραγματικά είναι ένα νήμα από τα λίγα που υπάρχει σεβασμός απέναντι σε ανθρώπους που γράφουν με ψευδώνυμο. Καλό χιούμορ και όχι βρισιές οι ποίο πολύ σε αυτό το φόρουμ δεν έχουν γνωριστεί γράφουν πίσω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο οπότε δεν ξέρεις τον άλλον τι είναι η τι έχει οπότε το λιγότερο είναι σεβασμός!!
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.264
Κριτικές
40
Like
18.755
Πόντοι
26.096
Προσοχη προσοχή
ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

προς του κκ Μπλιζακο και Αναπουρνάκο

Θα ηθελα να σας εημερωσω οτι ο κ Roger Rabit ( πρωην Excalibur )
Ουδεποτε υπηρξε

Νεκροφιλος
Κτηνοβατης
και Σαβουρογάμης
Νομιζω οτι ειναι γνωστο σε αρκετους οτι παντα ημουν φανατικος οπαδος της πγιοτητας παρα της ποσοτητας

based on the above
καντε μου αμφοτεροι ομου και δυο μαζι ( που ελεγε ενας δεκανεας που ειχαμε στην Κορινθο ) μια μεγαλη χαρη

Βρε δε πατε να γαμηθειτε να ξελαμπικαρετε
Συνεχές bullying και ύβρεις κατά του Νηματοθετη....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom