Νέα

Οι άνδρες χωρίς σύντροφο αυξάνονται, διότι οι γυναίκες γίνονται υπέρ-εκλεκτικές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 879
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.267
Κριτικές
7
Like
3.406
Πόντοι
736
Ο τίτλος του αρθρου του ψυχολόγου έπρεπε να είναι...

Άλλος πληρώνει το μουνι ... και άλλος το γαμαει ...

Ο νοών νοητω συναγωνιστές...!
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
Σοβαρά τώρα...ξέρετε γκόμενες που επιβεβαιωμένα τις γαμάει ο σκύλος τους......??
συμφορουμιτη δεν ξερω εαν τις γαμαει ο σκυλος τους αλλα σιγουρα καμμια γυναικα στον κοσμο δεν μπορει να αντισταθει σε εναν σκυλο που θελει να της γλυψει το μουνι.
ειναι σιγουρο οτι ο σκυλος θα το κανει καλλιτερα απο οποιονδηποτε αντρα στον κοσμο
 

vitsiozos

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2006
Μηνύματα
120
Like
346
Πόντοι
21
Μάλλον απο εκεί θα βγήκε και το "αγρότης μόνος ψάχνει" :)
Δεν ξέρω αν έχεις δει το ντοκιμαντέρ με τον περιπαιχτικό τίτλο Sugartown, οι Γαμπροί; Κάτι ανάλογο (μόνο που εκεί ο δήμαρχος βρήκε τη λύση με εισαγόμενες Βουλγάρες που δεν είχαν πρόβλημα να δουλέψουν στα χωράφια)

 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.276
Like
15.908
Πόντοι
3.656
χτες παω για καφε με ενα φιλαρακι (ειμαι σε υποχρεωτικη αδεια απο τη δουλεια μου) καθομαστε μιλαμε για καποια πραγματα και σκαει παρεα με 2 κοπελες στην ηλικια μας κοντα (30+) και οπως ειναι διπλα μας τους κανω πασα να μιλησουν μαζι μας για εργασιακα θεματα μισθους και συμπεριφορες χωρις να εχουμε καν συστηθει :buck2::buck2::buck2::buck2:. το αποτελεσμα να κανονισουμε να βρεθουμε και σημερα το απογευμα τετραδα για καφε στο ιδιο μερος :rockon::rockon:

Σιγά μην έρθουν
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.135
Like
3.196
Πόντοι
456
ουτε εκει. εξω στην καφετερια στο δρομο στο μπαρακι στο μετρο. το κυριοτερο πραγμα για το οποιο γκρινιαζουν ολες οι κοπελες ανεξαρτητου εμφανησης ειναι οτι πρεπει να κανουν αυτες το πρωτο βημα για να παει καποιος να τους μιλησει. χτες παω για καφε με ενα φιλαρακι (ειμαι σε υποχρεωτικη αδεια απο τη δουλεια μου) καθομαστε μιλαμε για καποια πραγματα και σκαει παρεα με 2 κοπελες στην ηλικια μας κοντα (30+) και οπως ειναι διπλα μας τους κανω πασα να μιλησουν μαζι μας για εργασιακα θεματα μισθους και συμπεριφορες χωρις να εχουμε καν συστηθει :buck2::buck2::buck2::buck2:. το αποτελεσμα να κανονισουμε να βρεθουμε και σημερα το απογευμα τετραδα για καφε στο ιδιο μερος :rockon::rockon:
Συμφωνώ απόλυτα. Με το κώλυμα που έχουν φάει όλοι με το ιντερνετ έχουν ξεχάσει να αλληλεπιδρούν με πραγματικούς ανθρώπους σε πραγματικούς και όχι εικονικούς χώρους. Δεν είναι και πυρηνική φυσική να καταλάβεις αν γουστάρει κάποια ή έχει καμμένο εγκέφαλο. Απλά 30+ ελεύθερη και φυσιολογική και να κυκλοφορεί είναι σπάνιο θέαμα. Τύχη :cool2:
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.208
Κριτικές
3
Like
2.774
Πόντοι
736
τι να σου πω σημερα που με πηρε η μια τηλεφωνο να δει αν ισχυει ο καφες ειπε οτι θα ερθουν. προφανως και δεν μιλησαμε χτες μονο για αυτο το θεμα. απλα το χρησιμοποιησα σαν αφορμη για να πιασουμε κουβεντα ζητωντας τη γνωμη τους. υπαρχει το αμεσο πεσιμο γεια σου ειμαι ο ταδε και υπαρχει και το εμεσο οπου ψαχνεις μια αφορμη για να πεταχτεις και να μιλησεις ή ζητησεις τη γνωμη τους. το εμεσο πεσιμο το χρησιμοποιω πολυ συχνα ετσι εχω γνωρισει πολλες κοπελες στο παρελθον σερβιτορες σε καφετεριες μπαρακια ή κοπελες που απλα βγηκαν να πιουν καφε με την παρεα τους. στηνω διακριτικα αυτι και περιμενω την "αφορμη" να πεταχτω ή να τους δωσω το λογο
 

ALEX5555

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2018
Μηνύματα
462
Like
1.043
Πόντοι
201
τι να σου πω σημερα που με πηρε η μια τηλεφωνο να δει αν ισχυει ο καφες ειπε οτι θα ερθουν. προφανως και δεν μιλησαμε χτες μονο για αυτο το θεμα. απλα το χρησιμοποιησα σαν αφορμη για να πιασουμε κουβεντα ζητωντας τη γνωμη τους. υπαρχει το αμεσο πεσιμο γεια σου ειμαι ο ταδε και υπαρχει και το εμεσο οπου ψαχνεις μια αφορμη για να πεταχτεις και να μιλησεις ή ζητησεις τη γνωμη τους. το εμεσο πεσιμο το χρησιμοποιω πολυ συχνα ετσι εχω γνωρισει πολλες κοπελες στο παρελθον σερβιτορες σε καφετεριες μπαρακια ή κοπελες που απλα βγηκαν να πιουν καφε με την παρεα τους. στηνω διακριτικα αυτι και περιμενω την "αφορμη" να πεταχτω ή να τους δωσω το λογο
All time classic τακτική......Πιάνει σχεδόν πάντα......
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.950
Κριτικές
10
Like
1.354
Πόντοι
506
Στο χωριό μου, τετρακοσίων κατοίκων, μετρούσαν τις προάλλες οι γιαγιάδες στην αυλή τους ανύπαντρους άντρες (ηλικίας 50+) και τους βρήκαν καμιά σαρανταριά. Στην ερώτησή μου, πόσες είναι οι ανύπαντρες γυναίκες, απάντησαν : "δύο"!. Το επάγγελμα όλως αυτών των αντρών; Αγροτοεργάτες, δηλαδή άντρες, με χαμηλό επίπεδο μόρφωσης, που γυρνούν από τη δουλειά το βράδι με βρόμικα ρούχα και ιδρωμένοι. Και ποιους παντρεύτηκαν οι υπόλοιπες; Άντρες που ασκούσαν οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα, δηλαδή φορτηγατζήδες, υδραυλικούς, κομμωτές κλπ.
Συμπέρασμα: Μια κοινωνική ομάδα χάνεται, οι Έλληνες φτωχοί μικροαγρότες γιατί δε βρίσκουν να παντρευτούν. Μάλλον πρέπει να επισκεφτούν τον ψυχολόγο να τους πει τι να κάνουν για να βρουν γυναίκα και αυτοί...
α, τι με θυμησες. Φυλος, σημερα εξωτερικο, ειχα γνωρισει κοπελα απο Βουλγαρια κ μιας κ μουν ηταν αδιαφορη πηγε σε αυτον. Το πραγμα προχωρισε σε φασοματα κ πορφυροκαταστασεις. Οι δυο τους φαινοταν καλο ζευγαρι, οταν το εμαθε η μανα του στραβωσε το πραμα. Ο τυπος παντρευτικε τελικα ελλεινιδα, χωρισε, φαλιρισε κ εφυγε εξωτερικο.

Η δεκαετια του 2000 ηταν ιδανικη για να τακτοποιηθουν τοσα παλικαρια, κρυμα που περασε ανακμεταλλευτη.
Κατα τυχη, συναντηθικα με τεχνικο απο Ισρηλ, στη συζητηση μου ειπε οτι εχει γυναικα απο βουλγαρια κ ειναι οκ μαζι της κ με παιδια.
Ξερεται ποσοι ισραηλινοι εχουν γυναικες απο Α Ευρωπη;
Αλλα αυτη η ψιλομητικη αντιμετωπιση απεναντι σε γυναικες της ΑΕυρωπης τοτε, οπως και η αρνηση της πραγματικοτητας εφαγε πολλους
 
OP
OP
Jim85

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.256
Like
1.606
Πόντοι
216
Δεν είναι και πυρηνική φυσική να καταλάβεις αν γουστάρει κάποια ή έχει καμμένο εγκέφαλο
Πυρηνική φυσική σίγουρα όχι. Κάτι μεταξύ θεωρίας του χάους και θεωρίας παιγνίων μάλλον.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.208
Κριτικές
3
Like
2.774
Πόντοι
736
Συμφωνώ απόλυτα. Με το κώλυμα που έχουν φάει όλοι με το ιντερνετ έχουν ξεχάσει να αλληλεπιδρούν με πραγματικούς ανθρώπους σε πραγματικούς και όχι εικονικούς χώρους. Δεν είναι και πυρηνική φυσική να καταλάβεις αν γουστάρει κάποια ή έχει καμμένο εγκέφαλο. Απλά 30+ ελεύθερη και φυσιολογική και να κυκλοφορεί είναι σπάνιο θέαμα. Τύχη :cool2:
ακομα και αυτο μπορεις να το περιορισεις. το καθε μερος μαζευει διαφορετικο κοσμο βλεπεις ποιο περιπου ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια σου και την αραζεις εκει.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.336
Πόντοι
3.786
διότι δεν καλύπτουν τις προδιαγραφές που ζητούν οι γυναίκες. Ποιες είναι αυτές: Οι άνδρες να είναι συναισθηματικά διαθέσιμοι, να επικοινωνούν καλά μαζί τους και να μοιράζονται κοινές αξίες.

Βλέπω λεξιλογιο life coach και μαλακίες.

Οι άνδρες να είναι συναισθηματικά διαθέσιμοι, - ένας ακαδημαϊκός τρόπος να πεις ότι οι άντρες σκέφτονται μόνο το σεξ. Η αλήθεια είναι ότι οι γυναίκες έχουν σαν πρότυπο άντρα αυτόν που βλέπουν στα σίριαλ. Ο σκληρός κατά βάθος επιχειρηματίας (που συνήθως δεν αναφέρεται καν τι δουλειά κάνει) με την ευαίσθητη καρδιά που κρύβει ένα παιδί μέσα του και μόνο η κατάλληλη γυναίκα μπορεί να το βγάλει έξω. Ωραίο marketing για να πείσουν την καταναλώτρια ότι αυτή είναι η ξεχωριστή γυναίκα που θα γίνιε σύζυγος εφοπλιστή μια μέρα. Στην πραγματικότητα και τους πολύ συναισθηματικούς τους βαριούνται οι γυναίκες. Επίσης προσέξτε πόσο εύκολο είναι για μια γυναίκα να απορρίψει έναν άντρα που είναι τρελά ερωτευμένος μαζί της για χάρη κάποιου που την έχει στο γράψιμο.

να επικοινωνούν καλά μαζί τους και να μοιράζονται κοινές αξίες. - με λίγα λόγια να ταιριάζουν. Αν μια γυναίκα και ένας άντρας πρώτα γίνουν ζευγάρι και μετά καταλάβουν ότι δεν ταιριάζουν, τότε φταίνει και οι δύο. Ας μιλούσαν και λίγο αντί να ρωτάνε μόνο για το Ε9 και τι εσώρουχα φοράς.

Ένας λόγος για αυτό είναι οι κοινωνικές αλλαγές των τελευταίων δεκαετιών, που επιτρέπουν στις γυναίκες να είναι καλύτερα ενημερωμένες για τις επιλογές τους και να γίνονται έτσι πιο εκλεκτικές. - ωραία ατάκα για να γαμήσεις, έχει όμως σχέση με την πραγματικότητα; Και γιατί δηλαδή οι γυναίκες είναι καλύτερα ενημερωμένες; Δεν μας το δικαιολογεί ο μάστορας. Πάλι με ακαδημαϊκό τρόπο μας λέει ότι ο άντρας κοιτάζει μόνο την εμφάνιση, ενώ η γυναίκα θέλει και προοπτικές για το μέλλον.

Σίγουρα υπάρχουν πολλοί άντρες μόνοι και πολλές γυναίκες μόνες. Ομοίως υπάρχουν άντρες και γυναίκες που το κρεβάτι τους δεν αδειάζει ποτέ. Προσφορά και ζήτηση λέγεται αυτό.
Η διαφορά είναι ότι για μια γυναίκα είναι πολύ πιο εύκολο να βρει ένα μακροπόθεσμα μόνο του που λέει και το άρθρο, να τα φτιάξουν ,να τον βάλει στο κρεβάτι του Προκρούστη και να τον κάνει πιο σκυλάκι και από το τετράποδο σκυλάκι. Το ανάποδο (άντρας δηλαδή να φέρει τη γυναίκα στα μέτρα του) συμβαίνει πολύ πιο σπάνια.
 

trelos1989

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.208
Κριτικές
3
Like
2.774
Πόντοι
736
All time classic τακτική......Πιάνει σχεδόν πάντα......
απο το να φανω πεφτουλας και να φαω χυλοπιτα μεσα στη μουρη το παω πλαγιος.....αυτη τη τακτικη τη χρησιμοποιω απο τα 18 μου και παντα ειχε αποτελεσμα και τη γκομενα να μην εριχνα εκανα μια γνωριμια η οποια στο μελλον μου επεφερε καρπους μεσω των φιλεναδων της, ετσι ειχα καταληξη να γνωριζω σχεδον ολες τις ντοπιες κοπελες στην περιοχη που σπουδαζα μιας και σπουδαζα στην επαρχια :buck2::buck2::buck2::buck2:
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.176
Like
15.971
Πόντοι
3.556
ισχυει με τις γαμιολες να πουμε. μου ζητανε φωτογραφια στα σοσιαλ και μετα εξαφανίζονται. ΜΠΟΤΑΝΕΣ ελλεηνιδες το παιζουν δύσκολες ενω ειμαι μια χαρα ανθρωπος :undecided::undecided::undecided:
 

Συνημμένα

  • EE2802E2-3D7C-46E1-B855-C250D97B2E69.jpeg
    EE2802E2-3D7C-46E1-B855-C250D97B2E69.jpeg
    297,3 KB · Εμφανίσεις: 55

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.902
Like
3.157
Πόντοι
1.706
Μα και να θέλει κάποιος να ασχολήθει ΔΕΝ μπορεί και εξηγώ:
Ξεκινάει το άρθρο που παραθέτει το παλικάρι με Ψυχολόγος........
Ώπα ρε μάγκες γιατί πολύ ουσία έχουμε δώσει σε κάποιους.
Να ήταν ψυχίατρος, που είναι ΓΙΑΤΡΟΣ, να κάτσεις να διαβάσεις.
Επιστημονική έρευνα θα έχει κάνει για να το γράψει.
Αλλά αφού βλέπεις να στο πετάει με το καλημέρα, Ψυχολόγος, εμ ΠΑΠΑΤΖΑ ακολουθεί.
Που να ασχολείσαι καλοκαιριάτικα με την εγκεφαλοδιάρροια του κάθε δήθεν επιστήμονα.....
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.135
Like
3.196
Πόντοι
456
συμφορουμιτη δεν ξερω εαν τις γαμαει ο σκυλος τους αλλα σιγουρα καμμια γυναικα στον κοσμο δεν μπορει να αντισταθει σε εναν σκυλο που θελει να της γλυψει το μουνι.
ειναι σιγουρο οτι ο σκυλος θα το κανει καλλιτερα απο οποιονδηποτε αντρα στον κοσμο
Μιλούσα με μια που γνώρισα στο φατσοβιβλίο και μου είχε πει πως είναι μια πολυάσχολη μητέρα δύο σκύλων. Της είπα δεν είναι στα σχέδια μου να γίνω σκυλοπατέρας και με μπλόκαρε. Το ότι αυτές με τεράστιους κόπρους έχουν αρπάξει σασί είναι γεγονός.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.085
Κριτικές
10
Like
5.385
Πόντοι
2.816
Να ναι καλά οι πουτανες..
Πρόβλημα τους οι γυναίκες.. έτσι όπως τα έχουν κάνει ας τα λουστούν..
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.902
Like
3.157
Πόντοι
1.706
Και οχι μονο αυτο
εδω πανε σε λαιφ κοουτς για συμβουλες,με εκπαιδευση απο Σ.Β.Ι.Ε κτλ :think:
να γελας!!
Ναι, είναι και αυτή μια παπατζομοδα της εποχής.
Τουλάχιστον εκεί ζητάς το παλμαρε του κοουτς και αν χρειαστεί γραπώνεις τα αρχίδια σου.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.336
Πόντοι
3.786
Μιλούσα με μια που γνώρισα στο φατσοβιβλίο και μου είχε πει πως είναι μια πολυάσχολη μητέρα δύο σκύλων. Της είπα δεν είναι στα σχέδια μου να γίνω σκυλοπατέρας και με μπλόκαρε. Το ότι αυτές με τεράστιους κόπρους έχουν αρπάξει σασί είναι γεγονός.
προωθητικό μήνυμα στο sport fm από φιλοζωική που προωθούσε τη στείρωση σε σκυλιά και γατιά

".... δε θα στερηθείτε αν δε δείτε εγγόνια από το κατοικίδιό σας" - ρε φίλε αποκαλούν εγγόνια τα παιδιά των κατοικιδίων τους!!!!!!!
Αυτό με τα κατοικίδια έχει ξεφύγει. Το επόμενο βήμα είναι να πληρώνουν για ασφάλιση κατοικιδίου (αν ακούσεις τι ποσά δίνουν για φάρμακα και εξετάσεις σκυλιών θα πετάξεις) και μετά να τους γράφουν και την κληρονομιά.
Αυτό είναι ένα ακόμη δείγμα της παρακμής του πολιτισμού μας. Επειδή δε μπορούν να κάνουν υποχωρήσεις και να συνυπάρξουν σαν άνθρωποι, πετάνε το επιχείρημα "το σκυλάκι είναι το παιδι μου" επειδή το σκυλάκι νιώθει ευγνωμοσύνη που το ταϊζεις και το σπιτώνεις. Κατά βάθος ξέρουν ότι τα ζώα δεν έχουν νοημοσύνη αλλά μόνο ένστικτα και με κατάλληλο εκπαιδευτή γίνονται προβλέψιμα σαν μηχανήματα και μετά νιώθουν περήφανοι που τα πάνε καλά με ένα τετράποδο!!!!!!!!!!
Είμαι σίγουρος ότι τα πράγματα θα γίνονται χειρότερα όσο πάμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom