Νέα

Οι ANONYMOUS ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA ανακάλυψε εξωγήινη ζωή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 136408
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 328
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Όταν σου λεω τη γνώμη μου, μού λες οτι λέω μαλακίες.

Όταν σου λέω τη γνώμη του Πλατωνα, μού μιλάς για αλάθητο πάπα.

Έχεις πρόβλημα. Είσαι σπουδαγμενος, θα έπρεπε να είσαι περισσότερο διαλλακτικος.
η συγκεκριμενη γνωμη του πλατωνα εγω πρωτη φορα την ακουω και διαφωνω και ας είναι ο πλατωνας,
την κανατα του ρασελ και το ξυραφι του οκαμ σαν κυριαρχες αρχες ανεξερτητα ποιος τις διατυπωσε, πως τις βλέπεις λαθος?δεν ειπα πουθενα ότι λες μαλακιες, σου εχω πει που εχεις λαθος με στοιχεια πολλες φορες. πχ η ελλαδα αναμεσα στις 200 χωρες του πλανητη ΔΕΝ είναι κατω από τον μεσο ορο επιστημονικα. και κανεις γαργαρα.
αντε δοκιμασε προσευχες από 10 διαφορετικες θρησκείες την επομενη φορα που εχεις να κανεις με αρρωστια.

φαρμακα και γιατρους της εξισου "λειψης" ανθρωπινης λογικης που εφτιαξε την ιατρικη μην χρησιμοποιησεις ΥΠΟΚΡΙΤΗ
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Εγω πιστεύω οτι ο Puchas Gracias εχει σφηνωμένο κουραμπιέ στον εγκέφαλο και προσπαθείτε να του εξηγήσετε κάτι ενώ αυτόν δεν ειναι ανθρώπινος δυνατόν.Μονο μια ανώτερη μορφή μπορει να το κανει τύπου θεότητας  :S :S :S
:2funny: :2funny: :2funny:
Μαλακα δεν μπορώ να εκνευριστω, σορι
 

koloteroritas

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
206
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
1
Εαν νομιζεις ότι οι μορφωμενοι ειναι εξυπνοτεροι, κουνια που σε κουναγιε.

Οι παπαδες και οι αστρολογοι με τα ψεματα τους (οπως ισχυριζεσαι) βγαζουν περισσοτερα απο τους μορφωμενους με τις αληθειες τους (οπως ισχυριζεσαι). Αρα ποιος ειναι πιο εξυπνος?

Βγάζουν περισσότερα, ειδικά στην Ελλάδα, γιατί ο μέσος πολίτης είναι στόκος
και κατά συνέπεια αγράμματος ,αυτό δεν σημαίνει ότι είναι έξυπνοι ,είναι απλά
πιο έξυπνοι από τα θύματα τους.  
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Εγω λεω ολοι μαζι, πιασμενοι χερι χερι να κλεισουμε τα ματια και να φανταστουμε τους Anonymous με τις γνωστες τους μασκες να μπαινουν ξαφνικα στο μπου τελεια κομ και να διαβαζουν αυτο εδω το αρθρο με τιτλο  Οι ANONYMOUS ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA ανακάλυψε εξωγήινη ζωή και σχολια κοντα στη θεωρεια του δαρβινου για την εξελιξη της ζωης για μας τους επιστημονες και για τον Αδαμ και την Ευα για τους πιο θρησκους
 

koloteroritas

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
206
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
1
Υπενθυμίζω ότι τα δύο μεγαλύτερα πνεύματα της ανθρωπότητας, ο Σωκράτης και ο Πλάτων, υποστηρίζαν την ύπαρξη Θεού και ψυχής. Και το αποδεικνύουν.

Με ποιο τρόπο "αποδεικνύουν" την ύπαρξη θεού και ψυχής;
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Τα έχετε βάλει με τις θρησκείες σαν τον εύκολο στόχο.

Οκ το ξέρουμε, σε αντιπαράθεση με έναν απλό ιερέα θα φανεί ότι τον κερδίσατε.

Εγώ μιλάω για ερωτήματα πέρα από την θρησκεία.

Δεν αμφισβητώ την χρησιμότητα της ασπιρίνης έναντι της προσευχής. Μη το πάτε εκεί που σας συμφέρει, στα εύκολα.

Τα ερωτήματα που θέτω είναι πέρα από κάθε θρησκεία. Δε με νοιάζουν τι λένε οι θρησκείες.

Εάν υπάρχει Θεός, ψυχη, μεταθανάτια ζωή είναι ερωτήματα πέρα από τις θρησκείες. Είναι ερωτήματα καθαρα προσωπικά, δεν μου τα έθεσαν οι θρησκείες πρώτα.

Εσείς με το να αρνειστε κάθε θεό και κάθε θρησκεία είστε σίγουροι ότι ουδεν από τα ανωτέρω υφίσταται.

Οκ χαίρομαι που είστε σίγουροι και κοιμαστε ήσυχοι και τα ξέρετε όλα και τα έχετε ξεκαθαρίσει όλα μέσα σας.

Χαίρομαι για την σιγουριά σας μακάρι να την είχα και εγώ. Χαίρομαι που έχετε δώσει απαντήσεις και δεν αμφιβάλλετε ούτε κατ ελάχιστον.

 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Εγω λεω ολοι μαζι, πιασμενοι χερι χερι να κλεισουμε τα ματια και να φανταστουμε τους Anonymous με τις γνωστες τους μασκες να μπαινουν ξαφνικα στο μπου τελεια κομ και να διαβαζουν αυτο εδω το αρθρο με τιτλο  Οι ANONYMOUS ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA ανακάλυψε εξωγήινη ζωή και σχολια κοντα στη θεωρεια του δαρβινου για την εξελιξη της ζωης για μας τους επιστημονες και για τον Αδαμ και την Ευα για τους πιο θρησκους
:heavymetalbig:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τα έχετε βάλει με τις θρησκείες σαν τον εύκολο στόχο.

Οκ το ξέρουμε, σε αντιπαράθεση με έναν απλό ιερέα θα φανεί ότι τον κερδίσατε.

Εγώ μιλάω για ερωτήματα πέρα από την θρησκεία.

Δεν αμφισβητώ την χρησιμότητα της ασπιρίνης έναντι της προσευχής. Μη το πάτε εκεί που σας συμφέρει, στα εύκολα.

Τα ερωτήματα που θέτω είναι πέρα από κάθε θρησκεία. Δε με νοιάζουν τι λένε οι θρησκείες.

Εάν υπάρχει Θεός, ψυχη, μεταθανάτια ζωή είναι ερωτήματα πέρα από τις θρησκείες. Είναι ερωτήματα καθαρα προσωπικά, δεν μου τα έθεσαν οι θρησκείες πρώτα.

Εσείς με το να αρνειστε κάθε θεό και κάθε θρησκεία είστε σίγουροι ότι ουδεν από τα ανωτέρω υφίσταται.

Οκ χαίρομαι που είστε σίγουροι και κοιμαστε ήσυχοι και τα ξέρετε όλα και τα έχετε ξεκαθαρίσει όλα μέσα σας.

Χαίρομαι για την σιγουριά σας μακάρι να την είχα και εγώ. Χαίρομαι που έχετε δώσει απαντήσεις και δεν αμφιβάλλετε ούτε κατ ελάχιστον.
η απαντηση εχει δοθεί από αρχαιους και από αγνωστικιστες, δεν εχει νοημα να μελετας κατι που δεν εχεις στοιχεια για να το μελετήσεις όπως τον θεο ή τους θεους. αν υπαρχει θεος ετσι γενικα.

αυτος ο θεος των θρησκειων σιγουρα δεν υπαρχει αφου δεν εχει καμμια αποτελεσματικοτητα παρολη την καλη του θεληση και τις υπερδυνάμεις του. χωρια οι αντιφασεις που εχουν με τον εαυτο τους τα θρησκευτικα κειμενα-προϊοντα φαντασιας και εξαπατησης
 

koloteroritas

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
206
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
1
Ο Πλάτων έχει 7, αν δεν κάνω λάθος, αποδείξεις.

Νομίζω στον Φαίδρο.

Διάβασε τες, είναι σύντομες.

Τι εννοείς με τον όρο "απόδειξη"; o Πλάτων κάνει μια "συλλογιστική πορεία"
περί θεού ,ψυχής και μετενσάρκωσης κοινώς λέει μια άποψη ,όπως μπορώ και
εγώ φιλοσοφικά και συλλογιστικά να εκφέρω μια άποψη περί Άγιου Βασίλη και πως
καταφέρνει να μοιράσει τόσα εκατομμύρια δώρα σε ένα βράδυ.

Όταν λέμε απόδειξη μιλάμε με καθαρά λογικούς (επιστημονικούς) όρους και όχι με φιλοσοφικούς.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Τι εννοείς με τον όρο "απόδειξη"; o Πλάτων κάνει μια "συλλογιστική πορεία"
περί θεού ,ψυχής και μετενσάρκωσης κοινώς λέει μια άποψη ,όπως μπορώ και
εγώ φιλοσοφικά και συλλογιστικά να εκφέρω μια άποψη περί Άγιου Βασίλη και πως
καταφέρνει να μοιράσει τόσα εκατομμύρια δώρα σε ένα βράδυ.

Όταν λέμε απόδειξη μιλάμε με καθαρά λογικούς (επιστημονικούς) όρους και όχι με φιλοσοφικούς.
Η φιλοσοφία και μαθηματικά έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης, είναι αδελφες επιστήμες.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.790
Like
3.947
Πόντοι
506
Τι εννοείς με τον όρο "απόδειξη"; o Πλάτων κάνει μια "συλλογιστική πορεία"
περί θεού ,ψυχής και μετενσάρκωσης κοινώς λέει μια άποψη ,όπως μπορώ και
εγώ φιλοσοφικά και συλλογιστικά να εκφέρω μια άποψη περί Άγιου Βασίλη και πως
καταφέρνει να μοιράσει τόσα εκατομμύρια δώρα σε ένα βράδυ.

Όταν λέμε απόδειξη μιλάμε με καθαρά λογικούς (επιστημονικούς) όρους και όχι με φιλοσοφικούς.
και η φιλοσοφια,επιστημη ειναι τυπε... Στις επιστημες κατατασεται...
εσυ δηλαδη με ποια επιστημη πλησιαζεις τον θεο??? Ιατρικη??? Αστρονομια?? Γεωμετρια??? Βρειτε τον ογκο και το εμβαδον του Θεου??? Μονο μεσω τις φιλοσοφιας πλησιαζεις περισσοτερο οταν ψαχνεις τον Θεο...Δεν υπαρχουν υλικα και μετρησιμα στοιχεια...

Εγω απαντω σε δικο σου μυνημα... Για να εγραψες στο μπου,αρα καθεσαι μπροστα σε κομπιουτερ... Σε βλεπω?? Σε ξερω?? με βλεπεις πουθενα γυρω σου??? Πως ξερω οτι εισαι σε κομπιουτερ??? Εχω εγω καμια απτη αποδειξη οτι εισαι στο κομπιουτερ?? Καμια φωτο σου??? Εχω βαλει κρυφη καμερα μηπως???
Απλα εχω κανει μια συλλογιστικη πορεια... Το μπου ειναι σαιτ,για να γραψεις θες κομπιουτερ,αρα εισαι σε κομπιουτερ...
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
H NASA απάντησε για τους εξωγήινους και το βίντεο των «Anonymous»

Mια ακόμη περίπτωση Fake News με ένα τολμηρό ψέμα που θα έφερνε πολλά και εύκολα κλικς.

H είδηση πως η NASA ετοιμάζεται να ανακοινώσει την ύπαρξη εξωγήινων ανακοινώθηκε από ένα βίντεο με την υπογραφή των «Anonymous», κατάφερε να κάνει το γύρο του κόσμου και να ενθουσιάσει τους συνωμοσιολόγους και φυσικά να εμφανιστεί σε πολλές ιστοσελίδες στην Ελλάδα.  

Ωστόσο πρόκειται για μια ακόμη περίπτωση Fake News με ένα τολμηρό ψέμα που θα έφερνε πολλά και εύκολα κλικς.  

Το κανάλι που δημοσίευσε το βίντεο με τους ισχυρισμούς φυσικά και δεν είναι το επίσημο των χακτιβιστών, αλλά ένα από τα πολλά που χρησιμοποιούν το όνομα Anonymous με στόχο τη δημοσιότητα και τον εντυπωσιασμό.  

Οι «Αnonymous» ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA υποστηρίζει πως οι εξωγήινοι έρχονται και τα ανάλογα στοιχεία θα δοθούν στη δημοσιότητα σύντομα και στο βίντεο γίνεται χρήση δηλώσεων ενός καθηγητή της NASA, του Thomas Zurbuchen.  

Το βίντεο πήρε τις δηλώσεις του καθηγητή, έκανε λίγη κοπτοραπτική και κάπως έτσι εμφανίστηκε ο επιστήμονας να λέει σε συνέδριο ότι βρήκαν εξωγήινους και σύντομα η ανθρωπότητα θα μάθει για την ύπαρξή τους.

Όμως ακόμη και ο ίδιος σήμερα αναγκάστηκε να βγει και να διαψεύσει το hoax που ενέπλεκε το όνομά του.

 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Συνεπώς, ο Μπλίζ θα παραμείνει αποκλειστικός διαστημικός υπεργαμευτής
επί του πλανήτη ΓΗ και εμείς θα μπορούμε πλέον να κοιμόμαστε ήσυχοι
ότι δεν θα μας πάρουν φαλάγγι τα υπερκαυλωμένα μπλέ αδερφάκια του... :grin: :grin: :grin: :hi:

ΑΜΗΝ... :priest:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Η φιλοσοφία και μαθηματικά έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης, είναι αδελφες επιστήμες.
ναι για αυτό η φιλοσοφικη υπάγεται στις θετικες επιστημες μαζι με χημεια, φυσικη... , φυσικη, χημεια κλπ είναι παρακλαδια και επομένως αδερφες με τα μαθηματικα
συνεχιζεις το τρολλαρισμα κανονικα ε?
στα μαθηματικα το πυθαγορειο θεωρημα ισχυει και εχει αποδειχθεί τουλάχιστον με 1 τροπο.
στην φιλοσοφια τι ισχυει? οι κυρηναϊστες που ελεγαν να ζουμε με ηδονες για να ευχαριστιομαστε και αυτος είναι ο σκοπος της ζωης ή η φιλοσοφικη αποψη των βουδιστων μοναχων για εγκρατεια και αποχη από σωματικες απολαυσεις?
η φιλοσοφια γεννησε τις επιστημες αλλα δεν είναι επιστημη 100% εχει φιλοσοφιες που λενε τα αντίθετα με άλλες, δεν εφαρμοζουν παντα τις αρχες της λογικης, που εσενα σου φαινεται "λειψη" παροτι ακομη και με τις ανθρωπινες νοητικες αδυναμίες είναι ότι πιο αποτελεσματικο και κοντα στην πραγματικοτητα. τα κυτταρα στο παράδειγμα που αναφερε ο άλλος δεν μπορουν να συλλαβουν την εννοια του ανθρωπου ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΕΛΕΤΑΝΕ γιατι ομοιως θα επρεπε να συζητάνε για τον γιγαντιο ροζ μονοκερω δημιουργο του συμπαντος και τον σούπερμαν , αντίθετα σωστα μελετανε και θα προοδευσουν αν ασχολούνται με τα υγρα που τα περιβαλλουν, καποτε αν προχωρησει η επιστημη τους μπορει να καταλαβουν ότι ζουνε σε μια εννιαια κοινωνια που λεγεται ανθρωπος, είναι μεγα λαθος να ερθει ενας ιερεας και να τους λεει ασχοληθείτε-προσευχηθείτε στον ανθρωπο και τον μονοκερω επειδή κανεις δεν μπορει να σας αποδειξει την ανυπαρξια του. αν καποτε βρουμε καμμια σοβαρη ενδειξη ότι υπαρχει θεος να το συζητήσουμε μεχρι τοτε η υπαρξη του θεου και η πιστη στηρίζονται στην πραγματικοτητα οσο και ο μικυμαους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.546
Like
13.599
Πόντοι
3.656
H NASA απάντησε για τους εξωγήινους και το βίντεο των «Anonymous»

Mια ακόμη περίπτωση Fake News με ένα τολμηρό ψέμα που θα έφερνε πολλά και εύκολα κλικς.

H είδηση πως η NASA ετοιμάζεται να ανακοινώσει την ύπαρξη εξωγήινων ανακοινώθηκε από ένα βίντεο με την υπογραφή των «Anonymous», κατάφερε να κάνει το γύρο του κόσμου και να ενθουσιάσει τους συνωμοσιολόγους και φυσικά να εμφανιστεί σε πολλές ιστοσελίδες στην Ελλάδα. 

Ωστόσο πρόκειται για μια ακόμη περίπτωση Fake News με ένα τολμηρό ψέμα που θα έφερνε πολλά και εύκολα κλικς. 

Το κανάλι που δημοσίευσε το βίντεο με τους ισχυρισμούς φυσικά και δεν είναι το επίσημο των χακτιβιστών, αλλά ένα από τα πολλά που χρησιμοποιούν το όνομα Anonymous με στόχο τη δημοσιότητα και τον εντυπωσιασμό. 

Οι «Αnonymous» ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA υποστηρίζει πως οι εξωγήινοι έρχονται και τα ανάλογα στοιχεία θα δοθούν στη δημοσιότητα σύντομα και στο βίντεο γίνεται χρήση δηλώσεων ενός καθηγητή της NASA, του Thomas Zurbuchen. 

Το βίντεο πήρε τις δηλώσεις του καθηγητή, έκανε λίγη κοπτοραπτική και κάπως έτσι εμφανίστηκε ο επιστήμονας να λέει σε συνέδριο ότι βρήκαν εξωγήινους και σύντομα η ανθρωπότητα θα μάθει για την ύπαρξή τους.

Όμως ακόμη και ο ίδιος σήμερα αναγκάστηκε να βγει και να διαψεύσει το hoax που ενέπλεκε το όνομά του.


Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η πραγματικότητα είναι ότι αν και οι Ουφοσυνομωσιολόγοι αποδείχτηκαν για άλλη μια φορά απατεώνες, ο Λαουτζίκος θα συνεχίσει να πιστεύει ότι σύντομα θα εμφανιστούν. Και θα δημιουργήσουν έναν πραγματικό Παράδεισο στη Γη. Θα μας δώσουν ανώτερες καλλιεργητικές μεθόδους και η πείνα θα εξαφανιστεί. Θα μας πουν το φάρμακο για τον Καρκίνο και τις καρδιοπάθειες / εγκεφαλικά. Θα μας δώσουν απεριόριστη, καθαρή και δωρεάν ενέργεια. Αυτή είναι η ελπίδα που πουλάνε
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
μας τελειωσε και αυτο  το παραμυθι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οι πιθανότητες να ανακαλύψουμε νοημωνες εξωγήινους, που στατιστικα καπου θα υπαρχουν, οσο ζουμε είναι απειροελάχιστες, αρα από την αρχη ξεραμε ότι απλα είναι φημες για τζερτζελε.

το θεμα εδώ πηγε γιατι να γινεται απειρος μεγαλύτερος ντορος και για τον θεο που ουτε στατιστικα προκυπτει από καπου ότι θα υπαρχει, ουτε λογικες πιθανότητες υπαρχουν ποτε να τον ανακαλύψουμε.

κανονικα θα επρεπε για κάθε 1000 που μελετανε την εξωγηινη ζωη και που θα βρουμε πλανητες με ζωη, να υπαρχει και ένας τρελος που θα μιλαει για υπαρξη θεου που δεν προβλεπεται σε κανεναν κοσμο να συναντήσουμε, ουτε ενδείξεις υπαρξης του εχουμε. ο μισος πλανήτης και παραπανω είναι ηλιθιοι που πιστευουν σε θεοτητες, πνεύματα, φαντάσματα, αστρολογιες και δυστυχως μας εχουν επιβαλει να τους ανεχόμαστε, να πληρωνουμε για συντηρηση ναων και μισθους ιερεων και ακομη χειροτερα να παιρνουν τα οπλα και να σκοτωνουν εν ονοματι του αλλαχ, του χριστου, της οποιαδήποτε θρησκευτικης τους παραδοσης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom