Νέα

Οι γυναίκες λένε ότι το 80% των ανδρών είναι «κάτω του μετρίου»

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Οι 50αρηδες++ εζησαν το παλιο το ορθοδοξο μεγαλε κ παιζαν αλλη μπαλα. Ειναι μια κατηγορια μονοι τους, δεν αγγιζονται.
Αδικο προς τη γενια σου να συγκρινεστε μαζι τους. Μην ασχολεισαι μαζι τους κ δες τι μπορεις να κανεις ΕΣΥ.
Δε μπορώ να κάνω πολλά εγώ οι γκόμενες έχουν χαζεψει πλέον παλιά δε ήταν έτσι ήταν πολύ πιο καλύτερες.Το κωλοιντερνετ έκανε τις Ελληνίδες να θέλουν τους φλωρους με τα μούσια και τα τατουάζ,παλιά που δε υπήρχε το ιντερνετ γαμαγαν οι πάντες και οχι μόνο οι φλωροι.
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
ακόμη ένας ηττοπαθής 25χρονος.
Παίκτη είμαι 45 και έχω να σου πω ότι πρέπει να αλλάξεις μυαλά χτες γιατί τα χρόνια περνάνε σαν νερό.

1. Δεν έχουν πρόβλημα οι συνομήλικές σου ,εσύ έχεις. Εκτός από αυτές που λες ότι θέλουν "φλωρούμπες" υπάρχουν και αυτές που θέλουν εσένα. Εσύ όμως είσαι τόσο αρνητικό άτομο, με χαμηλή αυτοπεποίθηση που τις διώχνεις. Στο λέω γιατί τα έχω πει και εγώ αυτά στην ηλικία σου. Ξεκίνα λοιπόν να μιλάς με όλες και θα βρεις αυτή που σου ταιριάζει.
2. Είσαι 24-25, δηλαδή αντέχεις να γαμάς μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα. Αυτό είναι τεράστιο προσόν. Φτιάξε λοιπόν την εμφάνισή σου και το ντύσιμό σου και ξεκίνα: Tinder σε μεγαλύτερες σε ηλικία, swingers bars ,πιάσε δουλειά στη νύχτα ,ξεκίνα να συχνάζεις σε μαγαζιά με μεγαλύτερες ηλικίες κάτι θα γίνει. Είναι πιο δύσκολο να βρεις ανύπαντρη 35αρα ,αλλά χωρισμένες 35+ και παντρεμένες που ψάχνονται για γαμήσι θα βρεις εύκολα.
3. Αν η παρέα σου είναι losers σαν και εσένα ,αγάμητοι ή έχουν σταθερή σχέση και δε θέλουν να σου γνωρίσουν καμία, γάμα τους και παίξε μπάλα μόνος σου. Ή άλλαξε παρέες.
έχοντας μικρή εμπειρία στο live καμάκι, θα πω ότι το 3 είναι πολύ καθοριστικός παράγοντας. Οι παρέες μπορούν να σε πάνε ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ. Όταν εγώ πχ τους είπα για καμάκι στο δρόμο με κοιτούσαν σαν εξωγήινο. Εγώ σιγά μην τους άκουγα, το άρχισα πριν λίγο καιρό και όποτε βλέπω κάποια καλή ευκαιρία μιλάω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.895
Like
2.958
Πόντοι
456
Όντως οι περισσότερες Ελληνίδες είναι σα γυφτισες εμφανησιακα με χαμηλό επίπεδο.Λιγες Ελληνίδες είναι η εξαίρεση εμφανησιακα.Πχ η Ευαγγελία συριοπουλου είναι μια από τις πιο ποιοτικές και όμορφες Ελληνίδες οι περισσότερες Ελληνίδες είναι σκατα και καγκουρισες.
Αυτή τη Συρόπουλου δεν τη ξέρω αλλά στο πρώτο έχεις πολύ δίκιο. Οι ελλεινιδες είναι σα γυφτισες εμφανισιακά και πράγματι πολύ χαμηλού επιπέδου. Για να δεις όμορφη ελλεινιδα είναι πολύ σπάνιο. Έχουμε γεμίσει μπαζολες. Κατώτερες από τις ξένες σε ολα
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.744
Like
1.527
Πόντοι
216
Για μισό ρε μάγκες μήπως έχουν τα δικά τους γούστα πρόβλημα και όχι εμείς;

Θέλω να πω ότι πλέον αρέσουν φλώροι, πούστηδες που βάφονται και βγάζουν τα φρύδια τους αλλά και γενικά οτιδήποτε δεν είναι αρσενικό.

Ενοχλούνται από την τεστοστερόνη και ό,τι αυτή παράγει.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.495
Πόντοι
216
Κοίτα δε εχω εμμονή αλλά είμαι θυμωμένος με τη εποχή μου γιατί οι τωρινοί 50 αρηδες βρίσκατε όλοι γκόμενα όταν ήσασταν στη ηλικία μου γιατί τότε έβρισκε κουτσός στραβος ενώ τώρα γαμανε μόνο οι φλωροι με τα μούσια με τα τατουάζ αυτό ναι με νευριάζει γιατί αυτή η εποχή δε με ευνοεί σε αυτό.Επισης πολεμικές τέχνες όσοι ήξερα που έκαναν τους αντιπαθούσα ήταν πραγματικά μαλακες άνθρωποι δε κάνω πλάκα οπότε ναι πολεμικές τέχνες μόνο οι μαλακές κάνουν και εγώ ούτε και πρόκειται να κάνω ποτέ γιατι μαλακας δε είμαι,μπορεί να είμαι λίγο βαρετός και να λέω τα ίδια και τα ίδια αλλά αλήτης δε είμαι.
Συγνώμη ρε μάστορα, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν τα χεις καταλάβει σωστά εδώ.

Καταρχάς βλέπεις όλους εμάς τους 40+ να λέμε 'πόσο πιο εύκολα έπαιζαν οι γκόμενες παλαιότερα΄....
Η ημιμάθεια να ξέρεις είναι χειρότερη της αμάθειας, και επίτρεψε μου να σου εξηγήσω κάποια πράγματα (όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ με το φτωχό μου μυαλό), μπας και σκαμπάσεις.

Για αρχή σου επιβεβαιώνω πως ναι μεν, ήταν ΠΟΛΥ πιο απλά τα πράγματα τότε, καθώς δεν είχαμε σόσιαλ, συνεπώς οι γυναίκες δεν έχαιραν της δυνατότητας να προβάλλουν τον εαυτό τους δημόσια όπως σήμερα.
Αυτό ΤΙ σημαίνει?
Δε πα να ταν Η μουνάρα η άλλη, ο κόσμος που έβλεπε και συναναστρεφόταν ήταν ΠΟΛΥ μικρότερος κύκλος. Συνεπώς εάν 'μετρούσες' στον εκάστοτε κύκλο, έπαιζες μπάλα. Δε πα να μην έκλανες μια μάντρα έξω απτα νερά σου? Στα νερά σου όμως ψάρευες μια χαρά!
Περιορισμένος ανταγωνισμός λοιπόν, ναι.

ΑΛΛΑ:

στο αντισταθμίζω με το γεγονός πως λόγω των ανωτέρω που ανέφερα, ΟΥΤΕ εμείς συναναστρεφόμασταν ΤΟΣΟ πολύ κόσμο όσο σήμερα. Οι κύκλοι δεν άνοιγαν εύκολα, και στους δικούς σου κύκλους 1-2 αν γαμήσεις 'καίγεσαι' μετά.
Αρα τι έπρεπε να κάνεις?
Αν ήθελες να γαμήσεις και να γνωρίζεις γκομενάκια, έπρεπε να κινείσαι διαρκώς παντού! Να διευρύνεις τους ορίζοντες σου, να μπεις σε άλλες παρέες, να είσαι σε ετοιμότητα και πονηρούλης!
Συμπληρώνω την εξίσωση και με την έλευση της κινητής τηλεφωνίας, η οποία άλλαξε ριζικά τις εξόδους μας. (μέσα σ ένα βράδυ διακτινιζόσουν σε 3-4 διαφορετικά μέρη).
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε σου έρχονταν όλες οι γκόμενες στο πιάτο έτσι απλά! Ούτε και σου καθόταν καμμία εάν ήσουν ανάποδο γαμώτο παχύσαρκος με φόρμες κλπ.
Τι θέλω να σου πω? Πως και τότε ήθελε δουλειά για να παίζεις μπάλα, και το γαμήσι απαιτούσε τον αγώνα του (όπως σήμερα).
Σήμερα γνωρίζεις πολύ περισσότερο κόσμο, πολλά εργαλεία βρίσκονται στα χέρια σου και μπορείς να τα αξιοποίησεις προς το συμφέρον σου.
Τότε δεν είχαμε τα μέσα που είχαμε σήμερα, απαιτούσε ψηστήρι και πεσιματικές δια ζώσης, εννοείται έπαιζαν το ρόλο τους και οι δυναμικής της κάθες παρέας κλπ.

Απλά κάποιες συμπεριφορές τύπου 'ghosting' κλπ. δεν τις έβλεπες συχνά τότε, ούτε και ένιωθες τόσο 'αναλώσιμος' κοινωνικά σε αντίθεση με το σήμερα, οπου για τις περισσότερες είσαι απλά 'ένας Γιώργος ακόμα' εάν δεν έχεις τον τρόπο να τραβήξεις την προσοχή.
Το βλέπω γύρω μου πως οι γυναίκες πλέον δεν χαζεύουν γύρω τους όπως παλιά, δεν εξερευνούν το περιβάλλον που βρίσκονται, ζούνε σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Μπορεί να κάθεται ένας άντρακλας 2 μέτρα δίπλα σε μια μέτρια, κι αυτή ούτε που θα τον προσέξει. Είναι απλή αποβλάκωση αυτό.
Στο χέρι του καθενός είναι να τη βγάλει απτα νερά της την άλλη, και ό,τι γίνει.

Χωρίς ρίσκο και δουλειά με τον εαυτό μας, δεν υπάρχει ελπίδα!
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Συγνώμη ρε μάστορα, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν τα χεις καταλάβει σωστά εδώ.

Καταρχάς βλέπεις όλους εμάς τους 40+ να λέμε 'πόσο πιο εύκολα έπαιζαν οι γκόμενες παλαιότερα΄....
Η ημιμάθεια να ξέρεις είναι χειρότερη της αμάθειας, και επίτρεψε μου να σου εξηγήσω κάποια πράγματα (όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ με το φτωχό μου μυαλό), μπας και σκαμπάσεις.

Για αρχή σου επιβεβαιώνω πως ναι μεν, ήταν ΠΟΛΥ πιο απλά τα πράγματα τότε, καθώς δεν είχαμε σόσιαλ, συνεπώς οι γυναίκες δεν έχαιραν της δυνατότητας να προβάλλουν τον εαυτό τους δημόσια όπως σήμερα.
Αυτό ΤΙ σημαίνει?
Δε πα να ταν Η μουνάρα η άλλη, ο κόσμος που έβλεπε και συναναστρεφόταν ήταν ΠΟΛΥ μικρότερος κύκλος. Συνεπώς εάν 'μετρούσες' στον εκάστοτε κύκλο, έπαιζες μπάλα. Δε πα να μην έκλανες μια μάντρα έξω απτα νερά σου? Στα νερά σου όμως ψάρευες μια χαρά!
Περιορισμένος ανταγωνισμός λοιπόν, ναι.

ΑΛΛΑ:

στο αντισταθμίζω με το γεγονός πως λόγω των ανωτέρω που ανέφερα, ΟΥΤΕ εμείς συναναστρεφόμασταν ΤΟΣΟ πολύ κόσμο όσο σήμερα. Οι κύκλοι δεν άνοιγαν εύκολα, και στους δικούς σου κύκλους 1-2 αν γαμήσεις 'καίγεσαι' μετά.
Αρα τι έπρεπε να κάνεις?
Αν ήθελες να γαμήσεις και να γνωρίζεις γκομενάκια, έπρεπε να κινείσαι διαρκώς παντού! Να διευρύνεις τους ορίζοντες σου, να μπεις σε άλλες παρέες, να είσαι σε ετοιμότητα και πονηρούλης!
Συμπληρώνω την εξίσωση και με την έλευση της κινητής τηλεφωνίας, η οποία άλλαξε ριζικά τις εξόδους μας. (μέσα σ ένα βράδυ διακτινιζόσουν σε 3-4 διαφορετικά μέρη).
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε σου έρχονταν όλες οι γκόμενες στο πιάτο έτσι απλά! Ούτε και σου καθόταν καμμία εάν ήσουν ανάποδο γαμώτο παχύσαρκος με φόρμες κλπ.
Τι θέλω να σου πω? Πως και τότε ήθελε δουλειά για να παίζεις μπάλα, και το γαμήσι απαιτούσε τον αγώνα του (όπως σήμερα).
Σήμερα γνωρίζεις πολύ περισσότερο κόσμο, πολλά εργαλεία βρίσκονται στα χέρια σου και μπορείς να τα αξιοποίησεις προς το συμφέρον σου.
Τότε δεν είχαμε τα μέσα που είχαμε σήμερα, απαιτούσε ψηστήρι και πεσιματικές δια ζώσης, εννοείται έπαιζαν το ρόλο τους και οι δυναμικής της κάθες παρέας κλπ.

Απλά κάποιες συμπεριφορές τύπου 'ghosting' κλπ. δεν τις έβλεπες συχνά τότε, ούτε και ένιωθες τόσο 'αναλώσιμος' κοινωνικά σε αντίθεση με το σήμερα, οπου για τις περισσότερες είσαι απλά 'ένας Γιώργος ακόμα' εάν δεν έχεις τον τρόπο να τραβήξεις την προσοχή.
Το βλέπω γύρω μου πως οι γυναίκες πλέον δεν χαζεύουν γύρω τους όπως παλιά, δεν εξερευνούν το περιβάλλον που βρίσκονται, ζούνε σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Μπορεί να κάθεται ένας άντρακλας 2 μέτρα δίπλα σε μια μέτρια, κι αυτή ούτε που θα τον προσέξει. Είναι απλή αποβλάκωση αυτό.
Στο χέρι του καθενός είναι να τη βγάλει απτα νερά της την άλλη, και ό,τι γίνει.

Χωρίς ρίσκο και δουλειά με τον εαυτό μας, δεν υπάρχει ελπίδα!
Ναι με τη μόνη διαφορά ότι παλιά δε θέλαν τους φλώρους σα τον αργυρο όπως τώρα παλιά θέλαν νορμάλ άντρες μπορεί να είχε αγώνα και παλιά αλλά τουλάχιστον γαμαγαν όλοι οι γκόμενες δε κοίταγαν τους φλωρους μετά μούσια και τα τατουάζ όπως σήμερα.Εγω προσωπικά δε υποστηρίζω καθόλου το στιλ αργυρου και ούτε θέλω να το υποστηρίξω πιο πολύ θα υποστήριζα το στιλ του ψάλτη ή του Γαρδέλη.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Αυτή τη Συρόπουλου δεν τη ξέρω αλλά στο πρώτο έχεις πολύ δίκιο. Οι ελλεινιδες είναι σα γυφτισες εμφανισιακά και πράγματι πολύ χαμηλού επιπέδου. Για να δεις όμορφη ελλεινιδα είναι πολύ σπάνιο. Έχουμε γεμίσει μπαζολες. Κατώτερες από τις ξένες σε ολα
Γαμησετα τριμπαζα μαυρομαλες με ύφος ντεκαυλε γυφτικο και κυτταρίτιδες σκατα πολύ χαμηλό επίπεδο.Δες συριοπουλου και πραγματικά πατάει τις Ελληνίδες σε όλα καλοσυνάτο βλέμμα όμορφη μια κούκλα και όχι αυτό το γυφτικο λαικοπουτανε.
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.877
Κριτικές
3
Like
1.495
Πόντοι
216
Ναι με τη μόνη διαφορά ότι παλιά δε θέλαν τους φλώρους σα τον αργυρο όπως τώρα παλιά θέλαν νορμάλ άντρες μπορεί να είχε αγώνα και παλιά αλλά τουλάχιστον γαμαγαν όλοι οι γκόμενες δε κοίταγαν τους φλωρους μετά μούσια και τα τατουάζ όπως σήμερα.Εγω προσωπικά δε υποστηρίζω καθόλου το στιλ αργυρου και ούτε θέλω να το υποστηρίξω πιο πολύ θα υποστήριζα το στιλ του ψάλτη ή του Γαρδέλη.
........καμμία σωτηρία!

Που να βλεπες τα πρεζάκια/παπόβιους/ρεηβάδες/καγκούρια που γαμούσαν και τότε. Τώρα τουλάχιστον κάνουν κάνα μπάνιο
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
........καμμία σωτηρία!

Που να βλεπες τα πρεζάκια/παπόβιους/ρεηβάδες/καγκούρια που γαμούσαν και τότε. Τώρα τουλάχιστον κάνουν κάνα μπάνιο
Άλλο στιλ τώρα άλλο τότε.Τοτε ήταν στιλ ψάλτη ή στιλ Γαρδέλη αυτό το στιλ το υποστηρίζω περισσότερο πάντως παρά το στιλ του αργυρου το οποίο δε υποστηρίζω με καμία Παναγία.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Τα πιπινια θέλουν φλώρους εγώ φλώρος δε είμαι.Εσυ είσαι 42 χρόνων στη εποχη σου οι περισσότεροι γαμαγαν κουτσοί στραβοί τώρα γαμανε μόνο οι φλωροι οι μουσατοι οι μοντέρνοι.
ασε τις δικαιολογίες τζιμάκο.Οι εποχες εχουν αλλαξει συμφωνοι.Κοιτα να βαλεις μυαλο και να στρωσεις οτι μπορεις.Εμενα αν δεν μου καθόταν καμια θα κοιταζα τον καθρεπτη οχι τις γκόμενες.Και αν δεν βλεπεσαι,κοιτα να αλλαξεις νοοτροπια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αυτα..παω για δουλεια
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
11 Σεπ 2019
Μηνύματα
94
Like
66
Πόντοι
0
Τα πιπινια θέλουν φλώρους εγώ φλώρος δε είμαι.Εσυ είσαι 42 χρόνων στη εποχη σου οι περισσότεροι γαμαγαν κουτσοί στραβοί τώρα γαμανε μόνο οι φλωροι οι μουσατοι οι μοντέρνοι.
Άρα λοιπόν φλώρος ή μουσάτος ή μοντέρνος;

Δεν ακούγεται δύσκολο.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
10
Like
2.973
Πόντοι
3.385
Συγνώμη ρε μάστορα, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν τα χεις καταλάβει σωστά εδώ.

Καταρχάς βλέπεις όλους εμάς τους 40+ να λέμε 'πόσο πιο εύκολα έπαιζαν οι γκόμενες παλαιότερα΄....
Η ημιμάθεια να ξέρεις είναι χειρότερη της αμάθειας, και επίτρεψε μου να σου εξηγήσω κάποια πράγματα (όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ με το φτωχό μου μυαλό), μπας και σκαμπάσεις.

Για αρχή σου επιβεβαιώνω πως ναι μεν, ήταν ΠΟΛΥ πιο απλά τα πράγματα τότε, καθώς δεν είχαμε σόσιαλ, συνεπώς οι γυναίκες δεν έχαιραν της δυνατότητας να προβάλλουν τον εαυτό τους δημόσια όπως σήμερα.
Αυτό ΤΙ σημαίνει?
Δε πα να ταν Η μουνάρα η άλλη, ο κόσμος που έβλεπε και συναναστρεφόταν ήταν ΠΟΛΥ μικρότερος κύκλος. Συνεπώς εάν 'μετρούσες' στον εκάστοτε κύκλο, έπαιζες μπάλα. Δε πα να μην έκλανες μια μάντρα έξω απτα νερά σου? Στα νερά σου όμως ψάρευες μια χαρά!
Περιορισμένος ανταγωνισμός λοιπόν, ναι.

ΑΛΛΑ:

στο αντισταθμίζω με το γεγονός πως λόγω των ανωτέρω που ανέφερα, ΟΥΤΕ εμείς συναναστρεφόμασταν ΤΟΣΟ πολύ κόσμο όσο σήμερα. Οι κύκλοι δεν άνοιγαν εύκολα, και στους δικούς σου κύκλους 1-2 αν γαμήσεις 'καίγεσαι' μετά.
Αρα τι έπρεπε να κάνεις?
Αν ήθελες να γαμήσεις και να γνωρίζεις γκομενάκια, έπρεπε να κινείσαι διαρκώς παντού! Να διευρύνεις τους ορίζοντες σου, να μπεις σε άλλες παρέες, να είσαι σε ετοιμότητα και πονηρούλης!
Συμπληρώνω την εξίσωση και με την έλευση της κινητής τηλεφωνίας, η οποία άλλαξε ριζικά τις εξόδους μας. (μέσα σ ένα βράδυ διακτινιζόσουν σε 3-4 διαφορετικά μέρη).
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δε σου έρχονταν όλες οι γκόμενες στο πιάτο έτσι απλά! Ούτε και σου καθόταν καμμία εάν ήσουν ανάποδο γαμώτο παχύσαρκος με φόρμες κλπ.
Τι θέλω να σου πω? Πως και τότε ήθελε δουλειά για να παίζεις μπάλα, και το γαμήσι απαιτούσε τον αγώνα του (όπως σήμερα).
Σήμερα γνωρίζεις πολύ περισσότερο κόσμο, πολλά εργαλεία βρίσκονται στα χέρια σου και μπορείς να τα αξιοποίησεις προς το συμφέρον σου.
Τότε δεν είχαμε τα μέσα που είχαμε σήμερα, απαιτούσε ψηστήρι και πεσιματικές δια ζώσης, εννοείται έπαιζαν το ρόλο τους και οι δυναμικής της κάθες παρέας κλπ.

Απλά κάποιες συμπεριφορές τύπου 'ghosting' κλπ. δεν τις έβλεπες συχνά τότε, ούτε και ένιωθες τόσο 'αναλώσιμος' κοινωνικά σε αντίθεση με το σήμερα, οπου για τις περισσότερες είσαι απλά 'ένας Γιώργος ακόμα' εάν δεν έχεις τον τρόπο να τραβήξεις την προσοχή.
Το βλέπω γύρω μου πως οι γυναίκες πλέον δεν χαζεύουν γύρω τους όπως παλιά, δεν εξερευνούν το περιβάλλον που βρίσκονται, ζούνε σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Μπορεί να κάθεται ένας άντρακλας 2 μέτρα δίπλα σε μια μέτρια, κι αυτή ούτε που θα τον προσέξει. Είναι απλή αποβλάκωση αυτό.
Στο χέρι του καθενός είναι να τη βγάλει απτα νερά της την άλλη, και ό,τι γίνει.

Χωρίς ρίσκο και δουλειά με τον εαυτό μας, δεν υπάρχει ελπίδα!
Επειδή αισίως κοντεύω τα 50, προφανώς και δεν ήταν ειδυλλιακά τα πράγματα στις δεκαετίες του 1980 και του 1990, αλλά έως την εισβολή στη ζωή μας του διαδικτύου, κάποια πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά.
Ο περιορισμένος κύκλος, ήταν κάτι ταυτόχρονα θετικό και αρνητικό όπως ορθά επισημαίνεις: αν μέτραγες, έπαιζες μπάλα και ήσουν περιζήτητος στον κύκλο αυτό. Επίσης, τότε η ''γειτονιά'' ακόμη και στις μεγάλες πόλεις, ήταν ευρύτερη έννοια από τη σημερινή.
Ήταν θετικό και για τις γυναίκες: δεν λειτουργούσαν έχοντας μία αίσθηση πως τους ανήκει όλος ο κόσμος. Μπορεί να μέτραγε στη γειτονιά της, στον κύκλο της, αλλά έως εκεί. Δεν ένιωθε ότι έχει αμέτρητες και άπειρες επιλογές και ότι μπορεί να έχει όποιον θέλει σε όλη την επικράτεια και όλοι της οφείλουν ευγνωμοσύνη για την ύπαρξή της.
Ένα άλλο στοιχείο της εποχής ήταν ότι γίνονταν γνωριμίες Live περισσότερο και πολύ πιο άνετα: στο λεωφορείο έπιανες κουβέντα και πήγαινες για καφέ. Τώρα βλέπεις απλανή βλέμματα γυναικών ή εστιασμένα σε μία οθόνη, τότε έπαιζαν τα μάτια γύρω τους. Ακόμη και στο δρόμο, βόλτα σε πλατεία, σε καφετέρια, στην ντίσκο.
Και τότε αποτελούσαν πόλο έλξης για μερίδα των γυναικών παρακμιακοί- περιθωριακοί τύποι που εμφανίζονταν ως ''alternative'' στα μάτια τους. Αλλά ο νορμάλ τύπος, ο μέσος άντρας, είχε περισσότερα εχέγγυα ''επιτυχίας'' να μη μείνει αγάμητος επί μακρόν, να έχει μία σχέση, και να χωρίσει να κάνει άλλη μία σχέση κ.ο.κ. Αλλά έως εκεί, ο μέσος άντρας δεν πήδαγε αλύπητα ότι κινούνταν.
Και κάτι τελευταίο: όποιοι δεν πηδάνε καθόλου σήμερα, πιθανότατα και τότε με το πουλί στο χέρι θα έμεναν λόγω του όλου χαρακτήρα και της προσωπικότητάς τους.
 
Εγγρ.
2 Νοε 2023
Μηνύματα
244
Κριτικές
4
Like
477
Πόντοι
301
Οι ελλεινιδες πάντως οι πιο πολλές μπαζολες και χοντρούλες είναι. Οπότε βγαινω έξω δυσκολεύομαι να βρω πάνω μια α

Οι ελλεινιδες πάντως οι πιο πολλές μπαζολες και χοντρούλες είναι. Οπότε βγαινω έξω δυσκολεύομαι να βρω πάνω μια αντε 2 ομορφουλες..
Παραπανω ανθρωπια διαθετουν οι βιζιτες τελικα παρα οι συγχρονες "ελεεινίδες"...!Νομιζουν πως τις εχουμε αναγκη στο κατω κατω???Όποτε μας καυλωσει,ξεσπαμε σε καμια βιζιτα για κανα δυωρακι και τελειωνει εκει η υποθεση.Σιγα μη κατσουμε να παρακαλαμε το καθε μαλακιστηρι για ενα γαμημενο ραντεβου!
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.527
Κριτικές
8
Like
11.493
Πόντοι
3.786
Την ατάκα "οι γκόμενες γουστάρουν τους μαλάκες" είναι διαχρονική. Τη λένε πάντα οι μπάκουροι.
Ρε φίλε ποιος Γαρδέλης και ποιος Ψάλτης; Βγες και λίγο από το δωμάτιό σου. Σε κάθε εποχή υπήρχαν τα αντίστοιχα πρότυπα που άρεσαν σε κάθε γυναίκα.
Στα 80s υπήρχαν οι ροκάδες με τις μηχανές και τα δερμάτινα ,αλλά υπήρχαν και οι σκυλάδες με τις βάτες στο σακάκι και οι καρεκλάδες με τα λαχούρια.
Στα 90s γαμούσαν και οι ρεηβάδες με τα βαμένα μαλλιά, γαμούσαν και οι μεταλλάδες ,γαμούσαν και οι κυριλάτοι με το κουστούμι και τη γραβάτα. Γιατί γαμούσαν τις αντίστοιχες γκόμενες που είχαν τα ίδια γούστα και σύχναζαν στα ίδια στέκια.

Άρα και σήμερα οι φλώροι που λες εσύ γαμάνε αυτές που θέλουν τέτοιους. Οι εναλλακτικές θέλουν εναλλακτικούς και πάει λέγοντας.
Και επίσης τι θα πει "μα παλιά ήταν αλλιώς" Ε και εγώ ρε φίλε μπορεί να ήθελα να ήμουνα νέος στα 80s που είχε πιο πολλές τουρίστριες αλλά δεν κάθομαι να κλαίγομαι. Στο τώρα ζούμε τη ζωή μας και στο τώρα πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.895
Like
2.958
Πόντοι
456
Γαμησετα τριμπαζα μαυρομαλες με ύφος ντεκαυλε γυφτικο και κυτταρίτιδες σκατα πολύ χαμηλό επίπεδο.Δες συριοπουλου και πραγματικά πατάει τις Ελληνίδες σε όλα καλοσυνάτο βλέμμα όμορφη μια κούκλα και όχι αυτό το γυφτικο λαικοπουτανε.
Χαχα έτσι είναι!όλες μαυρομαλες ειναι.αφου εγώ που γουστάρω τις ξανθιές και καστανες ψάχνω να βρω καμιά ξανθιά και δε μπορώ να βρω! Όλο κατι ελλεινιδογιφτισες με μαύρα μαλλιά έχει εκεί έξω!!καλά ποιος μαλακας είπε ότι οι ελλεινιδες είναι ωραίες?κατώτερες είναι και φυλετικά και στα παντα
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
ασε τις δικαιολογίες τζιμάκο.Οι εποχες εχουν αλλαξει συμφωνοι.Κοιτα να βαλεις μυαλο και να στρωσεις οτι μπορεις.Εμενα αν δεν μου καθόταν καμια θα κοιταζα τον καθρεπτη οχι τις γκόμενες.Και αν δεν βλεπεσαι,κοιτα να αλλαξεις νοοτροπια.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αυτα..παω για δουλεια
Θες να σου στείλω πμ?να δεις ότι όντως βλέπομαι και ότι δε είναι αυτό το θέμα αλλά το θέμα είναι ότι δε είμαι ο μαλακας της εποχής αλλά είμαι λίγο πιο βλαχοστιλ.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Χαχα έτσι είναι!όλες μαυρομαλες ειναι.αφου εγώ που γουστάρω τις ξανθιές και καστανες ψάχνω να βρω καμιά ξανθιά και δε μπορώ να βρω! Όλο κατι ελλεινιδογιφτισες με μαύρα μαλλιά έχει εκεί έξω!!καλά ποιος μαλακας είπε ότι οι ελλεινιδες είναι ωραίες?κατώτερες είναι και φυλετικά και στα παντα
Οι Ελληνίδες δε είναι καν ωραίες πάω σε ένα σουβλατζίδικο που έχει Ελληνίδες και τσιγγάνες στο ταμείο δουλεύουν και πίστεψέ με είναι ζώα τελείως καγκουρισες όλες και δε διαφέρουν καθόλου οι Ελληνίδες από τις τσιγγάνες εργαζόμενες εκεί στο μαγαζί.Γαμησετα επίπεδο μηδέν.Η συριοπουλου είναι καστανή γαλανά μάτια και ύφος καλοσυνάτο και όχι κακιάς ντίβας έχω αηδιάσει με αυτές.Θελω κοπέλες απλές όμορφες και καλοσυνάτες σα τη συριοπουλου.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.895
Like
2.958
Πόντοι
456
Οι Ελληνίδες δε είναι καν ωραίες πάω σε ένα σουβλατζίδικο που έχει Ελληνίδες και τσιγγάνες στο ταμείο δουλεύουν και πίστεψέ με είναι ζώα τελείως καγκουρισες όλες και δε διαφέρουν καθόλου οι Ελληνίδες από τις τσιγγάνες εργαζόμενες εκεί στο μαγαζί.Γαμησετα επίπεδο μηδέν.Η συριοπουλου είναι καστανή γαλανά μάτια και ύφος καλοσυνάτο και όχι κακιάς ντίβας έχω αηδιάσει με αυτές.Θελω κοπέλες απλές όμορφες και καλοσυνάτες σα τη συριοπουλου.
Ναι ρε μεγάλα ζώα οι ελλεινιδες λέμε! Είναι κατώτερες τέλος! Καλά και που ξερεις ότι αυτή η συριοπουλου δεν χει τα ίδια μιαλα με τις άλλες?
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Ναι ρε μεγάλα ζώα οι ελλεινιδες λέμε! Είναι κατώτερες τέλος! Καλά και που ξερεις ότι αυτή η συριοπουλου δεν χει τα ίδια κοάλα με τις άλλες?
Επίσης τελείως σκατα είναι οι ελληνοποιημενες αλβανεζες αυτές ρε φίλε δε παλεύονται είναι τόσο σκατα όσο οι Ελληνίδες.Ισως οι αλβανεζες που μένουν μόνιμα Αλβανία είναι καλύτερες.Φαινεται ρε μλκ η συριοπουλου έχει ένα επίπεδο δε είναι τώρα καγκουροντιβα γύφτισσα επίσης αν δεις με ποιον έκανε σχέση θα καταλάβεις πολύ καλά τι εστί η κοπέλα ένας καλός άνθρωπος σοβαρός όχι τώρα γελοίος με τατουάζ ύφος αλαζονείας και μούσια,μοντερνιες του κώλου.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
11 Σεπ 2019
Μηνύματα
94
Like
66
Πόντοι
0
Θες να σου στείλω πμ?να δεις ότι όντως βλέπομαι και ότι δε είναι αυτό το θέμα αλλά το θέμα είναι ότι δε είμαι ο μαλακας της εποχής αλλά είμαι λίγο πιο βλαχοστιλ.
Τύπε στείλε εδώ από περιέργεια. Θέλω να δω πώς είναι ο oreos24.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom